H: Aplikace na spravu/trideni fotek v Ipadu2

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla jako jinde na fóru. Julek

Uživatelský avatar DD_ | stř kvě 11, 2011 12:55 pm

H: Aplikace na spravu/trideni fotek v Ipadu2

Mam Camera Kit pres kterej si naimportuju fotky z fotaku do Ipadu.
Pak bych je rad prebral a stahl z ipadu do kompu.
Zatim jsem pouzival standarni ipad aplikaci, nicmene ta neumi slozky a fotky seskupuje jen podle Akce(datum), Posledni import nebo Vse.
Takze kdyz tam sosnu fotky a po treba par dnech dalsi a mezitim si je nepretridim a nestahnu tak jsem v problemu. Stejne tak nejde smazat nejaka skupina fotek, musim je oznacovat po jedne.
Hledam nejakou aplikaci, kde si idealne udelam slozku, do ni naimportuju fotky z Camera Kitu (pripadne z Obrazku v Ipadu), nasledne je v te slozce proberu a slozku si pres iTunes File Sharing stahnu do kompu. To by bylo uplne ideal.

Zkousel jsem zatim:
SortShots - bohuzel tato aplikace nepouziva slozky ale pouze searche zalozene na tagovani fotek. Takze nejprve musim fotky importovat a otagovat abych si pak mohl prohlizet fotky z nejake akce. Takze kdyz udelam 2 importy po sobe, tak se ty fotky promichaji a musim manualne urcovat ktere chci otagovat tak a ktere tak.
Photo-Sort - tahle aplikace vypadala slibne, nicmene kdyz dam importovat fotky z Obrazku (Ipad aplikace) tak mi naimportuje jen prvni fotku a import skonci. Navic defaultne musim fotky ktere chci importovat oznacovat po jedne, kdyz se prepne do jejich vlastniho vybiraciho listu, tak sice jdou oznacit vsechny, nicmene import stejne skonci po prvni fotce, takze nefunkcni tudiz nepouzitelne.

Tridite si nekdo fotky v iPadu, co na to pripadne pouzivate?
Docela dobre by bylo PhotoAlbum+, ale zatim neni JB.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1321
Registrován:
čtv srp 12, 2010 12:48 pm

spinmaster | stř kvě 11, 2011 12:58 pm

Re: H: Aplikace na spravu/trideni fotek v Ipadu2

jednoznacne Mediastash
http://itunes.apple.com/us/app/media-st ... 17809?mt=8
odporucil som ho uz asi 5 ludom, vsecia si pochvaluju
nejako takto to vyzera na ipade.. pokial mas este nejake otazky ohladom neho tak sa pytaj
Obrázek
 

Uživatelský avatar DD_ | stř kvě 11, 2011 1:21 pm

Re: H: Aplikace na spravu/trideni fotek v Ipadu2

To vypada zajimave asi ji vyzkousim.
Mam 2 otazky:
Kdyz importuju fotky z Obrazku/Camera Kitu - jdou vybrat vsechny a naimportovat je primo do nejake slozky/alba?

Nedela nejakej resize fotek, tudiz kdyz je pak stahnu pres iTunes share zase do pocitace je zachovana puvodni kvalita fotek v jake byly naimportovany, ci lepe v jake byly nafoceny?

Diky,
DD
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1321
Registrován:
čtv srp 12, 2010 12:48 pm

spinmaster | stř kvě 11, 2011 1:25 pm

Re: H: Aplikace na spravu/trideni fotek v Ipadu2

zial pokial viem ziadna aplikacia nenechava fotky v rovnakej kvalite pred importom, takze nie, nezachovava kvalitu, ale nemusis sa bat, nijako to fotky nezprasi, akurat trosku zmensi, ale stale ich mozes zoomovat
fotky sa davaju do aplikacie pomocou Sharing files v itunes
nahras fotky, a potom v aplikacii jednoducho zadas do akeho albumu ich chces, mozes tvorit zlozky, podzlozky a podobne, mozes zolit vsetky fotky naraz alebo jednotlivo
 

Uživatelský avatar DD_ | stř kvě 11, 2011 1:42 pm

Re: H: Aplikace na spravu/trideni fotek v Ipadu2

No jo jenze ja potrebuju fotky importovat z Camera Kitu, tj. primo z SD karty.
Import z SD karty primo do aplikace 'Obrazky' a nasledne stazeni do PC kvalitu nijak nezmeni to jsem zkousel.

Aplikace, ktera meni kvalitu fotek neprichazi v uvahu.
Stejne tak pokud to vyzaduje import pres iTunes. Ja to tam potrebuju dostat primo z fotaku/SD karty.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1321
Registrován:
čtv srp 12, 2010 12:48 pm

spinmaster | stř kvě 11, 2011 1:51 pm

Re: H: Aplikace na spravu/trideni fotek v Ipadu2

myslim ze aplikaciu ktora neoptimalizuje fotky nenajdes, hlavne koly efektom ako posuvanie a zoom, tieto veci potrebuju otimalizaciu
 

Uživatelský avatar DD_ | stř kvě 11, 2011 2:26 pm

Re: H: Aplikace na spravu/trideni fotek v Ipadu2

Takze aplikaci jsem koupil neb je za par supu a zde jsou poznatky:

Fotky to umi importovat i primo z aplikace Obrazky, ne jen pres iTunes.
Pri importu a naslednem exportu do iTunes to nezmeni!!!! kvalitu fotky, takze neni pravda co tu pises. (Alespon jsem zkousel vyfotit neco iP4kou, naimportovat pres Camera Kit do iPadu app. Obrazky z te do aplikace MSt. a z ni export do iTunes a fotka ma naprosto stejnou velikost jako puvodni verze v iP4).

Jedine co aplikace neumi je import primo z Camera Kitu, tudiz importuji na 2x, nejprve do aplikace Obrazky a z ni do MSt.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1321
Registrován:
čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Uživatelský avatar Maximus-CZ | stř kvě 11, 2011 2:29 pm

Re: H: Aplikace na spravu/trideni fotek v Ipadu2

DD_ Ale iPhone ti tu kvalitu fotky sníží už při vyfocení.. (aspoň myslím)
Vyfoť si to něčím jiným ve vysokým rozlišení, naimportuj, vyexportuj, porovnej
iPhone 3G 8GB 2.1 Quickpwned->2.2 Sn0w unlock->3.0 Ultrasn0w Unlock->3.1.2 Ra1n Unlock->prodán
iP 4 Konečně doma!!
iPad 2 16 GB WiFi White 7.0
Povolení Multitasking gest na iPadu bez JB a přes Windows
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 674
Registrován:
pát srp 01, 2008 7:29 pm
Bydliště: tím se myslí spawn?

Uživatelský avatar DD_ | stř kvě 11, 2011 2:34 pm

Re: H: Aplikace na spravu/trideni fotek v Ipadu2

Jj, zrovna na tom pracuju, importuju fotku ze sve zrcadlovky tak uvidime jak to probehne.

EDIT: Takze vyfocena 16MPixelova fotka JPG (velikost 9.8MB). Pres SD Camera Kit importovana do vestavene aplikace Obrazky na iPadu. Zkontrolovano pres T-Pot plugin primo na Filesystemu ipadu, velikost nezmenena.
Importovano do aplikace MSt. -> Exportovano do iTunes -> stazeno do PC, velikost nezmenena.

Takze finalne muzu rict ze k zadne optimalizaci fotky nedochazi a aplikace splnuje presne to co jsem od ni ocekaval, takze dekuji za doporuceni a toto tema lze zamknout.

EDIT2: Jeste jsem napsal na support jestli by nebylo mozne dodelat import primo z Camera Kitu, ale nejsem si jist jestli je tohle vubec v moznostech vyvojaru, jestli jim k tomu dava apple vubec pristup. Tak uvidime co napisou.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1321
Registrován:
čtv srp 12, 2010 12:48 pm

spinmaster | stř kvě 11, 2011 2:59 pm

Re: H: Aplikace na spravu/trideni fotek v Ipadu2

tak to som nevedel, ja som to vzdy daval len cez file sharing a myslel som ze ked to pise ze importuje tak ze to aj upravuje
hlavne ze si spokojny
 

Uživatelský avatar DD_ | čtv kvě 12, 2011 9:39 am

Re: H: Aplikace na spravu/trideni fotek v Ipadu2

Tak odpoved ze supportu byla takova jakou jsem tak nejak cekal. Import z Camera Kitu je podporovan pouze v interni aplikaci a ostatni vyvojari k teto funkci nemaji pristup.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1321
Registrován:
čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Aplikace a hry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé