Read It Later, Instapaper alebo Offline pages?

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla jako jinde na fóru. Julek

Uživatelský avatar rony | sob dub 17, 2010 3:37 pm

Read It Later, Instapaper alebo Offline pages?

premyslam ako si z pc a z macu budem odkladat stranky na citanie do ipadu v offline rezime.

potrebujem jednoduchsie oznacovanie, bookmarklet alebo firefox extension.

potom keby si to tie stranky stiahlo v ipade alebo este lepsie v pocitaci a nejako bolo vymyslene zosyncovanie cez itunes.

nasiel som tieto dva programy a netusim, ktory si mam vybrat.

mam konto na delicious a pouzivan greader, mensia spolupraca s nimi by mi pomohla este viac

citacky pre ipad ktore vedia offline su zriedkave. stacilo by mi pokial by mi ponukli prehlad sprav nepotrebujem aby si stahovali cele webstranky s clankami.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

marekl | pát čer 11, 2010 10:15 pm

Read It Later vs. Instapaper

Dnes vyšel Reat It Later pro iPad, tak jsem ho porovnal s Instapaperem: http://goo.gl/lxXw

U mě osobně vyhrál Instapaper, a to ze dvou důvodů. Read It Later nedokáže poslat odkaz z Google Readeru na iPadu a má velmi podivné vyhlazování písma při čtení s iPadem na šířku. Budu ale sledovat každou aktualizaci RIL, a pokud tyto nedostatky budou odstraněny (hlavně ten Google Reader), možná se vrátím. RIL totiž dokáže mnohem lépe poznat, kde článek začíná a končí, nepřidává k němu ze stránky navigační omáčku. K tomu dokáže do offline podoby stáhnout i plně grafickou verzi článku.

Jenže Instapaper v textu dokáže ukázat obrázky, má lepší nastavení vzhledu textu a má propracovanější možnosti posílání odkazů. Zatím ho tedy budu používat, ale nic ještě není definitivně rozhodnuto.


pozn.rony: dovolil som si pridat do textu citat a odporucam cely clanok, kedze offline citaciek je uz viac a neda sa jednoznacne vybrat "najlepsiu". Dakujem Marek za vyborny clanok.
 

macropus | pát čer 11, 2010 11:10 pm

Re: Read It Later vs. Instapaper

U mně tedy vyhrál Read it later a to ze zdvou hlavních důvodů.

1. Instapaper pracuje špatně s češtinou. Read it Later s češtinou nemá problémy.

2. To že na webové stránce instapaperu jsou reklamy rozhodně nepovažuji za plus, naopak se mi líbí čisté prostředí Read it Later. Za příplatek si pak lze pořídil lepší verzy pro automatické organizování článků podle klíčových slov, která je pěkně a šikovně udělaná.

Také mi přijde Read it later vzhledově elegantnější a hezčí, ale to je vedlejší.
To že nezobrazuje v textové podobě obrázky mě osobně přijde ok. Buď jsem na síti, kde si čtu jenom text nebo je mi jedno kolik dat přenesu a pak stahuji celou stránku

Na iphonu/ipadu používám čtečku NewsRack (dříve Newstand), která má kromě jiných Read it Later už v sobě. Používat webové rozhraní Google readru mně osobně příjde nepraktické.
Host
Host
 
Příspěvky: 17
Registrován:
ned čer 21, 2009 12:03 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Aplikace a hry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé