Jailbreak bez ztraty zaruky

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Huckleberry Konopík | čtv zář 11, 2008 11:27 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

[quote=
smazal jsem ti obrázky byli moc velké, viz FAQ. Julek[/quote]
Hele mě sje nesmazal ... to bylo pro ostatní .... jinak ve FAQ je jenom to, že je můžeš smazat, o velikosti nic ... ovšem uznávám, že velké byly. ... tak čus, zmenšovat je nemám čas
 

Saddako | čtv zář 11, 2008 11:28 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Tak to jsem se toho moc nedozvedel :roll:
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.3
iMac 27" 3.0GHz/8GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.3
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.3
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1097
Registrován:
stř čer 18, 2008 8:08 pm
Bydliště: Krajina za zrcadlem

Huckleberry Konopík | čtv zář 11, 2008 11:32 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Almi: citát zmazný. ak reaguješ na predošlý príspevok, nie je potrebné používať citát.

Kdo má zájem, tak obrázky pošlu ... ovšem nezmenšený ... napiště kam, moderátor psát nemusí :D
 

Sp4rh4wk | čtv zář 11, 2008 11:34 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Stacilo je dat nekam na styl tinypic.com apod a sem dat jen odkazy, bylo by to myslim idealni....
 

Huckleberry Konopík | čtv zář 11, 2008 11:45 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

 

Saddako | čtv zář 11, 2008 11:47 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

A z jakeho folderu ty logy pochazi?
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.3
iMac 27" 3.0GHz/8GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.3
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.3
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1097
Registrován:
stř čer 18, 2008 8:08 pm
Bydliště: Krajina za zrcadlem

Huckleberry Konopík | čtv zář 11, 2008 11:56 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Z jakého folderu pochází jsem nezjistil .... možná jde o nějaké skryté partition nebo paměť, o které se neví. Rozhodně se jí nedotkne žádný Restore, je to tam zapsáno a nevíme jak to smazat ... no hlavně vlastně ani nevíme kde to je.

Pro potěšení moderátora jsem jeden obrázek zmenšil, tak ať si počte !!!! ... na ostatní asi kašlu, zřejně by to nikdo neocenil :D






obrázek smazán, zbytečnostma akorát zabíráš místo na našem ftp.. linkuj velké obrázky. viz FAQ. Julek
 

Saddako | čtv zář 11, 2008 12:05 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Errorlogy byli v jednom adresari, ale ted si nedokazu vybavit v kterem. Kazdopadne behem DFU restore se tyto logy smazali. Vecer se zkusim podivat jestli nenajdu kde to bylo.
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.3
iMac 27" 3.0GHz/8GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.3
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.3
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1097
Registrován:
stř čer 18, 2008 8:08 pm
Bydliště: Krajina za zrcadlem

Huckleberry Konopík | čtv zář 11, 2008 12:12 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

DFU Restore jsem opravdu prováděl min. 10x, jak z Backup, tak čistý a zkoušel jsem jak origoš FW tal PWNutý. Fakt mě trochu děsí, že tam zůstaly všechny záznamy (se všemi možnými detaily) od chvíle, kdy jsem iPhona vybalil z krabice. Juramac má pravdu, že pokud chtějí, tak snadno zjistí, co se s iPhonem dělo od jeho prvního zapnutí. Hlavně tohle si ovšem může zobrazit každý a nepotřebuje na to žádné servisní nástroje.
 

wiruzik | čtv zář 11, 2008 1:14 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

ne ze bych neveril, ale muze tuto informaci potvrdit nekdo, kdo udelal jailbreak a pote dal DFU restore?
 

Uživatelský avatar Carabei | čtv zář 11, 2008 4:11 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

jediny co muzu potvrdit je ze vsechny soubory ke kterym je pristup pres ssh se pri dfu restoru smazou a daji se tam ty z restorove romky.

viz nejaky soubor mobileinstallation, pridal jsem mu priponu.bak, nasledne nakopiroval novy. po restou tam byl pouze ten originalni, samozrejme bez pripony a s velikosti jakou ma mit. vsechny prava byla nastave tak jak mela byt, osobne jsem nejak presne nepochytil s tema logama, ale treba se mi to casem podari
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 964
Registrován:
ned srp 24, 2008 3:15 pm

Huckleberry Konopík | čtv zář 11, 2008 4:18 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

To si může ověřit každý, kdo si stáhne iPhone SDK a pokud kdykoliv udělal v DFU Restore a Crash Logs před tím zaznamenal nějaký problém, tak to tam v pohodě najde. Věř tomu, že domněnky, že Restore v DFU všechno přemázne, jsou pouze domněnky. Na obrázcích vidíš, že je zaznamenán Crash Logs v jednom souboru na různých verzích FW na aplikaci, kterou tam bez Jailbreak a bez DFU Restore prostě nedostaneš. Stačí ???
 

wiruzik | čtv zář 11, 2008 4:30 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Huckleberry Konopík: Jasny, ale od te doby co mam novy iPhone jsem jeste restore v DFU nedelal.. navic ja nejailbreakuji prave z toho duvodu, ze se bojim zaruky a predpokladal jsem, ze to ma Apple v novych fw osefovany...

ale precijen veci co si nemohu overit sam, tak mam radeji overene od vice lidi :)
 

Johnyz | pát zář 12, 2008 8:42 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

tak to je zajimave.... nicmene to jsou errorlogy zadny konfiguraky. jak na to koukam tak vzdycky kdyz udelas respring, nebo ti spadne neaka app tak to tam je. hmmmm divny. moje reseni: donutit to do RESTORE ERRORU tim padem bude telefon naporad v dfu a jim nezbyva nic jineho nez ho vymenit (rict jim ze nejde zapnout, pocitac ho najde ale nejde restore xD) to nic nezjisti ptz tpotem se do tlf pri dfu nedostanete a applaci maji na to stejny nastroje. totiz t-pot se do iphone dostane pomoci "ukradeneho" ITunes dll souboru

edit: a ted jak na to koukam, tak ty pady aplikaci vypadaji jako soubory s priponou .crash! takze zkusme si v terminalu napsat cd / a potom find *.crash

uvidime co se stane :twisted:
 

Uživatelský avatar djha53k | ned zář 21, 2008 2:42 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

ted sem si installnul Terminal ze Cydie a nahodou sem se dostal do /var/mobile/Media
a tam na me vybafnul> jailbreak.log (velikost 35844) :shock: :shock: :shock:

Takze asi zas tak tezky prijit na to ze je iP3G jailbreaknutej nebude...
Tedy v pripade, ze dyz ho donesete na pobocku v pouzitelnym stavu 8)
..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..
SG G6
https://www.investicnigramotnost.cz/
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 489
Registrován:
čtv srp 21, 2008 5:53 pm
Bydliště: Praha

windows95 | ned zář 21, 2008 4:15 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

code_breaker píše:První uživatelé na reklamaci s Jailbreakem a následným restorem v iphonu jistě napíšou jestli jim to prošlo nebo ne :wink:



Takže, asi týden po JB přestal telefon spouštět alplikace z app store, druhý problém, při volání mě protistrana neslyšela... Nepomohlo ani restore. Vzal jsem Iphona a odnesl ho na reklamaci do T-Mobile v Liberci. Během 10-ti dnů mi přišla sms, že byla reklamace vyřízena. Na prodejně mi předali nový IPhone.
 

Lejci | ned zář 21, 2008 9:39 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Vyborna zprava ... dik za info
 

Uživatelský avatar lukas26 | ned zář 21, 2008 12:44 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

djha53k: nic takového jako jailbreak.log tam nemám, sice vlastním iPhone 2G, ale myslím, že by tohle mělo být stejné...
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 353
Registrován:
úte črc 01, 2008 4:26 pm
Bydliště: Zlín

ert | ned zář 21, 2008 2:26 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

a co virginizace jde nějak?
 

Comic | ned zář 21, 2008 8:56 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

lukas26: ten soubor tam je var/mobile/Media/jailbreak.log
 

scorpi | ned zář 21, 2008 9:43 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Hledám seč umím, ale já ten log tam taky nemám 8)
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 1774
Registrován:
stř bře 05, 2008 7:14 am

Huckleberry Konopík | ned zář 21, 2008 10:57 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Comic píše:lukas26: ten soubor tam je var/mobile/Media/jailbreak.log

Já to tam taky nenašel, teda pokud máš na mysli cestu /private/var/mobile/Media
 

Uživatelský avatar djha53k | pon zář 22, 2008 6:16 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

no ja ho tam mam. Pro nevericiTomase pridavam foto :idea: :wink:

Esli to nebude tim, ze ste delali JB jinak nez ja.
Ja ho delal dle tohodle navodu 8)
..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..
SG G6
https://www.investicnigramotnost.cz/
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 489
Registrován:
čtv srp 21, 2008 5:53 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar Carabei | pon zář 22, 2008 9:14 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

takze pri JB pomoci navodu se vytvori log, v pripade pwnage se asi nevytvori, jeste ze jsem pockal na pwnage
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 964
Registrován:
ned srp 24, 2008 3:15 pm

Saddako | pon zář 22, 2008 10:02 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Vypada to, ze Pwnage pro maca je asi cistejsi zalezitost.
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.3
iMac 27" 3.0GHz/8GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.3
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.3
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1097
Registrován:
stř čer 18, 2008 8:08 pm
Bydliště: Krajina za zrcadlem

Johnyz | pon zář 22, 2008 2:56 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

jinak ten jailbreak.log zkus napsat rm -rf jailbreak.log a bude hotovo :roll:
 

Uživatelský avatar djha53k | pon zář 22, 2008 8:31 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Johnyz: neboj vim jak ho smazat s Unixem delam uz par let.

Se sci do nej podivat, jen doma zatim nemam WIFI a v praci se mi to taky jeste nepodarilo rozchodit, abych se na to mohl podivat na monitoru.
Sem lenosnej to cist na iPhonu :mrgreen:
..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..
SG G6
https://www.investicnigramotnost.cz/
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 489
Registrován:
čtv srp 21, 2008 5:53 pm
Bydliště: Praha

Kaunaz | úte zář 23, 2008 1:34 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Huckleberry Konopík píše:Z jakého folderu pochází jsem nezjistil .... možná jde o nějaké skryté partition nebo paměť, o které se neví. Rozhodně se jí nedotkne žádný Restore, je to tam zapsáno a nevíme jak to smazat ... no hlavně vlastně ani nevíme kde to je.


Nestras tady lidi s nejakou skrytou pameti. Logy se samozrejme smazou pri restore v DFU modu jako komplet vsechna ostatni data co jsou v iPhonu. Jsou umistene v adresari private/var/logs. Mam tam jen logy od posledniho restore.
Akorat ze ty mas rekl bych na pocitaci nainstalovany SDK pro iPhone kde si muzes prohlizet logy ktere mas ulozene v pocitaci. Kdyby jsi ten iPhone pripojil k jinemu pocitaci tak se ti tam ty stare logy samozrejme neukazou. Logy se totiz nahrajou pri synchronizaci s iTunes do pocitace.
Nevim jak na Applu ale na PC s Win Vista se logy ukladaji do slozky C:\Users\nazev uziv. uctu\AppData\Roaming\Apple Computer\Logs\CrashReporter\MobileDevice

Proto tam vidis i logy z iPhonu se starym firmware :D
Radsi si alespon priste neco zjisti nez budes nekoho strasit nesmyslama.
iPhone X
iPod nano 3G | iPad 4 Cellular | MacBook Pro 13" Retina
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 252
Registrován:
pát bře 07, 2008 3:49 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar djha53k | čtv zář 25, 2008 7:09 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Kaunaz: prave ze ne, na ten log sem se dival primo na iPhonu a taky na firemnim notebooku. A tam zadny SDK nemam. Bo sem ho JB doma na PC :idea:
..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..
SG G6
https://www.investicnigramotnost.cz/
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 489
Registrován:
čtv srp 21, 2008 5:53 pm
Bydliště: Praha

fajnman | čtv zář 25, 2008 7:41 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

tak koukam na 3G a 2G udelany na mac quickpwn a log tam mam, nebojim se niceho, jelikoz se smaze po restore. i predtim jsem mel neco v root s nazvem jailbreak, ale nejak jsem to neresil a resit nebudu, nemyslim si, ze by apple delal takovou saradu..
 

Uživatelský avatar djha53k | čtv zář 25, 2008 7:58 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

jj taky si myslim 8)
no uvidim po restore, esli bude...
zatim to slape jak ma. jen mi obcas ten novej FW2.1 prijde, ze se obcase zapomene a pristup do General nebo sms trva i nekolik sekund :?
..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..
SG G6
https://www.investicnigramotnost.cz/
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 489
Registrován:
čtv srp 21, 2008 5:53 pm
Bydliště: Praha

fajnman | čtv zář 25, 2008 8:07 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

jo jeste k tomu zanaseni. :-) jedna se o soubor o velikosti asi desitky kB, plno lidi zapomnelo na ziphone. :-)

jinak po delete, zapnuti a vypnuti, sync. tam ten soubor samozrejme neni.
 

Lumir | pát zář 26, 2008 2:29 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

chlapci, podla mna su tie veci ohladom straty zaruky pri JB bludy... logicky. ked si kupis pocitac s predinstalovanym OS a zmenis ho, tiez neprichadzas o zaruku. No chcel by som vidiet, s akym odovodnenim by mi odmietol operator uznat reklamaciu nefunkcneho tlacitka, alebo dotykoveho displeja koli tomu, ze mam modifikovany software, v amerike by to mozno preslo, ale v europe si to neviem predstavit, dal by som ich na obchodnu inspekciu a som si 100% isty, ze by som ten spor vyhral. ved ked ides reklamovat fyzicku vadu, nemozu ti ju zamietnut koli softwaru, to je logika postavena na hlavu.

apple ma nejaku vonkajsiu politiku, ta je oficialna voci operatorom. ale tiez maju ciele predat iste mnozstva kusov, a samy dobre vedia, ze na to ich predali potrebuju aj ine trhy na svete a aj tie jailbreaknute telefony... okrem toho som pred casom cital, ze budu iphone predavat v rusku cez nejaku spolocnost, nie cez mobilnych operatorov.

a zadalsie, v momente, ked neexistuje oficialna slovencina ci cestina, v momente ked zacali predavat iphone bez moznosti vypnutia automaticke korekcie, vas nemoze nikto postihovat za to, ze si ten telefon zmodifikujete tak, aby bol aspon pouzitelny. oni dobre vedia ze existuju neoficialne lokalizacie a riesenia, preto sa s tym ani neponahlaju... spoliehaju sa na to, ze si to uzivatelia vyriesia samy, len to nemozu povedat nahlas, lebo by boli na posmech svetu a nastrbilo by to ich kredit...

trosku rozmyslajte, skryte particie su totalna hovadina, na co by im to bolo dobre? oni chcu predavat a zarabat, to je hlavny ciel biznisu... softver je softver a vzdy sa da vratit do povodneho stavu.
 

Uživatelský avatar Gekko gecko | sob zář 27, 2008 2:25 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Zajímalo by mě jak moc riskantní je tato metoda lokalizace iPhone CZ-SK FW2.1 z tohoto tématu: viewtopic.php?f=82&t=8619
JAILBREAKovat a nahrávat soubory přes OpenSSH či WinSCP se mi nechce...je to zdlouhavé,wifi nemám a cidya podle všeho na FW2.1 nechodí,chtělo by to nějaký installer češtiny přímo z WIN.
Co říkáte této verzi,je to bezpečnější a při restore ať už z DFU či normal se iPhone obnoví tak že v něm nebudou žádné stopy?
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2221
Registrován:
pon zář 22, 2008 3:20 pm
Bydliště: Praha

scorpi | sob zář 27, 2008 3:39 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Než tuto lokalizaci Cz/Sk budeš moci do iPhonu dát, musíš udělat pochopitelně jailbreake. Je už docela unavující pořád číst dokola dotazy kolem ztráty záruky jailbreakem. Stejně 90% uživatelů jailbreaku dřív nebo později podlehne, protože bez něj nelze využívat iPhone ani z poloviny.

A jestli whiskyho firm je riskantní? Jako produkt je udělán na jedničku s hvězdičkou. Pokud jej, anebo kterýkoliv jiný custom začne do iP sypat totální lama, která ani nemá ponětí co je to DFU mod, téměř stopro to skončí problémem.
Není to mířeno ani proti tvé osobě ani proti nikomu konkrétně. Myslím to obecně.
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 1774
Registrován:
stř bře 05, 2008 7:14 am

Uživatelský avatar Gekko gecko | sob zář 27, 2008 3:44 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Díky za info,téma jsem pročítal celé a zdá se být o.k,pikud ho tam dám tak samozřejmě přes DFU-Restore....teď se jen rozhodnout.
iPhone celkem hovím,měl jsem první verzi a dělal s ní vše možný (díky vám) včetně baseband,virginize atp.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2221
Registrován:
pon zář 22, 2008 3:20 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar sten32 | sob zář 27, 2008 4:58 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Ak dam na PSP CFW nestracam zaruku...Prečo pri iphone a jellibreaku hej?
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 572
Registrován:
pon zář 15, 2008 10:41 am
Bydliště: Košice

Paly | sob zář 27, 2008 5:46 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Lebo to je tak ako s inymi telefonmi. Ak ich odblokujes pre inych operatorov tak stracas zaruku.
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3976
Registrován:
pon říj 29, 2007 8:08 pm
Bydliště: Neďaleko od Košíc (SVK)

fajnman | sob zář 27, 2008 6:08 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

no jailbreak neni odblok, jedna vec a druha pokud do telefonu nahrajes origo fw ze stranek vyrobce, je to v ramci update, tak se taky nic nedeje, zaruku mas stale..

trochu nestastny priklad, ktery to jen zamotava. :-)
 

Paly | sob zář 27, 2008 6:13 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Tak som sa zle vyjadril, ale myslim, ze som to dal do velmi laickej roviny

Proste ak urobi niekto jailbreak a pride s takym tel na reklamaciu tak ho vysmeju. Cize to je ako odblok (skoro) nemalo by sa to robit.

Po nahrani origio fw sa vsetko vracia na stare kolaje
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3976
Registrován:
pon říj 29, 2007 8:08 pm
Bydliště: Neďaleko od Košíc (SVK)

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
PředchozíDalší

Zpět na archiv JB

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé