Nefunkcnost push notifikaci

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek

michalmc | sob čer 12, 2010 10:31 am

Nefunkcnost push notifikaci

Chtel bych se zeptat, jestli funguji push notifikace na Ipadu. Mam Ipad 64GB Wifi a na nem mi nefunguji push notifikace (napr. IM+, e-mail). Push mam aktivovany. Vse mam nastavene jako na Iphonu, kde vse funguje, ale na Ipadu ne. Muzete nekdo poradit? Zkousel jsem tovarni restore a nic nepomohlo. Nebo to soucastny firmware neumoznuje? Predem moc dekuji.
Host
Host
 
Příspěvky: 32
Registrován:
čtv lis 26, 2009 8:32 am

andrejkovo1 | sob čer 12, 2010 5:38 pm

Re: Nefunkcnost push notifikaci

no neviem , ale keď máš wifi , tak ti funguju iba keď si pripojený na wifi , akonáhle ho dáš do locksreenu , wifi sa ti odpojí a push sa nemá ako zapnúť
 

michalmc | sob čer 12, 2010 5:59 pm

Re: Nefunkcnost push notifikaci

Jestli se nemylim, tak u Ipadu wifi zustava neustale pripojeno i u lockscreenu. Kdezto u Iphonu se wifi odpoji. Ale zkusim nedavat lockscreen a uvidim jestli push funguje.

Doplneno: Tak ani pri zaplem Ipadu mi push u e-mailu a IM+ nefunguji. :-( U e-mailu mi funguje prijem posty i v lockscreenu, kdyz vypnu push a nastavim vyzvedavani posty napr. po minutach. Coz potvrzuje moji domnenku, ze wifi u Ipadu se nevypina v lockscreenu.
Host
Host
 
Příspěvky: 32
Registrován:
čtv lis 26, 2009 8:32 am

sprs | sob čer 12, 2010 6:50 pm

Re: Nefunkcnost push notifikaci

Podľa mňa funguje push technológia len cez sieť operátora (3G, EDGE, GPRS) a nie cez wifi.
Host
Host
 
Příspěvky: 42
Registrován:
sob led 09, 2010 11:46 pm

Alex-alex | sob čer 12, 2010 6:56 pm

Re: Nefunkcnost push notifikaci

Na iPadu mi push funguje normálne i v lockscreen.
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 624
Registrován:
úte dub 01, 2008 3:36 pm

andrejkovo1 | sob čer 12, 2010 7:03 pm

Re: Nefunkcnost push notifikaci

sprs píše:Podľa mňa funguje push technológia len cez sieť operátora (3G, EDGE, GPRS) a nie cez wifi.



no neviem , ja na iPhone nemam aktivovany internet , ale na wifi mi push funguje :)
 

michalmc | sob čer 12, 2010 8:06 pm

Re: Nefunkcnost push notifikaci

A mate prosim nekdo nejaky napad, co ma udelat, abych push zprovoznil? Nemuze byt neco vyple pres Itunes?
Host
Host
 
Příspěvky: 32
Registrován:
čtv lis 26, 2009 8:32 am

andrejkovo1 | sob čer 12, 2010 10:22 pm

Re: Nefunkcnost push notifikaci

v nastaveniach - hlásenia :)
 

michalmc | sob čer 12, 2010 11:10 pm

Re: Nefunkcnost push notifikaci

Diky za radu. Ale kdyby jsi cetl hned muj prvni prispevek, tak tam je, ze mam vse nastavene stejne jako na Iphonu, kde to funguje. A zas tak blbej nejsem, abych si nezapnul notifikace.
Host
Host
 
Příspěvky: 32
Registrován:
čtv lis 26, 2009 8:32 am

andrejkovo1 | sob čer 12, 2010 11:40 pm

Re: Nefunkcnost push notifikaci

pisal si niečo o iTunes , tak ti vravim že v iTunes nie ale v nastaveniach..
 

michalmc | ned čer 13, 2010 8:18 am

Re: Nefunkcnost push notifikaci

V Ipadu mam nastavene push notifikace. Procital jsem oficialni web applu a jejich diskuze. Nekteri maji take tento problem. Nekomu se to podarilo vyresit, ze prenastavili modem. Jenze v tom ja se nevyznam. Mam Well wireles adsl router a vsechno, co k nemu pripojuji je jenom, ze nastavim ip adresu wifi daneho zarizeni.
Host
Host
 
Příspěvky: 32
Registrován:
čtv lis 26, 2009 8:32 am

georgeoldman | úte říj 05, 2010 10:25 am

Re: Nefunkcnost push notifikaci

Dobrý den, mám iPad 32GB EU verze a také mi notifikace nejdou, řeším to jejích vypnutím a nastavením pravidelné kontroly mailu např. po 10ti minutách. V přístroji chyba není.
MacBook Pro Retina
iPad Mini
iPhone 5S
Apple TV
AirPort Express
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 224
Registrován:
úte říj 05, 2010 8:40 am

Uživatelský avatar rony | úte říj 05, 2010 10:45 am

Re: Nefunkcnost push notifikaci

Ak mas jailbreak, tak dovod bude tam. Mne push na panenskom ipade normalne funguju. Ale mam zaroven ipad pripojeny k tomu istemu routeru ako iphony, dokonca tie iste app sa vedia dohodnut, ktoru spustim ako poslednu tak tam mi aj chodia (napr. Facebook app).
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

georgeoldman | úte říj 05, 2010 10:58 am

Re: Nefunkcnost push notifikaci

A defaultně je nastavena notifikace na OFF? Mám iPad den, musím se na to doma podívat, možná to bude tím, že mám notifikace zakázané. PUSH mám nastaven, to vím.
MacBook Pro Retina
iPad Mini
iPhone 5S
Apple TV
AirPort Express
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 224
Registrován:
úte říj 05, 2010 8:40 am

rembaz | úte říj 05, 2010 11:22 am

Re: Nefunkcnost push notifikaci

rony: ja mam jailbreak na iPade Wifi only a notifikacie cez IM+ mi funguju uplne normalne. Takze jailbreakom to asi nebude.
 

Uživatelský avatar dwick | úte říj 05, 2010 11:40 am

Nefunkcnost push notifikaci

georgeoldman píše:možná to bude tím, že mám notifikace zakázané. PUSH mám nastaven, to vím.

Bingo! Push notifikace a Push stahovani emailu jsou dve naprosto odlisne veci.
Life sucks. And then you die.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2100
Registrován:
čtv dub 09, 2009 5:15 pm
Bydliště: město piva

Uživatelský avatar rony | úte říj 05, 2010 11:41 am

Re: Nefunkcnost push notifikaci

pamatam casy, ked jailbreak spolahlivo zlikvidoval push notifikacie :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar dwick | úte říj 05, 2010 11:42 am

Nefunkcnost push notifikaci

OT: rony: To nebylo primo jailbreakem, ale mohla za to hacktivace zarizeni
Life sucks. And then you die.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2100
Registrován:
čtv dub 09, 2009 5:15 pm
Bydliště: město piva

georgeoldman | úte říj 05, 2010 12:00 pm

Re: Nefunkcnost push notifikaci

Bingo! Push notifikace a Push stahovani emailu jsou dve naprosto odlisne veci.[/quote]

To dwick: ok psal jsem že ho mám den, notifikace jsou defaultně tedy vypnuty?
MacBook Pro Retina
iPad Mini
iPhone 5S
Apple TV
AirPort Express
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 224
Registrován:
úte říj 05, 2010 8:40 am

Uživatelský avatar dwick | úte říj 05, 2010 12:10 pm

Nefunkcnost push notifikaci

Na iPhonu se te kazda aplikace, ktera vyuziva notifikace zepta, jestli je chces zapnout nebo ne. Predpokladam, ze na iPadu to bude nastejno. Podivej se do nastaveni a tam to najdes

- po rozkliknuti jednotlivych aplikaci si to muzes nastavit individualne
Obrázek
Life sucks. And then you die.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2100
Registrován:
čtv dub 09, 2009 5:15 pm
Bydliště: město piva

georgeoldman | úte říj 05, 2010 12:32 pm

Re: Nefunkcnost push notifikaci

Děkuji! Musím se podívat, možná je z výroby Notifikace nastavena na OFF a proto mi to u mailu nefunguje.
MacBook Pro Retina
iPad Mini
iPhone 5S
Apple TV
AirPort Express
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 224
Registrován:
úte říj 05, 2010 8:40 am

Uživatelský avatar dwick | úte říj 05, 2010 12:39 pm

Nefunkcnost push notifikaci

Jak jsem jiz psal, push notifikace a push dorucovani mailu jsou dve naprosto odlisne veci.
- Push dorucovani mailu funguje tak, ze tam nastavis casovy interval 15/30/60min a pravidelne ti to kontroluje mailove ucty.
- Push notifikace (ten obrazek co jsem poslal) funguje na dorucovani oznameni primo do telefonu z ruznych aplikaci. Nejvetsi vyuziti maji IM kecalkove. Jsi online a nemusis mit kecalka ani pusteneho a kdyz ti nekdo napise, tak ti vyskoci notifikace ve stylu SMS na iPhonu a muzes si pak toho kecalka spustit a pokracovat v komunikaci.

Nejak mi ted neni jasne, co z tech dvou ti teda nefunguje.
Life sucks. And then you die.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2100
Registrován:
čtv dub 09, 2009 5:15 pm
Bydliště: město piva

georgeoldman | úte říj 05, 2010 12:43 pm

Re: Nefunkcnost push notifikaci

Je to jednoduché: žádná notifikace u příchozího mailu (mám Gmail a Hotmail, vše funguje), iPad zahraje upozornění na nový mail, až když otevřu mailovou aplikaci a mail se stáhne. Wifi mám stále ON a jsem připojen. Kecálky apod nepoužívám. Koupil jsem ipad včera ráno, nahrál poslední firmware, musím si dnes to nastavení zkontrolovat, jestli mám vše správně, zřejmě to bude tím.

Pokud jsem Tě správně pochopil, na okamžitou notifikaci mailu (jako u kecálka) si musím stáhnout třeba PushMail, protože push klasické doručování mailu je v podstatě klasická pravidelná kontrola mailu jako u pop3 přístupu.....
MacBook Pro Retina
iPad Mini
iPhone 5S
Apple TV
AirPort Express
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 224
Registrován:
úte říj 05, 2010 8:40 am

Uživatelský avatar dwick | úte říj 05, 2010 12:57 pm

Nefunkcnost push notifikaci

georgeoldman píše:... protože push klasické doručování mailu je v podstatě klasická pravidelná kontrola mailu jako u pop3 přístupu.....

Presne tak. Nebo pouzivat Exchange, tam se ti soupou maily do zarizeni taky temer okamzite.
Life sucks. And then you die.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2100
Registrován:
čtv dub 09, 2009 5:15 pm
Bydliště: město piva

georgeoldman | úte říj 05, 2010 1:00 pm

Re: Nefunkcnost push notifikaci

Aha :D tak teď už je mi to jasný, díky ještě jednou. Přecházím po 15ti letech s Windows a Nokií se Symbianem kompletně na "Apple", tak se v tom ještě moc neorientuji, ale zvládnu to.
MacBook Pro Retina
iPad Mini
iPhone 5S
Apple TV
AirPort Express
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 224
Registrován:
úte říj 05, 2010 8:40 am

Uživatelský avatar rony | úte říj 05, 2010 3:03 pm

Nefunkcnost push notifikaci

Ide len terminologiu a zvysok sa da zvladnut chapeme ;)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar RazR08 | stř říj 06, 2010 8:39 am

Re: Nefunkcnost push notifikaci

no mam podobny problem :/ zrejme to bude asi JBkom no..
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 346
Registrován:
ned úno 08, 2009 12:45 pm

Uživatelský avatar dwick | stř říj 06, 2010 8:49 am

Nefunkcnost push notifikaci

Podobny problem v cem? Celkove zadne push notifikace ti nechodi, nebo jenom konkretne od IM+? Mas je zapnute v nastavrni notifikaci?
Life sucks. And then you die.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2100
Registrován:
čtv dub 09, 2009 5:15 pm
Bydliště: město piva

Uživatelský avatar sten32 | stř říj 06, 2010 3:12 pm

Re: Nefunkcnost push notifikaci

Zaujmave je to push, na IM+ a We Rule šiel v pohode a na We Farm nešiel.To je už jedno lebo zo všetkych mam už len ten IM+ ale je to zajmave :)
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 572
Registrován:
pon zář 15, 2008 10:41 am
Bydliště: Košice

Uživatelský avatar RazR08 | čtv říj 07, 2010 11:06 am

Re: Nefunkcnost push notifikaci

mne nejdu vobec...ani IM ani nic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 346
Registrován:
ned úno 08, 2009 12:45 pm

Uživatelský avatar shimie | ned čer 19, 2011 6:39 pm

Re: Nefunkcnost push notifikaci

dwick píše:- po rozkliknuti jednotlivych aplikaci si to muzes nastavit individualne
Obrázek


Prave citam tuto temu, lebo tiez neviem nastavit push na iPade pre gmail.(iPad 2, 16GB, bez 3G, ios 4.3.3.). Teda aj by som vedel, ale ja v nastaveniach vobec nemam ikonu s notifikaciami. Skusal som spravit aj restore, ale nepomohlo to. Viete mi niekto poradit ako to tam dostanem? Na iPhone sa mi to objavilo automaticky po update na novsi ios.

Obrázek
iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 365
Registrován:
pon bře 17, 2008 8:15 pm

Uživatelský avatar Kony.cz | ned čer 19, 2011 7:09 pm

Re: Nefunkcnost push notifikaci

tak ja jsem presne to samy resil na iPhone 3G.. na iPadu vse v poho , ale na iPhone 3G mi IM+ neposlal nic..... dal jsem jinaci ICQ kecalek a vse zase v normalu a jede vse
[*]iPad 2 Wi-Fi 16 GB Black JB
[*]iPhone SE 16 GB Gold
[*]iPhone 6 16 GB White
[*]iPhone X 64 GB Black
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 909
Registrován:
pát črc 17, 2009 2:01 pm

Uživatelský avatar shimie | ned čer 19, 2011 7:29 pm

Re: Nefunkcnost push notifikaci

Ale ja v nastaveniach nemam vobec tu ikonu notifikacie.

Edit:
Po spusteni game center, sa ikona notifikacii objavila v nastaveniach.
:)
iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 365
Registrován:
pon bře 17, 2008 8:15 pm

Uživatelský avatar Slimák | ned čer 19, 2011 9:17 pm

Re: Nefunkcnost push notifikaci

dwick píše:- Push dorucovani mailu funguje tak, ze tam nastavis casovy interval 15/30/60min a pravidelne ti to kontroluje mailove ucty.
- Push notifikace (ten obrazek co jsem poslal) funguje na dorucovani oznameni primo do telefonu z ruznych aplikaci. Nejvetsi vyuziti maji IM kecalkove. Jsi online a nemusis mit kecalka ani pusteneho a kdyz ti nekdo napise, tak ti vyskoci notifikace ve stylu SMS na iPhonu a muzes si pak toho kecalka spustit a pokracovat v komunikaci.

Nejak mi ted neni jasne, co z tech dvou ti teda nefunguje.


Naprosty nesmysl! PUSH nema nic spolecneho s casovym intervalem. Casove intervaly plati pro standardni metodu vyzvedavani, kdezto PUSH u emailovych uctu funguje predevsim na typu Exchange, kdy po prichozim emailu prijde oznameni/email/zmena okamzite bez nastaveneho casoveho intervalu. Proto take metoda PUSH vice zdime baterku, nez metoda vyzvedavani po urcitem casovem intervalu Vyzvedavani v casovych intervalech je predevsim pro emaily typu seznam/centrum, apod. kdezto metoda PUSH u jakehokoliv email uctu typu Exchange nebo uctu, ktery PUSH umi plne podporovat. Proto pod kazdym emailovym uctem je volba metody vybirani, zda klasicke vyzvedavani po urcitem casovem useku nebo plnphodnotny PUSH, ktery zaznamenava a informuje o okamzite zmene na emailovych uctech.

Jak na iPad, tak iPad 2 funguji notifikace na Wifi i 3G vcetne lockscreenu. Wifi/3G v lockscreenu spinka. Pokud na email dorazi nova posta, kde je zapnuta podpora PUSH, zarizeni dostane okamzity impuls a Wifi, pripadne 3G se v lockscreenu na potrebnou dobu probudi a upozorni uzivatele notifikaci. Pokud se jedna o emaily s metodou vyzvedaveni, k probuzeni Wifi ci 3G nedojde k impulsu okamzite, ale v zavislosti na nastavenemu casovemu intervalu.

Co se tyce aplikaci typu IM+ apod, tam jsou notifikace pouze metodou PUSH, zadne casove intervaly se nekonaji, po prijeti nove zpravy musi zarizeni dostat impuls taktez okamzite.

Pokud notifikace fungují nekorektně, jedná se pouze o SW problém, který nemá nic společného s konektivitou, ať už 3G nebo Wifi. Nabourat notifikace může defakto cokoliv, ať už JB či systémový problém, který většinou řeší restore.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 746
Registrován:
stř črc 02, 2008 1:28 pm
Bydliště: Praha východ

Uživatelský avatar m@R3k | úte říj 11, 2011 8:31 am

Re: Nefunkcnost push notifikaci

Mam podobny problem na iP 4. Push mi nechodili na iOS 5 b7 a po restore nechodia ani na GM. Na iOS 4 mi niekedy sli niekedy nie, zalezalo od konkretnej verzie iOS. Uz ma to fakt dost sere, ze mi kazdy druhy update nefunguje push.
JB nemam a v nastaveniach mam samozrejme vsetko zapnute.
MacBook Unibody 2008 | MacBook Pro 2010 | MacBook Air 2012 OSX 10.8.4
iPhone 2G | iPhone 3G | iPhone 4 16GB iOS 6.1.3 Orange (sucks)
iPad mini 16GB Wi-Fi + Cellular iOS 6.1.2
Host
Host
 
Příspěvky: 63
Registrován:
čtv led 22, 2009 10:17 pm

romco777 | ned říj 16, 2011 9:56 am

Re: Nefunkcnost push notifikaci

Moja skúsenosť:
Na iPad 2 (iOS 5) som si nainštaloval IM+ (free) - push notifikácie šlapali v pohode, pekne sa ukazovali v hornej notifikačnej lište. Rozhodol som sa zakúpiť si IM+ Pro, kvôli tomu, že integruje aj skype a je bez reklám a tam mi push notifikácie vôbec nejdú. Nechápem prečo a trocha ma to sklamalo, pretože som čakal, že tam žiadny problém nebude...Neviete niekto poradiť.

Ďakujem.
 

Uživatelský avatar Maximus-CZ | pon říj 17, 2011 4:44 pm

Re: Nefunkcnost push notifikaci

zkus se odhlásit v IM lite, odinstalovat, restart placky, nainst IM pro, zalogovat, testnout;)
iPhone 3G 8GB 2.1 Quickpwned->2.2 Sn0w unlock->3.0 Ultrasn0w Unlock->3.1.2 Ra1n Unlock->prodán
iP 4 Konečně doma!!
iPad 2 16 GB WiFi White 7.0
Povolení Multitasking gest na iPadu bez JB a přes Windows
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 674
Registrován:
pát srp 01, 2008 7:29 pm
Bydliště: tím se myslí spawn?

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Všeobecně o iPadu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé