co najmenej invazivny JB pre 3GS/4.2.1

Pre všetky staršie verzie iOS.

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

bedo. | stř říj 05, 2011 3:41 am

co najmenej invazivny JB pre 3GS/4.2.1

Mam 3GS/4.2.1 a chcem JB hlavne kvoli SBSettings a LockCalendar-u. Hladam JB, ktory co najmenej zasahuje do systemu, idealne nieco v userlande typu Spirit, s ktorym mam dobre skusenosti z iPodu. Hlavne nechcem ziadne behajuce ananasy, hacktivacie (telefon nie je blokovany) a pod. Nemam zalohu .shsh, lebo iPhone som dostal ked uz Apple 4.2.1 nepodpisoval. Co by ste doporucili?

Suvisiaca otazka - su vyrazne rozdiely medzi 4.1, 4.2.1 a 4.3.5? Viem, ze u novsich su nejake veci navyse, ale to si najdem na wiki, zaujimaju ma skor prakticke skusenosti ako odozva systemu, vydrz baterky atd.
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 609
Registrován:
sob kvě 29, 2010 11:04 am

ls8 | stř říj 05, 2011 6:56 am

co najmenej invazivny JB pre 3GS/4.2.1

Pokud nemáš zálohy shsh, nemůžeš nic. Jediný iOS, který tam teď můžeš nainstalovat, je 4.3.5 nebo 5.0GM. Ani pro jeden aktuálně neexistuje untethered JB.

Na 3GS je výkon i pod nejnovějším iOS naprosto OK.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

bedo. | stř říj 05, 2011 8:04 am

Re: co najmenej invazivny JB pre 3GS/4.2.1

Nemam zalohu .shsh 4.2.1, mam 4.1, 4.3.5 a vsetko novsie, co prave Apple podpisuje, preto bola ta druha cast otazky. Spirit zvladal JB bez instalacie FW, ak sa nemylim, takze by .shsh nemal byt potrebny. Ci teraz uz vsetky JB vyzaduju instalaciu FW?
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 609
Registrován:
sob kvě 29, 2010 11:04 am

dongkong | stř říj 05, 2011 8:06 am

Re: co najmenej invazivny JB pre 3GS/4.2.1

SHSH potřebuješ pokud chceš upgradovat ale na neaktuální FW..

edit: Proč nemáš v profilu 3GS ale máš tam iPod 1G?
 

bedo. | stř říj 05, 2011 8:23 am

Re: co najmenej invazivny JB pre 3GS/4.2.1

To je jasne, ale ja chcem nechat 4.2.1, ak to bude mozne a ak nie, tak zrejme 4.1. Proste zvazujem vsetky pre aj proti - napr. ak by bol 4.3.5 ovela lepsi ako 4.1/4.2.1, tak sa zaobidem aj bez JB, na OS4 sa to uz celkom da, ale inak som si celkom zvykol na niektore JB vychytavky. Alebo este inak, chcel by som JB, ale nie za cenu, ze sa zhorsia ostatne vlastnosti, ako rychlost a spolahlivost. Toto splna Spirit na mojom iPode na 100%.

A iPod je tam preto, lebo ho stale mam a nenasiel som sposob ako pridat viac zariadeni.
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 609
Registrován:
sob kvě 29, 2010 11:04 am

Uživatelský avatar alias | stř říj 05, 2011 2:22 pm

Re: co najmenej invazivny JB pre 3GS/4.2.1

Stiahni si iFaith a ak tam mas 4.2.1 tak si uloz SHSH a mas. A ked tak skus greenpois0n, je to celkom supa a je to nieco ako Spirit - nie tak celkom, musis naklikat DFU a tak sa ti to jailbreakne. (ja som si tym programom prvykrat jailbreakoval iPod a fungovalo vsetko.)
[iPhone 7 - 32GB - iOS 11]
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 511
Registrován:
čtv kvě 05, 2011 2:33 pm
Bydliště: Košice, Slovensko

Uživatelský avatar DD_ | stř říj 05, 2011 4:03 pm

Re: co najmenej invazivny JB pre 3GS/4.2.1

iFaith asi tezko nainstaluje kdyz nema JB.
Ale jak bylo uvedeno greenp0ison funguje v pohode.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1321
Registrován:
čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Uživatelský avatar Marek | čtv říj 06, 2011 4:54 am

Re: co najmenej invazivny JB pre 3GS/4.2.1

iFaith funguje cez pc a vyextrahuje ti FW. Toto si urob, a kludne jailbreak cez greenpois0n a hotovo
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4941
Registrován:
pon led 04, 2010 11:19 am
Bydliště: Veľká Lomnica (SVK)

bedo. | sob říj 08, 2011 1:02 am

Re: co najmenej invazivny JB pre 3GS/4.2.1

PC nemam, takze isiel rovno greenpois0n. Prvy dojem je dobry, akurat som vyhodil startovaciu animaciu. Vsetky data ostali kde boli, aj vsetko bezi tak ako predtym, rychlost Cydie tiez vyhovuje (s mojim iPodom 1G je to neporovnatelne). Hadam jedina vec, ktora sa mi zda byt odlisna, je prve otvorenie nejakej zlozky po studenom starte systemu - je tam tak dvojsekundova pauza, kazde dalsie otvorenie je uz potom rychle. Lenze si uz nepamatam, ci to tak bolo aj pred JB - mozte to pripadne niekto s 3GS bez JB vyskusat?

edit: ukazalo sa, ze tu pauzu sposobuje "lsd" proces, ktory je sucastou JB. Ten je naviazany na MobileSubstrate a pri prvom otvoreni zlozky ide jeho %CPU hore, coho dosledok je ta pauza. Cize uz netreba skusat. Nepacia sa mi ani dalsie veci - premenovanie launchd na punchd, niektore veci, ktore som chcel aj tak nefunguju (Mobile Terminal, QuickScroll 2, SpringLocker), takze sa zaobidem na iPhone bez JB. Najdolezitejsia pre mna aj tak bola moznost pristupu k datam vsetkych aplikacii kvoli jednoduchsiemu zalohovaniu a to uz zvlada PhoneView aj bez JB.

Inak toto je presne dovod, preco som zhanal nieco ako Spirit - ten len otvori system, ale v podstate do neho nezasahuje, resp. len minimalne, ziadne nove procesy, ziadne premenovania standardnych procesov a co ja viem co este. Teraz lutujem, ze som prepasol moznost vyskusat jailbreakme.com. :-(
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 609
Registrován:
sob kvě 29, 2010 11:04 am

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Odblokování, Jailbreak iOS 1 - iOS 6

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé