Opera Mini [App Store, zdarma]

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.

Uživatelský avatar JackieTran | stř dub 14, 2010 10:40 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

2L8 : samozrejme,ze se mi otevre safari,ptz je to defaultni prohlizec,jenze ja jsem to myslel ,tak,ze kdyz surfuji,tak pouzivam jenom Operu a uz ne safari ;)
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 4440
Registrován:
sob lis 22, 2008 9:25 am
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar bohem | čtv dub 15, 2010 12:12 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

SAFARI:
Obrázek
+ zoom
+ ovládání
+ čitelné zobrazení po načtení i bez zoomu - korektní font písma
edit:
+ video z youtube zobrazuje korektně

- scroll s kostičkováním
- pomalejší načítání

+- snaha o zobrazení detailu obrázku s otvíráním v lightboxu - zoom obrázku trhaný, návrat z lightboxu na stránku problematický - obrázky v lightboxu nejsou pro mobilní zobrazení to pravé ořechové u Opery se mi líbí, že lightbox ignoruje.

OPERA:
Obrázek
+ rychlost načítání (mercury a safari zhruba stejná rychlost - opera postatně rychlejší)
+ skvělý, rychlý a návykový krok zpět
+ rychlé, plynulé scrolování - bez kostičkování
+ stránka oblíbených a záložek
+ náhled -detail obrázku se otevře bez lightboxu - na celou obrazovku, odsunutý do prava, zoom při prohlížení detailu obrázku je plynulý - návrat na stránku tlačítkem zpět s lupou zoomu je rychá funkční a zajímavá vychytávka
+ i když je zoom stránky pouze v 1 kroku jsou stránky dobře čitelné, odkazy se načítají rychle tj. velká výhoda oproti ostatním
+ volitelně celoobrazovkový režim
+ přes Edge subjektivně oproti ostaním rychlosti načítání než se dostanou ostatní do půlky má opera načteno
+ menu s výběrem při podržení prstu na stránce ( uložit obrázek atd.)

- nezobrazené youtube video
- nefunkční animované gifi
- nekorektní font písma ( není stejný jako na stránce)
- nečitelné zobrazení po načtení stránky
- zoom pouze 1 krok bez možnosti dalšího přiblížení
- nefunkční přihlašování na některých stránkách např. vodafone samoobsluha
- ikony a zavírací křížky jak z windows .-(
- menu při podržení prstu na stránce se vyvolá dole pod pstem místo nahoře nad prstem takže je hůře použitelné

MERCURY:
Obrázek
+ zobrazí youtube video
+ start na obrazovku oblíbených stránek
+ čitelné zobrazení po načtení stránky bez zoomu - korektní fonty písma
+ celoobrazovkový režim
+ zobrazení stránky tak jak ve skutečnosti je - i se stínem po stranách
+ animované gifi fungují
+ funkce v menu uložit web atd.

- nepohodlné ovládání - průhledné mikro ikonky
- scroll s kostičkováním
- pomalejší načítání
- záložky a'la dospělý browser s mikro ikonamy

+- snaha o zobrazení detailu obrázku s otvíráním v lightboxu - zoom při prohlížení detailu obrázku je trhaný, návrat z lightboxu na stránku problematický - obrázky v lightboxu nejsou pro mobilní zobrazení to pravé ořechové u Opery se mi líbí, že lightbox ignoruje a tím je zobrazení detailu obrázku pohodovější.

-----------------

Je to jenom malé subjektivní shrnutí co mi se mi na kterých prohlížečích líbí a co ne - nemusí se mnou všichni souhlasit. Je to subjektivní, ale u mne je to shrnuto takto:

- Pro rychlost načítání, perfektní ovládání tl. "krok zpět", menu pod prstem, oblíbené, záložky atd. je fajn Opera, takže v rychlém surfování a plynulém zobrazení vítězí Opera, ale je to tak akorát přečíst si zprávy.
- V zoomu vítězí Safari, hodnotím i korektní zobrazení stránky
- Díky zobrazení youtube videa, anim.gifů, celkové stránky tak jak je i množství možností v menu - vítězí Mercury, díky kostičkování při scrollu, ale hlavně díky špatnému ovládání o vítězství zase přichází.

add. rychlost načítání: testováno přes Edge i přes WI-FI 20 Mbit/s na stabilní síti tvořené pomocí AirPort Extreme.

Takže závěrem:
pro mne zatím není ideální žádný z prohlížečů. Všechny mají své "radůstky" silné plusy i mínusy, které se bohužel prolínají. Používat pro rychlý surf Operu, k zoomu a náhledu detailu, nebo pro načtení youtube videa Safari a pro korektní zobrazení stránky, množství doplňkových funkcí i se zobrazeným videem od youtube Mercury.. což mne baví jako hra, ale jinak by mi stačil prohlížeč jeden, který by spojil to nejlepší z tří uvedených dohromady. Tož -uvidíme jaký bude vývoj na poli prohlížečů dál a který se tomu komplexnímu ideálu nejvíce přiblíží.

EDIT:
Všem i Safari se omlouvám, za chybu, která byla u mne - půjčil jsem IP na prozkoumání a ozkoušení funkcí známému, který si chce IP koupit a nepostřehl jsem, že po "prozkoumání" možností zůstalo v nastavení u safari vypnuté zobrazování modulů .-( .. tož ještě jednou promiň Safari i všichni ostatní a děkuji i za upozornění na tuto chybu, která vzešla ode mne..
Takže Safari video od youtube zobrazí v pořádku.. v textu jsem to upravil a přidávám i screen:
Obrázek
Naposledy upravil bohem dne čtv dub 15, 2010 6:45 pm, celkově upraveno 4
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 172
Registrován:
čtv led 01, 2009 9:31 pm
Bydliště: bohemie

Uživatelský avatar Levon | čtv dub 15, 2010 1:37 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Díky za skvělé srovnání. To tu přesně chybělo....
Host
Host
 
Příspěvky: 149
Registrován:
úte úno 09, 2010 2:39 am
Bydliště: Tábor

Uživatelský avatar Golf | čtv dub 15, 2010 6:32 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Tak budu asi za šťourala, ale proč mi na rozdíl od bohema Safari YouTube bez probému zobrazí???

Obrázek
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Zahradník | čtv dub 15, 2010 6:37 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Můj žebříček:

1. Safari
2. Mercury Web Brovser
3. Opera
 

Uživatelský avatar Holmmi | čtv dub 15, 2010 7:46 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

I me se youtube video zobrazi;)
iPhone 3G 8GB black (prodáno)
iPhone 4 32GB black, FW iOS 5.0
iPhone je závislácké zařízení :D
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 199
Registrován:
sob srp 29, 2009 5:13 pm
Bydliště: Praha

cernakus | čtv dub 15, 2010 8:10 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

golf:

hypotéza - není to tím, že máš JB a imobilecinema či případně fw. 4.0 beta?
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 281
Registrován:
pát dub 11, 2008 8:16 pm

Uživatelský avatar 2L8 | čtv dub 15, 2010 8:26 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Jasnacka, ja to robim presne tak isto :)
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7 iOS 13 bez JB, AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1716
Registrován:
pát říj 24, 2008 6:16 pm
Bydliště: NR

Uživatelský avatar Golf | čtv dub 15, 2010 8:36 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

cernakus > pokud si dobře vzpomínám, tak jsem s tím neměl nikdy problém (momentálně se čtyřkou a před tím s 3.1.2 s JB), kolega na 3G (JB nikdy neměl) to zobrazení má stejné s YouTube...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Cyclope | čtv dub 15, 2010 8:50 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Ano, souhlasí. Safari na mém 3.1.2 fw také zobrazuje youtube video normálně.

Jinak díky bohemovi za jeho srovnávačku.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 196
Registrován:
pát zář 12, 2008 4:30 pm

cheer | čtv dub 15, 2010 9:08 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Hledaní textu na stránce (hodí se u dlouhých textů nebo seznamů témat)
- Safari
+ Opera a Mercury
whited00r - stále vyvíjený custom iOS pro starší zařízení
Files - zaheslované adresáře, prohlížení a přehrávání
T-Pot - USB kopirovani Win <-> iPhone

Mac mini 2009/2,26GHz nebo pracovní Oknousy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 331
Registrován:
pon pro 22, 2008 12:00 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar Tea Racer | čtv dub 15, 2010 9:36 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Srovnani to je velmi subjektivni :)
u opery krok zpet k cemu? Vracet se na neco co jsem videl a cetl? Tak si to prectu hned a nepijdu jinam :) kdyz mam multitab :)
zapomel jsi lock screen ze nema ani opera ani safari, nema scrolovaci listu ;)
opera je pomala po wifi :) mercury je srovnatelny po gprs. Mercury ma moznost volitelne zobrazeni tlacitek a vcetne zastavit skrolovani ihned a zatresenim tla itka uplne zmizi. Velikost mi neprijde mini nejsem trpaslik a vyhovuji mi, jako klavesy u IP. Opera a mercury umi ulozit celou stranku do offline. Plus rozsirenejsi nastaveni. Chtel jsem udelat srovnavaci test browseru ale byl by to pak jen flame... Jeste u Mercury diky skrolovaci liste kdy se skruluje pomalu aby clovek stihal prohlizet, nic nekostickuje :)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4024
Registrován:
pon bře 30, 2009 10:25 am
Bydliště: Tea-Earth.net

Uživatelský avatar Barberry.pha | čtv dub 15, 2010 9:41 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

to bohem: 3gs fw 3.1.3 a na ty tvoji strance se mi v safari normalne youtube video ukazalo a slo normlane spustit ...
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

JohnMetsn | čtv dub 15, 2010 9:44 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Pekne srovnani. Krok zpet povazuji za velkou vyhodu, zvlast u vselijakych boardu. Trosku mi tam jeste chybi v tom srovnani popularni Perfect Browser, ktery jsem doted nejvice pouzival, pokud v Safari neco neslo...
 

Uživatelský avatar Levon | čtv dub 15, 2010 11:57 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Říkat, že krok zpět je prakticky zbytečná funkce je podle mě už dost zaujaté....Taky si myslím, že je to velmi užitečné, že se nenačítá a jde tak rychle. Mercury browser jsem míval také, ale Opera je opravdu ještě rychlejší...
Host
Host
 
Příspěvky: 149
Registrován:
úte úno 09, 2010 2:39 am
Bydliště: Tábor

McDog | čtv dub 15, 2010 12:02 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

No tak po mojom skusani absolutne nepouzitelne.www.forumiphone.cz nacitalo po minute a safari to ma za 5 sekund....rozhadzuje to stranky a niekedy uplne dokazi stranku tak,ze nieje pouzitelna
 

Uživatelský avatar Tea Racer | čtv dub 15, 2010 3:05 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Levon píše:Říkat, že krok zpět je prakticky zbytečná funkce je podle mě už dost zaujaté....Taky si myslím, že je to velmi užitečné, že se nenačítá a jde tak rychle. Mercury browser jsem míval také, ale Opera je opravdu ještě rychlejší...


Stejne tak jako delat z kroku zpet nejakou revoluci, když mas vice tabu tak mas otevrene co potrebujes, proč použivat zpet? :-) Ale ok, nekomu se libi.

Tve tvrzeni že je rychlejsí, platí a neplati. Po wifi je Opera výrazne pomalejsi :wink: Po gprs je stejná jako mercury, dokonce nejaké stránky mercury stáhne rychleji a vykresli jak maji byt narozdil od opery ktera udela z nejakych stránek uplny guláš. :-)

2 McDog: Ano pravda neco načte špatne a hodne pomalu, proste nedodelek :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4024
Registrován:
pon bře 30, 2009 10:25 am
Bydliště: Tea-Earth.net

McDog | čtv dub 15, 2010 3:42 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Ja operu nemusim.Na mojom PC je Chrome pre mna a Safari pre manželku.Ff sa stale drbe a pera je tažkopádna.IE je tiež asi lepší ako Opera a Ff:)
No ale vážne sklamanie pre dosť ľudí.Som ju stiahol a dal manželke do ruky nech ide na azet a tak a ona"Veď ti ten sprostý iPdr nefunguje"....som dostal a to iba za hlúpu Operu :!:
 

byeen | čtv dub 15, 2010 4:25 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Tea Racer píše:Stejne tak jako delat z kroku zpet nejakou revoluci, když mas vice tabu tak mas otevrene co potrebujes, proč použivat zpet? :-) Ale ok, nekomu se libi.

Tve tvrzeni že je rychlejsí, platí a neplati. Po wifi je Opera výrazne pomalejsi :wink: Po gprs je stejná jako mercury, dokonce nejaké stránky mercury stáhne rychleji a vykresli jak maji byt narozdil od opery ktera udela z nejakych stránek uplny guláš. :-)

2 McDog: Ano pravda neco načte špatne a hodne pomalu, proste nedodelek :-)

ja teda pouzivam krok spat docela casto,otvarat vsetko na novy tab je pomale, praca s operou je rychla,to sa mi na nej paci. Krok spat pre teba mozno revolucny nie je,pre mna na iphone je, kedze ostatne prehliadace tuto funkciu nemaju, co je v podstate hruba definicia revolucnosti :D
vyskusal som aj mercury,a rozhodne neni tak rychly ako opera mini... wifi som neskusal ale :)
napriek tomu pouzivam stale safari, praca aj ked je pomalsia je pohodlnejsia a prehladnejsia. Chlapci budu este musiet zamakat na opere mini, ak sa im to podari, urcite to bude defaultny prehliadac :)
MB Pro mid 2010 13" C2D 2.4 GHz, 8GB RAM
iPad Black Wifi, 3rd, 32GB
iPhone 5 white, 64GB
Sponzor 2014
Sponzor 2014
 
Příspěvky: 507
Registrován:
stř úno 24, 2010 9:32 pm

Uživatelský avatar Golf | čtv dub 15, 2010 4:30 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

McDog > Sorry, ale tohle je o Opeře Mini na iPhonu a ne o Opeře, Safari, Firefoxu, Chrome a IE na PC :?

A ať se na mě Tea Racer nezlobí, ale krok "zpět" v jakémkoliv prohlížeči je úplně normální a běžný, pokud je on ale takový, že ho nepotřebuje, tak je ale naprostá vyjímka...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

McDog | čtv dub 15, 2010 4:46 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

To ma len tak naokraj napadlo,ale vidis ako to dopadlo.95% ludi sa tesilo na Operu mini a nakoniec totalne sklamanie
 

Uživatelský avatar Golf | čtv dub 15, 2010 5:00 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

95%? Já to hodně hrubě odhaduji na 50% spokojených a 50% nespokojených...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

McDog | čtv dub 15, 2010 5:16 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Citaj prosim...som napisal 95% ludi sa tesilo a nakoniec sklamanie
 

Fifik | čtv dub 15, 2010 5:21 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Po 5 minutách som to zmazal, nechcem to ani vidieť. Nespokojnosť na plnej čiare.
iPhone 11 Pro Max, iPad Pro, Apple Watch 4 44mm, AirPods Pro, MacBook Air!
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 288
Registrován:
ned čer 07, 2009 4:16 pm
Bydliště: Bratislava

raider | čtv dub 15, 2010 5:23 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Co to ten Tea Racer pořád dokola papouškuje za nesmysl,že je přes gprs opera mini stejně rychlá jako mercury??Vždyť je to nesmysl.Stejně rychlá může být maximálně když se v menu zapne komprese přes google,ale to pak nemá s klasickou stránkou nic společného.To je opravdu nouzovka.
 

Uživatelský avatar bohem | čtv dub 15, 2010 6:43 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Z editoval jsem svůj post uvedený výše ohledně zobrazení videa youtube u Safari, vysvětlení mé chyby v editu postu - ještě jednou se omlouvám.

Přidávám link - z úspěšného vstupu Opery, kdy zájem uživatelů vynesl Operu na první místo v TOP free na mnoha Appstore Obrázek
Naposledy upravil bohem dne čtv dub 15, 2010 9:36 pm, celkově upraveno 2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 172
Registrován:
čtv led 01, 2009 9:31 pm
Bydliště: bohemie

Uživatelský avatar Tea Racer | čtv dub 15, 2010 6:44 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

2 raider: Jsem to zkousel, ty ne? :wink: Po wifi je opera pomalejsi než safari dokonce. A proč tu vsichni papouškují že je opera rychla když to neni tak fatální? a po wifi pomalejsi už nenapises? ;-)
Taky jde o to že každý nainstaloval Operu, mel prazdnou cache a pak si načetl své 4 weby a zkusil rychlost, to pak pochopitelne je hodne znát oproti safari ktere třeba nebylo vyčisteno a mělo plnou cache a ty testovaci stranky už se načetly cele. Navic si zkus načist tohle forum a uvidis že i opera po gprs je pomalejsi než safari :wink:

2 Golf: Zase nepřehánej, není to revoluce ale Tobe v safari nefunguje krok zpet? Já to občas použiji ale minimálne, je pro me pohodlnejsi také jedno tápnuti na zalozku v merkury a nemusim skákat sem tam. :-) Já si prohližim web nebo ctu zpravy tak abych se k nim nevracel, pokud ano nechám si otevreny tab. Ale když tu vidim jak tu je každy z tlačitka zpet mimo, tak se divím. Dnes jsem byl s IP tak 2h na netu po gprs, nemel jsem potrebu použít tlačitko zpet, proste jsem si prohledl asi 4 diskusní fora, precetl zpravy a chvili chatoval, nenapadlo by me ho použit. Ty možná serfujes tam zpet a nekdy to asi má smysl. Ale nepouživam to stále ani náhodou.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4024
Registrován:
pon bře 30, 2009 10:25 am
Bydliště: Tea-Earth.net

Uživatelský avatar ygy | čtv dub 15, 2010 6:47 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

ludia ktorí majú omedzený dátový balík to ocenia lebo opera žere ovela menej kb ako safari :mrgreen:
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1802
Registrován:
stř srp 06, 2008 12:04 am
Bydliště: Žilina

Uživatelský avatar Tea Racer | čtv dub 15, 2010 7:01 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

2 Juramac: Máš právdu po wifi to je des, ted jsem načital forum a novinky.cz, dokonce jak jsem se vrtel tak se to přetáčelo, jsem zmlsaný z lockskreenu a posuvniku. Já myslím že pro nenáročného uživatele co nepotrebuje IP na web, ale jen občas si stáhne mail tak mu to stačí....
Jak jsem to znovu stahoval tak koukám na hodnoceni na apstore a komentáře. To je o nečem vypovídající, málo lidí to chválí.. hodně málo.
Tak jde opet z PC, třeba to kluci doladí. :-)

2 ygy: Každý browser co umi kompresi obrazku je lepši než safari. :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4024
Registrován:
pon bře 30, 2009 10:25 am
Bydliště: Tea-Earth.net

Uživatelský avatar bohem | čtv dub 15, 2010 7:06 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Rozdíl mezi tlačítkem "zpět" u Opery a ostatních je ten, že Opera jde bleskurychle zpět na předcházející stránku jakoby odsunutím zprava do leva a hlavně: nenačítá ji znovu - tudíž ji opravdu okamžitě zobrazí, kdežto ostatní při použití tl. zpět stránku znova načítají - což trvá podstatně déle..
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 172
Registrován:
čtv led 01, 2009 9:31 pm
Bydliště: bohemie

Uživatelský avatar Golf | čtv dub 15, 2010 8:41 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Tea Racer > tak já přeháním? Podle toho, cos ale před tím psal to vypadalo, že funkci "zpět" snad ani nepoužíváš a ani neznáš, podle toho předposledního příspěvku to ale zase vypadá, že to používáš zhruba jako já (čas od času). Ono když člověk zkejsne třeba na poště, mizerný signál a k dispozici tak maximálně GPRS, při návratu zpět se cení u Opery Mini okamžité zobrazení stránky bez čekání :wink:
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Denize | čtv dub 15, 2010 9:22 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Mne sa to celkom páči. Je to super rýchle (rýchlosť programu). Načítavanie stránok je nič moc, i keď lepšie ako Safari (EDGE, O2 SK), wi-fi nepoužívam. Cez víkend konečne kupujem wi-fi router, takže som zvedavý. Nefunguje multitouch zoom (alebo ako sa to volá, neviem :), chytenie dvomi prstami a priblíženie, odblíženie), funguje len tuknutie na zoom. Čiže prvá chyba. Páči sa mi ten startup screen .. tie záložky. No a samozrejme čo ma šokovalo, bolo rozhádzanie stránok, čo dúfam, že nejaký rýchly update vyrieši.

Pekné su i možnosti nastavenie (napríklad vypnutie načítavania obrázkov).
Sú tam ešte nejaké drobnosti, ktoré má Safari o dosť lepšie, čiže je to tak +- rovnaké pre mňa. No perspektívu tento program rozhodne má.

Vyzdvihujem ešte, že pri posune späť sa stránka znova nedownloaduje.
 

Uživatelský avatar Tea Racer | čtv dub 15, 2010 9:24 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

2 Golf: Vždyt jsem psal že ji občas pouziji, tak proč píšeš že ji neznám? To je malinko zcestné ne? :-) TO jsi asi pochopil špatne, pochopitelne že znam, ale radeji si stranku přečtu a jdu na jinou než abych se vracel zpet, jak v IP tak na notebooku nebo stolnim PC. Nepoužívám prakticky vubec. Já prostě zpět nepotrebuji a pokud ano tak mi to jde na safari nebo mercury také. :-) Daleko časteji stránku roluji jako na PC a když opera nema posuvník a jde jen nahoru a to mimo fullscreen tam to nejde tak proste nepouživám. :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4024
Registrován:
pon bře 30, 2009 10:25 am
Bydliště: Tea-Earth.net

Uživatelský avatar bohem | čtv dub 15, 2010 9:58 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Mírně OT: na jednom uzavřeném boardu kam občas rád zajdu mají v pravidlech: You Flame - No Game .. a když někdo vyvolá nebo podpoří flame, tak tam už zachvilku na pár desítek let není.. To se mi líbí, protože, každý přispívá názorem, tak aby ctil i názor druhého a navyvolal hádku. Tady to o hádce ani attaku není a tak doufám hádka nevznikne .-)

a teď k věci: Tea Racer, není mi jasné jak ten net v IP používáš? já přijdu na stránku je tam např. 10 zajímavých odkazů - načtu první, přečtu si načtenou str. a vrátím se zpět ..-načtu druhý odkaz - projdu - možná je tam zajímavý odkaz který vede zase na jinou stránku - načtu jí, přečtu a když se chci rychle vrátit na tu původní dám 2x zpět a jsem tam..

( na compu je to jinak, tam si odkazy naklikám k načtení na pozadí v nových tabech - a pak je všechny v poho projdu) na IP to, ale používám tak jak jsem uvedl..

možná znáš nějaký elegantnější a rychlejší způsob jak prohlížíš na IP net. Píšeš načtu stránku vše přečtu, zavřu ji a jdu jinam.. jj.. to chápu, ale jak to řešíš když na té stránce jsou odkazy na jiné stránky které tě zajímají a kterých je třeba na té úvodní stránce víc? Nevracíš se tam? Zavřeš stránku z odkazu a znova otevřeš tu úvodní? Nebo používáš nějakým způsobem otvírání v záložkách jako na compu? Nevím - pouč mne.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 172
Registrován:
čtv led 01, 2009 9:31 pm
Bydliště: bohemie

Uživatelský avatar Tea Racer | čtv dub 15, 2010 10:09 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Ano je to diskusní forum, proste diskutujeme, o hádce neni řeč. :-)
Použivam to uplne stejne jako ty na klasickém PC. :-)
Proste si v mercury otevru treba googlereader a co me zajima tak oteviram do tabu a tam se to načitá... a nacita. Já ve čtečce skroluji a pripadne dám načist dalsich 25 zprav... a nikdy ne zpet. A pak si jen preklikavam a mazu taby ktere se pohodlne nacitaji, žádne zpet ani čekani na načteni. Je to pro me rychlejsi než stale nacitat a cekat ikdyž je zpet u Opery rychle.. tohle je rychlejsi postup.
Práve mercury mi nejvice pripomína kalsicky browser a tak to použivam. :-)
Občas tápnu do safari, zkousel jsem perfekct browser, mango browser a pár méně znamých. Ale tohle mi vyhovuje. Stále zpet a cekat až se nacte stranka když se může nacitat na pozadí mi nevyhovuje. Ale proti gustu...
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4024
Registrován:
pon bře 30, 2009 10:25 am
Bydliště: Tea-Earth.net

Uživatelský avatar bohem | čtv dub 15, 2010 10:39 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

aha .. tak tj. už to chápu .-) - Mercury to díky záložkám umožňuje v tom je tedy odlišný od Opery i od Safari. Opera má to "zpět" dobře řešené ( bez načítání předchozí stránky) a tak je to hned k zobrazení, ale Safari i Mercury tl. zpět předchozí již jednou načtenou stránku načítá znova a to je zdlouhavé. Když to schrnu: Opera - díky dobré funkci zpět má rychlejší surf a Mercury díky odkazům otvíraným na pozadí v nových záložkách jako na compu je možná ještě rychlejší ? .-)

Vyzkouším to, protože číst si stránku a zajímavé odkazy nechat načíst na pozadí v nových tabech a přitom pokračovat v procházení té úvodní stránky mi na compu baví. Jenom nevím jakým způsobem necháš načíst na pozadí odkaz ze stránky do nového tabu?

Prošel jsem nastavení Mercury - tam a zpět, v nastavení jsem otvírání odkazů na pozadí do nového tabu nenašel, v menu pod ikonkami to také není. Zkoušel jsem i přidržení prstu na odkazu, to menu k otevření odkazu na pozadí do nového tabu také nevyvolá ( vyvolá to klasicky funkci copy) a tak po odkliknutí na odkaz na stránce se mi vždy ten načte do stávající záložky..-( je pro načtení linku ze stránky do nové záložky na pozadí nějaký grif, který neznám?
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 172
Registrován:
čtv led 01, 2009 9:31 pm
Bydliště: bohemie

Uživatelský avatar Golf | pát dub 16, 2010 6:26 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

bohem > Ale Safari taky umí otevírat nové záložky přímo ze stránky...

Obrázek

McDog > čítam... Ale z tvého příspěvku vyznívá to, že 95% lidí se na OM těšilo a zklamání, to jako všichni? Jak to tak vypadá, tak to asi nee...

Já osobně používám z 95% Safari, teprve když jsem na pomalém připojení, tak nastupuje Opera Mini :wink: Podle mě totiž ani Opera Mini není myšlena jako přímý konkurent Safari, ale jako alternativa pro pomalé připojení, takže tu "hysterii" tady dost nechápu :?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

McDog | pát dub 16, 2010 8:03 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Ja som vlastne na ip stále na Edge a už asi 10 krát som sa snažil niečo pozrieť na Opere,ale keď to je nemožné!Teraz tiež.Idem kuknut autobusy manželke a že dám do Opery a bude to rýchlejšie,ale kde.Ešte mi napíše že stránka neexistuje.Dám do Safari a sup som tam.Tak potom o čom?
 

Uživatelský avatar Golf | pát dub 16, 2010 8:19 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Neexistuje pro autobusy & spol. mnohem sofistikovanější možnost, nebo spíš možnosti? :wink: Kolikrát zdarma nebo za pakatel? OM je přeci jen hodně jednoduchý prohlížeč, který se na všechno moc nehodí...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

cheer | pát dub 16, 2010 9:00 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Golf: Safari umi novou zalozku ale ne na pozadi => puvodni seznam odkazu utece a po navratu do nej se nekdy znovu nacita a v tom pripade skoci na zacatek.

Ano, otevreni mnozstvi odkazu na pozadi je fajn, ale v OM je tak line pohodlne prejit jednim dotykem na clanek a pak okamzity navrat do seznamu...

Na standardy a webove formulare tu jsou samozrejme web toolkitove prohlizece a spec. aplikace.

Kazde hodnoceni je subjektivni, proto je tu moznost volby. A proto mych par subjektivnich postrehu:
- s pruhlednyma malyma ikonama v Mercury maji moje oci i prsty proste problem, ikdyz jsem se snazil, protoze se mi M. v mnohem libi. Plny toolbar v OM a Safari se mi pouziva lepe.
- s OM muzu jako jedinym cist pohodlne na vysku jednou rukou diky moznosti nastaveni velkeho fontu (samozrejme nekorektniho) a mob. zobrazeni.
- kostickovany pomaly posun v Safari na 2G na nekterych pametove narocnejsich strankach je otravny
- s rychlosti OM je to vselijake. Nektere stranky, ktere si v Safari dlouho dotahuji neco na pozadi uz pri zobrazenem textu a obrazcich, se v OM (ale jen nekdy) natahuji neumerne dlouho. Napr. i.engadget.com
whited00r - stále vyvíjený custom iOS pro starší zařízení
Files - zaheslované adresáře, prohlížení a přehrávání
T-Pot - USB kopirovani Win <-> iPhone

Mac mini 2009/2,26GHz nebo pracovní Oknousy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 331
Registrován:
pon pro 22, 2008 12:00 pm
Bydliště: Praha

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
PředchozíDalší

Zpět na Aplikace pro iPhone

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron