iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro sledování tras..

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.

Zahradník | úte kvě 11, 2010 7:56 am

Re: iMapMyRun a RunKeeper

Toncek: Mám Polar SX725, ale raději budu používat iPhone.

Jeho malé rozměry a z?rove? "dostatečně" velká obrazovka jsou pro tyto účely (včetně vyhodnocení a zobrazení výsledků) mnohem ideálnější než u sportesteru, ze kterého data musíš ještě nahrát do nějaké aplikace v kompu.

Včera jsem si pořídil RunKeeper a zjistil jsem, že existují i bluetooth snímače srdeční aktivity a že třeba firma Polar vyvíjí pro telefony Nokia (Symbian) nějakou aplikaci, která je mnohem vyspělejší než RunKeeper ...
Naposledy upravil Zahradník dne úte kvě 11, 2010 9:05 am, celkově upraveno 2
 

Uživatelský avatar masklin | úte kvě 11, 2010 7:57 am

Re: iMapMyRun a RunKeeper

Ani nevíte jak vás nenávidím. :mrgreen:
RunKeeper Pro zakoupen a od dnešního odpoledne začínám zase běhat.
Ještě si musím sehnat iPhone kapsu na ruku. Asi koupím Griffin Armband, nemáte s tím někdo zkušenosti?
Jsem zvědavý na objem přenesených dat a výdrž baterie. Zkusím to změřit co nejpřesněji. Nejspíš hodně záleží jak daleko člověk běží = jak velká mapa se musí načíst.
FW 1.1.4=>2.0.2=>2.1=>2.2=>2.2.1=>3.0=>3.1.2=>3.1.3=>4.0=>4.1=>5.0=>6.0=>7.0
iPhony 2G, 3G, 3GS, 4 a 5 / iPad, iPad2
Když nevíte co by, najdete to v .... Návodu.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1764
Registrován:
pon črc 14, 2008 10:12 am
Bydliště: České Budějovice

Zahradník | úte kvě 11, 2010 8:24 am

Re: iMapMyRun a RunKeeper

Spousta lidí na fórech tvrdí, že to pouzdro na ruku je dost nepohodlné ...

Já mám běžecké tepláky s kapsou na zip v zadní části.

Ale budu muset vyzkoušet, jestli RunKeeper bude funční i při zamčené obrazovce iPhonu ...
Naposledy upravil Zahradník dne úte kvě 11, 2010 8:25 am, celkově upraveno 1
 

Uživatelský avatar bawy | úte kvě 11, 2010 8:25 am

Re: iMapMyRun a RunKeeper

Jirkus: frčí..inak by to asi ani nemalo zmysel.
Macbook Pro 13" TB 2,9Ghz, 8GB RAM, 10.13.3
iphone 8 PLUS 64GB Space gray FW-11.1.2 JB

http://vegetariani.asp2.cz/?view=argumenty
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 120
Registrován:
pát říj 10, 2008 11:30 am

Uživatelský avatar matiseek33 | úte kvě 11, 2010 9:01 am

Re: iMapMyRun a RunKeeper

Jirkus píše:Spousta lidí na fórech tvrdí, že to pouzdro na ruku je dost nepohodlné ...
iPhonu ...

ja pouzivam puzdro belkin a absolutne mi pri behu neprekaza a este by malo mat aj dozivotnu zaruku.
Obrázek
Host
Host
 
Příspěvky: 54
Registrován:
úte pro 01, 2009 9:21 pm

Uživatelský avatar masklin | úte kvě 11, 2010 9:04 am

Re: iMapMyRun a RunKeeper

V kapse ho nosit nechci, je mi to nepohodlné a kabel od sluchátek se mi motá kolem rukou.
Ten Belkin se mi taky líbí, jen je o malinko dražší.
FW 1.1.4=>2.0.2=>2.1=>2.2=>2.2.1=>3.0=>3.1.2=>3.1.3=>4.0=>4.1=>5.0=>6.0=>7.0
iPhony 2G, 3G, 3GS, 4 a 5 / iPad, iPad2
Když nevíte co by, najdete to v .... Návodu.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1764
Registrován:
pon črc 14, 2008 10:12 am
Bydliště: České Budějovice

Zahradník | úte kvě 11, 2010 9:16 am

Re: iMapMyRun a RunKeeper

... prý ta pouzdra buď škrtí nebo na oblečení plandají ...

Ale ok, tak to pouzdro klidně někdo kupte a vyzkoušejte.:)

Jaké je přesné ozačení toho pouzdra? Belkin .... ?

PS: Zdá se mi moc zakulacené a je otázkou, jestli půjde použít i pro nový iPhone HD ... :)

PS2: Běžecké a cyklistické elasťáky mají malu kapsu na zadní části uprostřed u pasu) - něco jako malá ledvina našitá na kalhoty ...
Naposledy upravil Zahradník dne úte kvě 11, 2010 9:24 am, celkově upraveno 1
 

Uživatelský avatar masklin | úte kvě 11, 2010 9:22 am

Re: iMapMyRun a RunKeeper

Matiseek má toho Belkina (Sport Armband) a já ještě koukal na Griffin Technology Armband.
To zakulacení mi nevadí, na běhání si klidně nechám 3Géčko. Aspoň se o novýho mazlíka nebudu bát :wink:

Edit: Elasťáky nééééééééééééééééééé :mrgreen:

Edit2: Tady je můj user account, přidejte si mě ať máme všichni přehled o tom kdo se fláká :lol:
FW 1.1.4=>2.0.2=>2.1=>2.2=>2.2.1=>3.0=>3.1.2=>3.1.3=>4.0=>4.1=>5.0=>6.0=>7.0
iPhony 2G, 3G, 3GS, 4 a 5 / iPad, iPad2
Když nevíte co by, najdete to v .... Návodu.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1764
Registrován:
pon črc 14, 2008 10:12 am
Bydliště: České Budějovice

Uživatelský avatar Tea Racer | úte kvě 11, 2010 12:01 pm

Re: iMapMyRun a RunKeeper

Já ted testuji a s uspechem použivam uplne jinou aplikaci...
Ale pouzdro na ruku je paradni, jezdim s nim na motorce pod kombinezou a paradní vec. :-) Mám z dealextreme za pár kč :-)
Obrázek
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4024
Registrován:
pon bře 30, 2009 10:25 am
Bydliště: Tea-Earth.net

Uživatelský avatar toncek | úte kvě 11, 2010 12:08 pm

Re: iMapMyRun a RunKeeper

Jirkus píše:Včera jsem si pořídil RunKeeper a zjistil jsem, že existují i bluetooth snímače srdeční aktivity a že třeba firma Polar vyvíjí pro telefony Nokia (Symbian) nějakou aplikaci, která je mnohem vyspělejší než RunKeeper ...


To je zajímavé, to jsem netušil. Lze něco takového použít i s iPhonem? Absence snímání srdeční aktivity je další věc proč bych volil třeba již zmiňovaný miCoach. Nemám sice žádné závodní ambice, ovšem pokud se chce člověk zlepšovat je potřeba to sledovat a navíc taky mě to zajímá :) . Nutnost synchronizace s aplikací v počítači/webem je sice oproti RunKeeperu nevýhoda, ale dá se to přežít. :)

Každopádně RunKeeper je podstatně levnější záležitost než miCoach nebo jiný sporttester. Pokud si pořídím nový iPhone minimálně free verzi určitě vyzkouším. :)

Tea Racer: Jakou? Je vhodná i pro běhání?

//Trošku jsem upravil jsem název vlákna
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

Uživatelský avatar masklin | úte kvě 11, 2010 12:17 pm

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro běhání

@Tea: já na tohle pouzdro koukal, ale přišlo moc nepohodlné pro nošení na kůži při běhu. A ještě když jsem viděl to video jak týpek musí iPhone vytrhnout aby ho dostal z té kapsy :lol: No možná bych se na něj u tebe někdy podíval. Za ty prachy :mrgreen:
FW 1.1.4=>2.0.2=>2.1=>2.2=>2.2.1=>3.0=>3.1.2=>3.1.3=>4.0=>4.1=>5.0=>6.0=>7.0
iPhony 2G, 3G, 3GS, 4 a 5 / iPad, iPad2
Když nevíte co by, najdete to v .... Návodu.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1764
Registrován:
pon črc 14, 2008 10:12 am
Bydliště: České Budějovice

Uživatelský avatar chipy999 | úte kvě 11, 2010 2:10 pm

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro běhání

Ja mam taketo z Ebay za 3 Libry a uplne staci.

Obrázek

Nie je to nepohodlne,v pohode sa na to da zvyknut a super je,ked si date RK na iPhone do landscape,tak sa na ramene z neho vyborne cita.
A co sa tyka sporttestera,jasne ze by bolo super,keby vsetko zvladalo jedno zariadenie(idealne iPhone),ale sporttester za 20? na ruke na miesto hodiniek+iPhone na ramene je celkom fajn a nenakladna kombinacia.
iPhone 4S 16 GB
iPad 2 16GB WiFi
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 189
Registrován:
pon zář 07, 2009 5:31 pm

Uživatelský avatar Tea Racer | stř kvě 12, 2010 8:44 pm

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro běhání

2 Toncek:
Aplikace se jmenuje
EveryTrail je opravdu vynikající, ale pro mé potreby, mam to pro mapovani jizdy na motorce a až druhotne na kolo a beh. Aplikace ma moznosti nastaveni GPS to se mi líbí, nefungoval prevod km/míle, ale s tvurci programu jsme to doladili a už to jde, proto sem to sem nechtel postovat, protože v IP to bylo videt v KM a na webu už v mílích a občas tam bylo mile a byl to KM, takže zmatek. Už to od nedele funguje. Aplikace RunKeeper mi blbla na tom webrozhrani, a prijde mi malinko neohrabana a draha. Jak ríkam zatim to testuji ale takhle to vypada na motorce.
Odkaz na mnou vytvorene trasy. Líbí se mi tam vkladat fotky, i manualne, nastavení i funkčnost. Na mem iPhone 3G mi aplikace vydrzela 3h na baterku a bylo tam cca 15%. Jeste testuji nastaveni gps, mam to pouzdro na ruku a je to témeř stejne jako v kapse, občas prave gps chytne až druhy bod, treba v lese, nebo ve meste, a zrychleni u motorky je taky znát takže hodí nesmyl jako 2x takovou ryclost ale dá se to pak doupravit.

2 Masklin: Mam to na ruce pod kombinezou ale je to paradni, to že tam jde iPhone malinko ztuha je vyhoda, nevypadne. Za 65kč neber to. :-) Můžeme dát nekdy spicha na Agipu smer kajov na lavičkach, dáme pokec, co ty na to?

Pro mě to je ted aplikace No. 1. Zkuste, hlavne bych byl rád kdyby jste mi sem nahlasili vydrz pri jakem nastaveni gps, ty me 3h jsou pri defaultnim nastaveni gps.
Jinak za cca 30minut mi aplikace vzala 136kb, což je dobre kdybych chtel jet do Nemecka nebo Rakouska, ale jeste nevim. :-) 8)

Tahle aplikace taky vypada slibně.
iSporttracker
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4024
Registrován:
pon bře 30, 2009 10:25 am
Bydliště: Tea-Earth.net

Uživatelský avatar masklin | čtv kvě 13, 2010 7:58 am

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro běhání

Tak zatím testuji ten RunKeeper a jsem spokojen. Uvidíme jak vydrží na delší běhy atd.

@Tea: Jojo to by bylo super, jen jsem na tom teď s časem dost špatně.
FW 1.1.4=>2.0.2=>2.1=>2.2=>2.2.1=>3.0=>3.1.2=>3.1.3=>4.0=>4.1=>5.0=>6.0=>7.0
iPhony 2G, 3G, 3GS, 4 a 5 / iPad, iPad2
Když nevíte co by, najdete to v .... Návodu.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1764
Registrován:
pon črc 14, 2008 10:12 am
Bydliště: České Budějovice

Uživatelský avatar Tea Racer | čtv kvě 13, 2010 8:10 am

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro běhání

Jsem videl, beha jednu ulici do Mercury :)
EveryTrail vydal update na pro verzi ze se daji stahovat mapy! Takze asi ho koupim, nebude problem na vylety do zahranici! A jeste nejake vylepseni jako tereni mapy a pod.
Masklin: Ja ted taky ne :(
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4024
Registrován:
pon bře 30, 2009 10:25 am
Bydliště: Tea-Earth.net

Uživatelský avatar masklin | čtv kvě 13, 2010 8:24 am

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro běhání

Nebuď drzej :lol: Už jsem naběhal víc, ale ještě jsem to nedal na net. Jak říkám, není čas. Odpo zaběhat a pak hned zase makat.
Ty offline mapy by se hodily, takhle zbytečně platím data a ještě to víc žere baterku. Stejně běhám většinou v jedný oblasti. Jestli ho koupíš tak pak dej vědět jak to funguje.
FW 1.1.4=>2.0.2=>2.1=>2.2=>2.2.1=>3.0=>3.1.2=>3.1.3=>4.0=>4.1=>5.0=>6.0=>7.0
iPhony 2G, 3G, 3GS, 4 a 5 / iPad, iPad2
Když nevíte co by, najdete to v .... Návodu.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1764
Registrován:
pon črc 14, 2008 10:12 am
Bydliště: České Budějovice

Uživatelský avatar Tea Racer | čtv kvě 13, 2010 10:47 am

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro běhání

ANo asi koupím jeste to chci chvili testovat tech aplikaci je hodne ale offline mapy nabízi jen tahle, a nejen data a baterku to bude šetrit, to se mi taky líbí. :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4024
Registrován:
pon bře 30, 2009 10:25 am
Bydliště: Tea-Earth.net

Uživatelský avatar Jirka Al | čtv kvě 13, 2010 9:42 pm

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro běhání

RunKeeper používám dva měsíce. Běhám 5x týdně a jsem maximálně spokojenej. Používám to pouzdro od Belkinu, ale moc pohodlný to není. Lepší je nějaká ledvinka.
Jediný co mě štve, že na webu se dá naplánovat trasa, ale nejde přenést do IP a RK pak neumí během běhání navigovat. Kopil jsem si kvůli tomu ještě APP GPS Trails, která toto umí a v případě že bych někde zabloudil, přepnul bych na tuto APP. RunKeepr má tu nevýhodu, že když potřebujete do jiný APP, tak už po návratu neumí pokračovat.
Našel jsem na fóru RunKeepru jakýsi návod jak prodloužit výdrž baterie pro delší běhání.
Před během vypnu IP, následně zapnu a nezadám pin pro sim kartu. Vypnu BT, wifi, ssh a pak teprve zapnu RK a běžím. Ještě zamknu IP. Vše pak funguje bezvadně, baterka vydrží a nikdo mi nepřeruší záznam běhu voláním nebo SMSkou. Když tohle neuděláte, a během běhu vemete hovor, tak si RK vypnete a záznam se přeruší.
Po ukončení tréninku pak IP normálně zapnu a přenesu uložená data na web.
Tímto chci upozornit, že RK funguje aniž by přenášel nějaká data a tak to můžete použít i v zahraničí atd.
iPhone 4 16GB
MacBook Pro 15"
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 154
Registrován:
ned úno 17, 2008 10:19 pm
Bydliště: Praha 4

Uživatelský avatar Tea Racer | čtv kvě 13, 2010 9:45 pm

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro běhání

Tak to EveryTrail, umi i po vypnuti aplikace navazat tam kde je. Pro verze umi i stahovat mapy a to webove rozhrani je rozmanitejsi. :-)
Jak dlouho Ti vydrzi baterie s RK?
To je ale na nic že se Ti nikdo nedovola a nemužes pak použivat telefon ne?
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4024
Registrován:
pon bře 30, 2009 10:25 am
Bydliště: Tea-Earth.net

Uživatelský avatar Jirka Al | čtv kvě 13, 2010 9:57 pm

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro běhání

Baterka mi takhle vydrží asi 3 hodiny, možná více ale nemám to odzkoušený. Vycházím z toho, že když bežím 1.5 hodiny (to je moje maximum zatím) tak to vezme jen asi tak 15% baterky.
To že se mi nikdo nedovolá, tak to jsem rád. Chci mít alespoň někdy klid. Navíc se chystám na půlmaraton do rakouska a nechci aby mě někdo rušil.
iPhone 4 16GB
MacBook Pro 15"
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 154
Registrován:
ned úno 17, 2008 10:19 pm
Bydliště: Praha 4

Uživatelský avatar Tea Racer | pát kvě 14, 2010 10:14 am

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro běhání

To ano ale sms nebo dulezity hovor o to ja nechci prijit. Ona ta vydrz neni linearni. A vzhledem k tomu ze neni funcni sit je to i hodne. Mas free nebo plnou verzi? Jak budes resit data v rakousku? Mas O2?
Ja to pouzivam spis na motorku tak je to jine ale asi koupim plnou verzi everytrail kdyz tam jdou stahovat ty mapy a umi to vic veci. Ted je pocasi ze se to neda ani testovat. Me se libi u every trail moznost nastaveni gps, je to hodne znat..
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4024
Registrován:
pon bře 30, 2009 10:25 am
Bydliště: Tea-Earth.net

Uživatelský avatar bawy | sob kvě 15, 2010 9:04 am

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro běhání

Máte nejaké nové trasy? :) ja sa chystám na maratón..ale zatiaľ je to bieda :? http://rnkpr.com/a5q4q0
Macbook Pro 13" TB 2,9Ghz, 8GB RAM, 10.13.3
iphone 8 PLUS 64GB Space gray FW-11.1.2 JB

http://vegetariani.asp2.cz/?view=argumenty
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 120
Registrován:
pát říj 10, 2008 11:30 am

Zahradník | sob kvě 15, 2010 10:39 am

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro běhání

Začal jsem pravidelně "trénovat", používám iPhone s aplikací RunKeeper Pro, ale mám problém při odesílání výsledků na k tomu určený web. Máte s tím prosím někdo nějaké zkušenosti?
 

Uživatelský avatar bawy | sob kvě 15, 2010 10:43 am

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro běhání

aký máš problém? po tréningu stlačím stop a ono sa to hneď uploaduje na server runkeeper..
Macbook Pro 13" TB 2,9Ghz, 8GB RAM, 10.13.3
iphone 8 PLUS 64GB Space gray FW-11.1.2 JB

http://vegetariani.asp2.cz/?view=argumenty
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 120
Registrován:
pát říj 10, 2008 11:30 am

Zahradník | pon kvě 17, 2010 6:19 am

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro běhání

Po týdnu každodenního poctivého testování jsem dospěl k závěru, že měření pomocí GPS není příliš vhodné při tréningu v terénu s překážkami stojícícimi mezi satelitem a přijímačem GPS (např. v lese).

Také jsem zaznamenal velkou nestabilitu kvality signálu v závislosti na počasí (při dešti je signál lepší, při slunečném počasí naopak). Ale možná za to mohou taky ty stromy. :)

Na ukázku přikládám "tréning" z dnešního dne. Uběhl jsem cca. 1,2 km, ale aplikace díky slabému signálu zaznamenala něco úplně jiného.

Obrázek

Obrázek

Někdo se tu ptal na spotřebu gsm dat, proto jsem před během vynuloval čítače dat a po skončení běhu jsem pořídil screen. Je ale otázkou, zda je informace úplně přesná, protože mi aplikace RunKeeper dnes moc nezafungovala. :)

Obrázek

toncek píše: ... To je zajímavé, to jsem netušil. Lze něco takového použít i s iPhonem? ...


Polar z nějakého důvodu důsledně nespolupracuje s Apple. Podporuje pouze telefony Nokia (aplikace podobná RunKeeperu) a PC (různé SW pro ukládání a vyhodnocování výsledků ze sportesterů.

Ale není vyloučeno, že až se v budoucnosti na iPhone (třeba díky novému OS) zprovozní bluetooth, že vnikne příslišný HW (bluetooth měřič srdeční tepové frekvence nebo krokoměr) použitelný i pro IP.

toncek píše: ... Absence snímání srdeční aktivity je další věc proč bych volil třeba již zmiňovaný miCoach. Nemám sice žádné závodní ambice, ovšem pokud se chce člověk zlepšovat je potřeba to sledovat a navíc taky mě to zajímá :) . Nutnost synchronizace s aplikací v počítači/webem je sice oproti RunKeeperu nevýhoda, ale dá se to přežít. :) ...


Nejen proto přecházím zpátky na sporttester. :)

RunKeeper si schovám do zálohy - třeba se někdy ještě bude hodit ...
 

Uživatelský avatar Tea Racer | pon kvě 17, 2010 11:00 am

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro běhání

No stim signalem to je ošemetné, hodne zálezi i na pouzdru, ten RK je takovy nespolehlivý, zkus TrailBlazer nebo jeste lepe Every Trail tam mi pripada i lepsi signál, ikdyž by to melo byt stejne...
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4024
Registrován:
pon bře 30, 2009 10:25 am
Bydliště: Tea-Earth.net

JohnMetsn | pon kvě 17, 2010 11:09 am

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro běhání

Zatra to s tim signalem je tedy neprijemne. Mozna zkusim jestli pujde nechat bezet na pozadi jak Nike+ tak RK a uvidim rozdil. Vetsinou beham v lese, takze takovato nesrovnalost by mne dost stvala. Nechapu proc to alespon na konci nedopocita...
 

Zahradník | pon kvě 17, 2010 12:02 pm

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro běhání

Snímač Nike+ (v botě) alespoň posílá pulsy při kařdém kroku a aplikace pak na základě počtu impulsů za sekundu a délky kroku (nastavuje se v aplikaci) průběžně propočítává okamžitou rychlost a na konci i uběhnutou vzdálenost.

Takže teoreticky není GPS vůbec potřeba - pokud nepotřebujete zobrazit uběhnutou trasu na mapě.

Zatím budu "trénovat" se sportesterem Polar a čidlem S1 (na botě) a pak se uvidí.

To moje čidlo komunikuje s hodinkami přes zastaralý IR port. Na internetu jsem zaregistroval několik různých "udělátek" komunikující pomocí Bluetooth - takže kdyby např. nový OS 4.0 BT komunikaci umožnil, iPhone by tak ještě nebyl úplně ze hry ... :)
 

Uživatelský avatar toncek | čtv kvě 20, 2010 11:23 pm

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro běhání

Nike+ chystá měření pulzu: macblog.sk

No, jsem na ně zvědavý. :)
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

Bl00dstr | sob kvě 29, 2010 10:03 pm

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro běhání

Jirkus píše:Po týdnu každodenního poctivého testování jsem dospěl k závěru, že měření pomocí GPS není příliš vhodné při tréningu v terénu s překážkami stojícícimi mezi satelitem a přijímačem GPS (např. v lese).

Také jsem zaznamenal velkou nestabilitu kvality signálu v závislosti na počasí (při dešti je signál lepší, při slunečném počasí naopak). Ale možná za to mohou taky ty stromy. :)

Na ukázku přikládám "tréning" z dnešního dne. Uběhl jsem cca. 1,2 km, ale aplikace díky slabému signálu zaznamenala něco úplně jiného.

Obrázek

Obrázek

Někdo se tu ptal na spotřebu gsm dat, proto jsem před během vynuloval čítače dat a po skončení běhu jsem pořídil screen. Je ale otázkou, zda je informace úplně přesná, protože mi aplikace RunKeeper dnes moc nezafungovala. :)

Obrázek


Nejen proto přecházím zpátky na sporttester. :)

RunKeeper si schovám do zálohy - třeba se někdy ještě bude hodit ...



Ano, mám uplně stejný problém. Ale tento problém se projevil přibližně po týdnu treninku. Běžel sem 30 minut vkuse, neřekl bych že nák velmi pomalu a podle RK, pouze 1 kilometr ... Opravdu za ty peníze bych čekal něco lepšího. Při prvním běhu uběhl jsem 5 kilometrů za 30 minut ( nesmát se :D) a když mi to teď ukázalo za 30 minut kilometr jeden, docela sem se zděsil :) .
Máte někdo radu na náký lepší program, na běhání přes GPS ? uvažuju o iMapMyRun+ .
 

killerGBU | sob kvě 29, 2010 10:42 pm

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro běhání

neviděl bych problém ani tak v aplikaci, jako v použitém čipu GPS. Docela dlouze se to probíralo v diskusi o navigacích.

PS: má iMapMyRun webové rozhraní se souhrnnými statistikami, a možností spustit ipod?
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 188
Registrován:
čtv lis 26, 2009 1:50 pm

Uživatelský avatar chipy999 | ned kvě 30, 2010 9:04 am

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro běhání

Ja som niekolko mesiacov pouzival iMapMyRun a teraz asi mesiac RunkeeperPro.Ziadne nepresnosti v RK som si doteraz nevsimol,vzdy meria uplne rovnako a presne.Myslel som,ze je to preto,lebo beham v otvorenej krajine(polia),ale teraz som behal tyzden na Liptove v hornatej,zalesnenej krajine,uzke doliny a tak,ale tiez ziadne nepresnosti,ani vypadky.
Keby som mal porovnat,tak iMapMyRun ma o trocha viac moznosti v samotnej aplikacii pre iPhone(napr. v RK chybajuca priamo z aplikacie moznost hned postnut aktivitu na FB aj s komentarom),ale zas ma neprehladne webove rozhranie,kde sa casom mazu starsie zaznamy.RK ma jednoduchsie(prehladnejsie) rozhranie v iPhone(lepsie sa mi v nom orientuje) a webove rozhranie je uplne super-maximalne prehladne a co som pocul,tak zaznamy nemazu.Dufam,ze je to naozaj tak.Takze som sa priklonil k RK a zatial spokojnost,v poslednom update pred par dnami v changelogu pisu rapidne vylepsenie spravy GPS a naozaj to vyzera,ze ovela rychlejsie chyti signal,predtym som mal s tym obcas problem,signal niekedy nabehol az po niekolkych minutach.
Tolko moje skusenosti,pytajte sa,ked nieco chcete vediet.Aby som nezabudol na predchadzajuci prispevok-ano,iMapMyRun ma rozhranie pre iPod,toto je tiez male plus pren,v RK si mozte len pred spustenim aktivity vybrat playlist,kym v iMapMyRun mate vzdy priamo v aplikacii komplet ovladanie(vyber interpreta atd).
iPhone 4S 16 GB
iPad 2 16GB WiFi
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 189
Registrován:
pon zář 07, 2009 5:31 pm

Uživatelský avatar Tea Racer | ned kvě 30, 2010 10:17 am

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro běhání

Já jsme v patek znovu testoval výborný Every Trail, a díky nastaveni GPS jsem s cca 65% baterii jel na motorce pres 3h, mel 2 hovory a končil na 6%. Jsem moc spokojen. Koupím plnou verzi, kde se daji stahovat offline mapy a mnoho dalšiho.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4024
Registrován:
pon bře 30, 2009 10:25 am
Bydliště: Tea-Earth.net

Uživatelský avatar chipy999 | ned kvě 30, 2010 11:10 am

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro běhání

Stiahol som a vyskusal aj EveryTrail,ale tato aplikacia je skor fakt na motorku,alebo bycikel,na behanie nema velmi dobre prostredie(prehladnost).Ale necham si ju,na vylety v aute a na bycikel bude fajn.
iPhone 4S 16 GB
iPad 2 16GB WiFi
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 189
Registrován:
pon zář 07, 2009 5:31 pm

Uživatelský avatar Tea Racer | pon kvě 31, 2010 8:55 pm

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro sledování tras..

No me naopak pripadá nejprehlednejsi, ano je jina jelikož i tento thread se původne jmenoval jinak, to na běhání tam pridal nekdo jiny. Upravím to.
Má velmi mnoho nastavení. Pochopitelne jde s ni behat, je i na turistiku, kolo, auto, motorku...

Run Logger, parádní aplikace dočasne free predtim cca 5US. Je skoro tak dobra jako Every Trail v nastavení. Nemá webove rozhraní, je to i na behání, da se nastavit aktivita, calorie atd. Je to jako RunKeeper a EveryTrail dohromady. :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4024
Registrován:
pon bře 30, 2009 10:25 am
Bydliště: Tea-Earth.net

Uživatelský avatar toncek | úte čer 08, 2010 1:22 pm

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro sledování tras..

Zajímavé příslušenství od Polaru na měření tepu pro Nike+. Mělo by také fungovat se sporttestery od Polaru.

Obrázek

Zdroj (včetně tiskové zprávy): http://www.engadget.com/2010/06/08/pola ... -for-nike/
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

Zahradník | úte čer 08, 2010 2:09 pm

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro sledování tras..

Tak to je docela dobrá zpráva. :)

WearLink je velmi kvalitní snímač s možností výměny baterií.

Obrázek

To moje snímadlo je cca. 5 let staré (nápis Polar už trochu vybledl), ale zato je stále plně funkční. :)

Rozhazuje Ti to layout ta fotka, uprav si to. Tea Racer
 

ert | úte čer 22, 2010 8:28 pm

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro sledování tras..

Tak já Runkeeper free kvůli funkcím a webu, kde je možné doupravit trasu, není žádný důležitý Flash a statistiky jsou dobré.

Mapmyfitness v pohodě, ale web není tak přehledný a hlasové odezvy to nezachrání.

Evertrail nikdy, moc Flash na webu.

Trailguru super app, web ohavný jako úpravy wiki.

Fitnio nic moc, ale web jde.
http://fitnio.com/map.htm?key=19t3r6xv

http://runkeeper.com/user/ertik

Jo a nějaký z těhlech webů umí import z NIKE+ webu a přehledně bez Flashe zobrazí.
 

Uživatelský avatar Tea Racer | úte čer 22, 2010 8:49 pm

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro sledování tras..

RunKeeper mi prave flashem zboril prohližeč dycky, Every Trail ho tam ma také ale je to více vymakané, ale proti gustu... :-)
Jsem zvedav jak to pojede s iOS4 zkousel jsi to už?
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4024
Registrován:
pon bře 30, 2009 10:25 am
Bydliště: Tea-Earth.net

ert | úte čer 22, 2010 8:53 pm

Re: iMapMyRun, RunKeeper a další aplikace pro sledování tras..

Já Flash blokuju, takže mě nezajímá.

Eštš ne, zítra mě čeká iPad, takže asi zítra se dokopu zrušit češtinu, dát 9.2 a upgradovat.
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
PředchozíDalší

Zpět na Aplikace pro iPhone

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé