Vzdálené připojení k PC

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla jako jinde na fóru. Julek

Faramir | stř srp 03, 2011 6:43 am

Vzdálené připojení k PC

Zdravím, potřeboval bych program pro iPad, který by mi umožnil vzdálené připojení k mému PC s Windows 7, aby se mi na iPadu objevila plocha mého PC a já ho mohl vzdáleně ovládat. Zkoušel jsem program RDP ve free verzi, ale ten mi nefunguje, nepřipojí se a firewall nic nehlásí. Děkuji.
 

Uživatelský avatar Marthin | stř srp 03, 2011 6:45 am

Re: Vzdálené připojení k PC

Zkus TeamViewer ;-) Pro nekomerční použití na obě(PC, iP) platformy zadarmo.
http://www.teamviewer.com/cs/download/index.aspx
iPhone 3G 16GB - FW 4.2.1 - T-Mobile | SwitchEasy CapsuleRebel Case
Mac mini Late 2012 - OS X 10.9.1
Potřebujete zvukové podkresy do aplikací a her? Pište PM.
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1238
Registrován:
pon bře 09, 2009 11:42 am
Bydliště: Frýdek Místek

Faramir | stř srp 03, 2011 7:14 am

Re: Vzdálené připojení k PC

To znamená, musí na PC běžet? Nejde nějak využít zabudovaná vzdálená plocha ve Windows?
 

Uživatelský avatar Marthin | stř srp 03, 2011 7:28 am

Re: Vzdálené připojení k PC

Jj na PC musí běžet, ale výhoda je, že PC nemusí být přihlášeno do Win a přes vzdálenou plochu(teamviewer) přihlásíš vzdáleny PC do Windows.
Může běžet na pozadí, takže v pohodě, ale pokud Ti vyhovuje více vzdálená správa od Win a nejde Ti RDP, přistupuješ k PC přes router? (je třeba přesměrování portu na příslušné PC)
iPhone 3G 16GB - FW 4.2.1 - T-Mobile | SwitchEasy CapsuleRebel Case
Mac mini Late 2012 - OS X 10.9.1
Potřebujete zvukové podkresy do aplikací a her? Pište PM.
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1238
Registrován:
pon bře 09, 2009 11:42 am
Bydliště: Frýdek Místek

Faramir | stř srp 03, 2011 7:33 am

Re: Vzdálené připojení k PC

Ano, přes router. RDP mé PC vidí (i ostatní zařízení v síti), ale připojit se nejde. Jaký port mám přesměrovat?
 

Uživatelský avatar Marthin | stř srp 03, 2011 7:42 am

Re: Vzdálené připojení k PC

Jaký máš router?
Ale většinou se nastavuje v menu routeru - forwarding, port 3389 přesměruj na IP adresu PC, který chceš ovládat.
Taky jsem to kdysis zkoušel bez přesměrování a PC byl viděn, ale nešlo se k němu připojit a iPhone ho vždycky "sekl".
iPhone 3G 16GB - FW 4.2.1 - T-Mobile | SwitchEasy CapsuleRebel Case
Mac mini Late 2012 - OS X 10.9.1
Potřebujete zvukové podkresy do aplikací a her? Pište PM.
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1238
Registrován:
pon bře 09, 2009 11:42 am
Bydliště: Frýdek Místek

Faramir | stř srp 03, 2011 7:45 am

Re: Vzdálené připojení k PC

Router mám TP-LINK 1043 ND s firmwarem DD-WRT. Nastavit to umím, jen jsem potřeboval vědět port ;-)

edit: Tak jsem to zakřikl, neumím to nastavit :-(

Mám tam tyto možnosti:

Obrázek

a

Obrázek

Nevím co z toho použít a jak to nastavit... :-( Čekal jsem jednoduché nastavení, ale tohle je na mě trochu moc...
 

Uživatelský avatar makatch | stř srp 03, 2011 1:53 pm

Vzdálené připojení k PC

Komunikaciu s takymito klientami v pc blokuje vacsinou firewall. Nemas nahodou eset smart security?


From Tapatalk.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2924
Registrován:
ned pro 06, 2009 10:22 pm

Faramir | stř srp 03, 2011 1:58 pm

Re: Vzdálené připojení k PC

Ne-e, používám Comodo, to se vždycky zeptá, když se stane něco, co nezná a v tomto případě se neptá...
 

Uživatelský avatar makatch | stř srp 03, 2011 2:45 pm

Vzdálené připojení k PC

Skus ten Teamviewer, pre nekomercne pouzitie je zdarma. Nezabudni nainstalovat klienta do pocitaca. Daj vediet.


From Tapatalk.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2924
Registrován:
ned pro 06, 2009 10:22 pm

Uživatelský avatar Slimák | stř srp 03, 2011 3:30 pm

Re: Vzdálené připojení k PC

Ohledně vzdáleného ovládání PC bych doporučil iTap RDP. Má mnoho užitečných funkcí včetně horkých kláves, F-kových kláves, dále špičkovou možnost přepnutí ovládání kurzoru (buď táhneš po displayi kurzor, nebo tukáš na přesná místa). Nemluvě o volbách rozlišení, nastavení výkonosti Wifi vs. 3G pro jednotlivě definovaná PC/servery, podpora FullHD při využítí Apple AV HDMI adaptéru ve spojení s iPad 2 na LCD/Plazmě. K tomu ještě přístup do aplikace pod heslem a dobrou správou počítačů včetně prvotního ověření dostupnosti spojení a náhledu.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 746
Registrován:
stř črc 02, 2008 1:28 pm
Bydliště: Praha východ

Faramir | stř srp 03, 2011 9:38 pm

Re: Vzdálené připojení k PC

Zkusil jsem ten TeamViewer a jako jo, připojím se, ale je to dost na hraně použitelnosti. Přenos obrazu je o cca vteřinu zpomalený a ne úplně plynulý a ovládání mi také moc nevyhovuje, když chcu přesunout myš, musím ji popadnout a opravdu přesunout, zatímco když jsem měl něco takového na starém PDA, mohl jsem klepnout kamkoliv a myš tam byla, i když původně byla na druhém konci monitoru (snad mi rozumíte :) ).

Ten iTap RDP může být použitelný, ale 12$ za něj opravdu nedám, zase tolik to nepotřebuji (navíc bez vyzkoušení, škoda že se nedá z App Store stáhnout plně funkční časově omezený trial jako to má Microsoft ve svém Marketplace pro Windows Phone). Také mám nainstalovaný Remote Desktop Lite RDP, který můj PC vidí, ale nedokáže se k němu připojit. Myslím, že by to vyřešil ten port forwarding, ale nepodařilo se mi to nastavit. Dokonce jsem svému PC přiřadil pevnou IP (původně jsem používal DHCP) a ani to nepomohlo, není třeba nutné něco povolit i ve Windows? Prosím pomoc :-)

edit: Tak už se mi to povedlo, já měl vzdálenou plochu kdovíproč zakázanou :-/ Tak jsem ji povolil a už to běhá (sice jen s horším zabezpečením, ale hlavně že aspoň něco), takže TeamViewer mohu odinstalovat :)

edit 2: Akorát bych potřeboval, aby mne to na PC neodhlašovalo, když se připojím z iPadu, nebo mě to aspoň po skončení práce přihlásilo zpátky, je to možné? Mám na PC jen jeden účet, má normálně jméno a heslo, ale mám nastavené automatické přihlašování (PC používám jen já, nikdo jiný k němu nemá v mé nepřítomnosti přístup). Děkuji.
 

JiriDrak | stř srp 03, 2011 9:52 pm

Re: Vzdálené připojení k PC

RDP funguje v pohode i v te Lite verzi, ale musis jak uz ti tu radili nastavit smerovani portu 3389 na IP adresu toho tveho pocitace. V tvem priklade tam nejspis kliknes na add a bud tam bude RDP uz nekde predefinovane a nebo to zadas sam (start i end port bude 3389 a IP bude podle IP tveho PC, zatrhnes enabled a ulozis a restartujes modem. Na tvem PC pak musis mit RDP povolene (tento pocitac vlastnosti a pak podle OS), standarne to zapnute neni. Nejlepsi je to nejprve vyzkouset pouze po lokalni siti, pak nepotrebujes nastavovat to smerovani portu v modemu, to potrebujes jen pri pripojeni zvenku na verejnou IP adresu, coz ted koukam, ze vlastne ani nepises jestli se pripojujes jen lokalne nebo zvenku.
Host
Host
 
Příspěvky: 13
Registrován:
pon zář 29, 2008 9:34 pm

Faramir | stř srp 03, 2011 10:01 pm

Re: Vzdálené připojení k PC

Připojení pouze lokálně, z venku ne-e. Jinak jak píšu v editaci původního příspěvku, už jsem to rozběhl, žádné směrování portů není potřeba, stačilo pouze povolit ve Windows vzdálenou plochu s menším zabezpečením a už to funguje :) Jen to odhlašování mě štve, potřeboval bych zůstat přihlášený (většinou PC něco dělá, tak aby to dělal i nadále, když mě to ale odhlásí, přestane to dělat)...
 

Uživatelský avatar Marthin | stř srp 03, 2011 10:14 pm

Re: Vzdálené připojení k PC

Tento týden jsem to taky řešil, nevím jak novější verze, ale Win XP a tipuju, že i novější neumí "multiplovat obraz". Znamená to, že když se přihlásíš k PC přes Windows vzdálenou plochu, na PC se uživatel odhlásí. :%)
Ale, zkusil jsem goognout ještě a
http://www.zive.cz/poradna/vzdalena-plo ... tanswers=1
http://www.project-management.cz/view.p ... 2005090901
iPhone 3G 16GB - FW 4.2.1 - T-Mobile | SwitchEasy CapsuleRebel Case
Mac mini Late 2012 - OS X 10.9.1
Potřebujete zvukové podkresy do aplikací a her? Pište PM.
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1238
Registrován:
pon bře 09, 2009 11:42 am
Bydliště: Frýdek Místek

Faramir | stř srp 03, 2011 10:25 pm

Re: Vzdálené připojení k PC

Hmm, to mě netěší :-( Ale projdu si ty odkazy, díky ;-) Důležité je, že vzdálená plocha funguje, to odhlašování se snad nějak vyřeší...

BTW ještě bych měl dotaz, sice se netýká vzdálené plochy, ale se sítí souvisí. Stáhl jsem si program BUZZ Player, který se má upět připojit po síti ke sdíleným prostředkům a z nich přehrávat filmy. Vidí jak můj NAS tak PC, k NASu se připojí, ale k PC, kde mám filmy uložené, se ani po zadání správných přihlašovacích údajů nepřipojí, že prý nemám práva pro otevření sdíleného počítače, což ale je nesmysl, z notebooku a dalších PC se připojuji běžně, z Windows Phone 7 taky a telka se taky připojí a normálně je možné procházet adresáře a přehrávat filmy a hudbu (moje PC slouží mimo jiné jako multimediální centrum). A když dám připojit k uPnP, BUZZ Player se připojí, ale nevidí žádná data (knihovny ve Windows 7 ale používám a předpokládám, že právě o knihovny jde). Nějaká rada prosím? Nebo mám založit nové vlákno? Děkuji.
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Aplikace a hry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé