Přechod na CZ účet, ano či ne?

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek

Rixi961 | úte lis 23, 2010 11:06 pm

Přechod na CZ účet, ano či ne?

Takže, co si myslíte je čas přejít na CZ iTunes nebo ne? A je to vůbec možné? Já jsem to ještě nezkoušel, ale napadá mě,že když změním místo bydliště z USA na CZ tak budu moci používat česku kreditku. App Store s aplikacemi pro iPad je už přístupné i z ČR.
Jako hlavní výhodu vidím v tom, že už nebudu muset kupovat předražené gift carts. Kdy za 29$ se mi přičte jenom 25$
Otázka ale zní je vůbec možné změnit místo bydliště z USA na CZ? Pač na x-boxe to do teď nešlo. A druhá otázka, když to udělám zůstanou mi aplikace které jsem zakoupil z US iTunes?
iPad Air wi-fi 32Gb
Host
Host
 
Příspěvky: 14
Registrován:
čtv črc 01, 2010 5:46 am

Uživatelský avatar rony | úte lis 23, 2010 11:56 pm

Re: Přechod na CZ účet, ano či ne?

Mozes si zalozit dalsi ucet a ponechat ten US funkcny, akurat uz v nom nebudes nakupovat. Ja to mam tak.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar dwick | stř lis 24, 2010 1:41 am

Přechod na CZ účet, ano či ne?

Aplikace ti zustanou svazane s tvym uctem. Zmena na CZ se provadi snadno, jen zmenis zemi a zadas platne platebni udaje.
Life sucks. And then you die.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2100
Registrován:
čtv dub 09, 2009 5:15 pm
Bydliště: město piva

Uživatelský avatar Viktor Čistič | stř lis 24, 2010 5:03 am

Re: Přechod na CZ účet, ano či ne?

:shock: Takže když jednoduše změním ve svém účtu zemi z US na CZ a zadám platební údaje, tak mi všechny ty aplikace, které jsem si doposud koupil přes US Store zůstanou a bude fungovat i aktualizace? A dále pojedu přes CZ Store? To bych nečekal... Nicméně, zkusmo jsem dal změnu země, ale vyhodilo mě to s tím, že nejprve musím vyčerpat veškerý kredit, který mám na US Store... Sakra, nevíte o nějaké drahé aplikaci :-D
 iPhone 6S Plus Space Gray 128 Gb, iOS 11.3, No JB
 iPad Pro 10,5” 512 Gb Wi-Fi + Cellular, iOS 11.3, No JB
 MacBook Pro 15" 2017, 3.1 GHz Core i7, 16 Gb RAM, 2 Tb SSD, High Sierra 10.13.4
 Apple TV
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 318
Registrován:
pon bře 17, 2008 2:59 pm

Uživatelský avatar Chrono Leggionaire | stř lis 24, 2010 11:04 am

Re: Přechod na CZ účet, ano či ne?

OT:
Přesně pro tyto případy byla v AppStore aplikace I Am Rich, bohužel už je nějaký pátek stažena :mrgreen:
Galaxy Note 10 Aura White | Galaxy Watch Active 2 40mm LTE silver | Galaxy Buds+ White
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 845
Registrován:
úte pro 04, 2007 4:42 pm
Bydliště: Slovácko

Uživatelský avatar Metalgirl | stř lis 24, 2010 1:32 pm

Re: Přechod na CZ účet, ano či ne?

Kdysi, ještě jak nebyl CZ store, tak jsem měla PL store, poté jsem změnila zemi na CZ a od té doby mám CZ store, všechny aplikace mi pod tímto účtem zůstaly.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Uživatelský avatar rony | stř lis 24, 2010 1:48 pm

Re: Přechod na CZ účet, ano či ne?

Ja by som siel na to ako som napisal: nechaj si US ucet tak ako je a zaloz si dalsi CZ. Ten US este budes potrebovat :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Rixi961 | stř lis 24, 2010 2:05 pm

Re: Přechod na CZ účet, ano či ne?

A mohl bys to prosím tě trochu rozvíst... Na co ho ještě budu potrebovat? A když si nechám dva účty a dám pak iPad sinchronizovat řekněme s tím českým... Tak ty aplikace co jsou do ipadu nahrané přez US účet se nevymažou? Jak je to možné? Vždyť sinchronizace by měla odstranit všechno co tam nepatří.
iPad Air wi-fi 32Gb
Host
Host
 
Příspěvky: 14
Registrován:
čtv črc 01, 2010 5:46 am

beitrel | stř lis 24, 2010 2:32 pm

Re: Přechod na CZ účet, ano či ne?

Tak ja mam treba taky dva ucty. Jeden US, kterej jedu pres gift cards a druhej UK, kterej jedu pres kreditku. Casem mozna i zavedu ceskej, ale zatim jsem ho nepotreboval. Duvod proc si nechat us ucet muze byt treba ten, ze jsou aplikace, ktere jsou pouze na US store. Eventuelne jsou nejdriv tam a treba az za x dnu/tydnu se dostanou na evropske store. Takze se ti muze stat, ze by se ti nejaka aplikace libila,ale na ceskem store proste nebude k dostani. Dalsi, pro nekoho ne az tak zasadni rozdil, je sire nabidky. US store nabizi vic app, vic filmu,serialu, vic hudby i vic knih. Napriklad ja ted koukam na vybornej serial Walking Dead a ten na UK (eu) store vubec nenajdes. Takze asi tak.

Sinchronizace funguje bez problemu. Umi to pracovat s obouma uctama najednou. Jen update musis nadvakrat tj. pokazde zadat heslo k prislusnemu uctu pres ktery si app koupil.
 

Rixi961 | stř lis 24, 2010 6:42 pm

Re: Přechod na CZ účet, ano či ne?

Tak to zadávání hesla mi až tak nevadí to musíš zadávat tak jako tak. Jenom mi furt nejde do hlavi jak je to s tou sinchronizaci. Protože segra ma taky iPad a když jsem ho připojil k mému iTunes tak to vyhodilo hlášku, jestli to chci opravdu sinchronizovat a že iPad muže byt provázan pouze s jedním účtem. Co mi přijde docela logické hlavně, když vemu v podtaz Apple a boj proti pirátství. Takhle bych si nakoupil aplikace na jedno zařízení a pak je nakopiroval na dalších deset.
iPad Air wi-fi 32Gb
Host
Host
 
Příspěvky: 14
Registrován:
čtv črc 01, 2010 5:46 am

ls8 | stř lis 24, 2010 6:44 pm

Re: Přechod na CZ účet, ano či ne?

Rixi961 píše:...Na co ho ještě budu potrebovat?...


Některé aplikace jsou pouze v US storu, například TomTom Europe. A na US storu navíc můžeš nakupovat hudbu, filmy, seriály, audioknihy atd.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar rony | stř lis 24, 2010 6:48 pm

Re: Přechod na CZ účet, ano či ne?

PRoste si zaloz dalsi itunes ucet. uved v nom CZ udaje prirad cesku platobnu kartu.

V itunes v pocitaci ale aj v iphone mozes byt prihlaseny len pod jednym ale to je tak VSETKO.

Aplikacie zo vsetkych uctov sa davaju DOKOPY, dohromady. Takze nijako sa ucty navzajom neovplyvnuju!

PRETO je to LEPSIE riesenie.

Jediny opruz je, ze chces nieco stiahnut aktualizacie apiek z jedneho uctu, musis byt v nom prihlaseny. Vo vseobecnosti je to ale jedina drobnost.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Viktor Čistič | pát pro 03, 2010 1:39 pm

Re: Přechod na CZ účet, ano či ne?

Co se týče toho přechodu z US na CZ, tak by mě zajímalo, co se ale stane s těma aplikacema, který na CZ Store nejsou a jsou pouze na US? Nezabývám se teď variantou, že bych měl dva účty, ale pouze jeden - CZ...
 iPhone 6S Plus Space Gray 128 Gb, iOS 11.3, No JB
 iPad Pro 10,5” 512 Gb Wi-Fi + Cellular, iOS 11.3, No JB
 MacBook Pro 15" 2017, 3.1 GHz Core i7, 16 Gb RAM, 2 Tb SSD, High Sierra 10.13.4
 Apple TV
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 318
Registrován:
pon bře 17, 2008 2:59 pm

Uživatelský avatar dwick | pát pro 03, 2010 1:48 pm

Re: Přechod na CZ účet, ano či ne?

Viktor Čistič: Nic :) Zustanou ti a pujdou i nadale aktualizovat
Life sucks. And then you die.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2100
Registrován:
čtv dub 09, 2009 5:15 pm
Bydliště: město piva

Jirkus | pát pro 03, 2010 1:54 pm

Re: Přechod na CZ účet, ano či ne?

Americký účet má sice větší možnosti, ale pokud nemáš bankovní účet v USA a příslušnou platební kartu, tak si tam nic nekoupíš (nepočítám pár free aplikaci nebo předražené gift kupony).

Pokud si chceš svobodně koupit, co chceš je daleko lepší CZ účet.

Aplikace mezi účty, pokud vím, Apple nepřevádí,
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 611
Registrován:
pát říj 29, 2010 9:42 am

Uživatelský avatar Viktor Čistič | pát pro 03, 2010 3:26 pm

Re: Přechod na CZ účet, ano či ne?

Dwick: diky :D

Já vím, že Apple nepřevádí aplikace mezi účty, proto jsem se právě ptal. Sice mě teda překvapuje, že aplikace z US zůstanou včetně aktualizací, ale jsem tomu rád :-)
Jinak účet na US mám už hóóódně dlouho, ale nebaví mě pořád nakupovat ty Gift karty. To je důvod, proč přemýšlím o CZ. Ještě zvážím, jestli nakonec nebudu používat účty dva :wink:

EDIT: Jo mimochodem...a co muzika stažená přes iTunes? Taky zůstane?

EDIT2: Jak už jsem psal výše, iTunes mi nechtějí dovolit změnu země, pokud mám na účtu nějaký kredit. Ale boha jeho, jak mám utratit 36 centů? Neporadí mi někdo? Klidně mu je pošlu na účet :mrgreen:
 iPhone 6S Plus Space Gray 128 Gb, iOS 11.3, No JB
 iPad Pro 10,5” 512 Gb Wi-Fi + Cellular, iOS 11.3, No JB
 MacBook Pro 15" 2017, 3.1 GHz Core i7, 16 Gb RAM, 2 Tb SSD, High Sierra 10.13.4
 Apple TV
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 318
Registrován:
pon bře 17, 2008 2:59 pm

Rixi961 | sob pro 04, 2010 4:24 am

Re: Přechod na CZ účet, ano či ne?

Tak tohle se snažím dneska vygooglovat už celý den! Já mám 0,33$
Jinak kde nakupujete gift carty, pro případ, že by se mi to nepovedlo vymazat? Já nakupuji na http://www.pcgamesupply.com/buygames/it ... ine-email/ a musím říct, že až na cenu jsem fakt spokojený, večinou doručení netrvá ani těch 30min. jak tam uváději
iPad Air wi-fi 32Gb
Host
Host
 
Příspěvky: 14
Registrován:
čtv črc 01, 2010 5:46 am

Uživatelský avatar Viktor Čistič | sob pro 04, 2010 8:46 am

Re: Přechod na CZ účet, ano či ne?

Tak co jsi zjistil? :wink: Já se to snažím taky vygooglovat, ale podle všeho to vypadá, že to zkrátka nelze. Jedniné řešení, které jsem našel bylo, že si musíš zaregistrovat kreditku a provést nějaký nákup. Tím se ti nejprve smaže zbytek toho tvého kreditu a rozdíl se vezme z karty. Ale jak asi správně tušíš, problém je s tou kreditkou, která musí být registrovaná pouze a jenom v US. Takže jsme v loji...

EDIT: Gift cards nakupuju přes eBay US. Je to levnější, než na tom linku, který jsi uvedl.
 iPhone 6S Plus Space Gray 128 Gb, iOS 11.3, No JB
 iPad Pro 10,5” 512 Gb Wi-Fi + Cellular, iOS 11.3, No JB
 MacBook Pro 15" 2017, 3.1 GHz Core i7, 16 Gb RAM, 2 Tb SSD, High Sierra 10.13.4
 Apple TV
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 318
Registrován:
pon bře 17, 2008 2:59 pm

beitrel | sob pro 04, 2010 10:25 am

Re: Přechod na CZ účet, ano či ne?

Ja karty nakupuju tady: http://itunes-express.web.officelive.com/default.aspx . Doruceni do cca 2 hodin. Jen ta cena no..

Viktor: nemohl bys mi prosim napsat prodejce z ebay pres ktereho kupujes? Je tam toho celkem dost a vzhledem k tomu, ze jde o ebay, tak bych preci jen radsi nekoho provereneho.. Dik!
 

Juramac | sob pro 04, 2010 10:32 am

Re: Přechod na CZ účet, ano či ne?

beitrel: No, ona ta cena tech giftu je sice malicko vyssi, nez jej jejich hodnota, nakonec, nikdo z nas nedela nic zadarmo, ale kdyz si dobre spocitac, ze na CZ uctu za kazdou transakci na karte, kterou udelas nakupem kazde aplikace zaplatis sve bance nejaky ten poplatek za prevod, tak ten nakup giftu na US store jednou za cas pres paypal vyjde vzdy levneji, i kdyz ten gift je malicko drazsi...... :)
 

beitrel | sob pro 04, 2010 10:48 am

Re: Přechod na CZ účet, ano či ne?

Jarumac: To asi jo. Ja mam teda UK ucet a tady poplatky v bankach nejsou. Ucet mam pres rok a jeste sem nezaplatil ani 1? :) Ja mam us ucet jen kvuli par vecem co do EU appstore nedosly, nebo dojdou az kdovi kdy. Ted kupuju gift card z te stranky co jsem psal, ale kdyz by byla moznost pres ebay neco malo usetrit, tak bych se tomu nebranil :)
 

Jirkus | sob pro 04, 2010 11:06 am

Re: Přechod na CZ účet, ano či ne?

V ČR jsou také banky, které si váží svých klientů a zbytečně je neokrádají např. na poplatcích za internetové platby. :mrgreen:
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 611
Registrován:
pát říj 29, 2010 9:42 am

Juramac | sob pro 04, 2010 11:11 am

Re: Přechod na CZ účet, ano či ne?

To mas pravdu , ale nemej iluze o tom, ze si to nevezmou na jinych "poplatcich"......na rozdil od jinych zahranicnich bank , ktere za to, ze jim davas k dispozici sve penize , ti skutecne plati :wink: Ale to uz jsme hodne OT......
 

Uživatelský avatar Viktor Čistič | sob pro 04, 2010 12:54 pm

Re: Přechod na CZ účet, ano či ne?

beitrel píše:Viktor: nemohl bys mi prosim napsat prodejce z ebay pres ktereho kupujes? Je tam toho celkem dost a vzhledem k tomu, ze jde o ebay, tak bych preci jen radsi nekoho provereneho.. Dik!


Já ty karty kupuju od tohodle chlápka a maximální spokojenost. Pouze musíš vzít v úvahu, že je z US, takže pokud to objednáš v noci jejich času, tak ti to pošle až druhý den ráno...
 iPhone 6S Plus Space Gray 128 Gb, iOS 11.3, No JB
 iPad Pro 10,5” 512 Gb Wi-Fi + Cellular, iOS 11.3, No JB
 MacBook Pro 15" 2017, 3.1 GHz Core i7, 16 Gb RAM, 2 Tb SSD, High Sierra 10.13.4
 Apple TV
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 318
Registrován:
pon bře 17, 2008 2:59 pm

ls8 | pát říj 21, 2011 3:00 pm

Re: Přechod na CZ účet, ano či ne?

Změnil jsem si účet z US na CZ. Nejdřív jsem napsal na Apple Support, aby mi vymazali zůstatek na účtě, zůstalo mi tam z poslední Git Card pár centů. Za dvě hodiny přišel email, že zůstatek vynulovali a že můžu provést změnu země v nastavení účtu. Všechno proběhlo hladce, zadal jsem českou adresu, českou kartu, jen pozor, vynuluje se historie nákupů. Sice lze zdarma znovu stahovat a/nebo aktualizovat aplikace zakoupené původně na US účtu, ale v historii vidět nejsou. Musíte si tedy pamatovat, kterou aplikaci už jste měli koupenou, to je drobný nedostatek a nepříjemnost.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar rony | pát říj 21, 2011 3:08 pm

Re: Přechod na CZ účet, ano či ne?

tie co si mal stiahnute v itunes cez us ucet nezacali protestovat?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

ls8 | pát říj 21, 2011 4:40 pm

Re: Přechod na CZ účet, ano či ne?

Ne. A dokonce iTunes normálně nabízí aktualizace.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Lincoln Six Echo | pát říj 21, 2011 4:58 pm

Re: Přechod na CZ účet, ano či ne?

Tak to se vyplatí udělat screenshot zakoupených aplikací. Teda já bych to udělal - pro jistotu.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3739
Registrován:
pát čer 25, 2010 8:53 pm

ls8 | ned říj 23, 2011 8:03 pm

Re: Přechod na CZ účet, ano či ne?

Historie nákupů je pevně svázaná s tím národním účtem, ve kterém byl nákup proveden. Po zakoupení nové aplikace na CZ účtu mi tato nová naskočila do seznamu Purchased. Zkusil jsem si pak zkusmo účet zase přehodit na US, zpátky mi tam naskočily ty staré nákupy provedené před přechodem na CZ. Naopak zase ta aplikace zakoupená s CZ účtem chybí. Zdá se, že přechod mezi národními obchody jde provádět libovolně často, při přechodu je jen nutné mít platnou platební medotu pro danou zemi (kartu, gift card apod.).
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Všeobecně o iPadu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé