porty

Archiv neaktuálních/nepravdivých/starých/OT zpráv

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

dapro | čtv led 03, 2008 10:09 am

porty

má tady nekdo vubec přehled na jakém portu instaler operuje při stahování aktualizací či při své funkci? myslím že to že na nekterých sítích to trvá dlouho není jen samo sebou. Já mám třeba na síti v Brně přesně ten samý problém. není to jen Instaler ale i YOUTUBE a další jako je weather. takže možná by pomohlo otevřít wifi sít na určitých portech které Iphone využívá pro svůj provoz.
 

Láďa | čtv led 03, 2008 11:41 am

Trochu blbost co jsi napsal, kdyby byl port zavřený, tak to nejde vůbec, ne pomaleji.
 

dapro | čtv led 03, 2008 11:45 am

ano presne tak, nejde vubec, nekdo tady psal at tomu dam vic casu klidne 5minut.dal sem tomu tedu 15 minut lec nic :( muzu tedy s jistoyou rici ze na nekterych sitich to nejede vubec. Na me wifi nezjistim pouzivany port ale uduzuji ze 80 to neni ten jede. Co ty na to?
 

Láďa | čtv led 03, 2008 3:16 pm

Hádám, že to bude něčím jiným. Doma nemám přesměrovaný žádný port na iPhone a všechno funguje OK. Ale mám třeba taky vypnutý firewall, který by mohl dělat problémy.

Asi takhle - žádný router by neměl ve výchozím nastavení blokovat odchozí provoz na jakémkoliv portu.
 

dapro | čtv led 03, 2008 3:22 pm

to mas pravdu v sitich se vyznam je to moje prace takze vim ze router nema ted zapnute zadne blokovani ani filtrovani.
 

Uživatelský avatar rony | čtv led 03, 2008 5:44 pm

Re: porty

stahuje obycajne XML subory, takze urcite ide po 80tke porte cize ako klasicky web - http.

To, ze je pomaly spociva aj v tom, ze musi navstivit pomerne vela zdrojov a pocitaj s tym, ze cim viac majitelov tym vacsia zataz na samotne hostingy, ktore tie zdroje hostuju. Podla mna tam musi byt celkom dobry traffic.

Cize ak mam byt uprimny, hodil by sa aj nejaky tunajsi spravca nejakeho zdroja - vola sa to repository, kde by bol mozno vyber najdolezitejsich veci. Ale az tak nutne to nie je.

Ja sa uz momentalne viem zariadit, pokial by nejake repo vypadli, spravim si svoje sukromne :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

dapro | čtv led 03, 2008 5:54 pm

Re: porty

rony píše:stahuje obycajne XML subory, takze urcite ide po 80tke porte cize ako klasicky web - http.

To, ze je pomaly spociva aj v tom, ze musi navstivit pomerne vela zdrojov a pocitaj s tym, ze cim viac majitelov tym vacsia zataz na samotne hostingy, ktore tie zdroje hostuju. Podla mna tam musi byt celkom dobry traffic.

Cize ak mam byt uprimny, hodil by sa aj nejaky tunajsi spravca nejakeho zdroja - vola sa to repository, kde by bol mozno vyber najdolezitejsich veci. Ale az tak nutne to nie je.

Ja sa uz momentalne viem zariadit, pokial by nejake repo vypadli, spravim si svoje sukromne :)

Nevim je to divne jednu dobu testuju spojeni na wifi tady a nejede to za 5 minut jinde a jede trafikem to nebude. Pokud je to na 80 coz myslim i ja ze je to o to divnejsi obe site jsou up/down vyrovnane na 1,5 mbit. Routery bez nastaveni a omezeni a presto je nekfe krpa tak nevim
 

Uživatelský avatar rony | čtv led 03, 2008 6:51 pm

Re: porty

nekvotuj moj predosly text, ked je jasne, ze je nad tvojou odpovedou. robis iba zbytocny bordel v diskusii.

k veci:

ved som to napisal: proste je pod zatazou AZ TEN cielovy server!! cize meranie na tvojom routeri asi moc zmysel nema.

druha vec je, ze rezia na spracovanie XML suborov moze byt dost vysoka, ja neviem ako je to implementovane v Installeri ale uz na uvodnej stranke installeru mas known bugs a hned prva ti napovie, ze s tym autor ma asi problem.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Archiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé