možnosti appstore - Enterprise prostredie

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla jako jinde na fóru. Julek

kotelník | pon úno 27, 2012 8:52 pm

možnosti appstore - Enterprise prostredie

pěkný večer přeji. Mám takový dotaz. Řeším teď nějaké možnosti výpočetní aplikace na iPad pro firmu a mám za úkol zjistit jaké jsou možnosti nahrát aplikaci, která bude dostupná pouze zaměstnancům. Nejlépe bez JB do kterého nemůže firma své lidi tlačit. Třeba dát nějak pod heslo, ale to by nebylo dostatečně bezpečné... Nebo, tak mě napadá...ať si ji vlastně stáhne kdokoli, ovšem její zapnutí už podmínit heslem... Máte někdo zkušenost s něčím podobným?
Děkuji moc
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2935
Registrován:
úte čer 30, 2009 3:00 pm

Uživatelský avatar B0Gy | pon úno 27, 2012 9:08 pm

Re: možnosti appstore

pokial viem tak ked mas developer ucet tak urcite zariadenia pod ten ucet zaregistrujes (max 100) a do nich potom nahras aj aplikaciu ,kt nemusi prechadzat cez appstore... a co sa tyka hesla tak to treba zakomponovat do samotnej aplikacie, ci uz univerzalne heslo, heslo ktore si nastavi kazdy sam alebo normalne loginy kt sa priradia ku konkretnym uctom v aplikacii
Obrázek MacBook Air (mid2012), core i5, 64GB SSD + ext. disk WD My Passport Ultra 1TB
Obrázek iPhone 5 32GB black
Obrázek iPad 2 WiFi+3G 64GB white
Obrázek iPod nano 6G 16GB silver
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 223
Registrován:
ned bře 22, 2009 10:10 pm

kotelník | pon úno 27, 2012 9:15 pm

Re: možnosti appstore

maximálně 100 je strašně málo... potřebuji možnost pro třeba 1000 lidí. Tím nechci říct, že 1000 lidí má iPad, ale abych něco takového mohl poslat dál, nemůžeme to mít takhle limitované. Takže pro upřesnění, půjde stáhnout aplikaci a nespustit ji bez nutnosti zadání hesla, které by bylo kupř. na extranetu a které by se jednou za čas změnilo?
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2935
Registrován:
úte čer 30, 2009 3:00 pm

Uživatelský avatar SteveJSF | úte úno 28, 2012 6:23 am

možnosti appstore

Mam uzivatelskou zkusenost v podstate s obojim. Ta developerska verze - fungoval jsem jako tester jedne aplikace a nainstaloval jsem ji z nejakeho developerskeho serveru na zaklade odkazu v mailu. Vubec jsem nevedel, za takova moznost mimo app strore funguje. Appka slapala v pohode, tvarila se jako jakakoliv jina. Co se tyce appky primo z app store, tak takovych je prece spousta, ktere jsou zamerene jen na urcitou skupinu lidi, kteri s tim maji neco spolecneho. Typicky treba bankovni aplikace, ale uz jsem videl i nejakou appku vylozene jen pro jakousi firmu. Musis se tam nejakym zpusobem prihlasit a tim ziskas pristup ke vsemu, co ta appka nabizi.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1923
Registrován:
úte lis 04, 2008 1:37 am

Uživatelský avatar rony | úte úno 28, 2012 8:04 am

Re: možnosti appstore

netreba to riesit developerskym testovacim ucelom.

firemne aplikacie je mozne normalne seriozne legalne bez akychkolvek problemov distribuovat mimo APPSTORE.

vsetko ako tradicne najdes na developer.apple.com

konkretne ta zaujimaju Enterprise moznosti: https://developer.apple.com/programs/ios/enterprise/

You plan to only distribute your iOS apps within your company or organization The Enterprise Program is intended for developers who wish to develop and distribute their iOS apps within their company or organization.


Strucne: iOS zariadenie dostane akysi "profil" a v ramci neho sa v iOS zariadeni dokonca mozu vnutit iste nastavenia (napr. zakaz fotaku) a potom je dane iOS autorizovane instalovat aplikacie, ktore nejaky spravca "distribuje", napr. mu dojde mail s tlacitkom, tukne nan, aplikacia sa nainstaluje a je to vybavene. Je to podobne testerskej distribucii - TestFlight :-)

Pokial chces mat seriozne riesenia, studujes developer.apple.com a nevymyslas si spolu s neinformovanymi ludmi podivne riesenia :-) Takze ziadny jailbreak, ziadne "zneuzivanie" testerskych uctov pre ucely vyvoja aplikacii.

Samozrejme, pokial je Enterprise riesenie nevyhovujuce (drahe a pod.) tak chodte cestou vydania beznej aplikacie do AppStore a developera ukolujte tak, aby aplikacia vynucovala autorizaciu a bezpecnu komunikaciu, takze potrebujete nejake autorizacne stredisko (server, ktoremu posielas z app udaje z klienta k overeniu).

Pokial chcete z komunikacie vylucit internet, tak si postavite WiFi len pre internu siet a iOS zariadenie resp. dotycna appka bude fungovat len v nej (pretoze v internete jednoducho nenajde firemny server). Moznosti mas vela.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

kotelník | úte úno 28, 2012 1:03 pm

Re: možnosti appstore - Enterprise prostredie

Rony děkuju za vyčerpávající odpověď, předám dále...
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2935
Registrován:
úte čer 30, 2009 3:00 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Aplikace a hry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé