Kreslení do obrázků z knihovny obrazku

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla jako jinde na fóru. Julek

nounejm | sob led 07, 2012 12:08 am

Kreslení do obrázků z knihovny obrazku

Zdravim.
Mam mensi problem. Chci s detmi vyuzivat iPad ve druhe tride na Zs (nereste, prosim, vhodnost nebo nevhodnost pouzivani iPadu ve druhe tride) a potreboval bych na nem vyplnovat vytvorene (ci oskenovane) pracovni listy. Jde mi o to, aby si deti otevreli z knihovny obrazku obrazek (prac. List) a ten jednoduse vyplnili a potom znova ulozili do knihovny.
Problem je v tom, ze vsechny aplikace, ktere jsem zatim vyzkousel pri gumovani gumovali taky prave ten vytvoreny pracovni list.
Jedina aplikace, ktera gumovala pouze nakreslene cary a nikoli vzor na pozadi byla Hello Collor pencil, ktera bohuzel po poslednim updatu dela to stejne. Do te doby to presne umela. Popripade je nejakym zpusobem mozne vratit zpet update? Downgradovat aplikaci?
Diky za tipy.
Nnjm
Host
Host
 
Příspěvky: 81
Registrován:
ned črc 11, 2010 12:34 pm

Uživatelský avatar SteveJSF | sob led 07, 2012 12:49 am

Kreslení do obrázků z knihovny obrazku

Po updatu aplikace v iTunes na pocitaci se ta stara verze presouva do kose. Pokud ji jeste nekde najdes, at uz v kosi nebo treba nekde v zaloze (treba v Time Machine), pak by to melo jit - vlozit do iTunes zpet ten stary soubor, v iPadu aplikaci smazat a provest synchronizaci.

Jinak aplikace by to byla zajimava i pro me a pevne verim, ze v App Store neco v tomhle stylu jeste bude. Snad nekdo da tip.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1923
Registrován:
úte lis 04, 2008 1:37 am

Uživatelský avatar mookie | sob led 07, 2012 12:59 am

Re: Kreslení do obrázků z knihovny obrazku

SketchBookX

umí pracovat s vrstvama, takže do spodní vrstvy si načteš předlohu a do vrstvy nadvní můžeš kreslit a gumovat bez toho, že bys editoval tu předlohu
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 368
Registrován:
stř zář 02, 2009 3:18 pm

Uživatelský avatar SteveJSF | sob led 07, 2012 2:40 am

Kreslení do obrázků z knihovny obrazku

Jo, to je dobry tip. Ja jsem jeste nasel aplikaci Easy Photo Doodle Drawing a je i ve free verzi, takze proc ji nezkusit - mozna jedna z nich bude pro deti vhodnejsi.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1923
Registrován:
úte lis 04, 2008 1:37 am

nounejm | sob led 07, 2012 9:31 am

Re: Kreslení do obrázků z knihovny obrazku

Diky za tipy. SketchbookX sice pracuje s vrstvama, ale gumuje i spodni vrstvu a navic neni tak jednoduchy pro deti. Easy photo doodle drawing splnuje ten pozadavek, ovsem neni tak jednoduchy pro deti jako hello color pencil. Diky za vase napady. Muzete hazet dal. Uz jsem kontaktoval taky vyrobce, jestli by se na tom nedalo zapracovat. Protoze ta aplikace je fakt pro deti skvela.
Diky. Nnjm
Host
Host
 
Příspěvky: 81
Registrován:
ned črc 11, 2010 12:34 pm

Uživatelský avatar mookie | sob led 07, 2012 10:10 am

Re: Kreslení do obrázků z knihovny obrazku

mě ten sketchbook spodní vrstvu negumuje

tady je rychlá ukázka, text je částečně vygumovanej, fotce pod ním se nic nestalo... link na fotku: http://db.tt/Gch2EXs9

ale uznávám, že pro děti to ovládání asi není úplně ideální... na druhou stranu děti si poradí snadno se spoustou věcí, se kterou má dospělej problém :-)
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 368
Registrován:
stř zář 02, 2009 3:18 pm

nounejm | sob led 07, 2012 12:21 pm

Re: Kreslení do obrázků z knihovny obrazku

Nevím, kde je u mě problém?
Načtu z photo library obrázek a potom, když chci gumovat, tak to gumuje i s tím.
To je fakt divné :lol:
NNJM
Host
Host
 
Příspěvky: 81
Registrován:
ned črc 11, 2010 12:34 pm

Uživatelský avatar mookie | sob led 07, 2012 1:22 pm

Re: Kreslení do obrázků z knihovny obrazku

jasný, ty totiž nepoužíváš evidentně ty vrstvy... napravo ikonka dvou čtverců nad sebou, musíš ve vrstvách přidat druho vrstvu a kreslit do ní


http://db.tt/jU47KFaT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 368
Registrován:
stř zář 02, 2009 3:18 pm

nounejm | sob led 07, 2012 2:05 pm

Re: Kreslení do obrázků z knihovny obrazku

Jo, jo, to byl ten problém.
To by mohl být ovšem také pro děti problém. Je to dost složité pro druháčky.
Stejně ale potřebuji, aby ta spodní vrstva byla (jak to říct) aktivní. Tzn, že udělám pro druháčky omalovánku a aby mohli omalovávat pomocí plechovky. Třeba viz. jak mám v plánu zápis do 1. třídy. http://ipadschool.webnode.cz/doporucte-aplikace/
Nebo je prostě naučím používat UNDO. A mám pokoj.

Díky za rady.
Host
Host
 
Příspěvky: 81
Registrován:
ned črc 11, 2010 12:34 pm

Uživatelský avatar SteveJSF | sob led 14, 2012 12:40 am

Kreslení do obrázků z knihovny obrazku

Prave ted je na jeden den ve velke sleve (free) aplikace pro deti, kterou mozna hledate:

http://itunes.apple.com/us/app/123-colo ... ?mt=8&ls=1

Sice to nejsou obrazky z vasi knihovny, ale dost se to podoba napr. detskym koutkum s omalovankami na displejich v OD IKEA.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1923
Registrován:
úte lis 04, 2008 1:37 am

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Aplikace a hry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé