Tvorba vlastnich ebooks

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

kolemjdouci | ned dub 13, 2008 2:32 pm

Tvorba vlastnich ebooks

Ahoj Zdravim vsechny

chtel jsem ze zeptat jestli nemate nekdo zkusenosti s vlastni tvorbou EBOOKS napriklad z dokumentu .doc

jde mi o to ze bych si tak chtel napriklad prehazet nejake zakony co mam v .doc a koukat na ne pres knihy.


Dik moc za jakoukoli radu
 

Uživatelský avatar j.v. | ned dub 13, 2008 2:54 pm

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Já si pár e-booků - ale hlavně menších textových souborů ála normy - z .doc sice dělal, nicméně nekonvertoval jsem je na .pdb ale .pdf (skrze PrimoPDF). Přišlo mi totiž jednodušší otvírat je pomocí file:// hacku skrze záložky v Safari.
Text v pdf totiž "drží tvar" lépe než pdb/txt v Books.
iPhone 8GB gen1 | Nějaké ty Androidy | BB Passport
MacBook Pro 13" | 10.10 | SSD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 487
Registrován:
pát říj 12, 2007 11:01 am

kolemjdouci | ned dub 13, 2008 3:06 pm

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Jestli ti dobre rozumim tak jsi si je zkonvertoval do pdf a pak oteviral pres wildeye a hacknul safari aby jsi mohl browse slozky uvnitr telefonu.

Potom ale nemusim .doc vubec konvertovat a muzu si je otevrit taky rovnou v safari.

Jde mi o vyuziti aplikace EBOOKS protoze ta ma lepsi funkce na cteni..zapamatuje si kde jsem skoncil atd.
 

Uživatelský avatar j.v. | ned dub 13, 2008 3:19 pm

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Do pdf jsem konvertoval kvůli tomu, že velké .doc soubory Safari naprosto nezvládá (tohle se týká hlavně knih) ;)

Co se konvertu na pdb týče, Open Office by to měla umět nativně (pokud ne, určitě na to je plugin - tím jsem si jistý), další možností je 602text, eTextReared, PsPad (pouze txt>pdb), etc. etc. etc.
iPhone 8GB gen1 | Nějaké ty Androidy | BB Passport
MacBook Pro 13" | 10.10 | SSD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 487
Registrován:
pát říj 12, 2007 11:01 am

MultiTricker | ned dub 13, 2008 6:25 pm

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Jen doplním, že pokud byste náhodou potřebovali uložit text jako PDB soubor, tak to lze jednoduše přes PSpad, což je můj oblíbený textový editor a tato funkce mě v něm velice potěšila.

Samozřejmě, že pokud potřebujete zachovat tabulky a nějaké další formátování, tak to je na prd. Pokud ovšem potřebujete uložit z DOCu text do PDB, tak to je velice jednoduchá a rychlá cesta.
 

Uživatelský avatar rony | ned dub 13, 2008 6:50 pm

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Jednoduchy konvertor formatov:

http://www.madaj.net/files/pdb-book-maker/

mne sa osvedcil.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Julek | ned dub 13, 2008 7:51 pm

Re: Tvorba vlastnich ebooks

kolemjdouci píše:chtel jsem ze zeptat jestli nemate nekdo zkusenosti s vlastni tvorbou EBOOKS napriklad z dokumentu .doc



Dělám to běžně doc - uložit jako txt a kódování UTF-8
Nebo doc do txt (UTF-8) a pomoci docReaderu který umí txt :arrow: PDB

link :

http://www.4shared.com/file/4814273/543 ... d=43f4be04



.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 9818
Registrován:
pát říj 12, 2007 9:32 pm
Bydliště: Údlice

kolemjdouci | ned dub 13, 2008 11:12 pm

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Supr dik moc problem jaktakz vyresen s prevodem.


Nedoslo mi vsak ze pokud to zmenim zacnou blnout hacky.
Nastavil jsem i Central Europe Windows latin 2 a stejne tam hacky nejsou predpokladam ze problem bude v tom konvertovani.

Delal jsem to tou nejjednodussi cestou jak tu nekdo napsal. Nainstaloval jsem si Open Office a dal ulozit soubor jako .pdb

Kdyby nekdo vedel reseni problemu byl bych vdecnej.


Dobry uz jsem celej problem vyresil prevodem pres Docreader jak jste tu taky radili.
- Maly rejpavy dotaz bych preci mel. Nejde neco udelat i s tim ze pismenka z hackem jsou tučnější a i trochu vetsi?

Jinak dekuju tomujle foru moderatorum a vsem co radi a pomahaj. Mel jsem tu asi 3 dotazy a na vsechny mi bylo dopodrobna odpovezeno. Proto dekuji za vrele prijeti do komunity iphone/itouch :) :D

kolemjdouci
 

Uživatelský avatar spachal_tmp | pon dub 14, 2008 12:38 am

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Mimochodem, pokud budete potrebovat z jakekoliv aplikace pro Windows, ktera umi tisknout, udelat vystup do pdf (vytvorit pdf dokument), staci si nainstalovat jakoukoliv virtualni tiskarnu pro tyto ucely, je jich k dispozici vcelku dost.

Pak staci dat jen tisk na tuto tiskarnu a soubor pdf je vytvoren. Osobne pouzivam na doporuceni MS freeware CutePDF (http://www.microsoft.com/cze/office/office2003/addons.mspx) a muzu doporucit, plna spokojenost. Pripadne si zjistete, zda primo program nepodporuje vystup do pdf (Offce 2007 ap.).
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1443
Registrován:
úte pro 11, 2007 4:54 pm

Julek | pon dub 14, 2008 5:56 am

Re: Tvorba vlastnich ebooks

kolemjdouci píše:- Maly rejpavy dotaz bych preci mel. Nejde neco udelat i s tim ze pismenka z hackem jsou tučnější a i trochu vetsi?


Větší fonty už nastavíš potom v ebook readeru přímo v iPhone ..



.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 9818
Registrován:
pát říj 12, 2007 9:32 pm
Bydliště: Údlice

Dave.6 | pon dub 14, 2008 10:40 am

Re: Tvorba vlastnich ebooks

a neni prosim nejaky opacny postup? ja bych potreboval z pdf -> txt? I když pdf je asi uzavřený formát že?

Díky
 

kolemjdouci | pon dub 14, 2008 3:59 pm

Re: Tvorba vlastnich ebooks

DocReader ktery je zmineny vyse umí i obrácený postup z .pdb ti udela txt.

Vyzkouseno
 

Uživatelský avatar spachal_tmp | pon dub 14, 2008 5:29 pm

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Prevod z PDF do txt ap. se vetsinou provadi metodou OCR, tj. rozpoznavani znaku. Nic moc pohodlneho. Hodne softu se snazi o jine metody, ale vysledek je vetsinou naprd. Zkus vygooglit hesla jako pdf2doc, pdx2txt ap.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1443
Registrován:
úte pro 11, 2007 4:54 pm

Uživatelský avatar drsny | pon dub 14, 2008 8:14 pm

Re: Tvorba vlastnich ebooks

zalezi zda jsou v tom pdf vlozene texty jako texty nebo jako obrazky. pokud jako texty neni problem text z pdf vycucat jako text primo v opacnem pripade musi nastoupit ocr jak pise spachal
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1414
Registrován:
sob pro 08, 2007 8:38 pm
Bydliště: litomerice

watterman | sob dub 19, 2008 6:36 pm

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Ok pokračuji sem:
Sháněl jsem se po něčem co by dokázalo zkovertovat .DOC do PDB, to "zvládá" easyPDB, bohužel když poté pdb soubor načtu v aplikace Books, tak se mi tam zobrazí 4 nebo kolik podivných znaků, ale kniha nikde...

Při pokusu o konvert PDF do PDB a následnému načtení v Books, mě to alespoň ukázal nejspíše hex hodnoty, nebo co to bylo.. (PDF není podporováno)

Přes .txt soubory je to naprd, když je v knize i hodně obrázků (většina odborných a naučných knih jich má hodně)
 

rajce007 | sob dub 19, 2008 8:12 pm

Re: Tvorba vlastnich ebooks

kolemjdouci píše:- Maly rejpavy dotaz bych preci mel. Nejde neco udelat i s tim ze pismenka z hackem jsou tučnější a i trochu vetsi?



Je to způsobeno fontem (písmem). To písmo v kterém se dokument ti zobrazuje pravděpodobně nemá CE znaky a proto se ti ty chybějící znaky ukazují náhradním fontem (podobně, jako čeština v Notes).

Je to mnohem lepší řešení, než kdyby se ti tam nasypaly obdélníčky, otazníky nebo podtržítka.
Rajce007 - iPhone4 32GB (iOS 5)
bylo iPhone8 US (bylo 1.1.4 - nyni FW3.1.3 (JB-redsn0w))
Vodafone CZ
Host
Host
 
Příspěvky: 51
Registrován:
úte dub 15, 2008 10:28 am
Bydliště: Jižní morava

Uživatelský avatar spachal_tmp | sob dub 19, 2008 10:25 pm

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Mimochodem, na prevody cehokoliv do cehokoliv :) pouzivejte Google, alespon pro vyhledani prevodniku.

Metoda je prosta, chci napriklad prevadet DOC do PDB, zadam do Google heslo doc2pdb, chci prevest PDF na TXT, zadam pdf2txt a tak dale :)
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1443
Registrován:
úte pro 11, 2007 4:54 pm

watterman | ned dub 20, 2008 6:37 am

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Jasný, ale převodem na txt, se již nezobrazí speciální formátování písma + obrázky... bez toho nejde poté "efektivně" celkem velké množství knih přečíst. Nebo se mílím? :)

programů pro PalmOS co jsem se díval je dost, bohužel pro Windows toho nic neseženeš aby to umělo rovnou bez ztráty formátování převádět na PDB (DOC2PDB (To ještě je-pro mě nefunkční - viz. nahoře) a PDF2PDB)

Zkouším najít něco pro PDF2DOC, bohužel vše je to placené... :-( Nevíte někdo o nějakém free PDF2DOC a následně DOC2PDB?
 

http | pát kvě 22, 2009 9:56 pm

Re: Tvorba vlastnich ebooks

já mám taky otázku, snad se k tomu vztahuje. Ok vytvořím si, stáhnu, koupím, pbd file a mám eReader čtečku. Jak to tam dostanu abych to mohl číst. Nemám hacknutý iPhone.

díky za radu
Pavel
 

matesola | ned kvě 24, 2009 12:04 am

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Jestli mohu jeden tip. Možná někomu pomůže.

Osobně jako čtečku používám skvělý Bookshelf a na výrobu e-knih mi plně vyhovuje Mobipocket creator, který je ke stažení zdarma na:
http://www.mobipocket.com/en/DownloadSoft/ProductDetailsCreator.asp

Umí knihy z doc, pdf, txt, html a zřejmě i dalších formátů. Práce s programem je stupidně jednoduchá. Můžete přidávat obálky, komprimovat a další eventuelní nastavení, která já nepotřebuji používat. Na výstupu dostanete složku, kde je vaše kniha uložena ve formátu .prc. Nevím jak ostatní čtečky, ale bookshelf ho podporuje bez problémů.
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Modding

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz