Multimediální setup - A/V receiver, repro, AppleTV a jiné.

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar toncek | pon lis 21, 2011 2:40 pm

Multimediální setup - A/V receiver, repro, AppleTV a jiné.

Přemýšlím, že bych možná pořídil nějaký A/V Receiver + repro a tak se snažím přijít na to, jak nejlépe zvolit, aby vše do sebe pěkně zapadlo.

Narazil jsem na to, že už i levnější A/V receivery nabízí podporu AirPlay, například tento PIONEER VSX-921-K

Ovšem za danou cenu 10 500 Kč nabízí oproti levnějšímu modelu 821-K, který by mi stačil (8000 Kč) prakticky pouze AirPlay + Ethernet port. Nejsem audiofil, proto mi stačí nějaký ze základnějších modelů. Míra využití v mém případě bude 70% film/30% audio.

A tak jsem přemýšlel, že AirPlay v receiveru můžu nahradit pomocí Apple TV, která mi toho za ten rozdíl v ceně nabídne více. Ovšem tady bych počkal až na příští generaci. Myslím, že by to mělo být srovnatelné řešení nebo vidí v tom někdo nějaké problémy? Prostě bych aTV připojil pomocí HDMI k receiveru a mám to.

S tím souvisí několik dotazů:
- Podporuje AppleTv HDMI CEC? Tzn. pokud zapnu Apple Tv, automaticky se zapne A/V Receiver
-Je možné AppleTv zapnout a plně ovládat pomocí iPhonu bez zapnuté televize?

Co se týče receiveru, tak momentálně vybírám mezi Pioneer a Onkyo. S Pineerem mám dobré zkušenosti nyní, navíc se mi moc líbí jejich aplikace pro iOS. Je to takový příjemný bonus a hračka :-)

Onkyo v podobné ceně (9000 Kč) nabízí co do funkčnosti prakticky to samé - model Onkyo TX-NR509. Aplikaci pro iOS má taky, ale nepřijde mi až tak propracovaná. V jedné tiskové zprávě uvádí, že do budoucna je možné se těšit na další funkce.

K reproduktorům - opět vybírám nějaký základní set (10 - 15000 Kč za 5.1 nebo 5.0) k Onkyo receiveru prý dobře jde repro Jamo - designově velice povedené.

Jako druhého kandidáta pak mám Magnat monitor supreme set 2000.

Jde mi o hladkou součinost těchto zařízení s iOS hračkami (AirPlay, ovládání).

A co vy? Pokud máte podobnou sestavu/přemýšlíte nad tím, jak vše zkombinovat v součinosti s iOS, pochlubte se svým řešením :wink:
Entertainment
15.01.2015 09:27
Velikost: 14 MB
Cena: US$ 0
Hodnoceni: 2.27778
od 36 lidí
QR code
11 Trading Company LLC
Onkyo Remote 2 1.64
The Onkyo Remote Control App is an official Onkyo application for iPhone/iPod touch letting you intuitively operate Onkyo network A/V products. Available as a free download, it is compatible with all network-capable Onkyo A/V receivers as well as some network-ready produts released during or after 2010. 

Functions Enabled by Onkyo Remote2 
(1) Internet radio operation. Stations are touchscreen selectable, with no need to view a TV display; 
(2) Control of streaming audio files from a DLNA-compatible server. Your iPhone/iPod touch can be used to select music directly from the server; 
(3) General remote control and playback functions; 
(4) Volume-control function; 
(5) Information including station frequency displayed when listening to radio. (Note: available only on A/V products with a built-in radio tuner); 
(6) Stream music stored on iPod touch/iPhone wirelessly. (Added capability to play music stored on compatible iPod touch/iPhone models on 2012-model Network AV Receivers.)
(7) Compatible with Spotify (depends on region)
(8) FLAC, DSD, and Apple Lossless playback capability via Home Media Function (depends on model)

Compatible iPhone/iPod touch Models: iPhone 3GS or later, running iOS 5.0 or later; iPod touch 3rd generation or later. 

Compatible Onkyo Products: 
・All Network A/V Receivers released in 2010 - 2014.
・T-4070 Network Tuner
・CR-N755 Network Hi-Fi Mini System
・TX-8050 Network Stereo Receiver
(All models require a firmware update.)

Enjoy the new world of audio convenience with this free app.
VÍCE O APLIKACI
Powered by iPhone.cz
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

Uživatelský avatar rony | pon lis 21, 2011 4:46 pm

Re: Multimediální setup - A/V receiver, repro, AppleTV a jin

fandim ti, vlakno ma bude zaujima, skoda, ze uz mam receiver
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

lafore | pon lis 21, 2011 7:16 pm

Re: Multimediální setup - A/V receiver, repro, AppleTV a jin

tak taketo nieco zaujima aj mna, chcel by som nejake multimedialne centrum, ktore prehra vsetky formaty z NAS-u, airplay, zrkadlenie ipadu, ovladanie celeho toho centra iphonom/ipadom. Myslim napr. ze si zapnem youtube a ipadom budem pisat ake video hladam a podobne. Som do toho celkom lama, takze ak niekto sa do toho vyznate viac, dajte info, sme viaceri, co nas to zaujima :)
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 760
Registrován:
čtv říj 07, 2010 11:19 pm
Bydliště: Kysucké Nové Mesto / Praha

Uživatelský avatar rony | pon lis 21, 2011 7:24 pm

Re: Multimediální setup - A/V receiver, repro, AppleTV a jin

ako jedno zariadenie tazko :-(

existuje teoreticka moznost ako si spravit v php ovladanie Popcorn Hour ale strasne sa mi do toho nechce, mrkni ale na http://taimador.madaj.net/ to som nakodil pred casom ako hlacne rozhranie toho prehravaca. porovnaj s originalom :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

lafore | pon lis 21, 2011 8:59 pm

Re: Multimediální setup - A/V receiver, repro, AppleTV a jin

no ja som ohladom kodovania lama, takze neviem co si myslel tym php, to by som vlastne z ipadu cez webove rozhranie ovladal?

A pokial sa to neda ako jedno zariadenie, tak pokial by sa to dalo aj nejakou kombinaciou by nevadilo, len aby sa to dalo nejako docielit, lebo vitukavanie pismen na ovladaci je naozaj otravne

EDIT: Rozmyslam, ze najjednoduchsie riesenie je asi pouzivat appleTV, XBMC, XBMC aplikaciu do iphonu aj ipadu a na pripadne pohodlne pozeranie youtubu na TV pouzit zrkadlenie ipadu cez appleTV. Nic rozumnejsie ma nenapada...
Naposledy upravil lafore dne pon lis 21, 2011 9:26 pm, celkově upraveno 1
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 760
Registrován:
čtv říj 07, 2010 11:19 pm
Bydliště: Kysucké Nové Mesto / Praha

trava | pon lis 21, 2011 9:12 pm

Re: Multimediální setup - A/V receiver, repro, AppleTV a jin

toncek: AppleTv bohužel funkci HDMI CEC nepodporuje.
 

Uživatelský avatar toncek | úte lis 22, 2011 7:51 am

Re: Multimediální setup - A/V receiver, repro, AppleTV a jin

trava: Díky za info, tak třeba příští verze. :wink: Je to škoda, není to žádná killer funkce, ale věc, která podle mě dost zpříjemní ovládání.

lafore: Ovládání MMC prostřednictvím iPhonu je celkem problém, osobně jsem nenarazil na zařízení, kde by to aspoň trošku spolehlivě fungovalo. Vidím prolém v tom, že všechno to jsou prakticky stejné činské krabičky, pokaždé akorát s jinou nálepkou, kde se prostě na nějaké user friendly UI moc nehraje. Což mi potvrzují neodladěné firmwary většinou těchto zařízení přicházejících na trh.

Právě proto se mi líbí např. aplikace od Pioneeru, kde je vidět, že už si s tím dali práci, aplikace nejen pěkně vypadá, ale z videa na mě působí i použitelně. Co se týče toho youtube jak si uváděl, tak to třeba umí moje televize. Mám plazmu od Panasonicu, kterou lze ovládat pomocí iPhonu/iPadu a třeba vyhledávat videa na youtube jde tímto způsobem.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

kiro | úte lis 22, 2011 12:31 pm

Re: Multimediální setup - A/V receiver, repro, AppleTV a jin

lafore: ak mas appleTV, youtube z iphonu alebo ipadu môžeš na TV pozerat pomocou airplay. Nepotrebujes zrkadlenie.
iPad2 3G/64, v.4.3.2
Host
Host
 
Příspěvky: 16
Registrován:
stř říj 21, 2009 10:26 pm

lafore | úte lis 22, 2011 1:27 pm

Re: Multimediální setup - A/V receiver, repro, AppleTV a jin

Ved presne to ma napadlo, ze by mi to apple tv vcelku vyriesilo, dokonca ked si tam dam xbmc, tak aj to budem moct ovladat pomocou xbmc remote na iphone/ipade. Jedine co mi na aTV vadi je ze vystup je iba 720p.
Toncek: no ja mam novu sony bravia, skusim pozriet ci na o nieco nie je, a nevies nahodou ci pioneer nieco take nespravil aj na svoje telky? To by sa mi este viac hodilo do obyvacky.
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 760
Registrován:
čtv říj 07, 2010 11:19 pm
Bydliště: Kysucké Nové Mesto / Praha

Uživatelský avatar toncek | stř lis 23, 2011 12:01 pm

Re: Multimediální setup - A/V receiver, repro, AppleTV a jin

lafore: Nevím o ničem takovém pro TV od Pioneeru, ale zkus prohledat AppStore, možná něco najdeš.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

Lipon | pát lis 25, 2011 12:00 am

Re: Multimediální setup - A/V receiver, repro, AppleTV a jin

ja jsem momentalne podobnou zalezitost resil taky, byt jsem netrval na AirPlay nativne v receiveru ...
nakonec jsem sehnal z vyprodeje receiver Harman Kardon AVR25 II a repro FIDEK. Ty repro mi nic nerikaly, jsou to sloupove 3 pasmovky ve dreve s bassreflexem dopredu, stojici na kovovych hrotech, v prodejne jsem je asi 1/2 hodky s HK poslouchal a jelikoz jsem na nich nenasel zadne negativum, vzal jsem je. Oboji dohromady (HK+bedny) bylo za 300 Ecek, nebot jim to uz nejakou dobu stalo ve studiu a potrebovali uvolnit misto

oboji jsou sice starsi modely (lehce zaprasene a bez originalnich krabic), ale zatim jsem se zvukem spokojeny, koupil jsem komponentni apple kabel, pripojil iP na vstup CD a zvuk je OK (zdrojem jsou AAC 320 nahravky)

airplay jsem nakonec vyresil tim, ze vedle toho mam Airport Express a pres kabel jack-cinch to je pripojene do receiveru
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 560
Registrován:
čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Uživatelský avatar toncek | pát lis 25, 2011 8:24 am

Re: Multimediální setup - A/V receiver, repro, AppleTV a jin

Já na AirPlay přímo v receiveru taky netrvám. Přijde mi to, že je to fičura, za kterou si výrobci nechávají rádi zaplatit, proto hledám alternativy, jak to případně obejít. :) Apple TV a nebo Airport Express jsou možné varianty.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

mrzic | stř led 11, 2012 3:09 pm

Re: Multimediální setup - A/V receiver, repro, AppleTV a jin

trava píše:toncek: AppleTv bohužel funkci HDMI CEC nepodporuje.

toncek píše:trava: Díky za info, tak třeba příští verze. :wink: Je to škoda, není to žádná killer funkce, ale věc, která podle mě dost zpříjemní ovládání.

K tomuto používám universální ovladač Logitech Harmony One. Na něm mám nastavené aktivity:
Sledování TV:
televize na HDMI #xx ON
UPC STB ON
receiver na HDMI #xx ON
vše ostatní OFF

Apple TV:
televize na HDMI #xx ON
Apple TV ON
receiver na HDMI #xx ON
vše ostatní OFF

a další.
Jednoduše řečeno, jedním ovladačem zapínám a ovládám jen ty zařízení, které v daný okamžik, v dané aktivitě používám. Na receiveru mám v jednom HDMI připojené DVD, na druhém HDMI STB od kabelovky, na třetím Apple TV. Výstup z receiveru pak do televize. Když chci používat např. Apple TV, ovladač mi zapne Apple TV, televizi, receiver a receiver přepne na správný vstup, vše ostatní zůstane vypnuté.
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 10.15
iPhone X, iOS 13
Apple Watch 4 Nike+, watchOS 6
Apple TV4
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 2249
Registrován:
ned dub 20, 2008 2:18 pm

Uživatelský avatar rony | stř led 11, 2012 4:44 pm

Re: Multimediální setup - A/V receiver, repro, AppleTV a jin

ad taimador: to je webove rozhranie priamo na TV len sa mi nepacilo rozhranie Popcorn Hour, takze kedze je to webovy server s podporou php, nebol moc problem si namalovat svoje.

ale premyslal som nad tym, ze urobim webove rozhranie specialne pre dotykovu obrazovku ipadu a tam by sa uz dalo vymysliet vela vela veci. lenze viem dobre, ze malokto s Popcorn Hour je schopny ma podporit a Taimador aktivne pouzivam asi iba ja ;-)

Stve ma, ze v App Store su otrasne appky na multimedialne boxy.

Harmony One je zasadny pokrok aky si dodnes chvalim. Bohuzial uz vidim moznosti dialkoveho ovladania daleko inde ako na puhy hlupy vysielac infrakodov. Harmony One je mozno stop moznosti a ja potrebujem obojsmernu komunikaciu dialkoveho ovladaca.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

lafore | stř led 11, 2012 4:58 pm

Re: Multimediální setup - A/V receiver, repro, AppleTV a jin

Ohladom tych appiek na multimedialne boxy: ja pouzivam xbmc commander na xbmc, ktora je dokonca zadarmo a podla mna ta app je super, na ovladanie xbmc super. Pecka je ze ti stiahne kniznicu do ipadu aj s covermi fanartmi, vsetkymi informaciami o filmoch po cesky z csfd a ty si v ipade pekne mozes tie filmy filtrovat podla coho len chces a z ipadu to das uz rovno pustat, cize pouzivatelske rozhranie v xbmc viac menej ani nepotrebujes.
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 760
Registrován:
čtv říj 07, 2010 11:19 pm
Bydliště: Kysucké Nové Mesto / Praha

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Apple TV

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron