Způsoby využití Apple TV 3

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

peternet | stř říj 23, 2013 1:01 pm

Způsoby využití Apple TV 3

Zdravím, dnes mi přišla Apple TV 3. Objednal jsem si ji, protože již máme doma dva iPadu 2, MAC mini a já mám iPhone 3GS.

Hledám způsob jak Apple TV využít jako plnohodnotné multimediální centrum.

- Jailbreak není a asi jen tak nebude, tak zbývají tyto možnosti, jak přehrát v Apple TV videa (zapomeňme na to, že tam jdou i koupit).

1. Převést stovky GB seriálů a filmů do mp4 a naházet do iTunes.

2. Použít software AIR Video, z MACu přes něj streamovat do iPadu a z iPadu přes AIR play do Apple TV.

3. S pomocí software Beamer spustit na Apple TV jakékoliv video.

- Ke všem z těchto tří bodů mám otázky. Dodám, že mi jde o to, sedět na gauči a pomocí ovladače, či iPadu prostě pustit jakýkoliv film nebo seriál.

K bodu 1. Jsem smířený s tím, že stovky GB seriálů a filmů převedu do mp4. Jen nerozumím jedné věci. Když celou složku s nějakým seriálem (např. Kravaťáci) přesunu do iTunes, objeví se mi všechny díly v sekci FILMY. Proč se mi nezobrazí přehledně mezi TV POŘADY? Dělám něco špadně?

K bodu 2. Air Video se mi zatím nedaří rozchodit. Píšem i to chybný pin i když zadávám správný. Jen se zeptám - když to rozchodím, zapnu film a pustím ho přes AIR play do Apple TV, můžu potom zhasnout iPad, ať se nevybíjí?

K bodu 3. Nejde nějak Beamer (či podobný soft) nějak ovládat přes iPad? Ať zkrátka nemusím vstávat, jít do jiného pokoje a pouštět to přes PC?

Máte nějaké další tipy na přehrávání filmů?

Děkuji.
Host
Host
 
Příspěvky: 106
Registrován:
pon črc 01, 2013 5:01 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

ls8 | stř říj 23, 2013 2:01 pm

Re: Způsoby využití Apple TV 3

iTunes nemůže vědět, že se jedná o seriál. To musíš až po importu nastavit v metadatech. Je tam něco jako Media kind = TV nebo tak nějak.

Edit:

Zobrazit video na http://youtu.be/mV8fr2yVZI4
Kód do fóra: [youtube]mV8fr2yVZI4[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

peternet | stř říj 23, 2013 2:26 pm

Re: Způsoby využití Apple TV 3

Díky, to by šlo. Jen nějaký software, kde by šly hromadně očíslovat epizody?

Pak ještě jedna věc - k převodu videí do mp4 teď využívám iskysoft. Představoval bych si ale něco "lepšího" - aby šly označit celé složky s filmy a seriály, aby byl ideálně free (není podmínkou), aby uměl automaticky smazat původní (např .avi) soubory, aby byl rychlý :-) Nemáte nějaký tip?
Host
Host
 
Příspěvky: 106
Registrován:
pon črc 01, 2013 5:01 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

ls8 | stř říj 23, 2013 2:55 pm

Re: Způsoby využití Apple TV 3

HandBrake a skript třeba v Bashi. Kóduju tak třeba 50 nahrávek z TV najednou.

Kód: Vybrat vše
for i in `ls *.avi`
do
HandBrakeCLI -i $i -o $i-x264.mp4 --main-feature -e x264 -q 18 -a 1 -E ca_aac -B 160 -6 auto -R Auto -D 0.0 -f mp4 -4 --decomb -m --x264-preset medium --h264-profile high --h264-level 4.1
rm $i
done


Pokud je to video třeba FullHD MKV s více zvukovými stopami, dá se to samozřejmě upravit.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

peternet | stř říj 23, 2013 3:21 pm

Re: Způsoby využití Apple TV 3

Děkuji za ochodu, ale já vůbec netuším jak se Banch používá, poprvé jsem se o něm dočetl teď.

Ten HandBrake jsem stáhl, funguje dobře. Jen když tam vložím více video souborů a dám start, tak to vždy převede jeden, pak musím překliknout na druhý a zase dát start. Já ale budu potřebovat převádět přes noc.

EDIT: Už jsem našel možnost dát všechny tituly do fronty. Teď se zeptám - k čemu ten Banch kód? :-)

EDIT2: Už mě ta apple TV štve :D Chci mít vše přehledné. Vše převádím do mp4, házím do itunes. Ale. Když dám do itunes například 2 řady nějakého seriálu, pracně vše označím, tak se mi to potom v apple TV zobrazuje jako: SERIÁL X - 1. ŘADA, SERIÁL X - 2. ŘADA, SERIÁL Y - 1. ŘADA apod. Jde mi o to, že když tam budu mít 10 řad přátel, 8 řad HIMYM atd. tak ten seznam bude nekonečně dlouhý. Jak to mám jako řadit? Já bych chtěl aby se oběvil prostě jen seriál PŘÁTELÉ, to bych rozkliknul a tam by byly na výběr série. Nejde to nějak? Nebo to budu muset projíždět přes seznamy stop?

A admine, co můžu udělat proto, abych mohl přispívat bez schvalování?
Naposledy upravil peternet dne stř říj 23, 2013 4:38 pm, celkově upraveno 1
Host
Host
 
Příspěvky: 106
Registrován:
pon črc 01, 2013 5:01 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

ls8 | stř říj 23, 2013 6:28 pm

Re: Způsoby využití Apple TV 3

Bash je něco jako programovací jazyk pro příkazový řádek v unixových systémech (OS X, Linux apod.). Viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Bash.

S řazením sérií neporadím, AppleTV nemám.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Milouss | pát říj 25, 2013 10:45 am

Re: Způsoby využití Apple TV 3

Apple TV Te stvat nemusi :) ... CO mas v iTunes a jak, to Ti AppleTV da.

Mam toho zkonvertovano a otagovano mraky, vse na macu pres iFlicks a pripadne pres iDentify detailneji otagovane - filmy a serialy.
Konkretne serialy, stahnu je v nejakym avi, soubory si prejmenuju na Jmenoserialu SXXEXX.avi, pak je vlozim do iflicksu, ten zpravidla pozna o co jde, prihodi obrazky, pojemnuje serial, epizody, zanr. Upravim si pripadne drobnosti, aby to odpovidalo moji logice v iTunes, kuprikladu serialy si netriim podle zanru, zanr je proste "Serialy", detske pohadky a vecernicky oznacim jako zanr "Vecernicky" a podobne, to je pro TV porady. Pak iFlicksu reknu, jestli ma konvertovat, nebo jen transkodovat, vysledne soubory presunu na sitovy disk a itunes reknu nacti tyhle nove soubory a je to.
Tak ze za mne doporucuju iFlicks na filmy a serialy.

Na muziku pouzivam TuneUp.

Itunes pak vypada takto:
https://www.icloud.com/photostream/cs-c ... 3E472711F3

a pro apple TV, nebo idevices neni problem pres sdilenou knihovnu cokoli najit a prehrat. Zvladaji to i moje 2 a 4 lete deti :)
Host
Host
 
Příspěvky: 17
Registrován:
čtv črc 08, 2010 10:46 am

PaNNy | ned říj 27, 2013 3:09 pm

Re: Způsoby využití Apple TV 3

peternet: K bodu 3. Filmy puštěný přes Beamer jdou ovládat pomocí ovladače k Apple TV a jestli nejdou filmy vybírat, tak jedině přes iPad pomocí nějaké VNC aplikace.
Host
Host
 
Příspěvky: 114
Registrován:
čtv kvě 13, 2010 10:12 pm
Bydliště: Brno

peternet | ned říj 27, 2013 10:27 pm

Re: Způsoby využití Apple TV 3

Milouss: Děkuji ti za vyčerpávající odpověď. iFlicks je super.

Ale mám s ním nějaký problém. V podstatě dva dny v kuse jsem konvertoval hromadu seriálů, téměř vše je ok.

Teď ale, z ničeho nic konverze trvá strašně dlouho. Dám třeba převádět MKV soubor se zanecháním původního formátu, napíše mi to odhadovaný čas 7 minut, ale trvá to třeba 40 minut. Netuší někdo proč?
Host
Host
 
Příspěvky: 106
Registrován:
pon črc 01, 2013 5:01 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Smrdaky | stř říj 30, 2013 12:08 am

Re: Způsoby využití Apple TV 3

1) pokud nepotrebujes apple content a airmirroring, ale jen airplay a airvideo, tak je podle me atv skoro ne moc vhodny...? Protoze airplay video jde resit free pluginy pro mnohem vsstrannejsi av playery a set top boxy (co umi treba tv a dalsi archivy a serialy takze nemusis vubec nic stahovat a vse jede tak nejak samo a online a zadara:1) tzn usetrit si cas s upravami a konverzemi a dalsim fixovanim se na apple, ale tohle ti ted moc asi nepomuze... Ledaze bys ji atv do 14 dnu vratil :)

2) jde uz konecne pouzit a2dp bluetooth s atv? Chtel jsem pres BT poustet ruzne audia do AVR... Protoze jen samotna BT karta k AVR stavala az 2000 Kc i vic... Ale u modelu MR2014 uz bude urcite onboard u vsech znacek AVR :-) takze cekat zda/kdy apple povoli bluetooth dalsi profily... Grr ... monopol.
Suspect
Suspect
 
Příspěvky: 1436
Registrován:
stř dub 24, 2013 3:59 pm

Uživatelský avatar Barberry.pha | stř říj 30, 2013 6:33 am

Re: Způsoby využití Apple TV 3

Pokud už používáte AppleTv, tak doporučuji naučit se stahovat např, seriály rovnou ve formátu MP4.
Jinak na pro autosledování nových dílů a jejich stahování jsem si oblíbil www.tvshowsapp.com
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Smrdaky | stř říj 30, 2013 6:43 am

Re: Způsoby využití Apple TV 3

Ps: By me zajimala anketa, od jakeho veku/prijmu clovek dava prednost dramaturgii a pohodli, pred DL waste time a vlastni dramaturgii, cekanim na titulky atp. A to proto, ze to chci hned a ted? Ja si klidne rok pockam na film na HBO, jen malo del ve skutecnosti vyzaduje velke platno a nestaci mu 52" a "na pocitaci" jsem nekoukal uz hodne dlouho, na trideni, staovani a shaneni ci opravu titulku, casto i opravy hrubek (to dokaze pokazit experience) vzpominam se skripenim zubu.

Vazne je to takovy rozdil, videt ten serial ted hned, anebo si ho pustit najednou za pul roku a pohodlne?


.
Suspect
Suspect
 
Příspěvky: 1436
Registrován:
stř dub 24, 2013 3:59 pm

peternet | stř říj 30, 2013 10:05 am

Re: Způsoby využití Apple TV 3

Barberry.pha píše:Pokud už používáte AppleTv, tak doporučuji naučit se stahovat např, seriály rovnou ve formátu MP4.
Jinak na pro autosledování nových dílů a jejich stahování jsem si oblíbil http://www.tvshowsapp.com


No jó, ale bohužel, hlavně přítelkyně neovládá angličtinu a nerada čte titulky. Takže potřebuji vše v cz.
Host
Host
 
Příspěvky: 106
Registrován:
pon črc 01, 2013 5:01 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Uživatelský avatar Barberry.pha | stř říj 30, 2013 11:40 am

Způsoby využití Apple TV 3

To petrnet: to je škoda, jednak ta mp4 verze bývá lepší a jsou hned, tak i pro Mac je šikovná app které ti najde cz titulky a přes další je bez problému přidáš do te mp4,
Ale pokud je nutný dabing tak to neporadím ale to konvertování by mě za chvílí přestalo bavit.

To Smrdaky: upřímně některý CZ dabing je opravdu otřesný pokud jsi někdy slyšel originál
Nevím co to má co dělat s věkem a příjmem kdo koukáka na zahraniční seriálý v originále s titulky a kdo čeká dva roky jestli se u nás vůbec bude vysílat. Na CZ seriály nekoukám a ty US mám stáhnuté ráno co se v noci v US vysílaly a večer jsou k dispozici titulky které mi najde App pro Mac, titulky vložím a přesunu do iTunes knihovny a když máme čas tak se na to podíváme. Zabere mi to cca 5minut max.

A proč koukat na seriál který u nás běží v první sérii když už jsem dvě viděl v originále a můžou koukat na aktuální třetí.

Ty si koukej na co chceš a kdy chceš.

Dotyčnému jsem se snažil poradit jak efektivně využít AppleTV.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Smrdaky | čtv říj 31, 2013 2:31 pm

Re: Způsoby využití Apple TV 3

s vekem, no ze uz budes linejsi nekde hledat titulky a pasovat a konvertovat a stahovat... Rikam ze me zajimaji data a nehodnotim co kdo a jak kouka. Jo tak jsem s filmem zpozdeny o rok no a co :-) serialy nekoukam vubec, to je extremni zabijak casu a novy prumysl, zalozeny zrejme serialem Lost... Jak privazat ... lidi k obrazovce. Uplne super je americka a slovenska televize, reklama kazdych 7 minut?

A nebudme pokrytci, ze tu zakazujeme warez a pritom serialy ...? Bud se koukej s reklamou anebo zaplat na itunes? Chlubit se ze to mam hned (nechapu proc dnes vsici chteji vsechno hned) :-)

Odkud nakupujes? V boxu mam nasl. archivy tak treba bych ani nemusel mit atv a hledat titulky a neco stahovat, jak rikam opruz:

Metropol TV (alfa),Voyo.cz ,Prima.cz, Joj.sk, Stream.cz, iVysílaní ČT, Huste.tv, Brno TV, Muvi.cz, STV Archiv, befun.cz, eserial.cz ,Hejbejse.tv, koukni.cz, NajFilmySK, nastojaka.cz, Play-Movie, PlaySerialCZ, Rajfilmy.cz, Rajserialu.cz, re-play.cz, serialycz.cz, sledujuserialy.cz, Soubory Online, Videacesky.cz, zkouknito.cz

Ale na serialy bych cusel jen pro zajimavost (s cim ta omladina dokaze zabit cas) a kdybych byl uvazany na luzku s uraem :-)
Suspect
Suspect
 
Příspěvky: 1436
Registrován:
stř dub 24, 2013 3:59 pm

Uživatelský avatar Barberry.pha | čtv říj 31, 2013 3:29 pm

Re: Způsoby využití Apple TV 3

Nevím jestli jsi četl můj pozorně, je nic nikde hledat nemusím, za mě tohle dělají App a to přesunutí souboru mě už nezabije.

Podle tvé logiky by i sledování tv bylo ztráta času. Celý den jsem v jednom kole a večer se rád podívám na jeden nový hodinový díl seriálu než koukat na filmy které se už po z reprízují, případně seriály.

A víš co je největší výhoda? Že koukám když mám JÁ čas a náladu a ne kdy to v TV vysílají, a čekat do 10 či 11 věcer na seriál nebo film nějaké kvalitu, na to opravdu čas nemám.

A představ si že jsou lidi co nemají čas či možnost koukat 2hodiny na nějaký film ale milosti toho se raději koukají na seriály a proč by mi měl někdo diktovat na co mám koukat, co pouštěji v TV, když mám možnost si svobodně zvolit jak seriál, tak dobu kdy se na něho budu dívat.

Ty se koukej na to co ti tam někdo vybere a klidně 3 roky starý seriál, já si vyberu sám na co se budu koukat a 20-ti letý student opravdu nejsem.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

peternet | čtv říj 31, 2013 4:57 pm

Re: Způsoby využití Apple TV 3

K posledním příspěvkům - co se týče mě, pro mě je důležité v apple TV mít k dispozici knihovnu "klasických" seriálů (HIMYM, Přátelé, BBT apod.), které si kdykoliv pustím třeba u vaření, nebo při nějké práci, která nevyžaduje soustředění. Nové filmy mi stačí si pustit přes beamer a buduji si jen knihovnu "klasických" filmů (Pulp fiction...). Apple TV mi začíná velmi vyhovovat.

Ještě pár dotazů:

1. Vypozoroval jsem, že u MKV lze změnit kontejner a zachovat původní formát - a Apple TV je takto dokáže z itunes přehrát. Nechápu ale, proč se mi takto některé MKV převedou v iflicks třeba za půl minuty a jiné trvají i přes hodinu. Můžete mi poradit, jestli mají mít soubory které stahuji nějaké parametry, aby se převedly rychle?

- Ještě to rozvedu - co má po hardwarové stránce na převod videa vliv? Když měním kontejner, tak je mac tichý, trochu teplejší ale ne moc. Když převádím formát, v macu to nahlas větrá (ale je překvapivě studenější). Pomůže rychlosti zvýšení ram, popř. SSD disk nebo je to jen o procesoru?

2. Hraji v podstatě jedinou hru - Pro Evolution Soccer (občas na odreagování). Kvůli tomu jsem si pořídil Parrlels desktop a tam mám Windows 7. Normálně PES rozjedu, jede to plynule, ale když zapnu zrcadlení, tak se to seká. Nevíte proč? Co nestíhá? Procesor, grafická karta nebo operační paměť? Rozšíření ram z 4 na 16gb nepomůže?
Host
Host
 
Příspěvky: 106
Registrován:
pon črc 01, 2013 5:01 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Smrdaky | čtv říj 31, 2013 5:46 pm

Re: Způsoby využití Apple TV 3

Barberry.pha píše:Nevím jestli jsi četl můj pozorně, je nic nikde hledat nemusím, za mě tohle dělají App a to přesunutí souboru mě už nezabije.

Podle tvé logiky by i sledování tv bylo ztráta času. Celý den jsem v jednom kole a večer se rád podívám na jeden nový hodinový díl seriálu než koukat na filmy které se už po z reprízují, případně seriály.

A víš co je největší výhoda? Že koukám když mám JÁ čas a náladu a ne kdy to v TV vysílají, a čekat do 10 či 11 věcer na seriál nebo film nějaké kvalitu, na to opravdu čas nemám.

A představ si že jsou lidi co nemají čas či možnost koukat 2hodiny na nějaký film ale milosti toho se raději koukají na seriály a proč by mi měl někdo diktovat na co mám koukat, co pouštěji v TV, když mám možnost si svobodně zvolit jak seriál, tak dobu kdy se na něho budu dívat.

Ty se koukej na to co ti tam někdo vybere a klidně 3 roky starý seriál, já si vyberu sám na co se budu koukat a 20-ti letý student opravdu nejsem.


1. Taky jsem presouval a vim kolik casu mi to zabralo, stahovat prejmenovat rozbalit tridit ze jsem ani na sledovani nemel pak cas:-) jaka app to za tebe dela?;-) Neverim ze je to tak easy a klidne to zkusim :-)

2. Ano i sledovani tv je ztrata resp. vyplneni volneho casu, vyjma nejakych vedeckych ci aspon lepsich popularne naucnych poradu ci vzdelavacich kurzu.

3. To se jmenuje pvr, zmacknu v tabletu prst na epg a ono se to zaznamena, skoda ze doporuceni z ios app csfd jsou jen vizualni a nejde to "samo", ten prst zkratka zmacknout a nalistovat v epg musim. Na zapade se za povoleni pvr dokonce snad i plati :-)

4. Proc se nekoukat na serialy? No protoze je to jen nastavovana kase povetsinou uplne o nicem. Film zacne, vytvori zapletku a skonci, serial? Zavislost a 100 nasobne vic casu :-)

Ja se ptal na to odkud a jak a pastnul jsem ty archivy ktere muj setopbox umel prehrat (take online)


.
Suspect
Suspect
 
Příspěvky: 1436
Registrován:
stř dub 24, 2013 3:59 pm

Uživatelský avatar Barberry.pha | čtv říj 31, 2013 8:47 pm

Re: Způsoby využití Apple TV 3

Koukni na tyhle stránky

Barberry.pha píše:Pokud už používáte AppleTv, tak doporučuji naučit se stahovat např, seriály rovnou ve formátu MP4.
Jinak na pro autosledování nových dílů a jejich stahování jsem si oblíbil http://www.tvshowsapp.com


A na CZ titulky App Subtitles a vkládání titulky do mp4 Subler
Nic nehledám, pár kliku a otagovaní v iTunes,
Jednou týdně práce na 10min max a mám klid a pořádek v iTunes knihovně a připravené ke sledování.

Nám seriály vyhovují právě proto že se zabavíme na delší dobu než koukaním na jeden film a hlavně díl do 1hodiny je pro nás super i časově
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

ls8 | pát lis 01, 2013 4:55 pm

Re: Způsoby využití Apple TV 3

Barberry.pha píše:...na pro autosledování nových dílů a jejich stahování jsem si oblíbil http://www.tvshowsapp.com


Super, díky za tip na bezva appku!
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar Barberry.pha | pát lis 01, 2013 7:11 pm

Re: Způsoby využití Apple TV 3

Není zač, tím že seriály nemám potřebu sledovat v HD, tak mi ta kvalita stačí a je to v mp4, takže vez nutnosti převádění.
HD to stáhne v mkv
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Smrdaky | pát lis 01, 2013 9:30 pm

Re: Způsoby využití Apple TV 3

No jelikoz nemam Mac tak asi smula


.
Suspect
Suspect
 
Příspěvky: 1436
Registrován:
stř dub 24, 2013 3:59 pm

Uživatelský avatar muso | sob lis 02, 2013 12:47 pm

Re: Způsoby využití Apple TV 3

zdravim, nemam apple tv, takze to nemuzu vyzkouset, ale podle toho co ctu na inetu, by to melo fungovat i s apple tv. pres wifi streamuji cely svuj obsah slozek z pc, filmy, serialy, hudbu a fotky... pres iphone nebo ipad do tv, bez nutnosti konverze. ta probiha na pozadi na pc. co nasdilim na pc, to vidim i v izarizeni. zvlada prepinani zvukovych stop i titulku a reaguje to fakt svizne.

http://youtu.be/O5JK9xzyIYU

https://itunes.apple.com/ie/app/streamt ... 27899?mt=8
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 243
Registrován:
sob kvě 28, 2011 8:51 am

Uživatelský avatar balda88 | ned lis 24, 2013 11:01 am

Re: Způsoby využití Apple TV 3

Mel bych dotaz kdyz budu mit TimeCapsuli a program BUZZ player na iPadu nebo iPhonu umi ten program tahat filmy z TC a streamovat to pres iPad/iPhone do ATV3? Diky za info
 iPhone 6S Plus 64GB Space Gray 9.2
 iPad Mini Retina 16GB White WiFi 9.2
 Macbook Pro 13 2.4GHz Intel Core i5 16GB ram 256GB SSD Intel HD Graphics 3000 512MB Mac OS X El Capitan 10.11.2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 371
Registrován:
ned srp 24, 2008 10:23 am
Bydliště: Benešov

Smrdaky | pát pro 13, 2013 9:45 pm

Re: Způsoby využití Apple TV 3

Lidi, ATV ma bluetooth (povoleny az v novych firmwarech), ale pry jen pro keyboard ...

Zkousel nekdo pres nej i A2DP zvuk?

Prece kdyz hraju hru, chci poradne audio a nechci nutne koukat na obraz na TV... Takze poslat zvuk pres bluetooth do HDMI -- AVReceiveru by bylo cool

:diky za jakoukoliv informaci...
Suspect
Suspect
 
Příspěvky: 1436
Registrován:
stř dub 24, 2013 3:59 pm

FilemoniCZ | sob pro 14, 2013 7:09 pm

Re: Způsoby využití Apple TV 3

@peternet - mozna se ti moje odpoved nebude libit ale idealni by bylo.. prodat ATV3 a koupit ATV2. Udelas JB a pak pustis XMBC nebo Plex a dela to presne to co chces a bez prace..

je skoda ze na ATV3 JB neni, myslim ze by to ocenilo mnoho lidi. Prijde mi ze ATV ma smysl az po JB, aspon pro lidi jako sem ja. Sleduju pres to filmy, serialy a poustim hudnu kterou mam na TC 3TB. Takhle si to pak muzu pustit z IP,Ipadu a obou ATV co mam doma.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 220
Registrován:
pát úno 25, 2011 10:44 am

Uživatelský avatar Aparat | sob pro 14, 2013 7:35 pm

Re: Způsoby využití Apple TV 3

ATV3 jsem po mesici prodal.. Realny vyuziti mela max. pro youtube.. Jakykoliv multimedialni prehravac nebo Chromecast je o 100% lepsi...
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 256
Registrován:
stř srp 19, 2009 2:32 pm

Uživatelský avatar Barberry.pha | sob pro 14, 2013 10:30 pm

Způsoby využití Apple TV 3

Mám AppleTv3 už rok a jsem s ní max spokojený, koukám na filmy, seriálu, hudbu z iTunes Match nebo streamuji rádio,zvuk přes AirPlay, jak u filmu tak hudbu, ve slušných reprácích.
Prohlížení fotek z iPhoto knihovny.
Pouštění natočených videí z iDevice.

Nemám si na co stěžovat a JB nepotřebuji ;)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Smrdaky | čtv pro 19, 2013 6:24 am

Re: Způsoby využití Apple TV 3

A me muzes odpovedet? Mas nejnovejsi fw?
Suspect
Suspect
 
Příspěvky: 1436
Registrován:
stř dub 24, 2013 3:59 pm

Uživatelský avatar Barberry.pha | čtv pro 19, 2013 6:51 am

Re: Způsoby využití Apple TV 3

Mám poslední Fw. Zvuk streamuji přes AirPlay pomoci AirPort Express
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

xxxsergey | pát led 03, 2014 7:51 pm

Re: Způsoby využití Apple TV 3

Dobrý den,

přemýšlím o tom, že si koupím Apple TV 3 na streamování videa z JB Ipadu 2 s Moviebox přes Airplay. Používá to takhle někdo? Bude to fungovat?

Děkuji za radu
Host
Host
 
Příspěvky: 2
Registrován:
sob říj 05, 2013 6:16 pm

peternet | sob led 04, 2014 12:15 am

Re: Způsoby využití Apple TV 3

xxxsergey: Pokud to video rozjedeš na iPadu, můžeš jej streamovat na apple tv. Takže ano, pokud jsem tě dobře pochopil.
Host
Host
 
Příspěvky: 106
Registrován:
pon črc 01, 2013 5:01 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Uživatelský avatar balda88 | sob led 04, 2014 12:34 am

Re: Způsoby využití Apple TV 3

xxxsergey: teď jsem to zkusil a funguje to. jen dotaz jsou tam taky filmy v cz nebo aspoň s titulky?
 iPhone 6S Plus 64GB Space Gray 9.2
 iPad Mini Retina 16GB White WiFi 9.2
 Macbook Pro 13 2.4GHz Intel Core i5 16GB ram 256GB SSD Intel HD Graphics 3000 512MB Mac OS X El Capitan 10.11.2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 371
Registrován:
ned srp 24, 2008 10:23 am
Bydliště: Benešov

xxxsergey | úte led 07, 2014 8:51 pm

Re: Způsoby využití Apple TV 3

Děkuji za odpovědi.

Ještě jsem to nezkusil, po hledání na zahraničních fórech mám také potvrzeno, že to funguje.
Bohužel tam nejsou ani CZ filmy ani titulky, ale pro ty co jim nevadí seriály a filmy v angličtině je to naprosto dokonalá aplikace, kde je z hezky udělaného portálu podobnému iTunes přístupná na streaming i download ohromná kolekce filmů i seriálu s denními updaty v nejlepší dostupné kvalitě.
Host
Host
 
Příspěvky: 2
Registrován:
sob říj 05, 2013 6:16 pm

peternet | čtv led 09, 2014 2:17 pm

Re: Způsoby využití Apple TV 3

Cituji svůj starý dodaz - protože mé příspěvky musely být schvalovány, tak tento tímto zanikl, neboť se zde mezi mým odesláním a schválením oběvilo mnoho jiných:
1. Vypozoroval jsem, že u MKV lze změnit kontejner a zachovat původní formát - a Apple TV je takto dokáže z itunes přehrát. Nechápu ale, proč se mi takto některé MKV převedou v iflicks třeba za půl minuty a jiné trvají i přes hodinu. Můžete mi poradit, jestli mají mít soubory které stahuji nějaké parametry, aby se převedly rychle?

- Ještě to rozvedu - co má po hardwarové stránce na převod videa vliv? Když měním kontejner, tak je mac tichý, trochu teplejší ale ne moc. Když převádím formát, v macu to nahlas větrá (ale je překvapivě studenější). Pomůže rychlosti zvýšení ram, popř. SSD disk nebo je to jen o procesoru?

2. Hraji v podstatě jedinou hru - Pro Evolution Soccer (občas na odreagování). Kvůli tomu jsem si pořídil Parrlels desktop a tam mám Windows 7. Normálně PES rozjedu, jede to plynule, ale když zapnu zrcadlení, tak se to seká. Nevíte proč? Co nestíhá? Procesor, grafická karta nebo operační paměť? Rozšíření ram z 4 na 16gb nepomůže?




Pak bych ještě doplnil, že bych u Apple TV velmi uvítal, kdyby šlo právě přehrávený film přenést na iPad, když jdu například na wc :-) A to ideálně, aby se film přehrával tam i tam zároveň.

Dále mi vadí, že jednotlivé řady seriálu nejsou "sbaleny" tak jo v itunes, když mám 10 řad přátel, 9 řad HIMYM, 7 řad BBT a podobně, tak než se v apple tv prolistuji a něco najdu, trvá to. A seznamy stop to nezachrání.

Jinak už jsem si zvykl a neměnil bych. Jen, pokud mi teď po měsících převádění filmů a seriálů shoří disk, tak se odstřelím.
iPhone 6, 64GB, Space Grey / MAC Mini Mid 2011/ Macbook Pro 2011, i7 / Apple TV 3 / iPod shuffle / Time Capsule 2TB
Host
Host
 
Příspěvky: 106
Registrován:
pon črc 01, 2013 5:01 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Uživatelský avatar pistak | pát led 10, 2014 2:01 pm

Re: Způsoby využití Apple TV 3

Na záchod s iPadom? :D ale tak ten ked spadne do záchodu, tak to nie je až také strašné ako keď tam spadne tel...:D
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1088
Registrován:
pát pro 25, 2009 4:41 pm
Bydliště: Poprad - Bratislava

Uživatelský avatar Barberry.pha | pát led 10, 2014 4:19 pm

Způsoby využití Apple TV 3

Stačí si na iPadu zapnout Domácí sdílení a může se sledovat obsah iTunes knihovny.
A jinak mi tohle přijde jako už vymýšlení blbosti, to na to záchodě sedíš hodinu? Pokud jo tak si to pusť jak jsem psal výše, protože AppleTV přehrává obsah, nikoliv nevysílá.

A co se týká toho pospojování u seriálu, mi se osvědčilo to co chci mít dohromady, označit jako jako společný žánr, např TBBT, na Apple TV to pak lze podle těch žánru snadno najít
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

peternet | pát led 10, 2014 4:39 pm

Re: Způsoby využití Apple TV 3

Domácí sdílení mi funguje, to je ok. Jde minale např. o to, když se s přítelkyní díváme na nějaký film a jdu vařit čaj, ať můžu jít s ipadem do kuchyně a nemusíme to stopovat. Jako blbost mi to nepřijde. Vím, že apple tv není vysílač, ale šly by synchronizovat časy v domácím sdílení.

Co se žánrů týče, ty jde v apple tv prohledávat u filmů, ale u tv pořadů ne.
iPhone 6, 64GB, Space Grey / MAC Mini Mid 2011/ Macbook Pro 2011, i7 / Apple TV 3 / iPod shuffle / Time Capsule 2TB
Host
Host
 
Příspěvky: 106
Registrován:
pon črc 01, 2013 5:01 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Uživatelský avatar Barberry.pha | pát led 10, 2014 5:49 pm

Způsoby využití Apple TV 3

Jako jít uvařit čaj na 3 minuty a kvůli tomu řešit jak dostat puštěný film do iPadu když běží na TV, to je vážně kravina problém. Jak to děláte když běží něco normálně v telce? :D

Prostě to nejde. Jedině co se tuším synch. Je kdy se člověk přestal dívat.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

peternet | pát led 10, 2014 6:09 pm

Re: Způsoby využití Apple TV 3

V tv pouštíme jen reality show, když nějaké běží a tam to prostě stopnu. Máme od riomedia ip tv a timeshift, kde můžem pořady vrátit až 7 dní zpět.

Kuchyni budeme každopádně řešit vybouráním okna do obýváku, už by to bylo, ale 5.000,- jen za stavební povolení... :-P Nejde ale jen o čaj, třeba hodinu něco vařím.

Ale když apple vyrábí tablet a taky multimediální přehrávač, mohlo by to i spolupracovat. Věřím ale, že tohle přijde, četl jsem, že jak chce apple vyrábět tu telku, mají k tomu být takové tablety, kde právě poběží to, co v tv.
iPhone 6, 64GB, Space Grey / MAC Mini Mid 2011/ Macbook Pro 2011, i7 / Apple TV 3 / iPod shuffle / Time Capsule 2TB
Host
Host
 
Příspěvky: 106
Registrován:
pon črc 01, 2013 5:01 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
Další

Zpět na Apple TV

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé