Apple bude blokovat downgrade iOS 5 i s uloženým SHSH

Pre všetky staršie verzie iOS.

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

tonybrzica | úte říj 18, 2011 6:04 pm

Re: Apple bude blokovat downgrade iOS 5 i s uloženým SHSH

mohl by jsi sem dát návod jak na to?
 

Uživatelský avatar crusader | úte říj 18, 2011 6:35 pm

Re: Apple bude blokovat downgrade iOS 5 i s uloženým SHSH

pajonc píše:Musím říct že jsem si nainstaloval iOS 5 na svůj iPhone 4 , ale po pár dnech sem uvažoval o downgrade na FW 4.3.3 . Trvalo mi dva dny než jsem úspěšně udělal downgrade . iTunes házel snad všechny chyby které zná :-)


JJ, mám stejnou zkušenost ze včera. 3 hodiny to trvalo. Musel jsem downgradovat na iTunes 10.4.1, viděl jsem snad všechny chybové hlášky, co kdy iTunes zobrazilo. Nakonec se to povedlo pomocí TinyUmbrella aplikací a skriptem fixrecovery. Ale v jednu chvíli jsem již myslel, že z 5.0 prostě již není cesty zpět dál než na 4.3.5 a že se s tím holt smířím :)
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 432
Registrován:
úte pro 04, 2007 8:03 am
Bydliště: Rudná u Prahy

Uživatelský avatar pajonc | stř říj 19, 2011 3:23 pm

Re: Apple bude blokovat downgrade iOS 5 i s uloženým SHSH

iTunes jsem downgradovat nemusel použil jsem stávající iTunes 10.5 a firmware 4.3.3

Předtím jsem použil všechny možné aplikace ale marně. Nakonec pomocí iREB vše proběhlo v pořádku.

Podle tohoto návodu viewtopic.php?f=96&t=29253
Host
Host
 
Příspěvky: 3
Registrován:
ned úno 22, 2009 6:49 pm
Bydliště: Litvinov

vixoj | čtv říj 20, 2011 11:57 pm

Re: Apple bude blokovat downgrade iOS 5 i s uloženým SHSH

Zkoušeli ste někdo udělat podepsanej soft v iFaithu?
Host
Host
 
Příspěvky: 16
Registrován:
pon kvě 02, 2011 10:44 pm

Merfi | úte říj 25, 2011 12:01 pm

Re: Apple bude blokovat downgrade iOS 5 i s uloženým SHSH

Ja som to skusal,ale ifaith mi pri iph4 vytvoril iba subor s ".blobs" a nie ako v minulosti,ked vytvoril aj "_cache.ifaith"...
Takze som nemal ako vytvorit nove ipsw
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 251
Registrován:
ned led 02, 2011 8:17 pm

Uživatelský avatar Freaders | stř lis 09, 2011 5:05 pm

Re: Apple bude blokovat downgrade iOS 5 i s uloženým SHSH

de to tedy downgradovat?
iPhone SE 64GB Space Gray
MacBook Pro 13" Retina late 2013 i5 256GB SSD 8GB RAM 10.10.2
Moto 360
Xiaomi Mi Band
iPhone 5C 32GB Blue
iPhone 4S 8.1.3
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 2588
Registrován:
pát lis 06, 2009 4:31 pm
Bydliště: Děčín

Uživatelský avatar pe.pa | čtv lis 10, 2011 8:53 am

Re: Apple bude blokovat downgrade iOS 5 i s uloženým SHSH

ide to, ja som tiez chcel skusit ten semi-tethered, ale o nicom, tak potom nasledny downgrade z 5.0 na 4.3.3
pri konci downgrade to stale hodilo chybu 1 a nasledne skoncil iPhone v Recovery mode
skusal som snad vsetky sposoby, upravoval som subor HOST, skusal som to cez TinyUmbrellu a stale tie iste chyby,
skusal som downgrade iTunes a aj tak som sale nevedel pouzit Fix Recovery, ani v TinyUmbrella ani v redsn0w
dva dni trapenia a nic
az som to skusil downgradnut a po vyskoceni chybovej hlasky 1, som odinstaloval iTunes a nasledne som skusil Recovery Fix v redsn0w a .... vualáááá islo to .....
takze ak vam hadze chybu 1 odinstalujte docasne itunes a nasledne skuste Recovery Fix v redsn0w a malo by to ist
good luck
Host
Host
 
Příspěvky: 32
Registrován:
sob říj 25, 2008 12:42 pm

Uživatelský avatar jackherrer | čtv lis 10, 2011 8:56 am

Re: Apple bude blokovat downgrade iOS 5 i s uloženým SHSH

ja sem se pres chybu 1 dostal skrze downgrade itunes na verzi 10.1
I will maintain an attitude of open-mindedness.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3736
Registrován:
ned úno 01, 2009 10:40 am
Bydliště: Pardubice

Uživatelský avatar quak | pon lis 21, 2011 12:39 am

Re: Apple bude blokovat downgrade iOS 5 i s uloženým SHSH

Dovolím si přidat svou úvahu na téma nemožnosti downgrade. iPhone mám jailbreaknutý kvůli pár aplikacím na které jsem si zvykl a které bych postrádal (hlavně BiteSMS a SBSetting). Chápu snahu Apple jaibreaku zamezit. Je fakt, že převážná většina uživatelů si JB pořizuje kvůli warezu a Applu i vývojářům utíkají peníze.

Výhodou uzavřeného systému je také větší bezpečnost. I když zde je to relativní, viz například díry v PDF. Pokud by nebylo jaibreakme.com, asi by se na díry zdaleka tak rychle nepřišlo.

Jiná věc je ovšem nemožnost downgrade. Tohle je imho neseriozní tah. Dám příklad. Otci je přes 60 let. Oblíbil si iPhone 3GS, který jsem mu dal, pro jednoduchost ovládání a naučil se využívat některé jeho funkce. Jaibreak nemá protože ho k ničemu nepotřebuje. Telefon využívá z mého pohledu tak na 60% ale je s ním plně spokojen. Podobně jako většina jeho vrstevníků je ale konzervativní a nemá rád změny. Chápe, že se výrobce snaží software neustále zdokonalovat a vylepšovat, ale on ty změny nechce. Chce mít telefon ve stejném stavu na jaký je zvyklý.

Pokud se mu s telefonem něco stane, proč jej Apple nutí proti jeho vůli použít pouze nejnovější software? Tohle mi fair nepřijde. Zákazník si koupil produkt s nějakou funkčností a měl by mít právo sám se rozhodnout, zda chce přejít na nejnovější software.

Když bude mé auto s manuální převodovkou potřebovat servis, tak mi ho z opravy taky nevrátí s automatem, s odůvodněním, že je lepší, když nemusím řadit...

Pokud chce apple jailbraku zabránit, ať ucpe díry. Ale měl by nechat zákazníkům možnost volby, jaký software chtějí či nechtějí.
The best 4 windsurfing - http://www.surf-centrum.cz
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 229
Registrován:
úte srp 26, 2008 2:16 pm

Uživatelský avatar Metalgirl | pon lis 21, 2011 12:49 am

Re: Apple bude blokovat downgrade iOS 5 i s uloženým SHSH

Quak, naprosty souhlas s tebou.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Anndy | úte lis 22, 2011 9:43 pm

Apple bude blokovat downgrade iOS 5 i s uloženým SHSH

V podstate suhlas, ale ked opravia dieru/zamedzenie JB v sw, tak vznikne nova verzia a mame zacarovany kruh :-)
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1933
Registrován:
úte lis 09, 2010 1:04 pm
Bydliště: Bratislava

Parker01 | sob lis 26, 2011 12:51 pm

Re: Apple bude blokovat downgrade iOS 5 i s uloženým SHSH

Čau, chci taky downgradovat a hlasi mi to error 20. Mám to zkusit pres ten iReb?

Jinak problem je vysvetlej v tomdle přispěvku:http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?f=27&t=50306&p=481193#p481193

Diky za odpovedi. :)

edit

pe.pa píše:ide to, ja som tiez chcel skusit ten semi-tethered, ale o nicom, tak potom nasledny downgrade z 5.0 na 4.3.3
pri konci downgrade to stale hodilo chybu 1 a nasledne skoncil iPhone v Recovery mode
skusal som snad vsetky sposoby, upravoval som subor HOST, skusal som to cez TinyUmbrellu a stale tie iste chyby,
skusal som downgrade iTunes a aj tak som sale nevedel pouzit Fix Recovery, ani v TinyUmbrella ani v redsn0w
dva dni trapenia a nic
az som to skusil downgradnut a po vyskoceni chybovej hlasky 1, som odinstaloval iTunes a nasledne som skusil Recovery Fix v redsn0w a .... vualáááá islo to .....
takze ak vam hadze chybu 1 odinstalujte docasne itunes a nasledne skuste Recovery Fix v redsn0w a malo by to ist
good luck


Zdravím, mám stejný problém jako ty, error 1. Odinstaloval jsem iTunes 10.5, provedl Recovery fix. Potom znovu naisntaloval iTunes 10.5 a zapnul TinyUmbrellu, zasrtl jsem pouze "Set hosts ...", zapnul TSS server, pustil iTunes a provedl Restore a behem instalace FW to cca uprostred začne ověřovat a hodi to ten error.

Řekl by jsi mi jak jsi to udelal? Díky moc.
 

Uživatelský avatar Phase | pát dub 27, 2012 3:23 pm

Re: Apple bude blokovat downgrade iOS 5 i s uloženým SHSH

Zdravim, vcera mi zblbol iphone, nechcel brat SIMku tak som bol nuteny urobit restore, vratane updatu na 5.1
cez sn0wbreeze som urobil CFW a kedze mam 3GS old bootrom mam untethered (jedno stastie).. ale softver nie je taky stabilny ako bol pri 5.0.1
niekedy ked stlacim home button tak aj zo 5 sekund trva kym zasvieti displej.. v nastaveniach ked kliknem na lokalizacne sluzby tak padnu nastavenia do SB :( SHSH mam pre 4.1 5.0.1 a 5.1
je teda nejaka moznost ako sa vratit na 5.0.1 ? bol to genialny iOS, vadi mi aj ten fotak na LS.. naozaj to Apple blokuje? dakujem
Obrázek iPhone 4S | black version | 16GB | iOS 6.1.3


"Sometimes life hits you in the head with a brick. Don't lose faith."
..Steve Jobs
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 490
Registrován:
sob lis 19, 2011 5:24 pm
Bydliště: Slovensko

Merfi | pát dub 27, 2012 9:20 pm

Re: Apple bude blokovat downgrade iOS 5 i s uloženým SHSH

No to by asi neslo.Nemozu riesit nezakonne veci,nezakonnou cestou.Ani ak by bol za tyum dobry umysel
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 251
Registrován:
ned led 02, 2011 8:17 pm

gogo1000 | pát dub 27, 2012 10:03 pm

Re: Apple bude blokovat downgrade iOS 5 i s uloženým SHSH

Phase

Jestliže máš zálohu SHSH pro iOS 5.0.1, tak si ji stáhni pomocí programu "Tinyumbrella" a pomocí programu "iFaith" verze 1.4.2 si vytvoříš předaktivovaný custom firmware pro tvůj iPhone.

odkazy pro Win
Tinyumbrella: http://cache.firmwareumbrella.com/downl ... .10.14.exe
iFaith: http://downloads.ih8sn0w.com/iFaith-v1.4.2_windows.zip

Ještě jedna rada ode mne je že až se ti vytvoří CFW, tak ti iFaith rovnou nabídne restore a po odkliknutí tě navede do DFU modu a spustí iReb, tak až provede ten ukon přes iReb, tak ho nevypínej a spusť iTunes a shift + restore a vyber ten vytvořenej CFW iFaithem (bývá vytvořen na ploše).
Já takto downgreadoval už 2 iPhone 4. Bohužel nefunguje pro zařízení s čipem A5 (iPhone 4S a iPad2).

Dej pak vědět jestli ti tento návod pomohl.
Je to myslím jediný možný způsob jak provést downgrade na iOS 5.x
Když ti vše klapne, tak budeš zpět na čistém iOS 5.0.1 8)
iPhone 4S black 16GB CZ iOS 6.1.2 Vodafone JB Evasi0n 1.4
iPhone 5S black 16GB CZ iOS 8.1.2 Vodafone JB TaiG 1.2.0
iPhone 5S space grey 32GB CZ iOS 9.1 Vodafone JB Pangu
iPhone 6S space grey 64GB CZ iOS 10.1.1 Vodafone JB Zatím NE
iPad Mini Retina space grey 16GB CZ iOS 8.4 Wifi JB TaiG
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 207
Registrován:
úte úno 07, 2012 1:02 pm
Bydliště: ČR

Uživatelský avatar DD_ | sob dub 28, 2012 5:30 am

Apple bude blokovat downgrade iOS 5 i s uloženým SHSH

Udelat podepsanej Fw pres iFaith a ten tam pak restornout.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1321
Registrován:
čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Uživatelský avatar Phase | sob dub 28, 2012 12:34 pm

Re: Apple bude blokovat downgrade iOS 5 i s uloženým SHSH

dakujem za rady, vsetko prebehlo ako malo, teraz mam konecne 5.0.1 :Yahoo!:
tak potom ako Apple blokuje downgrade na 5.* ked to ide? nejak nie som v obraze :)
Obrázek iPhone 4S | black version | 16GB | iOS 6.1.3


"Sometimes life hits you in the head with a brick. Don't lose faith."
..Steve Jobs
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 490
Registrován:
sob lis 19, 2011 5:24 pm
Bydliště: Slovensko

mefistos | sob dub 28, 2012 8:40 pm

Re: Apple bude blokovat downgrade iOS 5 i s uloženým SHSH

musim rict ze jsem zazil docela krusny chvile kdyz sem chtel udelat restore na 5.0.1 uz to neni tak jak to bejvavalo.. pro ty kteri chteji udelat restore 5.0.1 a nechteji updatowat BB tak je potreba pouzit redsn0w tam si udelat cfw aby se neupdatoval BB a pak do nej pres redsn0w pomoci funkce STICH nahrat SHSH pro 5.0.1 a pak to teprv jde...
 

Uživatelský avatar Paul T | sob kvě 05, 2012 3:59 am

Re: Apple bude blokovat downgrade iOS 5 i s uloženým SHSH

to Phase: apple blokuje downgrade pro ios 5+ jde to jen pro zařízení s A4 čipem.
na nich se dá použít iFaiht,vytvořit blob a podepsat FW.
na A5 iFaight nejede proto není možnost downgrade i když shsh je v cydii k dispozici
iPhone Xs max 64 GB SG
iPhone 6 PLUS 64GB SG
iPad PRO 12.9 32GB SG
iPad 4 32gb 7.1.2
iPhone 4s 16GB -prodán
iPhone 3Gs 32GB -prodán
iPhone 3G 8GB -prodán
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 263
Registrován:
pon říj 24, 2011 3:32 pm

Uživatelský avatar ABAB | sob kvě 05, 2012 6:47 pm

Re: Apple bude blokovat downgrade iOS 5 i s uloženým SHSH

To: Paul T
Tady píšou něco jiného http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=20910
Apple Novinky | iH8sn0w Najde cestu k downgrade A5 zařízení! [IPhone 4S, iPad]
Neděle 25 březen 2012, 5:03 pm
iH8sn0w, vývojář a sn0wbreeze iFaith, našel cestu k downgrade firmwaru na zařízeních A5. Použití uložených SHSH kuličky, iH8sn0w byl schopný degradovat jeho A5 iPad 2 od iOS 5.1 iOS 5.0.1. Říká, že jeho metoda bude také pracovat s A5X procesoru, jakmile aktualizace firmwaru jsou propuštěny pro nový iPad. To znamená, že je možné obnovit na všechny firmware, který chcete na zařízeních, A5, pokud máte SHSH kuličky uloženy . To je skvělá zpráva pro ty, kteří iPhone 4S a novější Tablety. Jak to stojí nyní, máte-li obnovit z jakéhokoli důvodu, budete nuceni provést upgrade na nejnovější firmware. To by mohlo nechat bez schopnosti útěk z vězení na nějakou dobu. Našli mezeru v apticket systému Apple. Obnovil mou iPad 2 až 5.0.1 od 5.1. Pracuje na všech zařízeních A5
AppleTV 2nd geniOS 5.0.1AppleTV4tvOS 10.2.2Obrázek
iPhone 11 Pro black 64GBiOS 13.1.3
iPad AIR 2 64GB Wi-Fi+4GiPadOS 13.1.3
Je Vaše zařízení jailbreaknutelné?
Co to s námi vlastně hraje Apple za hry?
Obrázek
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1586
Registrován:
ned dub 10, 2011 9:00 pm

Uživatelský avatar Pr3dator | sob kvě 05, 2012 8:04 pm

Apple bude blokovat downgrade iOS 5 i s uloženým SHSH

Až na to, že to z dôvodu legálnosti nemôže zverejniť.
[Návod] Ako zisťovať aktuálne info o JB
____________
Moje zariadenia:
-iPhone 5S 16GB Space Gray - iOS 7.1
-iPad Mini with Retina display 32GB Space Gray - iOS 7.1
-MacBook Air 13" 2014 - OSX Mavericks
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 996
Registrován:
stř zář 15, 2010 7:28 pm
Bydliště: Bratislava

Uživatelský avatar Paul T | úte kvě 08, 2012 10:17 am

Re: Apple bude blokovat downgrade iOS 5 i s uloženým SHSH

to ABAB: to se možná píše,možná i něco takového je ale určitě ne veřejně k dispozici.
jak jsem psal výše zatím není způsob jak z A5 zařízení vytáhnout Blob.
iPhone Xs max 64 GB SG
iPhone 6 PLUS 64GB SG
iPad PRO 12.9 32GB SG
iPad 4 32gb 7.1.2
iPhone 4s 16GB -prodán
iPhone 3Gs 32GB -prodán
iPhone 3G 8GB -prodán
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 263
Registrován:
pon říj 24, 2011 3:32 pm

makomar | sob črc 28, 2012 10:39 pm

Re: Apple bude blokovat downgrade iOS 5 i s uloženým SHSH

Dobrý večer,
Po dlouhém zkoumání a bádání jsem se rozhodl vás poprosit o radu nebo o navedení ke zdroji řešení mého problému.
Nejsem si jist zda jsem trefil topic, proto prosím někoho z modů ať mě případně upozorní a já to zedituju. (snad nebude problém, na minulé stránce se něco kolem řešilo)
K mému problému:
Mám IP 3GS, momentálně iOS 5.1.1. Mám ho už chvíli (cca od iOS 3.x.x) a všímám si že s příchodem každého nového iOS se reakční doba IP značně protahuje. Proto jsem začal balancovat s myšlenkou že s příchodem iOS 6 bych měl uvažovat po restore o případném downgradu. Vím že je potřeba mít zálohy SHSH (mám 4.1, 5.0.1, 5.1.1) přes tinyumbrella.
Doposud jsem downgrade ještě nedělal, proto dnes při dlouhém odpoledni jsem se do toho pustil abych si to vyzkoušel ještě dříve než to bude nutné. Snažil jsem se tedy udělat downgrade z 5.1.1 na 4.1 prostřednictvím zdejších návodů tak i jiných zahraničních fór (ifaith, tinyumbrella, redsnow) bohužel vše bezvýsledně. Mé snahy většinou troskotaly na chybách 2 a 20.
Rýpal jsem se v tom cca od půl čtvrté bez výsledku(frustrující) :%) , proto prosím o radu nebo o nasměrování kde hledat.
Dočetl jsem se, že by to snad být možné mělo.

Ptám se vás tedy jako lama zda se něco nezměnilo nebo snad jak reálné je že by byl později možný downgrade z iOS 6 na iOS 5.x.x.

Předem děkuji za každou odpověď i názor.
komar
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 82
Registrován:
čtv črc 12, 2012 10:29 am
Bydliště: Zlín

Uživatelský avatar jackherrer | ned črc 29, 2012 12:36 pm

Apple bude blokovat downgrade iOS 5 i s uloženým SHSH

Nejdriv ze vseho hardresetuj iphone a restartuj pocitac na kterem to delas. Potom za pomoci irebu dostan iphone do "pwned" dfu modu, udelas to tak ze ve spravnem poradi, tak jak ti rika ireb, podrzis home a power tlacitka. Potom se presvedc, ze mas v souboru hosts napsanou IP adresu saurikova serveru, to najdes na googlu nebo i tady na foru.
Ted zapni itunes a pres shift + obnovit najdi statezeny iOS, na ktery hodlas downgradovat.
I will maintain an attitude of open-mindedness.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3736
Registrován:
ned úno 01, 2009 10:40 am
Bydliště: Pardubice

makomar | ned črc 29, 2012 5:31 pm

Re: Apple bude blokovat downgrade iOS 5 i s uloženým SHSH

Velmi děkuji Jackovi za radu. Chyboval jsem v tom že jsem neměl restarnuty počítač a IP.

Pro ostatní s tímto problémem:
Vyzkoušel jsem jsem dva postupy, oba funkční.
1) První byl podle Jackova návodu.
2) Druhý pomocí iFaith v.1.4.2. Přes levý horní button (Build *signed* IPSW w/blobs) a zálohy .shsh z tinyumbrella jsem vytvořil podepsanou verzi požadovaného iOS. ifaith mě dále navedl dle instrukcí přes "pwned" DFU mod až k úspěšnému cíli.

Nám se starýma mršinama :) nezbývá než doufat že apple v iOS 6 tyhle postupy nepodchytne.
komar
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 82
Registrován:
čtv črc 12, 2012 10:29 am
Bydliště: Zlín

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
Předchozí

Zpět na Odblokování, Jailbreak iOS 1 - iOS 6

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé