Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

kvikvik | ned úno 03, 2008 10:42 pm

submerge je fajn, jenze pridava zbytecne "luxusni" options libavc knihovny, ktere pak pordluzuji dost neumerne cas kodovani a pri prevodu z avi jsou stejne na dve veci. takze podle me je to nepuzitelne.
Host
Host
 
Příspěvky: 60
Registrován:
pát pro 28, 2007 11:07 am

WestliR | úte bře 04, 2008 12:28 am

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

lidičky prosím o pomoc. Udělal sem v programu avidemux vše podle návodu,ale nejde mi v iphone titulky.poradíte mi kde by mohla bejt chyba?dal sem tam přidat ve filtru titulky ale stejnak se tam neukazujou.
dík moc za radu,fakt si nevím rady.popřípadě jestli nemáte jinej program na převod i s titulkama,tak bych byl rád


pozn.mod.rony: prosim ta, ukludni sa predtym nez sem nieco napises. Tento isty text si uz niekam pisal, preco sem vkladas ten isty text viackrat? Myslis, ze ti "rychlejsie" pomozeme? Ano, iba ta moderatori zdrbu.


Riesenie: navod na spracovanie videa najdes na http://www.iphone.cz - listuj prispevkami dozadu, bol publikovany davnejsie. A v tejto teme je nan urcite uz link. Citaj.
 

Uživatelský avatar Dzunk | úte dub 01, 2008 10:58 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

zkusil sem ten vas "svelej" program a voila nefunguje. vsechno spravne skonvertuju nastavim kodeky podle navodu totalne vsechno presne podle navodu a kdyz se video dokonvertuje tak v ty podobe jde prehrav v media player classic i ve wmp ale kdyz to pak prejmenuji na .mp4 tak se mi to podela a pise mi to chybu co s tim? dik
Host
Host
 
Příspěvky: 40
Registrován:
úte lis 06, 2007 7:05 pm

Uživatelský avatar rony | stř dub 02, 2008 7:35 am

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

problem je, ze by ti to mal konvertovat rovno s priponou m4v a nie na inu :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar spachal_tmp | stř dub 02, 2008 2:29 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

.. aneb 95% problemu hledej mezi klavesnici a zidli .. ;)
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1443
Registrován:
úte pro 11, 2007 4:54 pm

Uživatelský avatar Dzunk | stř dub 02, 2008 3:12 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

spachal : bez s tim uz do prd*** . nepomahas a jen mas kecy.
rony: dik za help ale stejne mi to nepomohlo. soubor co mi to vyhodi nema zadnou koncovku a ano mam zobrazeni tech koncovek. aby to bylo m4v tak to tam musim napsat ale do ty doby je ten soubor jen prazdnej list papiru tzn nema koncovku(mam visty)
edit: nemam to dat rovnou ulozit jako napr film.mp4? jestli jo tak uz vim kde byla chyba ted to zkousim
Host
Host
 
Příspěvky: 40
Registrován:
úte lis 06, 2007 7:05 pm

Uživatelský avatar spachal_tmp | stř dub 02, 2008 3:43 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Nemusim nikam chodit, tam uz v nasem statnim zrizeni davno jsme vsichni ;) ..

A vzdy me pobavi, kdyz nekdo neni schopen ani podle tech mych blbubzdornych 'kecu' udelat krok po kroku to, co je v tom clanku napsano. A jeste se tim verejne chlubi, ze mimo jine ani neumi pri ukladani dopsat koncovku ke jmenu souboru (coz by tak moc nevadilo, kdyby zbytek byl udelanej spravne ;) ..).
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1443
Registrován:
úte pro 11, 2007 4:54 pm

koleso | úte dub 08, 2008 8:01 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

mozna uz to tu nekdo psal, ale nejlepsi bych rekl dle toho ze toho vyuzivam je WinAVI MP4 Converter dokonce v cestine pro neznalky, jako sem Ja. Jo a nesmim zapomenout titulky :!:
 

cardy | stř dub 09, 2008 3:47 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

ahoj
mam dotaz
zkousel sem avidemu a zamlouva se mi
postupoval jsem dle navodu na webu, film zkonvertoval ale nejsou tam titulky (obraz bezi ale bez titulrk )
prosim o radu jak tam ty titulky dostat (mam nastaveno vse podle navodu ale nefacha to)
Host
Host
 
Příspěvky: 53
Registrován:
pon pro 17, 2007 5:50 pm

Uživatelský avatar spachal_tmp | stř dub 09, 2008 7:42 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Uz pri preview (fce Nahled ve filtrech) pred kodovanim bys mel naklicovane titulky videt. Pokud nejsou, je spatne nastaveny avidemux, resp. filtr starajici se o titulky. Zatim jsem s tim problem nikdy nemel, titulky byly jako obycejny textovy soubor (nemas je ulozene napr. z DVD v grafickem formatu?).
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1443
Registrován:
úte pro 11, 2007 4:54 pm

cardy | čtv dub 10, 2008 4:09 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

titulky nacitam ze souboru .srt

ale v nahledu je videt nemam

a to nevim proc

i kdyz filtr subtitles mam pridanej a nastavenej

takze ty je nacitas jako .txt ?
Host
Host
 
Příspěvky: 53
Registrován:
pon pro 17, 2007 5:50 pm

cardy | čtv dub 10, 2008 4:43 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

cardy píše:hmmm tak asi vim kde je zakopanej pes

sem si najivne myslel ze ta cesta na ten font co je tam defaultni tak facha ale pekny kulovy takze to nenacetlo font

takze sem si fonty nasel na kompu viz cesta

c:\windows\fonts

a vybral arial

a je to

doufam ze tohle nekomu pomuze a nenecha se zmast nejakou prihlouplou cestou na neexistujici soubor

a hle titulky si vesele fachaj

a jeste jedna vec avidemux nepridava automaticky koncovku takze bud ji rovnou pridat pri ulozeni a to : nazev souboru konvertovanyho videa.mp4

anebo vysledny soubor prejmenovat tzn. ruco mu pridat koncovku .mp4

thx spachal_tmp pomohla me tvoje informace (fce Nahled ve filtrech) a uz me to trklo

Host
Host
 
Příspěvky: 53
Registrován:
pon pro 17, 2007 5:50 pm

hustik | ned dub 13, 2008 5:28 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Zdar, zkoušel sem přes avidemux konvertovat pár videí a pokaždý tam mám čtverečky (ne nekvalitou ale jakoby na těch čtverečcích byl úplně jinej obraz) už to tady taky někdo psal že to má.. zkoušel sem asi 20 různejch kombinací snad všeho možnýho včetně bitrate od 300 do 1200.. že by teda kodeky v pc bo něco? rád bych ho používal protože má možnost nastavení jakýhokoliv rozlišení.. jiný konvertory dobrý ale tam sem něják nepřišel na to aby se nezmršil poměr stran.. poradí prosím někdo?

tady vzorek 10MB
Kód: Vybrat vše
http://leteckaposta.cz/542970308
Host
Host
 
Příspěvky: 14
Registrován:
pon úno 18, 2008 2:50 pm

hejkal_cz | ned dub 13, 2008 5:49 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

nevim proc s tim mate nejaky problem, konvertoval jsem asi 5 videii do m4v timto programem:
3x film
2x domaci video

naprosto bezproblemu s vyuzitim auto profilu iphone.
 

hustik | ned dub 13, 2008 5:52 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

no to jáksi právě taky nevím proč s tím mám problém.. že to ostatním valí a mě ne vím taky
Host
Host
 
Příspěvky: 14
Registrován:
pon úno 18, 2008 2:50 pm

cardy | úte dub 15, 2008 6:10 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

a co pak mas za pc (hw)

atd..

os
Host
Host
 
Příspěvky: 53
Registrován:
pon pro 17, 2007 5:50 pm

Uživatelský avatar spachal_tmp | úte dub 15, 2008 7:33 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

>hustik: videl bych to spise na problemy s kodeky. Stahni si nejaky balicek kodeku, doporucuji z osobnich zkusenosti k-lite ap.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1443
Registrován:
úte pro 11, 2007 4:54 pm

hustik | úte dub 15, 2008 7:40 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

dík, kodeky zkusím.. v HW taky problém nevidím..
Host
Host
 
Příspěvky: 14
Registrován:
pon úno 18, 2008 2:50 pm

burtonik | stř dub 16, 2008 7:40 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

ja pouzivam popcorn a funguje bajecne, ted jsem si zrovna naladoval na delsi let celou 3 serii prison break:)
 

lodyha | pon dub 21, 2008 2:43 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

zdravim lidi, mam dotaz ohledne dostani videa do iphonu? Musim ho tam davat pouze pres iTunes??
Host
Host
 
Příspěvky: 38
Registrován:
čtv dub 03, 2008 7:58 pm

Rootsy | úte črc 15, 2008 12:02 am

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

ZDRAVÍM,poridil jsem si program Avidemux 2.4 a vse jede bez problemu,jen pri praci s filtrem titulku se mi nezobrazuje ´´podporovany´´ czech filtr, muzete mi poradit, kde ho mam vzit?titulky jsou bez nej opravdu spatne citelne,ikdyz jsou v ISU..
 

Uživatelský avatar spachal_tmp | úte črc 15, 2008 12:14 am

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Prvni stranka, sesty prispevek ..
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1443
Registrován:
úte pro 11, 2007 4:54 pm

vlas | stř črc 23, 2008 7:42 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Ano, také mám momentálně nejnovější verzo Avidemux 2.4 přesněji (Avidemux 2.4.2 (r4195)).

Kodování u titulků už není podle jednotlivých států. Tudíž kódování s názvem czech či slovak zde není.

1)Musis vybrat central europe. Titulky budou čitelnější, až na dva znaky "š" a "ž"
, což můžeš pomocí programu notepad opravit.

2)Nahradíš všechny výskyty písmena "ž" za "z" a "š" za "s". [notepad (ctrl+h)]

Neni to sice úplně nejlepší řesení ale alespoň něco.

Jinak co se týka předchozích verzí tak nedoporučuji hledat starší verzi programu Avidemux. Stačí si přečíst na oficialních stránkách changelog a musí vám všem být jasné, že se to nevyplatí. Spíš bych počkal na novější verzi, kde to už bude opraveno..

PS: spachal_tmp pokud chceš odpovídat na příspěvky takto, raději neodpovídej vůbec. Tvá odpověď se vůbec nevztahuje k dotazu!!
 

Uživatelský avatar spachal_tmp | čtv črc 24, 2008 9:37 am

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Ma odpoved se k dotazu vztahovala presne, dokonce jsem clanek presne z tohoto duvodu i doplnoval. I Tvuj 'problem' vim jak vyresit mnohem jednoduseji a dokonce se to zde probiralo. Hledej, neni to slozite.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1443
Registrován:
úte pro 11, 2007 4:54 pm

vlas | pát črc 25, 2008 3:07 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

No nevim, nevim, seš sice moderátor, ale zdá se mi že si můj příspěvek nečetl.. Teda až na ten konec, kde se zmiňuji o tobě.
Nezdá se mi odpověď typu "Prvni stranka, sesty prispevek ..", není adekvátní.
Odpověd míří na radu, že se má vybrat namísto kódování czech kódování "Slovene".
Pokud jsi četl můj příspěvěk, tak bych ti nemusel připomínat, že ve verzi avidemux 2.42 již takovéto kódování není k dispozici.
Takže rada typu změn z czech na slovene je k hovnu..
Nejlepší bude, když si nainstaluješ nejnovejsí verzi avidemux ze stránky avidemux.org a zkusíš si to sám.
Pokud znáš odpověď na moji otazku, tak je smutné odpovědět stylem: "vím jak na to, ale najdi si to sám..."

Pokud se v něčem pletu, tak se omlouvám pane Moderátore.
 

Uživatelský avatar spachal_tmp | pát črc 25, 2008 6:16 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

<ot> Klidne tykej dal, kdybych baziroval na vykani, mohl bych rovnou vyzadovat i osloveni s titulem :P .. <ot />

Nevim proc se neustale hadas ;). Ale pokud uz si chces hrat na rozhnevaneho mladeho muze ohanejiciho se silnymi slovy, radeji si precti clanek jeste jednou. Nejenze tam pisu jak elegantne a za pomoci free ceskeho programu zmenit kodovani titulku na takove, jake je zapotrebi, ale navic ve verzi 2.4.3 (r4276) je kodovani "Slovene" samozrejme k dispozici. A i v preview titulky ve formatu SubRip (nejrozsirenejsi .srt soubory) jsou samozrejme spravne klicovane vcetne diakritiky.

A tim koncim na toto tema, prispevek jsem napsal jen proto, ze me vzdy pobavi kdyz ze sebe nekdo dobrovolne dela .. nechapaveho :]
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1443
Registrován:
úte pro 11, 2007 4:54 pm

vlas | pát črc 25, 2008 10:55 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Já jen doplním, dnes vyšla nová verze avidemux 2.4.3, kde již jsou opět k dispozici výše zmiňovné filtry pro titulky..
Na oficiálních stránkách avidemux v záložce new je k verzi 2.4.3 napsáno mimi jiné toto:
"Restored missing code pages to the Subtitler filter (regression introduced in 2.4.2).
"
Kdo nevěří, tak si tu starší verzi může stahnout z avidemux.org (2.4.2)

To jen pro upřesnění pane inženýre :)

PS: ve verzi 2.4.3 je už vše plně funkční..
 

Wexter | ned črc 27, 2008 7:33 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

mám problém .. vložím video (používám Avidemux) dám defaultně nastavit Auto > iPod a pak dám uložit, zadám jméno a nýzev a ve výsledku jsou 2 soubory bez koncovek ... :) jeden velký a druhy zabíra nula nic ... a přitom tam nastavená formát je .. MP4 ... nechápu
 

Uživatelský avatar spachal_tmp | ned črc 27, 2008 8:55 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Ach jo .. tohle se bude tady probirat asi do nekonecna. Jste zblbi z okynek, normalni je pojmenovat soubor VCETNE koncovky. Kdyz ji pri ukladani neuvedete, nebude tam ;)
Takze ten vetsi soubor prejmenovat na soubor s koncovkou, ten maly smazat, jsou to jen analyzy k datovemu toku videa, pro bezneho smrtelnika zcela k nicemu.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1443
Registrován:
úte pro 11, 2007 4:54 pm

stenlyzh | stř zář 10, 2008 2:05 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Sry za OT daco som chcel ale uz som nasiel odpoved inde. Ak mozem poprosil by som o vycistenie tohoto vlakna a dopisanie ze tento program nefunguje s FW 2.X dakujem :D
 

Wexter | pát zář 12, 2008 8:04 am

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

používáte Mediacoder for iPhone a zdá se vám převod pomalý?
řeknu vám jak na to!
program si totiž při započetí převodu, automaticky nastaví prioritu procesů na PODPRŮMĚRNOU, čili pokud děláte na PC cokoli jiného, převod se snaží tak aby vám práci nebrzdil.Takže stačí otevřít okno správce úloh , který se nachází u windows pod klávesovou zkratkou ctrl+alt+delete a najít si v záložce procesy proces nazvaný mediacoder.exe a klikneme na něj pravým tlačítkem. v rolovacím menu zvolíme Nastavit prioritu a vybere Normální nebo nadprůměrnou.

PS: nedoporučuji dávat V reálném čase :-D můj PC malém vybouchl
 

vs6510 | pát zář 19, 2008 10:41 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Zdravím tak jsem se stal taky majitelem tehle chaoticke věcičky. Vidím že jste tady už s tím zběhlý trošku víc jak ja tak bych se chtěl zeptat na radu. Snažím se dostat zkonvertovany dvd do iphonu ale marně.Zkoušel jsem spoustu softwaru CloneDVD mobile, Xilisoft DVD ti Iphon a i slavny AviMux ale vše se stejným výsledkem.V iTunes mě video hraje ale ani za boha nejsem schopný to sesynchronizovat. Nemá někdo nějakou radu kde by mohl být problém. Celý postup provadím tak, že provedu konvert a pak dany soubor s Totalcommanderu pretahnu do iTunes do slozky Movies a pak dam jen sync a ono nic. Stale mam v sekci video pouze hlasku: There are no rented movies ......... Předem díky z akadou radu. PS: Zlata Nokie!!!!
 

pacholek | pát zář 19, 2008 10:51 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

a v itunes na karte Videos mam to video v seznamu zaskrtnute? ze ho chces synchronizovat? (blba tazka ale nepises o tom)
 

Uživatelský avatar spachal_tmp | pát zář 19, 2008 11:32 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Prosim drzte se tematu, tato diskuze se tyka uvedeneho navodu, nemam pocit ze by se obecne prevod videa zde na foru neresil, pouzijte vhodne vlakno, jinak to zde silne procistim :] ..
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1443
Registrován:
úte pro 11, 2007 4:54 pm

jardafox | pon zář 29, 2008 10:35 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

to jak tady někdo napsal s tím převodem, že nevalí ve fw2+ je pravda? to by vysvětlovalo, proč slyším jen zvuk a vidím hovno a to sem vyzkoušel x možností a kupu různejch kodeků (k-lite, cccp, codecpack)
 

Uživatelský avatar Lukáš Petr | pon říj 06, 2008 1:25 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Tak i mne ten obraz nejde, Normalne jsem nastavil vsechno podle navodu, pak jsem prejmenoval soubor na .mp4, pridal do iTunes. Kdyz jsem to tam spustil tak to neslo, ale zkusil jsem to jeste na iPhonu. Na nem vidim jenom nazev filmu a pod tim Avidemux, a jde jenom zvuk. Pokud to nekdo vyresite tak prosim dejte vedet
iPhone 6S 64GB fw. 5.0.1
Macbook Pro 15" retina mid 2015

Moje aplikace: Timelines | Routie | Quadratic Master
crafted by Glimsoft.com
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 843
Registrován:
sob bře 29, 2008 10:13 am
Bydliště: Praha 5

jardafox | čtv říj 09, 2008 8:10 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

máme stejnej problém a koukám že máš taky fw 2.0+ asi to vypadá, že na něm to nechodí, případně jestli jo, mohl by někdo aktualizovat ten návod pls
 

dave76 | sob říj 11, 2008 6:16 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Zdravím,
podle návodu jsem se pokoušel upravit video v auto režimu. Zvolil jsem rozlišení 320 x 240 a soubor dal uložit.
Po nahrání do Iphone mi ale fungoval jen zvuk a obraz nešel (v neupraveném videu je všechno v pořádku).
Nevíte, co je špatně? Jsem úplný nováček a s Iphonem se teprve učím, tak nejspíš je chyba ve mně :wink:
 

pacholek | sob říj 11, 2008 6:21 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

chyba je v programu..alespon pokud mas firmware sveho iphona/ipoda 2+
pouzij jiny nastroj pro prevod..
 

dave76 | sob říj 11, 2008 6:24 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Díky za odpověď, mohl bys mi doporučit nějaký jednoduchý program, kde nemusím nic složitě nastavovat? Koukal jsem se do různých vláken, ale moc se v tom nevyznám, všechno mi připadá takové složité.
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
PředchozíDalší

Zpět na Videa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé