3GS 4.3.3 BB 06.15 DFU loop VYRIESENE

Pre všetky staršie verzie iOS.

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

ROpa-SK | stř črc 20, 2011 9:25 am

3GS 4.3.3 BB 06.15 DFU loop VYRIESENE

iPhone2,1_4.3.3_8J2_Custom_Restore_Hacktivate
iPhone3GS_NEWBootRom_iOS4.3.3_Custom_ACTIVATED_with06.15BB_sn0wbreeze

skusil som flashnut uvedene fw, samozrejme chyba 3194, ziadne carovanie s hosts nepomohlo ale zabrala Tinnyumbrella a jej TST server, dalej chyba 1006 takze som este predtym pouzil iREB aby som mal telefon v PWND DFU. ok paradicka flashlo sa to pekne do konca ale miesto toho aby telefon uz konecne normalne nabehol skoncilo to na chybe 1015 teda a telefon je stale v DFU. Na ten som skusil recoveryfix4.3 ktory pekne presiel dokonca ale stale som v DFU teda cierna obrazovka a cez itunes mozem urobit Recovery. Skusil som opat flash custom fw ale znova to iste.

Ma niekto nejaky napad co s tym ? V umrelle tie tlacitka EXIT recovery a pod mam zhasnute.

dakujem ROpa
Naposledy upravil ROpa-SK dne čtv črc 21, 2011 1:49 pm, celkově upraveno 2
 

katoda | stř črc 20, 2011 2:25 pm

Re: 3GS 4.3.3 BB 06.15 custom fw DFU loop

Mám stejný problém akorát.A nevím co s tím...
 

Uživatelský avatar miro1309 | stř črc 20, 2011 11:38 pm

Re: 3GS 4.3.3 BB 06.15 custom fw DFU loop

Asi máš iPhone 3GS, bb 06.15.00.
Musíš mať shsh zálohu na 4.3.3. Najlepšie bude, ak si stiahneš sn0wbreeze a originál fw 4.3.3, cez snow si sprav custom fw. V najnovšej umbrelle si stiahni zálohy do PC. iPhone daj do DFU (čierna obrazovka), v sn0wbreeze spusti iReb, keď sa dokončí, pustí tinyumbrellu, štart tss server, pusti iTunes, umbrella musí stále bežať, iTunes hlási iPhone v DFU, shift restore na custom, ktorý si si vytvoril, počkaj kým sa dokončí a malo by to fungovať.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 477
Registrován:
ned led 25, 2009 5:10 pm
Bydliště: Žilina

ROpa-SK | čtv črc 21, 2011 7:13 am

Re: 3GS 4.3.3 BB 06.15 custom fw DFU loop

ty vlastne pises to iste co som napisal aj ja, skusal som to asi milion krat vysledok je vzdy ten isty, po doflashovani by telefon mal nabehnut ale nenabehne ostane v DFU !!! pozor v DFU nie v Recovery. Takze ani recovery v iREBe, ani fixrecovery43, ani EXIT recovery v Umbrelle (to tlacitko sa v DFU ani nerozsvieti a do ineho rezimu sa ten telefon neda prepnut) a ani jedine svietiace FIX RECOVERY v Umbrelle tiez na to nefunguje. Vsetky tieto tooly riesia Recovery loop, nie DFU Loop pozor na to !

Okrem dvoch uvedenych flashiek z ktorych jedna je so 06.15 aj aktivaciou a druha len s aktivaciou som skusil urobit aj vlastnu kde som nevybral ani 06.15 ani activaciu ale ani s tou nie je vysledok iny

Ako si to myslel s tou zalohou SHSH v Umbrelle ? ten telefon je v DFU a Umbrella ho tym padom nevidi v lavej casti kde byva pod sebou zoznam telefonov vobec nie je, takze ja neviem ci niekedy niekto takuto zalohu vytvoril.
 

ROpa-SK | čtv črc 21, 2011 1:32 pm

3GS 4.3.3 BB 06.15 DFU loop VYRIESENE

takze nakoniec som to vyriesil, ak si to dobre pamatam postup je takyto:

1. nahrat original fw 4.3.4. na to aby to slo treba mat telefon v DFU, v iREBe spravit PWND DFU, nasledne spustit v TinyUmbrele TSS server, nasledne flash cez itunes, po uspesnom flashi by to malo skoncit na chybe 1015.

2. v redsn0w 0.9.8b3 otvorit original fw 4.3.4. a dat iba volbu Deactivate, nechat prebehnut, skonci to niekde na Installing Bundle vytuhnutim a sme opat v DFU ak nie tak HOME + PWR a sme.

3. v iREBe treba dat recovery loop fix aj ked je otazne ci to vobec nieco spravi.

4. v redsn0w 0.9.8b3 otvorit original fw 4.3.4. a tentokrat dat iba Install Cydia, po tomto sme konecne von z DFUm telefon bezi len ho treba aktivovat.

5. ja som mal povodnu kartu tak som spravil cez itunes aktivaciu a telefon bezi v tethered unlocku.

6. spustil som TU a dal urobit zalohu SHSH spravilo mi na verziu 4.1

7. do hosts som pridal 74.208.10.249 gs.apple.com dovtedy som tam mal len 127.0.0.1 localhost

8. dat telefon do DFU cez HOME + PWR a cez iREB opat urobit PWND DFU

9. cez itunes (uz bez TU TSS servera) flashnut fw 4.1 myslim ze som daval iPhone2,1_4.1_8B117_Custom_Restore_iPhone_Blogr_2 alebo original teraz neviem ale myslim ze tu custom.

10. po tomto telefon sam nabehol ako untethered, stacilo uz len v cydii nainstalovat odblok cez snowa.


Hints:

1. vela krat skonci flashovanie na chybe 16xx preto lebo sme neurobili predtym v iREBe PWND DFU. Alebo sme ho urobili a on ho neurobil - stava sa dost casto. Treba znova dat telefon do DFU a opat iREB

2. pokial skonci flashovanie na chybe 3194 mozeme shamanit so suborom hosts ale mne to nepomohlo, vzdy zabralo spustit v TU TSS server.

3. mne sa pocas laborovania 2x stalo ze telefon sa dostal do stavu kedy sice bol v DFU ale ked som dal robit jailbreak alebo aj flash v itunes dosiel vzdy len po prvy restart a koniec nasledne zasa DFU, z tohoto stavu niet uniku. Pomoze jedine rozobrat telefon a odpojit dosku od baterky na par sekund, radsej na minutu.
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Odblokování, Jailbreak iOS 1 - iOS 6

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé