MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

Aplikace jenom pro jailbreaknuté zařízení.

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách z Cydia. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať. Nepleťte si tuto sekci s warez fórem!!

Uživatelský avatar rony | pát zář 25, 2009 6:38 pm

MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

Mal som možnosť odskúšať iBlacklist a teraz MyProfiles. Oceňujem u oboch možnosť trial, čo plne stačí, aby ste si vybrali aj sami.

MyProfiles - sprvoti som si myslel, že nahradí aj iBlacklist ale má zásadný nedostatok - zakázané čísla pri volaní vidieť, jediné, čo MyProfiles dokáže je vypnúť u nich zvonenie. Má však prednosti, ktoré ocenia všetci, ktorí chcú:

- mať profily vyzváňaní, personalizované zvuky pre SMS
- inteligentné profily, ktoré sa vedia prepínať podľa času, polohy (áno GPS) a podľa toho k akej WiFi (či dokonca Bluetooth zariadeniu) ste pripojení - toto oceňujem,
- napodiv však nevie meniť profil podľa udalostí v kalendári - veľká škoda
- nevie ani spolupracovať s Winterboardom a tým pádom nezmení témy vzhľadu
- viacmenej by som čakal aj profily rozmiestnenia ikoniek v rámci stránok na springboarde
- nevie odpovedať na hovory, ani pomocou SMS ani meniť spôsob akým dá volajúcemu na vedomie, že nemôžem či nechcem.
- vie v danom profile pozapínať WiFi, BT, GPS a pod. záležitosti ale dosť sa to bije s SBsettings (proste vám po zapnutí WiFi toto zasa vypne, ak je aktívny profil bez neho)

MyProfiles je tak silne profilovaný na ZVONENIA a ostatné funkcie sú trochu mimo. Výhodný je pre ľudí, ktorí potrebujú telefónu často meniť správanie a majú veľa príchodzích volaní, mailov, sms. Ocenia to ľudia pohybujúci sa po svete, pracujúci s telefónom a prijímajúci kopce hovorov, ktoré chcú nejako triediť.

iBlacklist - je klasický až nudne obyčajný blokovač hovorov a SMS. Toto však robí excelentne. Viete si tak zablokovať SMS či hovory z určených čísiel, že ich už nikdy neuvidíte (iba ak naozaj chcete po spustení aplikácie v logu zablokovaných udalostí.

Podobá sa na programy tohto typu na WM a ničím od nich neodlišuje svoje rozhranie či správanie. Nečakajte zvýšenú inteligenciu a preto sa hodí najmä ak máte trvale neobľúbené telefónne čísla, či chcete blokovať reklamné SMS. Pokiaľ chcete prepnúť na "domáci" režim (a zablokovať nechcené volania z práce) a naopak ponechať si možnosť príjmu hovoru od priateľov, tak toto možné je (našťastie).

Osobne som strávil takmer dva dni s MyProfiles. Začal ma však otravovať práve tým bitím sa s SBsettings a tým, že som si nevedel ľahko vnútiť iný profil ako ten, ktorý vyšiel programu ako ten, ktorý som si naprogramoval. Klincom do rakvy však bol v podstate nepoužitelný blokovač príchodzích hovorov - proste to takto nestačí a ak vidím, že niekto volá, tak je to zle :)

Podotýkam, že ja som cieľovka skôr pre iBlacklist a skôr by som čosi z vlastností MyProfiles vyzobal do neho. Takže preto u mňa iBlacklist vyhráva.

Ešte včera večer by som v kľude MyProfiles kúpil ale dnes je dnes a hneď ako to bude možné kupujem iBlacklist, ktorý som mal v telefóne veľmi dlho v trial režime (dve čisla obmedzenie) a viem, že s radosťou si do kontaktov nasypem desiatky telefónnych čísiel ľudí, ktorých budem chcieť blokovať v čase, keď by mi nemali volať.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

conectmetal | ned lis 22, 2009 1:40 pm

Re: MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

Nainštaloval som si aj ja iBlacklist a jak skúšam tak skúšam ale mi nefunguje. Neviem či už som taký neschopný alebo tomu nerozumiem. Vie mi niekdo poradiť ako vlastne zamezím nechcené čísla aby sa mi nedovolali. Respetíve aby im dalo osadzovací tón alebo iné možnosti. dík
 

munku | ned lis 22, 2009 4:11 pm

Re: MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

normalne si v nastaveni pridaj cislo ktore nechces aby ti volalo a je to...
 

conectmetal | ned lis 22, 2009 5:31 pm

Re: MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

veď som dal aj som to celé aktivoval a keď mi volá tak mi normálne ďalej zvoní
 

Ralfik | ned lis 22, 2009 6:51 pm

Re: MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

Mám problém v MyProfiles aktivuji si nějaký profil, ale je to beze změny, stale je vychozí co je v IP. Asi ta aplikace nějak nekomunikuje ze systémem. Nechápu to.
Host
Host
 
Příspěvky: 99
Registrován:
úte zář 09, 2008 2:50 pm

Uživatelský avatar Golf | stř lis 25, 2009 7:18 am

Re: MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

Máš zapnutý Rules Engine?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Uživatelský avatar crusader | stř lis 25, 2009 9:26 am

Re: MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

Tak jsem taky nešťastník, co si koupil MyProfiles. Bohužel jsem spokojený asi tak napůl. Automatické přepínání profilů celkem obstojně funguje, ale buď je to aplikací nebo mezi iPhonem a židlí, nejsem schopen nastavit následující: Jsem v práci a zvolím si profil "Work", který mám nastavený pouze na vibrace. Příchozí hovor pouze vibruje - v pořádku, E-mail vibruje - v pořádku, SMS vibruje - v pořádku, upozornění kalendáře - ejhle, vibrace i zvuk, příchozí IM zpráva - ejhle, vibrace i zvuk, upozornění na nepřečtenou SMS nebo mail - ejhle, vibrace i zvuk. A tento neduh se mi prostě nedaří odstranit, takže prozatím odinstalováno a v duchu si nadávám, že jsem to koupil.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 432
Registrován:
úte pro 04, 2007 8:03 am
Bydliště: Rudná u Prahy

Ralfik | stř lis 25, 2009 11:26 am

Re: MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

Golf píše:Máš zapnutý Rules Engine?

Ano mám...
Host
Host
 
Příspěvky: 99
Registrován:
úte zář 09, 2008 2:50 pm

piti | stř pro 16, 2009 9:46 am

Re: MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

chcel som sa opytat,
mam iBlacklist...no a chcel by som nastavit blokovanie cisel ktore utajuju svoju identitu (CLIR) nevie mi niekto poradit ako to nastavim?
Diky :)
 

Uživatelský avatar rony | stř pro 16, 2009 10:58 am

Re: MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

je tam na to jeden prepinac, zapnes ho a tym padom vsetci, co maju CLIR budu blokovani.

Call settings, Block restricted ID alebo Block unknown ID
prve su CLIR a druhe ked ti siet nevie poslat cislo (napr. volanie z analogovej telefonnej siete a pod.)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

pepol | pon pro 28, 2009 10:34 am

Re: MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

Zdravím!Nechci být za vola,ale po hodině nastavování stále nejde blokace hovorů a sms.Už si nevím rady.Mohla by mi nějaká dobrá duše poradit nějaký návod jak na to?Už jsem zoufalý.
 

Uživatelský avatar tillit | úte kvě 04, 2010 2:15 pm

Re: MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

tak musím napsat skvělou zkušenost s iBlacklist. Po krádeži iphonu a koupi nového jsem napsala na support@iblacklist.com.br, a ptala se, jestli jde odebrat registraci toho původního, a přeregistrovat na ten nový. Odpověděli že stačí zaslat původní register key a nový. Původní jsem dohledala pomocí výpisu transakce na paypalu a po zaslání nového mi poslali obratem aktivační kód :wink:
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 193
Registrován:
ned bře 08, 2009 11:45 am

ekeaze | stř čer 02, 2010 6:50 am

Re: MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

Na co vlastne je v iBlacklist whitelist ? nechapu k cemu to je dobre... kdyz si pridam kontakty do blacklistu , ktery chci blokovat, tak krasne blokuje a ty co tam nejsou , tak normal funguju. Proc je tedy pridavat do whitelistu, aby nebyly tyto kontakty blokovane ??
Diky
 

Uživatelský avatar pistak | stř čer 02, 2010 9:55 am

Re: MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

Je to preto, ze si mozes povolit v istej situacii len hovori ci sms od toho koho mas vo white liste, a nedovola sa ti nik iny.
Naposledy upravil pistak dne stř čer 02, 2010 4:02 pm, celkově upraveno 1
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1088
Registrován:
pát pro 25, 2009 4:41 pm
Bydliště: Poprad - Bratislava

ekeaze | stř čer 02, 2010 3:01 pm

Re: MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

diky za osvetleni
 

patrikuv | čtv čer 03, 2010 7:50 am

Nechci byt za rypala, ale porovnavat MP a IB je jako porovnavat poznamkovy blok s programem na kresleni. Oboji je pouzitelne pro neco jineho.

Co se tyka zvuku upominky kalendare, obavam se, ze je nutne pouzit dalsi aplikaci, tusim ze se jmenuje CalendarPro (Profiles), pomoci ktere se nastavuji vlastnosti v prubehu schuzek. Ostatni jsem zatim nedoresil, iphone v tomhle docela pokulhava za windows mobile (snad jen zatim)...

Posted with TouchBB on my iPhone
Host
Host
 
Příspěvky: 37
Registrován:
čtv dub 15, 2010 8:43 pm

Uživatelský avatar rony | čtv čer 03, 2010 9:15 am

Re: MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

patrik nikto to tu neporovnava - v nadpise je napisane ČO JE PRE KOHO. Tato veta hovori teda vlastne to, co ty = aby si ludia uvedomili rozdiely medzi tymito aplikaciami a vybrali si tu spravnu a zbytocne neriesili nedostatky jednej podsuvanim vlastnosti druhej.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

scoty | čtv čer 03, 2010 11:07 am

Re: MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

teraz otázočka ktorá tu ešte nebola.Chcem aby volajucemu ktorého mam v black liste neúkazalo obsadene ale akoby bol tel vypnuty.Da sa také niečo cez iblacklist alebo myprofiles?

Taky mám otázku, naopak velmi frekventovanou: prostudoval sis pravidla? Pokud ano, tak bys měl vědět něco o tom, jaký font se smí používat. Nevíš-li to, špatně jsi pravidla četl a doporučuji ti si to zopakovat. Tvůj tučný font jsem upravil na defaultní. Beavers.
 

Uživatelský avatar Golf | čtv čer 03, 2010 11:58 am

Re: MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

rony > nic ve zlým, ale trochu se zastanu patrikuv, protože ani já jsem smysl tohohle vlákna nikdy moc nepochopil. Už jen z názvu a principu fungování obou aplikací mi vychází jedno jediné, že každá je především o něčem jiném (byť se tak trochu v něčem "protínají"), takže použití "čo je pre koho" je vcelku celkem jasné, i proto tu má každá z nich svoje vlákno.

Dát je dohromady a licitovat, pro koho je která z nich určená, mi přijde bohužel trochu nešťastné také (je to jako porovnávat třebas app Navigon/TomTom/Sygic a GPS MotionX, oboje potřebuje GPS signál a mapu, a při tom je každá o něčem naprosto jiném, nezastupitelném)... A s tím, co jsem používal kdysi na Symbianu UIQ a pak na WM se to v komplexnosti nedá vůbec srovnávat, tam se jedinou aplikací opravdu daly nahradit nejen tyto dva programy, umělo to ještě víc (určitě jenom info z kalendáře a podle toho se telefon choval, to bylo dost dobrý... a bylo toho mnohem víc jak se zmiňuje patrikuv)

Závěr: u iPhone je každý z těchto programů, když to řeknu lidově, "jednorázový", jinde byly a jsou podstatně sofistikovanější aplikace... Jak již bylo zmíněno, snad jenom dočasně...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Uživatelský avatar rony | čtv čer 03, 2010 1:35 pm

Re: MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

Golf - zmysel - osobne som odskusal oba, tak som sprostredkoval dojmy z oboch pricom obvykle si ludia mozu funkcie oboch mylit ci zamienat, takze treba to takto zdoraznit, ktora app co konkretne riesi. Aby dajme tomu nekupili MyProfiles a nezistili, ze to nie je filter prichodzich hovorov a opacne.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

scoty | čtv čer 03, 2010 6:25 pm

Re: MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

ten čo mi zmenil font je dobrý dilino a ešte k tým stupidným pravidla ! nie je nahodou zakazane začínať aj vetu s malím písmenom? dobre trape ! treba sa spamätaťa a čo spravíš ničč nič nezmôžeš pretože možeš si blokovať kolko chceš uživatelov aj tak tu vždy budem pod iným menom :) takže pekný deň mudrí moderatorko

Banovat Tě nebudu počkám až to udělá sám Beavers. Nemám k Tobě slov 8) TommyS.

Zdá se, že je tento exot navíc opilý a myslím si, že pro něho bude láhev pálenky lepším kamarádem než my tady. Proto dávám trvalý ban. Beavers.
 

cimoo | sob čer 05, 2010 4:35 am

Re: MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

Chcem aby volajucemu ktorého mam v black liste neúkazalo obsadene ale akoby bol tel vypnuty.Da sa také niečo cez iblacklist alebo myprofiles?
 

ekeaze | sob čer 05, 2010 7:03 am

Re: MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

V iBlacklistu máš na výběr :
Voicemail
Busy Signal
Accept and Hangup
No Action
Accept
 

cimoo | pon čer 07, 2010 11:22 pm

Re: MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

no ked nastavim na kontakty voicemail teda odkazovku tak to aj tak volajucemu da obsadzovaci ton ,jak je to mozne??ma niekto skusenosti dakujem za rady
 

ekeaze | úte čer 08, 2010 10:45 am

Re: MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

existuje neco obdobneho jako iBlacklist bez JB v appstore ?
 

Uživatelský avatar rony | úte čer 08, 2010 10:52 am

Re: MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

nie
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar jursat | pát črc 23, 2010 9:43 pm

Re: MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

Chcel som Profiles vyskusat, ale zrejme na 4.0 este nie je, nieco podobne uz asi nenajdem? Staci, aby mi v dany cas stisilo zvuk.
iPhone 5s Gold 64 GB Telekom SK, iOS 7
Host
Host
 
Příspěvky: 49
Registrován:
sob kvě 10, 2008 8:38 pm
Bydliště: Kežmarok

w7189 | pát zář 24, 2010 8:22 am

Re: MyProfiles vs. iBlacklist - čo je pre koho

Stále se mi nedaří nastavit telefonní čísla, která mají být blokovány v iBlackList.
Z VoIP sítě se mi to podařilo s předčíslím 00420, ale u mobilů nepomáhá nic. +420, 00420 i bez prefixu.
V jakém formátu mám prosím čísla na mobily v ČR zadávat?
Host
Host
 
Příspěvky: 6
Registrován:
pon zář 20, 2010 1:11 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Aplikace a hry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé