Externí baterie

Archiv neaktuálních/nepravdivých/starých/OT zpráv

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Mrsel | stř čer 09, 2010 8:56 am

Externí baterie

To asi není novinka ale možná nám někdo objasní jak využit externí baterii na 100%
Včera jsem si pořídil externí baterii Ibat http://www.mshop.cz/shop/foto/1/ibat.jpg

funguje to jako externí dobíječka, jen se převádí energie do IP a ten se celkem dost rychle nabiji, možná rychleji jak z USB z PC

Otázkou je: (do autobusu do chorvatska)
1. jestli mam používat IPhone bez externí baterky ze začátku třeba do 50% a pak připojit plně nabitou Ibat baterii...tedy je jedno kdy pripojim externí baterku, nebo za
2. jestli mam připojit plně nabitou ibat bat. rovnou do plně nabiteho IPhonu, a tím se prodlouží celková pohotovostní doba stroje o nějaké ty procenta?

osobně mi něco říká, že na 2. možností může něco být, součet sil = ale proto se raději ptám ať zbytečně před velkou cestou nemam připojenou ext.baterku a o 35g těžší a o trochu větší IP

spekulace a opisování 2 bodu, které jsem napsal jsou zbytečné, prosím o vyjádření někoho kdo elektřině a bateriím rozumí
Host
Host
 
Příspěvky: 139
Registrován:
stř pro 09, 2009 6:17 pm

cernakus | stř čer 09, 2010 9:09 am

Re: Externí baterie

prvně blahopřeji k nákupu té njhorší možné konstrukce externí baterie.

A teď k tvému dilematu:

Baterie je zdroj měkký a tedy čím větší zatížení, tím nižší poskytované napětí. Čím nižší poskytované napětí, tím menší je efektivita nabíjení iPhonu. Z toho logicky plyne, ža lepší je připojit baterii ihned. Navíc se tak vyhneš tepelným ztrátám při velkých proudových tocích (nabíjení z 50% a méně procent), protože u konce nabíjení interní batierie iphonu (od cca 80%) dochází k výraznému poklesu odběru výkonu.

Ovšem na přesné spočítání úspory je třeba znát parametry baterie a baterie iphonu. Můj odhad je MAXIMÁLNĚ 10%. S ohledem na konstrukci baterie a rizikovosti pro port iPhonu bych spíše doporučil strategii.
1) Hrát si iphonem do 20%
2) Uspat iphone, nechat nabíjet a prospat
3) po hodince si zase začít hrát s nabitým iphonem
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 281
Registrován:
pát dub 11, 2008 8:16 pm

Uživatelský avatar Tea Racer | stř čer 09, 2010 9:39 am

Re: Externí baterie

Ja mam externi baterii od fortronu, je tu o tom cele vlakno, je jedno jestli ji pripojim hned nebo az pri vybitem ip. Je lepsi vybit ip a pak pripojit a dle kapacity zacit pouzivat. Sam uvidis jestli stiha dobijet. Mam take pozdro do ktereho ip usadis a on pouziva prvi baterii esxterni a pak sam prepne na baterii v ip :)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4024
Registrován:
pon bře 30, 2009 10:25 am
Bydliště: Tea-Earth.net

Mrsel | stř čer 09, 2010 11:00 am

Re: Externí baterie

je to 800 mah
jinak co se tyče designu, je to fakt poděs, na klíčích to nosit nemůžu, jelikož smyčka je připevněna k víčku baterky, a drží to zatím jen tak tak plastovými zobáčky, ale když se se připoji, tak zas tak škareda není drži pohromadě a za cenu 420 kč, to nebyl špatný kup

co se tyče fortron nabíječky za 600kilo, tak není dostupna na skladech a když už bych měl mít něco tak externího jako tamto s redukčním kabličkem, tak bych si přál aj solární panel, jednoduše bych ho připl třeba na batoh a dobíjel v přírodě :ú) aniž by IP byl na sluníčku :)
Host
Host
 
Příspěvky: 139
Registrován:
stř pro 09, 2009 6:17 pm

Qwuiddo | stř čer 09, 2010 11:07 am

Re: Externí baterie

já jsem koupil na aukru externi baterii tuhle, stála tolik, kolik vidíš. Má 1900mah a vydrží iPhone nabít cca 1,5x. Zkoušel jsem to vypočítavát a je úplně jedno, jestli nabijis kdyz ma iphone 50%, 20% nebo 80%. Dofláká ho na 100% a zbyde v ní šťáva na další dobíjení a pořád mi to vycházelo stejně.
 

Uživatelský avatar Metalgirl | stř čer 09, 2010 11:10 am

Re: Externí baterie

Qwuiddo: Jak dlouho to máš. Je to kvalitní? Za tu cenu mi to připadá neskutečné. Taky by se mi totiž hodilo něco takového na dobíjení na cesty. Jezdím s kolem a používám iPod jako GPS, tak výdrž navíc by se fakt hodila.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Qwuiddo | stř čer 09, 2010 11:13 am

Re: Externí baterie

Mno nevím čemu říkáš kvalitní, má to diody, kterými signalizuje kolik zbyvá šťávy uvnitř a pak signalizační diodu, když je plně nabitá. Nosím ji v batohu nebo vtašce, když vím, že budu iPhone hodně používat - vůbec se s ní nemazlím. Mám ji určitě rok a funguje v pohodě.
 

Uživatelský avatar Metalgirl | stř čer 09, 2010 11:15 am

Re: Externí baterie

Děkuji za informaci. Kvalitní říkám tomu, že se to při nošení nerozpadne a hlavně to dělá to, co to dělat má. V tomto případě dobíjení iPhonu/iPodu, takže moje otázka byla směřována na tohle, jestli je to schopno opravdu dobíjet. Píšeš tedy, že ano.
Naposledy upravil Metalgirl dne stř čer 09, 2010 11:54 am, celkově upraveno 1
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Lord1382 | stř čer 09, 2010 11:22 am

Re: Externí baterie

Tak to vypadá velmi zajímavě, tím kvalitní asi myslel, jestli to nepoškozuje baterku, nebo tak něco... Jak to tak vidím tak si ji asi taky pořídím do Francie
iPhone 7 Plus Black 128GB non JB.
iPhone 5 black 32GB non JB.
iPad 4 black WiFi 32GB non JB.
Host
Host
 
Příspěvky: 36
Registrován:
úte úno 23, 2010 5:37 pm

Uživatelský avatar dodulo | stř čer 09, 2010 1:16 pm

Re: Externí baterie

sweet22: mozes kupit z dealextreme, cena este lepsia ako z aukra a doprava zdarma ;-) asi ju taktiez berem :)

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.21642

pripadne v bielej :)

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.21641
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2431
Registrován:
sob čer 28, 2008 1:29 pm
Bydliště: Žiaľ nad Hrobom

Uživatelský avatar samson010 | stř čer 09, 2010 9:45 pm

Re: Externí baterie

taketo baterie ako tu dal dodulo mam doma, cca 3 ks a nepouzivam to, zatial teda ani nemam preco nabijam stale cez PC ale na dovolenku atd sa to urcite zide
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 797
Registrován:
sob led 31, 2009 12:52 pm

vivids | stř čer 09, 2010 11:52 pm

Re: Externí baterie

to: dodulo Nazdar, chcel by som sa ta spytat ci si uz niekedy nieco z tej stranky objednaval?alebo ci mas s nou nejake skusenosti? Nasiel som na nej par veci ktore by sa mi hodili a su tam za super cenu. vdaka za odpoved a sorry za OT
 

Uživatelský avatar Metalgirl | čtv čer 10, 2010 5:18 am

Re: Externí baterie

dodulo: Na české koruny to z dealextreme vychází dráž, než co má na aukru. Tedy, když nepočítám poštovné. Z dealextreme je to jinak za 258 Kč a z aukra s poštou za 270 Kč. Možná u vás na Slovensku to vychází jinak s Eurem. :) Ale děkuji za odkaz, se tam podívám i po jiných věcech.

vivids: Tady na fóru z dealextreme objednávalo už dost lidí. viewtopic.php?f=86&t=4410&hilit=dealextreme.com
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Uživatelský avatar dodulo | čtv čer 10, 2010 9:28 am

Re: Externí baterie

je to mozne, ze to vychadza inak vzhladom na kurz ?, pripadne je tam rozdiel par korun :)

vivids: z dealextreme.com som objednaval cca 10 veci ( folie na iPhone, ziarovky do auta, privesky na kluce, na krk, nausnice...) ani uz nepamatam co vsetko, ale vsetko prislo aj ked niektore veci trochu neskor cca mesiac, ale tak ked je doprava zadarmo tak si kludne pockam :)
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2431
Registrován:
sob čer 28, 2008 1:29 pm
Bydliště: Žiaľ nad Hrobom

Mrsel | úte čer 22, 2010 10:59 am

Re: Externí baterie

tak mi přišel z aukra ext.baterka 1900mah za 235korun
ibat mě stal sice 420korun 800mah , ale jak mi někdo gratuloval na začatku k zakoupení nejhoršiho možneho designu, tak musím říct že Ibat je velice pěkný vypadá dobře a dobře se drži IP s touto externí baterkou, ta 1900 je velká a to je tak všechno co jsem chtěl říct, ibat sice Iphone nabije jen o 60-70% ale za to jak řikam jednou tolik delší

edit: jo a podstatná věc pro některé jako já, ten Ibat nevim jeslti to tak má byt nebo mam kopii made in china :D ale napájí se to obyčejným USB kablem na foťaky mp3ky atd... nemusím mít original IP kabel! takže Ibat ti nabije většina lidi takže jsem rád za obě externí baterie :P
Host
Host
 
Příspěvky: 139
Registrován:
stř pro 09, 2009 6:17 pm

Maxa | sob srp 21, 2010 9:51 am

Re: Externí baterie

Iphone 5 16GB White
Host
Host
 
Příspěvky: 146
Registrován:
sob kvě 29, 2010 9:28 pm
Bydliště: Ostrava

cernakus | sob srp 21, 2010 10:27 am

Re: Externí baterie

mám jejístarší variantu a jsem nad míru spokojen. Moje varianta neměla ještě díru na foťák.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 281
Registrován:
pát dub 11, 2008 8:16 pm

Uživatelský avatar phaeton_esc | sob srp 21, 2010 11:23 am

Re: Externí baterie

Já jsem před nedávnem pořídil tuhle http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.18209 a nemůžu si stěžovat :)
Hack Pro, 10.9.x
iPad 3 WiFi 32GB (iOS 7)
iPhone 4 32GB (iOS 7)

na PM odpovídám podle nálady
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 520
Registrován:
úte srp 05, 2008 1:43 pm

ipho4S | úte lis 13, 2012 6:37 am

Re: Externí baterie

Co hovorite na tento typ?? Prave som to objednal, kapacita 2000mAh, na youtube som videl nejake videa, tak snad z IP4 nebude smrtici zbran :D :D :D
http://www.atcomp.sk/zbozi/bateriove-po ... p=z:266499
iPhone 8 plus 256GB
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 347
Registrován:
úte bře 06, 2012 7:00 am

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Archiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron