Router pro Apple TV na Home Sharing

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Georf | pon pro 26, 2011 2:53 pm

Router pro Apple TV na Home Sharing

Prosim o odpoved. Mam Apple TV a snazim se do ni streamovat z PC z iTunes knihovny. Oboji je propojene pres ten VDSL router od Huawei. Apple TV knihovny vidi ale samotny prenos, pokud se vubec spusti, se strasne seka jako vsechno co jde u tohoto routeru pres LAN sit. Da se to nejak opravit? Diky.
Host
Host
 
Příspěvky: 37
Registrován:
úte dub 20, 2010 6:38 pm
Bydliště: Plzeň

lafore | úte pro 27, 2011 8:25 pm

Re: Router pro Apple TV na Home Sharing

asi bude pomaly ten router, aky ma signal ta wifi v appleTV?
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 760
Registrován:
čtv říj 07, 2010 11:19 pm
Bydliště: Kysucké Nové Mesto / Praha

Uživatelský avatar honza.svasek | stř led 04, 2012 5:03 pm

Re: Router pro Apple TV na Home Sharing

Já osobně plánuju zakoupit s Apple TV ještě Apple Airport Express....
Apple iPhone 5, 32GB
The New Apple iPad 16GB, 4G
iMac 21' inch, Mid 2011
MacBook Air, 2012 64GB
iCloud 50GB
Steve Jobs, Steve Wozniak 1976
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 201
Registrován:
úte srp 02, 2011 6:14 pm

lafore | pát led 06, 2012 4:39 pm

Re: Router pro Apple TV na Home Sharing

ku appletv mas super riesenie kupit timecapsule (alebo aj ine nas s wifi n routerom) a cez xbmc tam streamovat vsetky videa z tej timecapsuly
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 760
Registrován:
čtv říj 07, 2010 11:19 pm
Bydliště: Kysucké Nové Mesto / Praha

michallom | sob říj 06, 2012 8:22 pm

Re: Router pro Apple TV na Home Sharing

Já mám doma router Asus RT-N66U a u něj síťovej disk. Router je trochu dražší, ale z toho co jsem vyzkoušel zatím nejlepší.

Je to dualband, takže Apple TV a iPad mi jede na 5 ghz a zbytek domácnosti na 2,4 a nepere se to o signál.
Host
Host
 
Příspěvky: 31
Registrován:
pon srp 16, 2010 10:49 pm

PiZZADOX007 | pon úno 04, 2013 12:56 pm

Re: Router pro Apple TV na Home Sharing

Chci se zeptat jestli nemá někdo zkušenosti s Asus RT-AC66U. O co budu ošizenej když nekoupím Airport extreme? jedná se mi o to zda mi bude chodit vše ostatní bez problémů. Myslím Airprint, Airplay, Air mirroring.

Díky za každou odpověď
Host
Host
 
Příspěvky: 55
Registrován:
úte lis 08, 2011 4:42 pm

Uživatelský avatar buzzfuzz | pon úno 04, 2013 1:36 pm

Re: Router pro Apple TV na Home Sharing

no ja pouzivam tento a zatial je TOP medzi tymi vsetkymi co som skusil.
http://www.alza.cz/netgear-wndr4000-d246116.htm#recenze
iPhone 5s | iPad air | aTV 2 jb | Macmini | iMac 27
Host
Host
 
Příspěvky: 94
Registrován:
pon dub 14, 2008 11:41 am

Uživatelský avatar rony | pon úno 04, 2013 1:42 pm

Re: Router pro Apple TV na Home Sharing

musite trosku premyslat pri navrhu routingu.

Povedzme, ze chces streamovat cez Apple TV data ulozene na svojom iMacu. Ak je iMac pripojeny k nejakemu NAS cez WIFI(!!!) a aj to Applet TV je cez WIFI, tak sa obe zariadenia BIJU o obmedzenu "dieru" priepustnosti. Lebo iMac musi najprv z NAS preniest cez WIFI tie data k sebe, potom ZASA cez tu dieru WIFI preniest do AppleTV.

Keby si pripojil AppleTV na KABEL (ethernet) k routeru, tak odrazu miesto pomerne pomaleho WiFi (neber len parameter rychlost ale aj parameter odozva) ide jedna komunikacia Wifinou a druha ethernetom, a VYRAZNE sa zlepsi priepustnost.

Keby si naviac ten iMac pripojil k ethernetu, znova sa ti priepustnost zlepsi.

Treba si tie cesticky ako tecu data namalovat a hned vidis, ze ak sa ti naraz dve tri zariadenia biju o wifinu, tak koncis.

Nehovoriac o tom, ak mas na tej wifine aj zariadenia ako ipady a iphony.

Dokonca ak mas uz privela zariadenia a s naozaj velkymi prenosmi, tak je dobre ich segmentovat - napr. pod telkou mas dve tri zariadenia, ktore medzi sebou prenasaju data. Tak im tam pichnem SWITCH, nech si lokalny traffic tahaju len svojou castou siete a nie po celej.

Inak povedane, darmo budes menit routery a podobne, ked nechapes, ze ten stupel mas tam stale :-)

Ak si odkazany na WiFi, tak musis to nejako naplanovat cez viacej WiFi pointov ale tam mas velky boj s rusenim sa navzajom.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

PiZZADOX007 | pon úno 04, 2013 2:11 pm

Re: Router pro Apple TV na Home Sharing

Na WiFi odkázanej nejsem. Jen se mi jedná hlavně o to jestli mi bude po zakoupení Apple TV chodit mirrorig a Airprint z iOS zařízení. Tiskárnu mám HP Laser Jet P1102w a ta Airprint podporuje. iMac nemám ale uvažuji oněm. Jelikož do routeru chci připojit externí HDD pro přístup domácího kina a TV ale to pojede po kabelu.
Host
Host
 
Příspěvky: 55
Registrován:
úte lis 08, 2011 4:42 pm

lafore | pon úno 04, 2013 3:35 pm

Re: Router pro Apple TV na Home Sharing

Router nema nic spolocne s podporou airprint, mirroringom airplay atd. To musia podporovat samotne zariadenia. U routera je dolezita kvalita signalu - rychlost, odozva, stabilita atd.
To znamena, ze ano mozes pouzit aj iny router ako apple airport extreme.
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 760
Registrován:
čtv říj 07, 2010 11:19 pm
Bydliště: Kysucké Nové Mesto / Praha

shotik | pát kvě 02, 2014 7:37 am

Re: Router pro Apple TV na Home Sharing

ahoj,
mám dotaz.
Koupil jsem si apple tv 3.gen. Jsem spokojeny s hudbou netovým radiem youtube všechno ok. Co me stve je prehravani streamu z itunes.

Soubory MKV a AVI převádím v avidemux na MP4 během par sekund jak byl návod zde někde na foru. Občas se stane že video nebeží vůbec i kdyz dam copy krome zvuku ktery upravuji na AAC (flac). Propremy jsou nasledujici:

Seriály i malou kvalitou obrazu (50minut má cca 300mb) se obrazove jakoby kousají po cca 10ti minutach , ale zvuk jde v poradku. video se nezpomali. Jen ma takove zaskuby.

Filmy MKV a AVI s vyssi kvalitou bud delaji to same treba po 10ti minutach sledovani a nebo se zvuk neda poslouchat jak skace. V macu vse v pohode.

Video podle listy v aple tv vypada ze je nactene cele cili by se sekat nemuselo.

Upozornuji ze mam vse pres wifi a modem je VDSL Huawei Echolife HG622u

Modem je od tv v jedne mistnosti ale vedle jsou dvere a tahat kabel k ni je nemozny. (polozena podlaha) . Premyslel jsem o vedenim pres elektrickou sit. Ma nekdo zkusenost.?

Pripadne poradi nekdo jak rychle prevest videa do mp4 aby je kouslo itunes v pohode. Ted mi je itunes neprehraje v macu . Jedu je pres vlc player kdyz chci vyzkouset zda funguji. To je mi taky zahadou proc v itunes nebezi

edit: jeste jsem si vzpomel ze nerozjedu Real Racing 3 pres apple tv s tim ze na ipadu nebo iphone by byla mapa a na tv obraz . Pouze se rozjede zvuk v tv. Pres mirroring to jede ale to mam na obojim ten samy obraz a ma to prodlevu mirnou.

iPhone XS 64GB
iPad Mini 5
Macbook Pro Retina 13 Late2017
Apple TV 4
Synology NAS
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 479
Registrován:
stř lis 19, 2008 3:35 am
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar iTukan | pát kvě 02, 2014 8:34 am

Re: Router pro Apple TV na Home Sharing

Viděl bych problém v tom převodu, pokud to iTunes nemohou přehrát. Je to vlastně jen přebalení do jiného kontejneru, ale interně ten soubor zůstane stejný. Převádím AVI videa v handbreak a nemám s přehráváním problém.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  AW4 
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3019
Registrován:
sob úno 07, 2009 5:54 pm
Bydliště: Židlochovice

shotik | pát kvě 02, 2014 8:53 am

Re: Router pro Apple TV na Home Sharing

no jenze v handbrake to je na pul dne ne ? Myslim tim teda na dobu minimalne cele doby filmu

Jaky ale může být problem v prebaleni kdyz davam video copy . u zvuku bych to chapal

iPhone XS 64GB
iPad Mini 5
Macbook Pro Retina 13 Late2017
Apple TV 4
Synology NAS
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 479
Registrován:
stř lis 19, 2008 3:35 am
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar iTukan | pát kvě 02, 2014 10:01 am

Re: Router pro Apple TV na Home Sharing

Ne, převod netrvá 1:1, záleží na výkonu PC.

Nejsem odborník na video, ale problém bych viděl v tom video copy. Je to jako když naskenuješ stránku dokumentu do JPG a ten pak vložíš do wordu, taky se z toho nestane najednou editovatelný text. Na to by jsi musel použít nějaký OCR SW. To že přebalíš AVI do MP4 z toho neudělá interně jiný soubor, pokud nedojde k převodu. Proto si s mini iTunes neporadí, protože prostě iTunes AVI nepřehraje. VLC umí přehrát téměř všechny video soubory, proto je mu jedno jak se tváří navenek.
Třeba to někdo jiný vysvětlí...

Udělej si jeden film v handbreak, a vyzkoušej....
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  AW4 
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3019
Registrován:
sob úno 07, 2009 5:54 pm
Bydliště: Židlochovice

shotik | pát kvě 02, 2014 10:09 am

Re: Router pro Apple TV na Home Sharing

vim ze handbrake bude reseni . V minulosti jsem ho zkousel ale tam me stve ten cas. Na druhou stranu pokud to budebez stresu ze by neco nefungovalo a bude vse 100% funkcni a nebude to 1,5hodinova ztrata casu tak to asi i budu resit timto zpusobem.

iPhone XS 64GB
iPad Mini 5
Macbook Pro Retina 13 Late2017
Apple TV 4
Synology NAS
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 479
Registrován:
stř lis 19, 2008 3:35 am
Bydliště: Praha

Johny004 | úte kvě 06, 2014 6:50 am

Re: Router pro Apple TV na Home Sharing

Ja bych taky potreboval poradit. Ja mam internet od T-mobilu a jejich modem/router Zyxel. Je to adsl internet. A ja bych potreboval, aby to jelo na na dual bandu a za to dat sitovej disk, nebo aby to melo usb vstup na disk externi. No a na to aby mi zalohovala v pravidelnych intervalech TM. Je vubec neco takovyho? Diky
 iPhone 8 Plus 64 GB Space Gray
 iPad 2017
 MacBook Pro Retina 13"
 iPod Touch 6 / BeatsX / Beats EP / UrBeats / Apple AirPods
 TV 4
 Time Capsule 2 TB
'iMsg: libormacak@icloud.com'
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 293
Registrován:
čtv čer 17, 2010 8:12 am
Bydliště: Teplice v Čechách

peternet | ned zář 14, 2014 11:13 pm

Re: Router pro Apple TV na Home Sharing

Mám tplink za 2 kila a funguje dokonale, 2 roky bez restartu.
iPhone 6, 64GB, Space Grey / MAC Mini Mid 2011/ Macbook Pro 2011, i7 / Apple TV 3 / iPod shuffle / Time Capsule 2TB
Host
Host
 
Příspěvky: 106
Registrován:
pon črc 01, 2013 5:01 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Smrdaky | pon zář 15, 2014 2:57 pm

Re: Router pro Apple TV na Home Sharing

Muzes ten tplink za 2 kila zalinkovat, nebo tu jen lakas mlsne psy? Pred 2 roky zadny wifi ani hotspot urcite nestal 2 kila.
Suspect
Suspect
 
Příspěvky: 1436
Registrován:
stř dub 24, 2013 3:59 pm

peternet | pon zář 15, 2014 3:17 pm

Re: Router pro Apple TV na Home Sharing

To je on: http://www.imgup.cz/images/2014/09/15/image.jpg

Kupoval jsem ho v makru.

Edit: asi něco takového - http://access-pointy.heureka.cz/tp-link-tl-wr740n/

Tak za 3 kila :)
iPhone 6, 64GB, Space Grey / MAC Mini Mid 2011/ Macbook Pro 2011, i7 / Apple TV 3 / iPod shuffle / Time Capsule 2TB
Host
Host
 
Příspěvky: 106
Registrován:
pon črc 01, 2013 5:01 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Apple TV

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz