readMe - čítačka kníh vo formáte epub

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla jako jinde na fóru. Julek

Uživatelský avatar rony | čtv kvě 06, 2010 9:54 am

readMe - čítačka kníh vo formáte epub

Na iPhone som prešiel rôznymi čítačkami, spomínam na TextReader, ktorý už na fw 3.x nie je podporovaný. Preto som prešiel na Stanza.

Na iPad je situácia ešte zložitejšia v prípade, že vám nevyhovuje iBooks.

Pomocou je čítačka readMe, ktorú som si včera nainštaloval a zatiaľ je to horúci kandidát na čítačku do iPadu ale asi aj do iPhone.

Po nainštalovaní ma prekvapila úvodným bublinovým pomocníkom, ktorý sa snaží ukážať jej funkcie. Tie teraz vynechám a sústredím sa na dojmy:

Môžem konečne meniť farby pozadia a textu, dokonca zvlášť pre režim deň a noc a v rámci nich si môžem uložiť nastavenie farieb a z nich si potom už len vyberať jednu. Deň noc sa prepína ikonkou dole v strede.

Môžem si meniť písmo a jeho veľkosť ale nemôžem zmeniť vzdialenosť od okraja obrazovky.

neviem ako do epub dostať obálky knižiek ale evidentne ich čítačka vie zobrazovať.

Dá sa prispôsobovať spôsob listovania - od sparťanského "page down" "page up" bez efektov až po podobné listovanie ako má iBooks.

Môžem nastaviť koľko z predošlej stránky sa má na nasledujúcej zobraziť (pre tých, ktorí po preložení stránky chcú vidieť trebárs jeden dva riadky z predošlej stránky).

Vkladanie knižiek má nezávisle riešené, asi najjednoduchší systém je spustíť "webserver" v tejto aplikácii a z prehliadača na počítači si ho otvoriť a knižky uploadnúť (po jednej) alebo prípadne mazať.

Ďalšia možnosť je, že si vytvoríte webstránku s knižkami (stačí proste na hosting ich nakopírovať) - ak máte doma NAS, tak proste na ňom vytvoríte webstránku (väčšina NAS má v sebe webserver) a v nej budete mať knižky. To už je na vás - čítačka si vie otvoriť nejakú webstránku z knižkami a epub súbory z nich stiahnuť.

Pomerne pekné má "bookmarky", ktoré sú vizuálne taká kancelárska sponka nastoknutá zľava.

Nevie editovať formulár s údajmi o knižke (autor, názov...) ale kto by to čakal...

K dokonalosti by mi teda chýbalo pomerne málo - dúfam, že program je stabilný a nerobí problémy s rôznymi knižkami. Tie okraje by som chcel nastavovať. V niektorých obrazovkách programu je vidieť, že je narýchlo prerobený z iPhone verzie.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Aplikace a hry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron