Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek

Pan Klobouk | úte kvě 24, 2011 1:20 pm

Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

Pročetl jsem zde několik podobných témat,ale pořád nemám spolehlivou odpověď,zkusím se tedy zeptat přímo. Asi dva měsíce zpět sem reinstaloval systém na NTB se kterým sem měl spárovaný svůj Ipad1. Vzhledem k tomu že veškeré aplikace a jejich updaty tahám přímo přes wifi,mail a kalendář mám na exchange a na MP3 mám iphone tak sem neměl nějak potřebu synchronizovat s PC. Nicméně pokud bych chtěl těch provést update FW na aktuální,musel bych nejdříve provést synchronizaci s itunes aby se mi vytvořil backup. Jenže pokud budu chtít synchronizovat itunes mi napíšou že je to nové zařízení a před synchronizací mi ho vymažou. Otázka tedy stojí: Jak tedy udělat backup,následně update FW a opětovný restore tak aby mi zůstali veškeré aplikace včetně uložených dat. Jde mi hlavně o všechny díly Angry Birds :D
Předem díky všem za radu.
 

Uživatelský avatar rony | úte kvě 24, 2011 1:36 pm

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

tazko.

mal si od zaciatku pravidelne synchronizovat. Nemusel by si nic menit na svojich navykoch, co ako (MNE) neobvyklych, len by si k nim pridal PRE TEBA neobvyklu synchronizaciu.

V skutocnosti si sa svojim rozhodnutim dostal do slepej ulicky a nemyslel si na buducnost. V tejto situacii nie sme trenovani a pokial si sa na taku cestu rozhodol ist, tak si si mal natrenovat tvoj problem, pretoze sa dal ocakavat. Jedinym vysledkom treningu by totiz bola minimalne uvodna synchronizacia, spojazdnenie vsetkeho, co k tomu patri a uz by bolo na tebe, ze si appky instalujes priamo z telefonu (co ako je to neobvykle) a ze si MP3ky neorganizujes v pocitaci (ako primitivne jednoduchu ZALOHU dat v telefone)).

Mas SMARTPHONE, pravidelna synchronizacia (ktorej sucastou je teda aj zalohovanie) je prirodzena sucast toho, co z mobilu urobit ten... smartphone.

Sancu vsak mas: urobis to, co si mal urobit na zaciatku: nakonfigurujes pocitac a itunes v nom tak, aby ti bezproblemovo prebehla synchronizacia a aby nesiahala na tie tvoje carovne mp3ky ci ine data.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Pan Klobouk | úte kvě 24, 2011 1:53 pm

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

teď nevím který z nás špatně pochopil situaci,proto tedy upřesním. Ipad byl synchronizován s PC celkem mnohokrát,došlo však k selhání HDD,jeho reklamaci výměnou a tím pádem nové instalaci. Takže zálohy pryč,což by ovšem stále nemusel vadit,kdyby nás pánové v Applu nešikanovali tím že lze mít jeden ipod/iphone synchronizovaný jen s jedním PC. V tom je kámen úrazu a nemá to nic společného jaké mám já návyky ohledně synchronizace a zálohování.
Nehledě tedy na to že nevím co je neobvyklého na tom si app instalovat přímo v telefonu když tam to mám hned místo toho abych to nejříve úplně stejně proklikal v itunes v kompu,následně musel pripojovat kabelem a pak posilat teprve do ipadu. A MP3 do ipadu nehrnu vubec,psal jsem ze na to mam iphone. ;-)
 

Uživatelský avatar Barberry.pha | úte kvě 24, 2011 2:09 pm

Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

Kde si prisel nato ze iDevi e muzes mit synch jenom s jednim pc? Muzes ho mit synch az na 5pc, jen pred pripojenim iDevice, potreba se na danem pc prihlasit ke svemu itunes uctu a dany pc autorizovat. A pak se ti po pripojeni, aniz bys to sam neodkliknul, nic s iDevice nesmaze. App s iDevice jdou nahrat do novehe notebook a vytvori se backup ve kterem jsem ulozeny pozice a vlastne cele nastaveni iDevice.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Pan Klobouk | úte kvě 24, 2011 2:30 pm

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

backberry: můžeš prosím hodit nějaký link který by toto potvrzoval??? Měl sem totiž iphone už od 2G a to ze nikdy nešel synchronizovat s dalším PC bez smazání dat byla celkem známá věc kterou Apple vysvětloval že je to kvuli tomu aby se takto nelegálně nekopírovali MP3 mezi uživateli (nesmysl) To ze múžeš mít se svým účtem a apple storu autorizovanych 5PC je jiné písnička,to tady nehraje roli. Dané PC pochopitelně po reinstalaci opět autorizované mám a nic se nezměnilo. Pochopitelně pokud se pletu tak se rád nechám poučit. ;-)
 

Uživatelský avatar Metalgirl | úte kvě 24, 2011 2:49 pm

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

1. Nainstaluješ iTunes na novém počítači.
2. Počítač autorizuješ ke svému iTunes účtu, je to v iTunes pod záložkou store a tam authorize this computer
3. Připojíš iDevice, objeví se ti v iTunes jeho ikona, klikneš na ni pravým tlačítkem myši a z menu vybereš TRANSFER PURCHASES a BACK UP, tak se ti natáhnou nainstalované aplikace z iDevice do počítače a provede se ti opět záloha

Vše, co je nainstalované v iDevice ti zůstane, nic se ti nesmaže.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Pan Klobouk | úte kvě 24, 2011 2:58 pm

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

no vida,toto jsem zatím nezkoušel,díky. Tedy po tomto postupu můžu dát update FW a poté co doběhne tak restore a tutově se mi tam naleje tato záloha kde budou veškeré aplikace?
 

Uživatelský avatar Metalgirl | úte kvě 24, 2011 2:59 pm

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

Jo, ale samozřejmě musíš nejdříve provést tu zálohu a transfer purchases před tím restore. Jinak pokud tento krok neprovedeš, tak bez zálohy ti to nepůjde. Vyzkoušej, uvidíš, že to půjde. :)
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Pan Klobouk | úte kvě 24, 2011 3:13 pm

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

ok,vezmu to asi radsi nejdriv na iphonu u kteryho se pripadne nema co ztratit a kdyz to pujde tak parada ;-)
 

Uživatelský avatar Viktor Čistič | stř kvě 25, 2011 7:41 am

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

Jinak pokud ti jde primárně o zálohu pozic z Angry Birds, tak zkus program PhoneView. Ten se umí dostat do iPhonu/iPadu i bez Jail Breaku a můžeš si zálohovat data ze všech aplikací v iDevice a zpětně je tam potom nahrávat. Má to samozřejmě i další funkce, ale to je mimo tvůj dotaz.

EDIT: Tak koukám, že PhoneView je bohužel pouze pro Mac. Autoři doporučují pro Windows program TouchCopy, ale co jsem tak zběžně četl, tak to asi nepodporuje právě přístup k aplikacím...
 iPhone 6S Plus Space Gray 128 Gb, iOS 11.3, No JB
 iPad Pro 10,5” 512 Gb Wi-Fi + Cellular, iOS 11.3, No JB
 MacBook Pro 15" 2017, 3.1 GHz Core i7, 16 Gb RAM, 2 Tb SSD, High Sierra 10.13.4
 Apple TV
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 318
Registrován:
pon bře 17, 2008 2:59 pm

Uživatelský avatar Golf | stř kvě 25, 2011 11:08 am

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

DiskAid, je jak pro Mac tak pro PC a taky bez JB umí jít do struktury iDevice...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

neogen | pát srp 26, 2011 7:15 pm

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

Nevíte někdo jak dostat zálohu telefonu co mám provedenou v pc zpět do telefonu? Po restore mi to pořád nabízí že mám novej telefon. Přitom v Itunes 10 to normálně šlo. po reklamaci se mi telefon dostal do takového stavu jako před reklamací. Obnovili se smsky, fotky z fotaku pozice ikon atd. Přitom záloha v pc je C:\Documents and Settings\Tatínek\Data aplikací\Apple Computer\MobileSync\Backup\ Je zajímavé že záloha v itunes/edit/preferences/devices/ je okno záloh prázdné. Jde mi o ty smsky a taky o to aby se to přístě po restore zase nestalo.
 

Uživatelský avatar Freaders | pát srp 26, 2011 7:20 pm

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

zalohu nejde dat na nizsi FW nez byla vytvorena
iPhone SE 64GB Space Gray
MacBook Pro 13" Retina late 2013 i5 256GB SSD 8GB RAM 10.10.2
Moto 360
Xiaomi Mi Band
iPhone 5C 32GB Blue
iPhone 4S 8.1.3
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 2588
Registrován:
pát lis 06, 2009 4:31 pm
Bydliště: Děčín

neogen | sob srp 27, 2011 8:08 am

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

Mám vyšší firmware. Měl jsem 4.1. a mám 4.3.5. Itunes 10 a teď 10.4. MetalGirl mi poradila že starší obnova se dá použít po kliknutí pravým tlačítkem na ikonu telefonu v itunes. Má tam prej býr mimo jiné volba obnovit ze zálohy (recovery from back-up) Já tam mám jen (back-up). Tak prej zkusit reinstalovat Itunes. Zkoušel jsem v nynější konfiguraci provést backup a stejně se mi ta položka obnovit ze zálohy neobjevila. K čemu pak taková záloha je, když nejde později použít. Nic zkusím ten reinstal.
 

Uživatelský avatar Metalgirl | sob srp 27, 2011 9:04 am

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

No sranda je v tom, že restore from backup tam má být normálně a tím pádem je použitelná. Jenže někde se tam u tebe něco žmiklo a proto to tam nemáš.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Uživatelský avatar Nolf | sob srp 27, 2011 4:38 pm

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

Bohužel jsem teď zjistil že jsem na tom stejně :(
Jak to napravit ? Kompletně smazat iTunes z PC včetně všeho co k tomu patří a znovu nainstalovat iTunes ?
S app IphoneBackupExtractor vidím že záloha v itunes je ale volba obnova ze zálohy se mi nezobrazí.
Osobně si myslím že za to může moje odmazání starších záloh z adresáře pro nedostatek místa :(
No One Lives Forever
Host
Host
 
Příspěvky: 135
Registrován:
pát zář 24, 2010 3:34 pm
Bydliště: Domažlicko

rychtarik | úte zář 06, 2011 8:41 pm

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

Mám ten samý problém, nevím zda to souvisí s odmazáním starších záloh přímo z adresáře, ale mazal jsem backupy i přímo v iTunes, nyní backup na disku mám, ale v iTunes není a volba restore from backup se nezobrazuje. Vyřešil to již někdo pls !!!
Host
Host
 
Příspěvky: 26
Registrován:
pát zář 17, 2010 6:41 pm

mefistos | úte zář 06, 2011 8:48 pm

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

a kdyz udelas restore a telefon se aktivuje tak ti iTunes nenabidne jestli ho chces obnovit ze zalohy nebo nastavit jako novy telefon?
 

rychtarik | úte zář 06, 2011 11:18 pm

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

No to jsem nezkoušel, jelikož nechci riskovat, že budu celý den přemýšlet, jak dostat telefon do původního stavu :-(
Host
Host
 
Příspěvky: 26
Registrován:
pát zář 17, 2010 6:41 pm

mefistos | úte zář 06, 2011 11:22 pm

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

co mas za system?
 

rychtarik | úte zář 06, 2011 11:49 pm

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

Takže vyřešeno, po odinstalaci iTunes přesně dle návodu v tomto foru a následné instalaci se již backupy zobrazují v seznamu v iTunes a je vidět i volba Restore from backup... hurá ... :Bravo:
Host
Host
 
Příspěvky: 26
Registrován:
pát zář 17, 2010 6:41 pm

rychtarik | úte zář 06, 2011 11:50 pm

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

mefistos píše:co mas za system?

Win XP Pro SP3
Host
Host
 
Příspěvky: 26
Registrován:
pát zář 17, 2010 6:41 pm

mefistos | úte zář 06, 2011 11:57 pm

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

tak se podivej do c:\Document and Settings\(username)\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup\ jestli tam vubec neco mas
 

dmi | stř zář 07, 2011 12:00 am

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

Puvodni dotaz znel, jak udelat zalohu kvuli update firmware.. Ja osobne jsem dvakrat provadel update firmware na uplne jinem pocitaci, nez se kterym synchronizuju.. (Mam totiz XP, tam fw neslo ani stahnout, na konci stahovani to psalo chybu). Tak jsem iPhone 4 a pak i iPad 2 pripojil k pc sestry kde ma Win 7 (pred tim jsem ji tam nainstaloval iTunes). Mozna se to zeptalo na Moje AppleID a heslo, to uz si po pul roce nepamatuju, ale na 100% jsem tam nic nezalohoval, zadny sync, zadny transfer purchase ani nic jineho. Zobrazil se dotaz jestli chci nahrat novy firmware.. A vse probehlo uplne automaticky - zaloha, update a obnoveni. Tohle mi poradil kamarad, ktery to tak delal, nezdalo se mi to, zkusil jsem to (nejdriv jsem samozrejme pro jistotu udelal backup na svem pc;) a funguje to, zaloha u me nebyla vubec potreba ;)
Host
Host
 
Příspěvky: 69
Registrován:
čtv zář 09, 2010 11:08 am

mefistos | stř zář 07, 2011 12:11 am

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

aha aha hmm... a vis ze kdyz synchronizujes telefon nebo jakykoliv jiny iDdevice tak se dela automaticky BACKUP.. takze tys mozna na nic neklikl ale iTunes dela backup samo o sobe.. takze kdyz udelas update uz tam mas obnovit ze zalohy ktera se udelala pri poslednim syncu... oala:)
 

rychtarik | stř zář 07, 2011 8:02 am

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

mefistos píše:tak se podivej do c:\Document and Settings\(username)\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup\ jestli tam vubec neco mas

Chápu, že se neznáme, ale taková lama zase nejsem ... :x
Host
Host
 
Příspěvky: 26
Registrován:
pát zář 17, 2010 6:41 pm

neogen | stř zář 07, 2011 9:39 am

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

Odinstaloval jsem itunes a znovu nainstaloval ( ne podle návodu tady na fóru, teď není čas) a restore from backup pořád nemám. Ve win7 v notasu kam jsem naistaloval poprvé itunes, tam jsem prekopiroval backup z tech Xpéček kde to nejde a normálně mi to hned restore from backup nabídlo. Telefon jsem tedy obnovil tady. Uff...
 

mefistos | stř zář 07, 2011 10:22 am

Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

Restore from backup zmizi kdyz nemas zadne zalohy... Neni to chyba iTunes ale proste se maznou zalohy no...


Sent via iPhone
 

neogen | čtv zář 08, 2011 3:58 pm

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

To samozřejmě vím. Ale i když tam mám několik záloh, tak restore from backup NEJDE!!! I když je smažu a provedu nový Backup, tak RESORE stejně NEJDE. Tento problém nemám jenom já, je někde chyba v Itunes 10.4 a winXP. Vyřešil jsem to
windows7-mičkama. Poslední dobou XP zlobí víc a víc v různých aplikacích. Třeba mi v TinyUmbrella nejde spustit SSH server. Píše to hlášku, že nemůže systém zapisovat do windows/system32...... Též tento problém jsem našel u více lidí. A i v jiných programech se objevují problémy. Nebo třeba kombinace nové značkové základní desky 4jádrového procesoru mi prostě způsobuje to, že nemohu přepínat mezi uživateli. Zkoušel jsem několik reinstalací a nejde to. Vždy systém celý spadne. Je to tak, XP pomalu ale jistě končí :-(
 

Uživatelský avatar ABAB | ned zář 25, 2011 1:06 pm

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

Mám stejný problém. nelze mi vybrat restore from the back up

Ano, zálohu jsem dělal již dříve mnohokrát.Nyní když se podívám do C:\Documents and Settings\uživatel\Data aplikací\Apple Computer\MobileSync\Backup tak tam ten backup je. Po připojení mi to vůbec nedalo na výběr zda chci restore backup. Nyní když kliknu na název sveho iphonu tak tam vůbec nemám nabídku restore back up pouze.
New playlist
Sync
Transfer Purchaches
Back up
Restore Warnings.
Tak nevím kde je může být chyba

Provedl jsem odisntalaci iTunes a znovu nahrání a stále nemám možnost vybrat restore from back up
Dříve nebyl nikdy problem mam XP
AppleTV 2nd geniOS 5.0.1AppleTV4tvOS 10.2.2Obrázek
iPhone 11 Pro black 64GBiOS 13.1.3
iPad AIR 2 64GB Wi-Fi+4GiPadOS 13.1.3
Je Vaše zařízení jailbreaknutelné?
Co to s námi vlastně hraje Apple za hry?
Obrázek
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1586
Registrován:
ned dub 10, 2011 9:00 pm

mefistos | ned zář 25, 2011 1:10 pm

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

a zkousel si udelat backup?
 

Uživatelský avatar ABAB | ned zář 25, 2011 1:21 pm

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

Back up jsem uděl. zálohu v PC mám, ale prostě v iTunes nemám možnost vybrat restore from back up.
Dívla jsem se takév iTunes do Edit preferences do Device ale tady v Device backup je prázno.Už jsem snad vyzkoušel vše.Zálohuji pravidelně a to se mi stalo poprvé
Teď jsem se´díval do PC a vždy po back up se mi´vytvoří dně složky
C:\Documents and Settings\uživatel\Data aplikací
Apple ComputerMobileSyncBackup
Apple ComputerMobileSyncBackup17...........
Mělo by se to přeci ukádat do C:\Documents and Settings\uživatel\Data aplikací\Apple Computer\MobileSync\Backup
AppleTV 2nd geniOS 5.0.1AppleTV4tvOS 10.2.2Obrázek
iPhone 11 Pro black 64GBiOS 13.1.3
iPad AIR 2 64GB Wi-Fi+4GiPadOS 13.1.3
Je Vaše zařízení jailbreaknutelné?
Co to s námi vlastně hraje Apple za hry?
Obrázek
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1586
Registrován:
ned dub 10, 2011 9:00 pm

ahomonicky | pát zář 30, 2011 12:48 pm

Re: Záloha aplikací do PC včetně uložených pozic

Viktor Čistič píše:Jinak pokud ti jde primárně o zálohu pozic z Angry Birds, tak zkus program PhoneView..


Program jsem na storu nenasel a ted resim podobny problem, menim jeden Ipad 2 za jiny(kvuli 3g) a na puvodnim hraju hru Rock Vegas (idealni hra na 3kliknuti za den, tedy akorat pro me). No a i presto, ze je v Gamecentru spravne nacetla, na novem zarizeni se mi spusti opet od zacatku. Vzhledem k tomu, ze je to hra, kterou budujete tydny, tak znovu hrat nebudu:-( jak tedy na to? Ipady mam zatim oba, takze muzu jeste tyden zkouset, pak jde ten prvni do sveta....

Diky
Host
Host
 
Příspěvky: 74
Registrován:
sob lis 13, 2010 12:11 am

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Všeobecně o iPadu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé