ipad (2) Wifi+BT zaroven?

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek

Uživatelský avatar brutus | ned dub 24, 2011 7:03 pm

ipad (2) Wifi+BT zaroven?

Hoja, uvazuju o iPadu s tim ze by ho hodne pouzivala pritekyne jako inetrnetove radio. Pro to je ovsem nutne aby fungovalo zaroven pripojeni prez Wifi (pro internet) a bluetooth (pripojeni k zesilovaci/recieveru).

Muze toto prosim nekdo vyzkouset (staci soft pro pripojeni k inet radiu a bluetooth sluchatka).

Zajimalo by mne zda to vybec funguje a pokud ano co na to rika baterie.

Dikes.
Host
Host
 
Příspěvky: 45
Registrován:
čtv zář 30, 2010 5:32 pm

ls8 | ned dub 24, 2011 7:23 pm

Re: ipad (2) Wifi+BT zaroven?

samozrejme funguje
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

mengele | úte dub 26, 2011 10:33 pm

Re: ipad (2) Wifi+BT zaroven?

Ahojda, jde ipad (WIFI) připojit přes bluetooth k mobilu a na internet přes mobil?

Jak? Nědaří se nám na to přijít... Spárovaný Ipad s mobilem je, ale jak vytočit to spojení?
 

Uživatelský avatar Barberry.pha | úte dub 26, 2011 11:18 pm

Re: ipad (2) Wifi+BT zaroven?

S jakym mobilem to parujes?
Ten mobil musi umet sdileni internetu, u iphonu to jde od fw 4.3 pres hotspot a to bud pres wifi nebo BT.
Takze kdyz chci do ipadu nasdilet net s iphonu tak zapnu v ip hotspot, sparuji ipad s iphone bud pres wifi nebo BT a mam net v ipadu.
Jinak u jinych znacek myslim ze jedina moznost, udelat s mobilu wifi hotspot a pripojit se ipadem pres wifi, ze pres BT to sdileni jde pouze mezi iDevice.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

mengele | stř dub 27, 2011 1:53 am

Re: ipad (2) Wifi+BT zaroven?

z IPHONE by to jit melo:
http://www.iphone.cz/blog/sdileni-inter ... bez-jb-747

ale me jde o jiny nez IPHONE mobil, zdali to jde... Jako kdyz mas notebook a pripojis se pres Bluetooth pres svuj mobil na internet...

Nechapu, v prodejne na me koukali, jako kdyby se nikdy s notebookem nepripojili pres mobil (USB kabel nebo Bluetooth) na Internet... No asi nepripojili - to je asi jen pro geeky, pravda, obcas to je hard core :-)))

Copak pozaduji neco nestandardniho? U Apple lidi jsem si vsiml, ze vlastne MMSky nepotrebuji (kdyz jeste nesly), dorucenky na SMS nepotrebuji a dalsi bezne veci co tu pouzivame 15 let, tak ze oni vlastne nepotrebuji :-/ Grrrr....

Pritom i me je jasny, ze
- budto Jobs nema dotazene ty veci do konce (ostatni na tom delaji 10-20 let) - dorucenky, bluetooth sdileni a vymena dat, kontaktu z jednoho zarizeni na druhy...
- anebo je chce omezovat (pametove karty apod...)
 

Morte | stř dub 27, 2011 10:09 am

Re: ipad (2) Wifi+BT zaroven?

Me se ipad 2 podari sparovat s iphone 4 jen pres wifi pres bluetooth me to nejde.
Nekde bylo receno ze pres bluetooth to jde sdilet jen z PC je to pravda?Iphone ios 4.3.1 Ipad2 s ios 4.3
Host
Host
 
Příspěvky: 61
Registrován:
sob kvě 03, 2008 8:45 am

ls8 | stř dub 27, 2011 10:40 am

Re: ipad (2) Wifi+BT zaroven?

Přes Bluetooth jde sdílet připojení z iPhonu jak do iPadu (viz viewtopic.php?f=13&t=42829) tak do Maca i PC (testováno s Windows 7 i Ubuntu 10.10).
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Lincoln Six Echo | stř dub 27, 2011 11:05 am

Re: ipad (2) Wifi+BT zaroven?

Já jsem iPad (1) Wi-Fi ve vlaku spároval i s náhradní Nokií 2630. EDGE jelo úplně v pohodě.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3739
Registrován:
pát čer 25, 2010 8:53 pm

Jirkus | stř dub 27, 2011 11:44 am

Re: ipad (2) Wifi+BT zaroven?

To je zajímavé. Otázka zněla, zda se dá k iPadu napárovat kromě iPhonu i jiný mobil (např. Nokia) jako BT modem pro přístup na internet.

Moje zkušenost s iPodem (neplést s iPadem) je negativní - iPod např. Nokii 6300 jako modem přes Bluetooth nenapáruje.

Informace týkající se sdílení internetu v iPadu (bez JB) pomocí připojení přes jiný (ne Apple) mobil pomocí BT jsem nikde na internetu nenašel.

Podle toho, co jsem zjistil, v případě, že chcete použít normální mobil jako BT modem, je jediná možnost použít na iPadu JailBreak a aplikaci MyWi.

Pokud někdo máte jinou zkušenost, hoďte sem prosím příslušný screen.
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 611
Registrován:
pát říj 29, 2010 9:42 am

Uživatelský avatar rony | stř dub 27, 2011 11:52 am

Re: ipad (2) Wifi+BT zaroven?

nie. MyWi je identicke tomu Personal Hotspotu, cize ak chces k ipadu pouzit nejaky mobil ako modem pre pristup k internetu,
tak nieze musis mat v ipade MyWi, to vobec nie. Skor musis mat v tom mobile moznost vytvorit WiFi hotspot a potom z ipadu pomocou WiFi mozes internetit cez ten mobil.

Ak existuje nejaka moznost, ze si z MyWi na ipade napojim hocijaky mobil, tak potom je to pre mna novinka :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Jirkus | stř dub 27, 2011 12:29 pm

Re: ipad (2) Wifi+BT zaroven?

Stačilo napsat, že iPad připojit normální mobil přes Bluetooth neumí. :D

Umí připojit pouze iPhone (3GS a 4) nebo mobil, který umí personal (Wifi) hotspot.

To je docela slabota ...
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 611
Registrován:
pát říj 29, 2010 9:42 am

Lincoln Six Echo | stř dub 27, 2011 12:37 pm

Re: ipad (2) Wifi+BT zaroven?

Ale mi z Nokie 2630 net normálně tahal.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3739
Registrován:
pát čer 25, 2010 8:53 pm

macekk | čtv dub 28, 2011 9:44 pm

Re: ipad (2) Wifi+BT zaroven?

To je asi taky jediný mobil, s kterým to opravdu funguje, mozna jeste dalsi S40 2G telefony? Viz viewtopic.php?f=123&t=43585

Krucinál fagot, tady něco fakt smrdí (Apple asi chce prodávat 3G)...

Vyzkoušejte to se svým telefonem (vypněte wifi a spárujte bluetooth a vyzkoušejte surfovat - musíte mít na SIMce povoleno APN Internet).
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Všeobecně o iPadu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé