iSchool

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek

nounejm | pát kvě 13, 2011 7:56 pm

iSchool

Učím na ZŠ v Nové Bělé (Ostrava) - http://www.panucitel.cz a v tomto roce se snažím získat peníze z EU (EU peníze školám) na vybavení své třídy (letos prvňáčci) iPad2 pro každé dítě. Sháním lidi, kteří by mi mohli a chtěli pomoci v této oblasti (ať je to tvorba softwaru, či obecné rady). Zřídil jsem stránku http://www.i-school.cz na které se můžete k této problematice vyjádřit.
Předem děkuji za Vaše názory.
Tomáš.
Naposledy upravil nounejm dne sob kvě 14, 2011 7:17 pm, celkově upraveno 1
Host
Host
 
Příspěvky: 81
Registrován:
ned črc 11, 2010 12:34 pm

Uživatelský avatar lukinek | sob kvě 14, 2011 6:13 am

Re: iSchool

Jsem rád, že je někdo, kdo s tím konečně přišel. Pro mě to přijde jako dobrý nápad. Uvidí se jak se to uchytí. Moje čtyřletá sestra mi iPad nechtěla ani půjčit, poté co jsem jí tam stáhli různé aplikace a hry pro děti.

Takže držím palce. :)
iPhone 5S 16GB Space Gray Vodafone CZ
iPhone 5 32GB White T-Mobile CZ
iPhone 5 16GB Black Electroworld - PRODÁN
iPhone 4S 16GB White CZ Vodafone - PRODÁN
iPad 2 64GB 3G iStyle
iPhone 4 16GB Black CZ T-Mobile - PRODÁN
iPhone 3GS 16GB Black T-Mobile SK
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1373
Registrován:
úte říj 26, 2010 11:24 am
Bydliště: Nové Bránice

Jirkus | sob kvě 14, 2011 7:22 am

Re: iSchool

Tomáši, prohléhl jsem si vaše stránky a moc se mi tam líbila sekce týdenní plán. :)

Držím palce a přeji, aby Vám to nadšení vydrželo co nejdéle! :)
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 611
Registrován:
pát říj 29, 2010 9:42 am

nounejm | ned kvě 15, 2011 11:35 am

Re: iSchool

lukinek píše:Jsem rád, že je někdo, kdo s tím konečně přišel. Pro mě to přijde jako dobrý nápad. Uvidí se jak se to uchytí. Moje čtyřletá sestra mi iPad nechtěla ani půjčit, poté co jsem jí tam stáhli různé aplikace a hry pro děti.

Takže držím palce. :)


Mám stejné zkušenosti se svým čtyřletým synem, ovšem s iPhonem.
Host
Host
 
Příspěvky: 81
Registrován:
ned črc 11, 2010 12:34 pm

Uživatelský avatar macodk3 | ned kvě 15, 2011 11:53 am

Re: iSchool

Bolo by super keby sa už aj na slovensku začalo rozvíjať modernejšie vyučovanie! Kedysi som sa to snažil zaviesť do mojej školy ale bohužial takmer polovica žiakov si veci ako notebooky alebo tablety vzhľadom k rodinným pomerom nemôže dovoliť. Fakt držím palce! Bolo by to velké zjednodušenie života.
Obrázek iPhone 6 Plus
Obrázek iPad Air
Obrázek Macbook Air 13"
Obrázek iPod Nano 7G
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1583
Registrován:
úte pro 15, 2009 4:45 pm
Bydliště: Slovensko

petrpan | ned kvě 15, 2011 12:08 pm

Re: iSchool

vec za 13 tisic pro kazde dite? dite, kteremu je 7 let?opravdu si myslis, ze ti eu da dotace na ipady, nebo radsi novy lavice jiny skole?...
 

Lincoln Six Echo | ned kvě 15, 2011 12:58 pm

Re: iSchool

Nápad je to moc pěkný, ale musím souhlasit s petrpanem.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3739
Registrován:
pát čer 25, 2010 8:53 pm

prometka | ned kvě 15, 2011 2:55 pm

Re: iSchool

Dobrý nápad a držím palce aby vyšel.
 

Pantani | ned kvě 15, 2011 3:50 pm

Re: iSchool

Pokud to vyjde, bude to zajímavý experiment, jen jsem zvědav, kam to povede. Nevím sice nic o (moderním) vyučování dětí, ale obecně jsem proti tomu, aby se hned v prvním ročníku základní školy děti místo věcí jako čtení, psaní, počítání, tělocviku učily ovládat elektronické hračky. Sorry.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

Uživatelský avatar charlie77 | ned kvě 15, 2011 4:42 pm

Re: iSchool

tak snad by stačil iPad 1, který je za 9000,- ne?:)
Apple iPod Shuffle 5G, 2GB, pink
Apple iPhone 6S, 64GB, gold
Apple MacBook Air 13" 2014, 128GB
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 850
Registrován:
ned čer 07, 2009 10:21 pm

Uživatelský avatar blinok | ned kvě 15, 2011 6:32 pm

Re: iSchool

Ale i tak je to moc.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 286
Registrován:
sob úno 26, 2011 3:59 pm

petrpan | ned kvě 15, 2011 8:24 pm

Re: iSchool

prominte mi, ale vetsina skol je rada, ze ma fasadu, nove lavice a aspon 12 pocitacu. Vsichni krici, ze na ceske skolstvi nejsou penize a ja s nima souhlasim. Az bude mit kazda skola modernizaci za sebou, natrene tabule, zrenovovane telocvicny, muze z EU dojit prachy na ipady, pro kazde dite ve veku 7. let. Bohuzel tomu, podle me tak nebude ani za 20 let. Sestra chodi do druhe tridy, a opravdu ipad 2 nepotrebuje, spis by se potrebovala naucit poradne psat, cist a pocitat. Ano skola hrou, ale musime to brat realisticky.
 

Uživatelský avatar Dave | ned kvě 15, 2011 8:42 pm

Re: iSchool

proc jenom pro prvnácky. když už tak třeba nejaky notebooky pro celou školu. ale pochybuju že to vyjde. ačkoliv hodně štěstí.
iPhone XS Max // watch // mac
Moje heslo - nikdy to nevzdávej, restore pomůže vždy!
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob dub 19, 2008 2:57 pm
Bydliště: praha

nounejm | pon kvě 16, 2011 6:34 am

Re: iSchool

Pantani píše:ale obecně jsem proti tomu, aby se hned v prvním ročníku základní školy děti místo věcí jako čtení, psaní, počítání, tělocviku učily ovládat elektronické hračky. Sorry.

Oni se v žádném případě nebudou učit ovládat elektornické hračky místo čtení, psaní, počítání apod. iPad hodlám využívat průměrně patnáct - dvacet minut v hodině a hlavně na procvičování a utříbení poznatků.
Host
Host
 
Příspěvky: 81
Registrován:
ned črc 11, 2010 12:34 pm

Uživatelský avatar House_MD | pon kvě 16, 2011 7:19 am

Re: iSchool

Mně to přijde, bez urážky, jako blbost. Pro mediky, doktory, inženýry, chemiky, biology atd na 3D modely určitě. Ale pro základku ne-e. Můj názor.
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2797
Registrován:
úte čer 09, 2009 12:41 pm
Bydliště: Blansko

Uživatelský avatar ikena | pon kvě 16, 2011 7:50 am

Re: iSchool

Můj kluk má ve škole interaktivní tabuli a vyuka je o to zajímavější. Naše děti milují elektroniku a učení s ní je mnohem zábavnější. Finančně to bude jistě náročné, navíc se může stát, že ňáké dítko to rozbije.
iPad je prostě pro celou rodinu od 1 roku do nekonečna :-)
V USA iPadama vybavují již školky a sama to vidím doma, co všechno s tím moje 3.letá holčička dokáže aniž by uměla číst.
iPhone 6 Plus 64GB | iPad 3 32GB Wi-Fi
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 175
Registrován:
ned říj 28, 2007 4:28 pm

Pospec CZ | pon kvě 16, 2011 8:03 am

iSchool

Prvňák by se měl naučit psát, počítat atd.. A když místo psaní číslic do početníčku bude mačkat na displeji nějaké i hračky, tak se psát čísla asi dobře nenaučí. A přeci jen prvňák zmáčkne na všechno. A jak to pak dopadá..
Nápad je to dobrý, ale v dnešní době nezrealizovatelný po finanční stránce. Tedy, pokud jej nezaplatíte z vlastní kapsy - a to si nebudeme lhát - kdo z nás by to zaplatil, když je to úplná zbytečnost?
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 314
Registrován:
stř bře 09, 2011 5:05 pm

nounejm | pon kvě 16, 2011 9:54 am

Re: iSchool

Jak si můžete být tak jist, že je to zbytečnost? Co se týká finanční stránky, je to opravdu trochu náročnější. Ale řekněme si narovinu. Kolik stojí kvalitní interaktivní tabule? A nakolik je opravdu interaktivní? Kolik žáků může pracovat v jednu chvíli s tabulí ? Tak bude mít každý "interaktivní" tabuli stále u sebe. Nechci, aby všechny cvičení šly přes iPady. Samozřejmě budou mít také klasické učebnice a budou se učit klasicky psát a číst apod.
Doufám, že mi to vyjde...
... uvidí se :-)
Host
Host
 
Příspěvky: 81
Registrován:
ned črc 11, 2010 12:34 pm

mefistos | pon kvě 16, 2011 10:39 am

Re: iSchool

Muj otec pracuje pro firmu ktera rozdeluje EU dotace do skol... ale o iPadu 2 neni ani zminka:)
 

mrzic | pon kvě 16, 2011 10:41 am

Re: iSchool

Jen nechápu, co s tím má společného plat učitelů? nounejm bude vystudovaný pedagog a zkouší nové formy výuky. Mně osobně se to líbí a věřím, že děti bude výuka o to víc bavit. Navíc financovat to chce z fondů EU.
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 10.15
iPhone X, iOS 13
Apple Watch 4 Nike+, watchOS 6
Apple TV4
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 2249
Registrován:
ned dub 20, 2008 2:18 pm

mefistos | pon kvě 16, 2011 10:43 am

Re: iSchool

jak rikam o iPadech neni ani zminka... co skoly dostavaji za dotace z EU jsou interaktivni tabule a dotykova obrazovka co je vetsi jak ipad a deti se z toho taktez uci... muzu vam sehnat foto toho dotykoveho monitoru otec ho ma doma...

PS: urcite k vam do skoly nekdo prijde s dotacemi.. obchazeji se vsechny skoly takze se urcite dockate:)
 

Uživatelský avatar jackherrer | pon kvě 16, 2011 10:55 am

Re: iSchool

mrzic píše:Jen nechápu, co s tím má společného plat učitelů? nounejm bude vystudovaný pedagog a zkouší nové formy výuky. Mně osobně se to líbí a věřím, že děti bude výuka o to víc bavit. Navíc financovat to chce z fondů EU.

presne tak. nevim proc do toho nekdo montuje ze nektera skola nema na platy ucitelu. celkove sme vsichni dost OT. zkuste poradit uzitecne programy tykajicise problematiky nebo neco co muze pomoct.
OT prispevky budu mazat.
I will maintain an attitude of open-mindedness.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3736
Registrován:
ned úno 01, 2009 10:40 am
Bydliště: Pardubice

nounejm | pon kvě 16, 2011 3:00 pm

Re: iSchool

House_MD píše:Mně to přijde, bez urážky, jako blbost. Pro mediky, doktory, inženýry, chemiky, biology atd na 3D modely určitě. Ale pro základku ne-e. Můj názor.

Interaktivní pomůcky jsou podle průzkumů právě nejlépe využitelné na 1. st. ZŠ (nejlépe pro 1 - 3. třídu) a ve školkách. Starším žákům stačí obyčejné projektory.
Host
Host
 
Příspěvky: 81
Registrován:
ned črc 11, 2010 12:34 pm

Uživatelský avatar House_MD | pon kvě 16, 2011 4:25 pm

Re: iSchool

nounejm: zkus si představit slinivku na projektoru a nebo na 3D modelu v iPadu :evil:
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2797
Registrován:
úte čer 09, 2009 12:41 pm
Bydliště: Blansko

Uživatelský avatar blinok | pon kvě 16, 2011 4:38 pm

Re: iSchool

Ja si jenom neumim predstavit 24(preblizne) deti, jak o hodine drzeji v ruce iPady a neco delaji. Zatim si myslim ze to je jeste pred nami,tak o 10 let. Co se tyce financi, i kdyz uz teda koupeji ipady dejme tomu 24, za rok uz budou mit jen 10 funkcnich, ponevadz zname deti. Omylem nekomu spadne atd atd. A jak znam dnesni mladez, tak to jsou vandalove. "Co neni moje, to muzu rozbit!" Opravdu je to dobry napad, ale az za 10let minimalne.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 286
Registrován:
sob úno 26, 2011 3:59 pm

Uživatelský avatar lukinek | pon kvě 16, 2011 6:13 pm

Re: iSchool

A proč né teď? Chápu to tak dobře? Že tvrdíš, že dnes jsou děti "vandalové" ale za deset let ne?
iPhone 5S 16GB Space Gray Vodafone CZ
iPhone 5 32GB White T-Mobile CZ
iPhone 5 16GB Black Electroworld - PRODÁN
iPhone 4S 16GB White CZ Vodafone - PRODÁN
iPad 2 64GB 3G iStyle
iPhone 4 16GB Black CZ T-Mobile - PRODÁN
iPhone 3GS 16GB Black T-Mobile SK
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1373
Registrován:
úte říj 26, 2010 11:24 am
Bydliště: Nové Bránice

nounejm | pon kvě 16, 2011 6:28 pm

Re: iSchool

blinok píše:Ja si jenom neumim predstavit 24(preblizne) deti, jak o hodine drzeji v ruce iPady a neco delaji. Zatim si myslim ze to je jeste pred nami,tak o 10 let. Co se tyce financi, i kdyz uz teda koupeji ipady dejme tomu 24, za rok uz budou mit jen 10 funkcnich, ponevadz zname deti. Omylem nekomu spadne atd atd. A jak znam dnesni mladez, tak to jsou vandalove. "Co neni moje, to muzu rozbit!" Opravdu je to dobry napad, ale az za 10let minimalne.

Už druhým rokem půjčuji žákům svůj iphone a nebyl s tím žádný problém. Když je naučíš, jak mají s tím pracovat, tak není problém. Samozřejmě se může stát, že někomu spadne, ale to snad se může stát každému z nás. Věřím tomu, že se k tomu budou chovat slušně. Mám to odzkoušené na svém mobilu, který (jak už jsem se zmiňoval) dětem běžně půjčuji.
Host
Host
 
Příspěvky: 81
Registrován:
ned črc 11, 2010 12:34 pm

Uživatelský avatar Dave | úte kvě 17, 2011 6:46 pm

Re: iSchool

jenomže pokud tam ve tride bude fakt jak někdo říkal např 24 děti nebo i víc, vsadím se že tak polovina z nich si na tom iPadu bude dělat co chce. to je to samý jako na počítačích, nevim kolik lidí na ZŠ dělalo na PC to co se po nich chtělo :)
iPhone XS Max // watch // mac
Moje heslo - nikdy to nevzdávej, restore pomůže vždy!
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob dub 19, 2008 2:57 pm
Bydliště: praha

Uživatelský avatar Metalgirl | úte kvě 17, 2011 7:40 pm

Re: iSchool

Tak a už toho mám dost, buď tady budete psát konstruktivní návrhy nebo tu nebudete psát vůbec nic. Všichni jste OT, akorát autorovi házíte klacky pod nohy a pořád na něco poukazujete, proč by to nešlo atd. Autor tady nepřišel žádat o to, proč by to nešlo, přišel tady žádat o rady, o podporu, jak tento projekt uskutečnit. Takže laskavě tady přestaňte už psát taková OTčka a pokud nemáte radu, nebo nechcete autora podpořit, tak tu nepište nic! Další taková OT budu mazat, nezapomeňte, vám to napsat trvá několik minut, mně kliknout na křížek trvá jen několik vteřin.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

johny03 | stř kvě 18, 2011 3:53 pm

Re: iSchool

v usa, kde prave ted jsem chodim na statni stredni skolu, ktera byla otevrena v roce 2002 a mame notebooky. Jsou to celkem slusne Dell laptopy, ktere taky ale casem pojdou a proto tu mame profesionalni helpdesk, kde vam se vsim pomuzou a opravi. Notebooky maji vsechny deti na skole a temer cela vyuka je smerovana pres tyto laptopy (Ucebnice online, sesity online, testy vse online).
samozrejme jsou tu nejake restrikce, facebook, youtube blokovane, nemoznost instalace her ale to chapu.
Mluvi se o prechodu na iPad a ja bych to urcite uvital, precejen je to lehci, mobilnejsi nez 13 palcovy Dell.
Btw- laptopy tady ma cely kraj. Vsechny deti od 5 do 12 stupne a funguje to uz od roku 2001. Pred par lety tu meli Macbooky, ale Dell pry nabidl super cenu.

Tady je odkaz http://en.wikipedia.org/wiki/Henrico_County_Public_Schools#Laptop_Program
 

lenkari | stř led 18, 2012 7:01 pm

Re: iSchool

V České Kamenici funguje
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Všeobecně o iPadu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé