Atv 3 ipad a telka

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

PeppoM3 | sob kvě 26, 2012 7:47 pm

Atv 3 ipad a telka

Caute. Zvazujem kupu atv a potrebujem zistit ci to bude fungovat tak ako si predstavujem.

Momentalne si nahram cez nejaky program do ipadu film pripojim ipad cez hdmi redukciu ku full hd plazme, v buzz playery povolim ext. monitor a film pustim.

Dokazem toto spravit cez atv tak isto akurat ze atv bude cez lan pripojena k routeru a ipad cez wifi?? Chcem pustat max 2gb divxi, ziadne 1080i ani 1080p mkv.

Pripadne ci atv najde pc na ktorom je zdielany priecinok s filmami a dokaze to prehrat? Comp a atv samozrejme cez lan pripojene....
Naposledy upravil PeppoM3 dne sob kvě 26, 2012 8:05 pm, celkově upraveno 1
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 207
Registrován:
úte zář 07, 2010 10:47 am
Bydliště: 90027

Uživatelský avatar rony | sob kvě 26, 2012 8:02 pm

Re: Atv 3 ipad a telka

pojde to, buzzplayer ma airplay do atv.

preco neprehraas filmy rovno zo siete? naco cakat kym sa nakopiruju do ipadu :-)

atv nevie smb, takze neuvidi sietove zlozky.

vie ale home sharing z itunes, takze to co mas v kniznici itunes mozes prehravat.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

PeppoM3 | sob kvě 26, 2012 8:07 pm

Re: Atv 3 ipad a telka

Ale itunes mam na notebooku a vo "velkom" pc nie.
Dostanem do knizice itunesu aj divx filmy??
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 207
Registrován:
úte zář 07, 2010 10:47 am
Bydliště: 90027

Uživatelský avatar rony | sob kvě 26, 2012 8:35 pm

Re: Atv 3 ipad a telka

divx musis skonvertovat do mp4 resp m4v
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Barberry.pha | sob kvě 26, 2012 9:08 pm

Atv 3 ipad a telka

Ja pouzivam app Air Video, mam ji v ipadu, tem pripojuji k tv, v app nastavene slozky ze kterych muzu sdilet obsah a pak to streamuji, v pc je potreba mit nahraneho klienta pro streamovani te app Air Video, zatim mi to prehralo vsechno a i titulky. Nemusim tak kupovat AppleTV.

tady link
http://itunes.apple.com/cz/app/air-vide ... 50020?mt=8

je i free verze na odzkouseni, tam je to omezene ze se ti ukazuje v danych slozkach pouze asi 5 filmu.

Treba to pomuze, nemusis nahravat filmy do ipadu a muzes je doma streamovat bud do ipadu a nebo poustet rovnou do telky, prijde mi jako takova nahrada appletv, a film jde krasne pres celou obrazovku, pripadne si muzes nastavit v jakem pomeru se ma vysilat ;)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

PeppoM3 | ned kvě 27, 2012 12:13 am

Re: Atv 3 ipad a telka

Air video mam aj ja. Lenze mam doma 3 rozne pristupove body na wifi a "velky" comp je pripojeny na router ktory ma akurat slabsi signal v obyvacke, je to router na ktory je priamo pripojeny net od poskytovatela.
Na sieti zdielam zlozku ale ta zlozka je viditelna iba ked je ipad pripojeny na tej istej sieti ako comp. Dostal som radu pomenovat vsetky tri pristupove body rovnako - ano potom sa to tvarilo ako jedna velka siet ale vzdy po oziveni ipadu a prechodu na inu wifi som musel zadavat heslo i ked som ho mal ulozene.

Air video mi sice islo ale iba slaba kvalita a opat to neriesi to ze musim ipad pripajat kablom ku tv a hdmi kable nieje zrovna tenky....
A samozrejme casy ked som mal comp zapnuty 24 hodin denne su prec. Zapinam len ak potrebujem nieco stiahnut.

Ak pripojim ku atv cez usb disk, prehraje mi divx s disku? Resp. Da sa do atv stiahnut nejaky player trebars aj buzz ktory by to prehral? Tym padom nahadzem filmy na disk a cez atv pozeram - samozrejme mam stare multi centrum cez ktore to tak robim ale nakolko je to polsky vyrobok tak nieje moc spolahlivy a dost casto sa resetuje alebo jednoducho film nejde.
Ipad oproti disku v nevyhode kvoli malemu uloznemu priestoru kedze mam iba 16gb verziu...

Cize nahram par filmov , pripojim hdmi a pozeram...

Atv chcem kvoli tomu aby nebol ten kabel....
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 207
Registrován:
úte zář 07, 2010 10:47 am
Bydliště: 90027

Uživatelský avatar Barberry.pha | ned kvě 27, 2012 6:21 am

Re: Atv 3 ipad a telka

K apple tv nic pres usb nepripojis.
Apple tv pouze streamuje obsah ktery mas v itunes knihovne nebo ktery do ni poustis pres air play s nejakeho idevice.
Jediny zpusob jak jak prehrat pres apple tv jinaci soubory nez podporovane itunes je JB a pak naistalovani XBMC, nebo pras air play treba s ipadu s buzzplayeru.
Vzdycky ale streamovani do apple tv probiha pres wifi.

Pokud se pletu nebo jsou nejaky novinky at me nekdo opravi, ale tady toto je porad jeden s duvodu proc jeste apple tv nemam a poustim si filmy na tv pomoci ipadu, air videa, a streamovani s pc. Pro me porad lepsi nez pokazde zapojivat notebook k tv a ipad natady to prehravani vydrzi pekne dlouho.

Nebo si zakoupit starsi mac mini a pouzivat jako prehravac ten, pripojis k nemu jakykoliv extr disk, rovnou do neho muzes filmy stahovat a poustet a to v jake koliv formatu ;)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Apple TV

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé