Scan dokumentu a ďalšia práca s textom

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.

cleo.25.gr | úte říj 27, 2015 6:45 pm

Scan dokumentu a ďalšia práca s textom

Zdravím

Chcel by som sa opýtať či vôbec je a ak je taká aplikácia tak aká.

Ide mi o to že potrebujem dostať hromadu textu čo je na papiery do iPhonu a následne do PC a s textom ďalej pracovať.
Našiel som iba scanery ale iba dajú text do PDF a nedá sa s textom pracovať stále mi to hádže iba ako ,, obrázok "

Budem vďačný za každý typ lebo by mi to usporilo kopu času s prepisovamim
iPhone X
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 243
Registrován:
úte led 21, 2014 12:53 pm

mirmo80 | úte říj 27, 2015 6:55 pm

Re: Scan dokumentu a ďalšia práca s textom

Je vlastne uplne jedno aku appku na vytvorenie pdf-ka pouzijes. Na dalsiu editaciu v PC potrebujes mat konkretny soft nainstalovany v PC. Googli pdf editor.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

ls8 | úte říj 27, 2015 8:17 pm

Re: Scan dokumentu a ďalšia práca s textom

Převod na text přímo v iPhonu umějí například aplikace Scanbot a TextGrabber.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Clon | úte říj 27, 2015 10:03 pm

Re: Scan dokumentu a ďalšia práca s textom

Akorat s vysledku jsem nikdy nadsen nebyl :-(
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

cleo.25.gr | úte říj 27, 2015 10:21 pm

Re: Scan dokumentu a ďalšia práca s textom

Tak skúšal som ten scanbot a ten nevie to čo potrebujem tak neviem či to bude vedieť ten text grabber.
Pre istotu to popíšem ešte detailnejšie lebo sa mi nechce dávať takmer 5e za niečo čo si o 10 min zmazem s telefónu.

Mám okopirovane nejaké veci v angličtine a potrebujem vytiahnuť iba text na úpravu (niečo zmazať niečo pridať, dať to do tabuliek ... )a následný preklad a kedže sa mi nechce (som lenivý ) prepisovať cca 250 strán v angličtine tak by mi to veľmi pomohlo
iPhone X
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 243
Registrován:
úte led 21, 2014 12:53 pm

ls8 | stř říj 28, 2015 9:59 am

Re: Scan dokumentu a ďalšia práca s textom

Já ti rozumím. Chceš naskenovaný (resp. vyfocený) dokument převést přímo v telefonu na editovatelný text, tedy funkce OCR - optical character recognition, česky optické rozpoznání textu. Obě aplikace, které jsem zmiňoval, tuto funkci mají, mám a používám je už dlouho obě. Scanbot má OCR asi až jako in-app purchase. TextGrabber nevím, tam je to myslím v základu (je to hlavní funkce té aplikace) myslím že se tam jen dokupují další jazyky. Úspěšnost (přesnost) rozpoznání textu je v obou aplikacích výborná včetně češtiny, není samozřejmě stoprocentní. To ostatně nejsou ani specializované aplikace na počítači ani při rozpoznávání kvalitně a ve vysokém rozlišení naskenovaných předloh (běžně si skenuju a převádím knihy), musí se to stejně ručně procházet a opravovat nepřesnosti.

Při takovém množství dokumentů, které zmiňuješ, už bych to ale rozhodně nedělal v telefonu ale na počítači, tam je to přece jen pohodlnější.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

cleo.25.gr | stř říj 28, 2015 12:34 pm

Scan dokumentu a ďalšia práca s textom

Tak som kúpil ten textgrabber a po skúške zatiaľ iba sk textu tak fungoval dobre zopár slov trebalo upraviť ale veľmi mi to pomôže.
Dúfam že tak dobre bude fungovať aj v angličtine
Ďakujem za tip [emoji106][emoji3]
iPhone X
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 243
Registrován:
úte led 21, 2014 12:53 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Aplikace pro iPhone

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé