Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Jailbreaknete si iPhone 3G, navzdory tomu že příjdete o záruku?

Ano jailbreaknu, příjdu tak o možnost reklamace.
181
47%
Ještě nevím, podle toho co nabídne Installer. (Cydia)
98
26%
Neudělám to, chci záruku a možnost reklamace.
105
27%
 
Celkem hlasů : 384

michalvitek | pon lis 17, 2008 10:16 am

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Bych tam šel s otcem... :roll:
 

michalvitek | pon lis 17, 2008 10:19 am

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

no když s nimi má už několik let smlouvu asi 30 firemnich telefonu...kdyby řekl, že to zruší...tak by neváhali...odskoušeno... :wink:
 

Uživatelský avatar Gekko gecko | pon lis 17, 2008 10:21 am

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

No nevim jestli by si dali rict......co s iPhonem vlastne mas?
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2221
Registrován:
pon zář 22, 2008 3:20 pm
Bydliště: Praha

michalvitek | pon lis 17, 2008 10:29 am

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Já s ním nic nemám...jen kdybych měl...
 

johny03 | pon lis 17, 2008 10:38 am

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

po přemýšlení jsem změnil názor na JB a doporučuju, je fakt že bez JB využijete telefon asi tak na 40%...myslím že je to téměř nutnost :mrgreen:
Naposledy upravil johny03 dne stř led 21, 2009 3:10 pm, celkově upraveno 1
 

Petras | pon lis 17, 2008 11:50 am

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

JailBreak se určitě vyplatí, protože teprve potom iPhone nabízí široké možnosti využití. Se zárukou je to však politika. Myslím, že u operátorů Vodafone a T-Mobile by reklamace neprošla. U O2 to však možné je, mění ho kus za kus.
 

michalvitek | pon lis 17, 2008 12:15 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

A jak si má potom člověk vybrat :wink:
 

Uživatelský avatar Elesh | pon lis 17, 2008 12:44 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Petras píše:JailBreak se určitě vyplatí, protože teprve potom iPhone nabízí široké možnosti využití. Se zárukou je to však politika. Myslím, že u operátorů Vodafone a T-Mobile by reklamace neprošla. U O2 to však možné je, mění ho kus za kus.

ono stačí taky se k telefonu chovat jako člověk a ne jako prase a pak neni žádná reklamace nutná :)
a taky vyvarovat se zbytečnejch reklamací ..... Mně třeba nefungovalo připojení na wifi a EDGE tak sem došel. do servisu se zeptat co a jak a servisák hned ať ho reklamuju ... přitom stačilo stáhnout přes itunes update
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 211
Registrován:
stř říj 15, 2008 8:15 pm

johny03 | pon lis 17, 2008 12:53 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

njn servisáci:D:D...já mám iP 2g takze jako me je jedno jestli JB nebo ne...neni moc poruchovej a do USA bych ho zpatky nevez:D
 

Petras | pon lis 17, 2008 1:02 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Proto je i lepší pořídit si nějaké ochranné pouzdro, aby například při pádu nedošlo k prasknutí zadního krytu, který je největší slabinou verze 3G.
 

Uživatelský avatar havlbrod | čtv lis 27, 2008 8:11 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

No hele kde jste slyšely že O2 měmí IP za novej když se poroucha??? mě ho prostě vzaly na zaruku na dva tydny... a nic mi neměnily!!! pokut maj měnit tak pošlete zdroj! a ja na ně vlítnu..
ip 5c
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 170
Registrován:
čtv črc 03, 2008 6:11 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod,Vysočina

dj_kanec | čtv lis 27, 2008 11:57 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

takze a ake je velke riziko ho jailbreknut?moze sa mi ip totalne pos*at?
 

reewiden | pát lis 28, 2008 12:42 am

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

havlbrod: No vsedci operatori menia kus za kus.... pretoze politikou Aple je iPhony nerozoberat a servisaci nemaju ani ziadne nahradne diely.... a ked vratia naspat povodny iP tak iba preto lebo porucha nebola HW ale SW tipu.... a co si mal s iP ze si ho daval na reklamaciu????

dj_kanec: no po**at sa ti moze iba vtedy keby si tam daval bezhlavo app z cydie ... ale vedsimou staci spravit restore cez DFU mode a vsetko slape ako predtym.... ale to ci clovek svoj iP jailbeakne je na vlastnom uvazeni.... ja svoj mam jb a som spokojny a nebojim sa ani straty zaruky... jednoducho spravim pred rek. restore cez DFU a na nic nepridu lebo JB je iba SW....
 

Saddako | pát lis 28, 2008 8:35 am

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Cele hlasovani je uplne na dve veci. JB neznamena ztratu zaruky a bylo to uz mnohokrat receno. Vsechno se to opira o "jedna pani povidala" a historky ohledne prvni verze, kde byl udelan SW zasah do bootloaderu. U telefonu prodavanych u nas se tento zasah nedela a prehrani firmware (BEZ OBNOVENI ZALOHY) premaze veskere informace, ktere v telefonu byly vcetne potencionalnich stop po JB.

Prodejci (mohu tedy mluvit pouze o O2) meni pri HW chybe telefony kus za kus a SW v telefonu vubec neresi.

Moznost poskozeni (pochopitelne softwaroveho) je zavisla pouze na tom, co kdo s telefonem dela. Pokud se nekdo hrabe v souborovm systemu a maze co ho napadne, kopiruje aplikace, ktere se navzajem tlucou, atpd. tak to neni chyba JB, ale jeho. Nicmene lze telefon pres restore kdykoliv dostat do puvodniho stavu (OPET POKUD SE DO TELEFONU NENAHRAJE PUVODNI ZPRASENY BACKUP).

JB ma vyznam pro kazdeho kdo chce od telefonu vic, nez stavajici firmware nabizi. Osobne jsem mel JB kvuli vypnuti autokorekce, lokalnimu formatu a nejakym [zakázáno] ptakovinam. Diky moznosti vypnuti autokorekce a ceskemu formatu uz JB nemam a telefon mi pripada sviznejsi. Je to otazka priorit.
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.3
iMac 27" 3.0GHz/8GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.3
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.3
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1097
Registrován:
stř čer 18, 2008 8:08 pm
Bydliště: Krajina za zrcadlem

Uživatelský avatar cholik | pát lis 28, 2008 9:34 am

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Zdravim, nečetl jsem to úplně celý, takže mě nehaňte, pokud to tu někde zaznělo...
U ofiko koupenýho iPhonu bych JB nedoporučoval. Bratranec dělá v opravně mobilů a jeho kolegové dělaj iPhony. Prý jim tam chodí iPhony z celý ČR a mají práce až až.... telefony prý po půl roce začínají odcházet a jediný způsob opravy, který oni na iPhonu dělají je přehrání FW a výměnou telefonu za jinný.

EDIT: ted sem cetl poslední přízpěvek a JB je povolen, tak sry za SPAM :cry:
iPhone 1.st generation - Old School (dovoz USA) - Nikdy ho neprodám - JB 3.1.2
iPhone 5

iPhone 6
MacBook PRO 13 Mid 2014
Host
Host
 
Příspěvky: 45
Registrován:
pon srp 18, 2008 8:36 am

Uživatelský avatar havlbrod | pát lis 28, 2008 10:21 am

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

[quote="reewiden"]havlbrod: No vsedci operatori menia kus za kus.... pretoze politikou Aple je iPhony nerozoberat a servisaci nemaju ani ziadne nahradne diely.... a ked vratia naspat povodny iP tak iba preto lebo porucha nebola HW ale SW tipu.... a co si mal s iP ze si ho daval na reklamaciu????

No oběvily se mi tečky pod dotik. displey nebo jak se to píše:-) a sou uplně všude a to mi nespadl nic.. prostě jen sem ho vypl a zapl.. je to jako prach pod nim. vubec nevim. a to sem malem udělal JB :-(



A když sem u toho kde najdu seznam všeho co mi JB přinese? a kde seženu ty hry pro JB a další věci?
ip 5c
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 170
Registrován:
čtv črc 03, 2008 6:11 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod,Vysočina

reewiden | pát lis 28, 2008 10:39 am

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

No JB ti otvori pristup k file sistemu ip a mozes intalovat app 3. Stran ktore v app store nenajdes.. ak chces vediet viac co ti prinesie JB tak treba pouzit tlacitko hladat... 8)

no a co sa tyka tych app co si chcel stranku tak tu sa neriesi warez takze sa to nedozvies...

A oni ti telefon vratili opraveny??
 

reewiden | pát lis 28, 2008 10:45 am

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Ale ak myslis iba app 3.stran tak tie najdes v cydii to je nieco ako appstore a ta sa ti nainstaluje spolu s JB.. 8)
 

Uživatelský avatar havlbrod | pát lis 28, 2008 11:10 am

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

OK:-) no vratily:-) opravenej-... O2 to víš. takže do JB telefonu nedostanu hry co sou v appstore? skiny ale už jo že ? :-)
srry za ty spamy, ale sem toho názoru že je lepší se stokrát optat než neco pokazit:-)
ip 5c
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 170
Registrován:
čtv črc 03, 2008 6:11 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod,Vysočina

reewiden | pát lis 28, 2008 11:23 am

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

No samozrejme ze dostanes do ip aj app z appstore len mozes navise aj instalovat app z cydie... A v cydii je kopa uzitocnych app ktore nenajdes v appstore lebo su v rozpore s politikou aple nezasahovat do filesystemu.. Napr. Mozes menist skiny , pouzivat mms, pouzit ip ako modem, natacat video... A mnoho dalsich uzitocnych veci... 8)
 

Uživatelský avatar havlbrod | pát lis 28, 2008 11:28 am

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

OK to zní moc fajn:-) tak ja du na ten JB :mrgreen: :mrgreen: ale bojím bojím:-D
ip 5c
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 170
Registrován:
čtv črc 03, 2008 6:11 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod,Vysočina

reewiden | pát lis 28, 2008 11:55 am

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Nemas sa coho bat keby sa nieco pokaslalo tak staci restore cez DFU... 8)
 

Uživatelský avatar havlbrod | pát lis 28, 2008 12:37 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Tak se to povedlo:-) tet jen zjistit co mam udělat jako první kroky s JB :-)
ip 5c
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 170
Registrován:
čtv črc 03, 2008 6:11 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod,Vysočina

reewiden | pát lis 28, 2008 1:07 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

No vidis a ani to nebolelo... ;) no niekde sa to aj riesilo tie prve kroky...

havlbrod no ako si spokojny s JB telefonom??? uz si si aj nainstaloval nejake app z cydie???
 

petrudavsky | pon pro 29, 2008 9:56 am

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

vbruno píše:to ls8:
Myslis, ze autokorekce na anglictinu bube opravdu pritomna v oficialne zakoupenym iPhonu od ceskeho operatora? to preci neni mozny. Takze obycejny lajk co si koupi oficialne iphone s cestinou si nebude moct vypnout autokorekci pro anglictinu? To je jako kdybych si koupil nokii u vodafone a mel tam fixne anglickou t9.



iPhone mám od Vánoc a je to přesně tak. Autokorekce se ve verzi 2.1 vypnout nedá, ale dá se přepnout z anglické na českou. V předpokládaném případě, že uživatel přepne na autokorekci českou a chce psát česky pak nevidím žádný větší problém. Oproti anglické autokorekci mi přijde ta česká celkem vhod...(a to nepíšu zrovna podle pravidel českého pravopisu) :D
 

tatou | stř led 07, 2009 1:34 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Antabelus píše:Často slýcháváme případy kdy odejde touchscreen a iTunes jednoduše nerestoruje :wink: A hlavně - restorem se všechny stopy nezahladí... Jen se podívej co obnáší taková správná virginizace...


nemohli by ste ten navod prelozit do cestiny ???
 

Uživatelský avatar rony | stř led 07, 2009 1:37 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Tak, pred par dnami som dostal moj druhy iPhone. Tentoraz je to biely iphone 3G 16 GB. Blokovany na t-mobile sk, takze po par dnoch riesenia yellowsn0w funguje. Jailbreak bola skor nutnost, kedze t-mobile akosi nema v skladoch easy karty :-)

Teraz mam zostavu dvoch telefonov, pricom vzdy jeden bude pokusny kralik :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Dredr.1 | pon led 12, 2009 5:45 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Tak sem si pročet tuto diskusi a nejak se tu furt řeší jestli po JB reklamace pujde nebo ne, Proto bych chtel poprosit, aby mi to nekdo schrnul jako to je.Nejak se tu vtom vsem stracim. Cetl jsem tu ze se to da prehrat pak z5, ale sem uplny laik, a mam iP chvilku, tak se chci zeptat co a jak stim prehranim z5 na puvodni verzi. Jde mi proste o reklamaci, kdyby se neco stalo, abych mohl bezproblemu prehrat, a service nic nepozal

Mam iP 3G od T-mobile, a mam ho uplne cisty, proste jediny co sem tam delal, je internet a fotky.

Predem dekuji za vase odpovedi 8)
 

LOSTman | pon led 12, 2009 5:47 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

JB je čistě SW záležitost, tudíž když budeš reklamovat HW vadu, displej,tlačítko apod. tak není důvod, aby operátor reklamaci neuznal. Kdyžtak můžeš znovu nahrát fw (restore) a tím se většinou vyřeší i případné SW vady.
 

JC_Gucci | pon led 12, 2009 5:57 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Naprosto teoreticka situace:
Udelas si JB, telefon se ti z neznameho duvodu podela, nepujde udelat restore ani pomoci DFU a servis prijde na to, ze tam mas JB a reklamaci ti neuzna.

Ovsem sance, ze se ti neco takovyho stane je naprosto minimalni. Kdyz budes vsechno delat podle navodu, nebudes se v telefonu zbytecne vrtat a nahravat si do nej betaverze a pochybny aplikace z Ruska, nemel by se ti podelat. Kdyz budes mit smulu a podela se, v naprosty vetsine pripadu jde udelat restore. Kdybys mel hodne velkou smulu, prakticky ve vsech zbyvajicich pripadech lze udelat restore pres DFU. A kdybys byl ten nejvetsi smolar ze vsech smolaru a uz s nim neslo nic delat, pochybuju ze by v servisu prisli na to, ze tam mas JB. (Bud by ho hodili do kose, rozebrali na nahradni dily, nebo nejakym zahadnym zpusobem udelali restore).

Pokud vim, takovej pripad se tu jeste nestal.
 

Dredr.1 | úte led 13, 2009 10:10 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

JJ dekuju za rady, ja mam prave iP v reklamaci, pac se mi podelali dvirka na simkartu, takze az se vrati a bude mi vsechno fungovat tak jak ma , nejspis ten JB udelam;), ale bojim se hronze ze tam neco poseru:( s timhle vim prdlajs, takze se bojim, ze udleam neco spatne a uz to nenahodim :D
 

Dredr.1 | pon led 19, 2009 5:24 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

tak sem prinesl svuj iP po reklamaci, a dali mi uplne novy :D, Pritom mi rekli, ze je ted NEOFICIALNI cestina s logem ANANASU a jestli se to objevi v iP budu platit 13 000 za opravu :D:D
No mam strach ohledne toho JB furt nevim jestli jo nebo ne :(

I když píšeš až za několik dní a nikdo ti neodpověděl, musíš editovat své příspěvky do jednoho. Napíšeš Edit a případně čas a datum úpravy, pokud je to nezbytné. Takto po sobě postované příspěvky příště mažu. Beavers.

Všichni tu píšete stačí dát restore.... atd.. ale co to vlastně je ?? to jako stačí kliknout v iTunes na Restore a JB je fuč ?
Naposledy upravil Dredr.1 dne pon led 19, 2009 7:38 pm, celkově upraveno 1
 

Uživatelský avatar H0NZ1K | pon led 19, 2009 5:28 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

edituj pls prispevky :),
tak si tam ananas nedavej, nech tam default apple logo... Jakoze jestli se toho opravdu bojis tak se na to vykasli, ale je tu sposta topicu kde se pise ze, kdyz mas iPhone bez JB tak ho pouzivas tak asi na 25%, ses limitovanej pouze iTunes a v iTunes nemas zadne themes, battery icons, sliders, wifi banners apod :)...

Ja mam iPhone od Vanoc, mam na nem JB, zatim se me s nim nic nestalo, sice ho nehazu po zemi a neslapu po nem, ale jezdim s nim na prkne apod ;)...

Dyztak muzes dat restore :P
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 868
Registrován:
čtv lis 06, 2008 7:45 pm

Alienka.Smrtka | pon led 19, 2009 5:34 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Je to všechno krásný s tým jailbreakem, zatím se do teho nechystám, pac stále nevím jednu zásadní věc, či jailbreak zruší záruku, protože jako je docela nový. . . jinak bych do teho šla hned. :evil:

EDIT: Aha takže žádnej jailbreak zatím nebude, záruku si zatím zničit nenechám, ty voe, to by mě tata dal. :lol: možná za pár měsíců, chcu totiž témata a různý tyto krávoviny do teho. :mrgreen:


Nauc sa ze treba editovat svoje posty po sebe a nie zakladat nove! nabuduce mazem. dodo

Na to, že jsi holka, máš jazýček pěkně nabroušený. Nechceš se trochu mírnit ve výrazech? Doporučuji ti to. Tímhle nikoho neoslníš. Beavers.
 

Uživatelský avatar H0NZ1K | pon led 19, 2009 5:40 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

edituj prispevky jinak ti to MODI smazou...

podle toho jakou zaruku, kdyz se ti urve ja nvm zasuvka na SIMku tak asi nebudou resit jestli mas JB nebo ne :)

navic staci v DFU modu hodit normalni FW ne ? :)
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 868
Registrován:
čtv lis 06, 2008 7:45 pm

JC_Gucci | pon led 19, 2009 9:44 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Prispevky typu "Nebudu ho jailbrekovat pac mi to zrusi zaruku" jsou nepresne a vyvolavaji paniku u neinformovanych uzivatelu, kteri sem pak pisou dotazy "jak je to s tou zarukou" a podobne. Doporucuji prostudovat tento topic.
 

Saddako | úte led 20, 2009 1:32 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Vyvolavaji stejne jako zde zadana anketa, ktera podsunuje pocit, ze pri JB delate neco co cim telefon zcela znicite... :?
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.3
iMac 27" 3.0GHz/8GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.3
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.3
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1097
Registrován:
stř čer 18, 2008 8:08 pm
Bydliště: Krajina za zrcadlem

pharlap | úte led 20, 2009 4:39 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

:mrgreen:
JB rozhodne ANO a kdo se toho boji, at si poridi nejaky jiny telefon :)
Ja uz se iP. bez JB ani nedovedu predstavit.. uz jen kvuli OBROVSKE nabidce free i placenych aplikaci, ktere Apple .. mnohdy NIKDY do Appstore neuvolni. a tim padem uzivatele prichazeji o spousty zajimavych a potrebnych veci a vyuzitelnych stranek iPhonu.
Tot muj nazor, ale JB bych doopravdy doporucil kazdemu. Udelat RESTORE, pokud by nasledkem nejakeho padu apod., byla nutná oprava ci reklamace, neni nic jednodussiho.. navic.. stale se zatim JEN diskutuje o tom.. zda kazdy zasah do SW zanechava nejakou stopu v iP. :wink:
 

Uživatelský avatar H0NZ1K | úte led 20, 2009 4:42 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Saddako píše:Vyvolavaji stejne jako zde zadana anketa, ktera podsunuje pocit, ze pri JB delate neco co cim telefon zcela znicite... :?


tak to je urcite kravina to co rikas, jako mozna tomu bylo driv, ale tedka je vsechno v poradku...

souhlasim s pharlap
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 868
Registrován:
čtv lis 06, 2008 7:45 pm

Bobar | úte led 20, 2009 5:55 pm

Re: Budete svůj iPhone 3G jailbreakovat?

Ahoj.

Kámoš si koupil iphone 3g.. Když si ho "jabne" třeba na whiskyho 2.2 cz
Je to legální ?? A co záruka ??
Díky za odpověď!
Určitě to tady někde je, ale nemám moc času.


Co keby ti aj ostatny odpisali ze nemaju moc casu odpovedat na podobne hlupe otazky? dodo
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
PředchozíDalší

Zpět na archiv JB

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé