SBSettings (Cydia)

Aplikace jenom pro jailbreaknuté zařízení.

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách z Cydia. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať. Nepleťte si tuto sekci s warez fórem!!

myschoo | pon říj 27, 2008 2:36 pm

SBSettings (Cydia)

Kompatibilne s iOS 4.0+

Dnes som v Cydii našiel novú app - SBSettings...
Má to byť náhrada BossPrefs od BigBossa.

Vypadá to skvele, prepínače sú teraz prístupné z každej aplikácie, to znamená, že nemusíte skákať do SpringBoard aby ste zapli napr. Wi-Fi :)

Obrázek

http://thebigboss.org/2008/10/27/sbsett ... -released/
Naposledy upravil myschoo dne stř srp 04, 2010 11:32 pm, celkově upraveno 1
 

Uživatelský avatar Vacil | pon lis 03, 2008 8:58 pm

Re: SBSettings (Cydia)

Je s tim problem jen u me nebo ma jeste nekdo takovou zkusenost ?

Kdyz se snazim vypnout SSH, tak mi zamrzne iP a musim pouzit Hard Reset.
Pritom vypinani/zapinani pres BossPrefs je v pohode.
iPhone 2G 16 Gb 3.1.2 US (24/4/08), prodán :-(
iPhone 4 32 Gb from Vodafone
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 324
Registrován:
sob led 12, 2008 1:58 pm
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

konvec | úte lis 04, 2008 8:25 am

Re: SBSettings (Cydia)

U mě funguje bez problemu.
iPhone 4S iOS 8GM unlock R-SIM 9
iPad 1 CZ iOS 5.0.1 JB
aTV 2 4.4.4 JB
Host
Host
 
Příspěvky: 136
Registrován:
ned srp 24, 2008 2:08 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar quak | úte lis 04, 2008 10:20 am

Re: SBSettings (Cydia)

Mně to "žralo" baterii. cca poloviční výdrž než běžně, po odinstalaci vše ok. Našel jsem podobnou zmínku i na bigboss fóru, kde to ale někdo vyvracel jeko nemožné. Bohužel u mne se to tak chovalo taky. Škoda, jinak to vypadalo good.
The best 4 windsurfing - http://www.surf-centrum.cz
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 229
Registrován:
úte srp 26, 2008 2:16 pm

stranger | úte lis 04, 2008 7:21 pm

Re: SBSettings (Cydia)

Mne zas pri prichadzajucom hovore, ked som iphone vytahoval z vrecka, naskocila ponuka SBS, kedze to spustit slo aj pri "zamknutej" obrazovke, takze som nevidel kto mi vola.
 

myschoo | úte lis 04, 2008 9:36 pm

Re: SBSettings (Cydia)

ta chyba s bateriou sa akosi aj u mna vyskytla... ale divne je ze ked som toto nainstaloval, tak to prestalo a zhruba 2 dni dozadu opat baterka skapina ovela rychlejsie :(
 

Uživatelský avatar Carabei | pát lis 07, 2008 5:14 pm

Re: SBSettings (Cydia)

tak s baterkou mi to taky zlobi, zatim jedno nabiti, uvidime dal, jen se mi jeste zda ze nefunguje ukazatel baterky. jinak SSH je potreba mit zapnute v bossprefs aby fungoval prepinac v SBS, ta chyba s totalnim seknutim iphonu se projevuje jen u prvni generace, proc to uz ale nevim. pokud by mel nekdo zajem o jine "skiny", tak se staci podivat na macthemes2.net, tam jich je na foru asi 5, trosku jsou hezci nez ten puvodni, zatim se budeme muset spokojit se zmenou skinu pres ssh, ale v dalsi verzi SBS uz by mely byt nejake skiny primo v zakladu a dalsi ve forme addonu pravdepodobne na cydii.
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 964
Registrován:
ned srp 24, 2008 3:15 pm

branok | ned lis 09, 2008 12:26 am

Re: SBSettings (Cydia)

Mam 2G iP FW 2.1, SBSettings pouzivam uz nejaky cas, a celkom bez problemov. Problem je, ak ich kombinujem s BossPrefs (napr. zapnem WiFi cez BP, v SB ikona to nezohladnuje, hoci WiFi IP address v SB je zobrazena korektne, po stlaceni Refresh mi zmrzol, aj ked teraz som to skusil prvy krat, len kvoli testu). SSH cez SB start/stop funguje bez problemov, aspon u mna.

Odporucanie: Ak pouzivate SBSettings, pouzivajte LEN ICH, aspon pre spolocne veci (Phone, WiFi, SSH, BT). Jediny "problem", co mam, je, ze casto po niektorych operaciach je nutne pockat az 10-20 sekund, kym zatvaracie tlacidlo (X) SB reaguje na stlacenie.
MacBook Pro, iPhone 5S, iPhone 4 FW 7.0.3 NonJB, iPhone 2G FW 3.1.3 JB
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 228
Registrován:
úte říj 14, 2008 10:33 am
Bydliště: Bratislava

myschoo | ned lis 09, 2008 1:30 am

Re: SBSettings (Cydia)

toto som aj ja dnes postrehol
ak zapnem WiFi cez Settings, tak SBS na to nereaguje... :?
 

Uživatelský avatar Vitezslav2 | pát led 02, 2009 4:25 pm

Re: SBSettings (Cydia)

Nainstaloval jsem si SBSettings z Cydie a nikde se mi neoběvila ikona na ploše?
iPhone XS Max 256GB
iPad 32GB WIFI
Apple Watch Series 4 Nike+ 44mm
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 510
Registrován:
pát pro 12, 2008 7:22 pm

JakubJakub | pát led 02, 2009 4:28 pm

Re: SBSettings (Cydia)

Ta se ti ani neukáže. Přejeď prstem preš hodiny.
 

F4kt0r | pát led 02, 2009 6:13 pm

Re: SBSettings (Cydia)

Co byste teda doporucili SBSettings nebo BossPrefs? Diky...
 

Bobar | pát led 02, 2009 6:25 pm

Re: SBSettings (Cydia)

Je to opravdu dobrá aplikace, ale baterku to opravdu žere dost :-(
Já používám Bossprefs a jsem 100% spokojen!!!;-)
 

JC_Gucci | pát led 02, 2009 6:31 pm

Re: SBSettings (Cydia)

Ted jsem si sbsettings nainstaloval a jsem naprosto nadsen, mnohem lepsi nez bossprefs. Napriklad ocenuju nastavovani brightness!
 

sony123 | pát led 02, 2009 6:42 pm

Re: SBSettings (Cydia)

Nainštaloval somsi túto app,ale nechápem tým číslam dole,tie MB.
Môžete mi to vysvetliť?
Diky.
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 752
Registrován:
úte srp 19, 2008 9:30 am
Bydliště: Dubnica nad Váhom

F4kt0r | pát led 02, 2009 6:46 pm

Re: SBSettings (Cydia)

Jedno by melo bejt volny misto na "systemovym" disku a to druhy tam kde se ti uklada hudba a tak...

Nebo se pletu? ...
 

Uživatelský avatar rony | pát led 02, 2009 6:51 pm

Re: SBSettings (Cydia)

volne miesto v systemovej oblasti, tj. tej, kam sa normalne NEUKLADAJU videa, hudba, aplikacie a Cydia tam OBCAS uklada niektore specialnejsie aplikacie.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

domca456 | pát led 02, 2009 8:47 pm

Re: SBSettings (Cydia)

No ja musim taky potvrdit ze to DOST zere baterku tak to hned letelo, bossprefs mi staci a zda se mi ze je, prehlednejsi.
 

Uživatelský avatar Vitezslav2 | pát led 02, 2009 10:14 pm

Re: SBSettings (Cydia)

Měl jsem BossPrefs a přestalo mi fungovat zapínání a vypínání WIFI.Tak zkouším SBSettings.
Nevíte čím by to mohlo být?
Naposledy upravil Vitezslav2 dne sob led 03, 2009 11:23 am, celkově upraveno 1
iPhone XS Max 256GB
iPad 32GB WIFI
Apple Watch Series 4 Nike+ 44mm
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 510
Registrován:
pát pro 12, 2008 7:22 pm

Uživatelský avatar Carabei | pát led 02, 2009 10:26 pm

Re: SBSettings (Cydia)

SBS nezere baterku, ale ssh jo, jde o to ze pri pouziti SBS je pri restartu vzdy ssh aktivni, tudiz je vhodne si nechat zobrazovat ssh toggle, pak jen vypnout po restartu a baterku nezere vubec
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 964
Registrován:
ned srp 24, 2008 3:15 pm

SixMan | sob led 03, 2009 1:14 am

Re: SBSettings (Cydia)

Carabei píše:SBS nezere baterku, ale ssh jo, jde o to ze pri pouziti SBS je pri restartu vzdy ssh aktivni, tudiz je vhodne si nechat zobrazovat ssh toggle, pak jen vypnout po restartu a baterku nezere vubec


Jj, přesně tak, má pravdu ten chlapec...
SBS je mnohem lepší než BP, ta možnost vlézt do SBS kdykolik kdekoli... no prostě paráda.
 

Diablo | sob led 03, 2009 11:10 am

Re: SBSettings (Cydia)

... chyba ani SSH nezere baterku pokud ho zrovna vylozene nepouzivate (neprenasite data popr. prochazite souborovym systemem) , ssh se vyplati mit neustale zapnute z nekolika duvodu, kdyz se neco pose.e a rekneme ze iPhone vam nenabootuje a zustane vam tam jen "jablicko". V tuhle chvili jsou 2 moznosti jak to opravit bud udelat kompletni Restore, nebo se do iPhone dostat pres SSH a nahradit poskozene soubory popr. smazat nejakou app ktera to zpusobuje. Vim o cem mluvim uz nekolikrat se mi takhle podarilo iPhone opravit a usetrilo mi to spoustu casu kterej bych musel venovat kompletnimu Restore. Myslim ze to za tu trosicku baterky ketrou to mozna bere rozhodne stoji ale to OT.

K SBSettings naprosto genialni , doporucuju doinstalovat Fast Notes, Processes a iPod pluginy k SBSetings.
 

Uživatelský avatar Vitezslav2 | sob led 03, 2009 11:24 am

Re: SBSettings (Cydia)

Vitezslav2 píše:Měl jsem BossPrefs a přestalo mi fungovat zapínání a vypínání WIFI.Tak zkouším SBSettings.

Nevíte čím by to mohlo být?
iPhone XS Max 256GB
iPad 32GB WIFI
Apple Watch Series 4 Nike+ 44mm
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 510
Registrován:
pát pro 12, 2008 7:22 pm

F4kt0r | sob led 03, 2009 1:00 pm

Re: SBSettings (Cydia)

Tak vite nekdo cim je zpusobeno ze to nekomu hodne zere baterku...?

Podle nekoho to je zaplym SSH podle nekoho to tim byt nemuze.... Vi to nekdo?
 

JC_Gucci | sob led 03, 2009 3:30 pm

Re: SBSettings (Cydia)

Diablo píše:... chyba ani SSH nezere baterku pokud ho zrovna vylozene nepouzivate

Nemuzu souhlasit. Nechal jsem si omylem zaple ssh a za pul hodiny cestovani po praze mi to vybilo skoro celou baterku. Kdyz jsem ssh vypnul vse bylo ok. Ja ti verim ze tobe to baterku nezere, nicmene naopak to ze tobe to baterku nezere neznamena ze nikomu jinymu taky ne.
 

Uživatelský avatar Carabei | sob led 03, 2009 4:52 pm

Re: SBSettings (Cydia)

to ze je vhodne mit pri startu zapnute ssh, mno nevim, to by taky musela byt zapnuta permanentne wifina, navic mozna to je duvod proc pri zapnuti iP je u SBS standardne ssh zapnuty a je az na uzivateli aby to vypnul. je mi jedno jestli nekomu ssh nezere baterku, ale me jo a mnoha dalsim, je mozny ze ti kterym to nezere pouzivaji BP a tam maji ssh standardne vypnuty
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 964
Registrován:
ned srp 24, 2008 3:15 pm

Uživatelský avatar Gekko gecko | sob led 03, 2009 4:54 pm

Re: SBSettings (Cydia)

Pokd nepozivate ke komnikaci s PC Wi-Fi pres WinSCP je vhodne SSH vypnout,podle vseho ma vliv na vydrz baterie.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2221
Registrován:
pon zář 22, 2008 3:20 pm
Bydliště: Praha

Diablo | sob led 03, 2009 7:52 pm

Re: SBSettings (Cydia)

Také nemůžu souhlasit, čtu několik zahraníčních Fór (např modmyi.com , http://www.hackint0sh.org ) a už jsem četl několik diskusí na toto téma.

Abyste neřekli dám vám sem citaci přímo od BigBosse ( autora SBSettings, BossPrefs, BossTool a dalších app)

Open SSH spadá do tzv. kategorie Daemon Processes

For the most part you should just avoid any app that runs as a daemon. Learn to do without. Daemons are bad because they are processes that always run utilizing memory, CPU, and battery. Some examples of daemon processes include Intelliscreen (has to update the events). Note: not all Daemons are instant battery drainers. Some are very thin and use very little memory, cpu, and don?t really drain your battery. SSH, for example, is pretty thin and safe.


Českej překlad ...

Z velké části by jste se měli vyhnout všem aplikacím které beží jako "Daemon". Daemons jsou špatné protože jsou to procesy, které neustále běží na pozadí, využívají paměť, CPU a baterii. Jako příklad Daemon procesu mohu uvést např aplikaci Intelliscreen. Poznámka: Ne všechny Daemon jsou neustálými "žrouty" baterie. Některé z nich jsou velice "lehké" a využívají velice málo paměti CPU (v některých případech vůbec) a opravdu nezkracují životnost baterie např. SSH .


SSH opravdu žere baterku ale jen v případě že máte zapnoutou nějakou Session = pokud zrovna např jste pomocí OpenSSH a WinSCP připojeni k iPhonu a kopírujete různé soubory a procházíte souborama, tak v takovym případě to žere baterku ale pokud to aktivně nevyužíváte rozdíl není poznat, já ho teda alespoň nepoznal.
 

Uživatelský avatar Carabei | sob led 03, 2009 9:28 pm

Re: SBSettings (Cydia)

Tak ja teda i kdyz nic nedelam tak vidim jak mi ssh zere baterku, klidne to ozkousim znovu, pres ssh jsem se naposledy propojoval tak mesic zpatky a stejne zere baterku kdyz to po restartu zapomenu vypnout, ssh zda se kontroluje neustale estli se nekdo nechce pripojit.
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 964
Registrován:
ned srp 24, 2008 3:15 pm

Diablo | sob led 03, 2009 10:59 pm

Re: SBSettings (Cydia)

... To co říkáš (že SSH hledá připojení) je možný ale rozhodně by to tak být nemělo.
 

JakubJakub | sob led 03, 2009 11:03 pm

Re: SBSettings (Cydia)

SSH pekne zere baterku, kdyz je zapnuty. To same i SB.
SB jsem dal uz davno pryc a baterka vydrzi mnohem dele.
 

JC_Gucci | ned led 04, 2009 4:59 pm

Re: SBSettings (Cydia)

Jen male upozorneni, ze SB je pouzivana zkratka pro spring board a ten sis asi neodinstaloval. Ja osobne jsem zadny rozdil ve vydrzi baterie pri pouzivani SBSettings nepoznal, jses si jisty ze to neni tim zapnutym SSH (zapne se vzdy pri restartu telefonu)

Diablo píše:
Some are very thin and use very little memory, cpu, and don?t really drain your battery. SSH, for example, is pretty thin and safe.[/b]


Českej překlad ...

Některé z nich jsou velice "lehké" a využívají velice málo paměti CPU (v některých případech vůbec) a opravdu nezkracují životnost baterie např. SSH .

SSH opravdu žere baterku ale jen v případě že máte zapnoutou nějakou Session

Ten preklad jsi trochu odflak. Poznamku ze v nekterych pripadech nevyuzivaji pamet a CPU sis domyslel. Navic to neni pamet CPU, ale pamet a CPU (to jen slovickareni v dobrym :wink: ). Termin o zkracovani zivotnosti je trochu divnej, stacilo napsat ze nevybiji baterku. Nicmene to tam napsano neni. Ten odstavec jasne rika, ze VSECHNY vybijej baterku, ale u SSH to neni tolik. Vypliva to hlavne ze slova "really". Pointa je proste v tom ze tam NENI napsano ze by SSH nevybijelo baterku.

Druha vec je ze ja a nejen ja mam ozkouseno ze SSH baterku vybiji opravdu HODNE a jsem si tim naprosto jisty. Moje teorie je, ze pri pohybu po meste jak Iphone odchytava hromady byt zaheslovanych wifi siti, tak SSH se snazi najit sessiony nebo tak neco. Jak uz jsem tu psal, ve vysledku mi to skoro celou baterku vybilo za pul hodiny.
 

Uživatelský avatar Vitezslav2 | ned led 04, 2009 5:15 pm

Re: SBSettings (Cydia)

Opravdu mi nikdo neporadíte?Proč mi u BossPrefs přestalo fungovat zapínání a vypínání WIFI?Nevím kde se mám zeptat.
iPhone XS Max 256GB
iPad 32GB WIFI
Apple Watch Series 4 Nike+ 44mm
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 510
Registrován:
pát pro 12, 2008 7:22 pm

Diablo | ned led 04, 2009 9:37 pm

Re: SBSettings (Cydia)

To: JC_Gucci - Máš pravdu překlad je odfláknutý ale tyhle věci se blbě překládají do češtiny tak aby se to dalo normálně číst a zároveň aby dodržel přesné znění originálu, občas je nutné nad tím přemýšlet a na to sem neměl tolik času omlouvám se za nepřesný překlad ale je to lepší než nic.

Jinak k té poznámce kterou sem si domyslel je pravdivá ale vztahuje se pouze na CPU některé Daemony opravdu CPU vůbec nevyužívají ... jako příklad mohu uvést nový Softwarový Unlock yellowsn0w od DEV Teamu který využívá pouze kolem 400Kb paměti nic víc.

Každopádně zřejmě máš pravdu nemám důkaz kterým bych to vyvrátil ... avšak já jsem s životností své baterie spokojený jak se zapnutým SSH tak bez něj.
 

Plha | ned led 04, 2009 9:38 pm

Re: SBSettings (Cydia)

to Vitezslav2:
No, nevim jestli Ti to pomuze. BossPrefs jsem pouzival a byl jsem spokojen, ale jen do te doby, nez jsem zacal pouzivat app biteSMS. Tyto dve se mezi sebou nejak perou a po instalaci biteSMS mi prave stejne jako Tobe prestalo fungovat zapinani a vypinani wi-fi. BossPrefs jsem tedy odinstaloval, misto toho zacal pouzivat SBSettings a vse jede jak ma. Jen podotknu, ze, jak uz nekdo vyse pripominal, v SBSettings neni volba pro automaticke vypnuti SSH (je-li nainstalovano) po restartu iPhone, tudiz je treba jej po restartu vypnout rucne, byl-li nekdo na toto zvykly s BossPrefs.
 

Diablo | ned led 04, 2009 9:40 pm

Re: SBSettings (Cydia)

Řekl bych že pro to měl BigBoss dobrý důvod ...
 

Uživatelský avatar Vitezslav2 | ned led 04, 2009 9:44 pm

Re: SBSettings (Cydia)

Plha píše:to Vitezslav2:
No, nevim jestli Ti to pomuze. BossPrefs jsem pouzival a byl jsem spokojen, ale jen do te doby, nez jsem zacal pouzivat app biteSMS. Tyto dve se mezi sebou nejak perou a po instalaci biteSMS mi prave stejne jako Tobe prestalo fungovat zapinani a vypinani wi-fi. BossPrefs jsem tedy odinstaloval, misto toho zacal pouzivat SBSettings a vse jede jak ma. Jen podotknu, ze, jak uz nekdo vyse pripominal, v SBSettings neni volba pro automaticke vypnuti SSH (je-li nainstalovano) po restartu iPhone, tudiz je treba jej po restartu vypnout rucne, byl-li nekdo na toto zvykly s BossPrefs.

Tak to mě nenapadlo.Přestalomi to jít tak nějak po tom co jsem nainstaloval biteSMS.Ale nejde mi to ani v SBSettings.Proto jsem se vrátil k BossPrefs,ale to si nevyberu.
iPhone XS Max 256GB
iPad 32GB WIFI
Apple Watch Series 4 Nike+ 44mm
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 510
Registrován:
pát pro 12, 2008 7:22 pm

Plha | ned led 04, 2009 9:52 pm

Re: SBSettings (Cydia)

... tak to netusim co se deje, me to tedy jede ... zkus mozna preinstalovat biteSMS i SBSettings na posledni verze a BossPrefs odinstalovat uplne, pak reboot a uvidis ...
 

pajcer | ned led 04, 2009 10:06 pm

Re: SBSettings (Cydia)

deje sa to len mne alebo SB nejde nainstalovat zo Cydie ... napise Complete ale neobjavi sa mi v nainstalovanych balickoch....

a dokonca aj BossPrefs mi nejde nainstalovat spat :( ten isty priebeh...

Je to chyba chyba ich serveru alebo sa nieco pokaslalo mne?


EDIT: chvalabohu BossPrefs som nakoniec nainstaloval - SB bohuzial nie :(
nástroj: iPhone 6 & iPad air 64GB no jb iOS 10
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 656
Registrován:
úte dub 08, 2008 9:47 am

evlo | ned led 04, 2009 11:11 pm

Re: SBSettings (Cydia)

Me SBsettings nainstalovat jde, ale nejde mi doinstalovat do nej ipod plugin - chova se to stejne jak tobe.

Baterku nevim jestli vyzira vic, nainstaloval jsem ho hned jak jsem zacal iphone pouzivat.
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
Další

Zpět na Aplikace a hry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé