Pár dobných dotazů o fukčnosti & vlastnostech

vše co vás napadne

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pantani | ned úno 10, 2008 2:10 pm

Pár dobných dotazů o fukčnosti & vlastnostech

1) Lze u kontaktu mít X různých mailových adres, X mobilních telefonů, pevných linek atd.? - stejně jako třeba u Symbianu nebo WM? A jestli ano - zkoušel někdo, kde je strop? (je-li teda vůbec nějakej)

2) Lze už ve výpisu hovorů filtrovat příchozí/odchozí/nepřijatý/všechny jako na jiných mobilech, nebo je to pořád stejný - jen all/missed?

3) Co se zobrazuje v kalendáři pod List view?, např. jsem zvyklý na List view v Papyrusu - je to něco podobného nebo je to jiný? Na kalendář Papyrus a jeho List view (pro mne osobně jediný rozumný přehled na týden dopředu) jsem si velmi zvykl a rád bych věděl, jestli iPhone má něco podobnýho taky

4) Je možné používat vícero budíků - i opakovaných? probudí budík telefon, když je vypnutý?

5) Když se mi někdo dovolá, předpokládám, že lze těmi "tlačítky" na displeji zamutovat mikrofon, stejně tak ztišit reproduktor a přepnout na hlasitý odposlech? - některý ty tlačítka mi nejsou jasný.
Hodně tam podle mýho ale chybí možnost ten hovor začít nahrávat, ale to jsem už tak nějak překonal :)

Snad se nikdo neurazí takovými stupidními dotazy, ale dost mě to zajímá a tyhle info se nikde moc sehnat nedají, tak je nejlepší snad se rovnou zeptat...
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

Paly | ned úno 10, 2008 2:20 pm

Mam otazku na Teba, iPhone mas alebo ho chces kupit? Ak ho mas tak toto vsetko si mozes vyskusat aj sam. Ak nemas tak tu su moje odpovede.

1. ano da sa. Kolko mailov sa da pridat som neskusal, naco? nepoznam ludi co maju viac ako 4 mailove adresy

2. da sa zobrazit len missed a all hovory. je to urobene velmi dobre, viac mi netreba

3.ano ma aj List, aj zobrazenie Day a Monath ... tiez spokojnost z mojej strany.

4. budiky je mozne vlozit kolko chces, aj opakovane, dat im roznu melodiu, nazov, opakovanie

5. s hornym tlacitkom je mozne stisit zvonenie, raz stlacit, druhe stlacenie odmietne hovor. Tlacitka co su na ploche ked niekto vola tak treba vyskusat. Je tam hlasyty odposluch, klavesnica, kontakt pre pripad konferencneho hovoru a tak


Dufam, ze som bol jasny. Ak sa Ti viacej paci Symbian mal si si kupit Nokiu :). Ale nie, srandujem. Urcite niet lepsieho mobilu ako je iPhone. Keby daco pytaj sa :)
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3976
Registrován:
pon říj 29, 2007 8:08 pm
Bydliště: Neďaleko od Košíc (SVK)

Uživatelský avatar Almi | ned úno 10, 2008 2:24 pm

2. Ak ti však nevyhovuje vstavaná aplikácia pre správu hovorov, môžeš si nainštalovať weTool, je tam viac možností pre správu, tj. prijaté, volané, missed.
iPhone X space gray 64 GB,
Apple Watch 44mm space gray,
MacBook white 2.1GHz, OS X Lion 10.7.5
iPhone.cz
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1052
Registrován:
pon pro 10, 2007 7:12 pm
Bydliště: Košice, Slovensko

Pantani | ned úno 10, 2008 2:26 pm

kdybych iPhone měl, určitě bych se neptal...
a s tou nokyjí máš pravdu - mám Nokii 6630 a už od začátku je pro mě rozporuplným zařízením - až příliš, je dost zničená, takže je čas na výměnu. Z WM a Symbianu jsem unavenej a chtěl bych něco stylovějšího. Navíc mě zajímá víc funkčnost, než funkce, iPhone se mi moc líbí, v mnoha ohledech vývojáři evidentně přemýšleli trochu více... ;-))
Naposledy upravil Pantani dne ned úno 10, 2008 2:48 pm, celkově upraveno 1
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

Paly | ned úno 10, 2008 2:30 pm

No to hej, iPhone ma svoj system, velmi dobry.

Zabudol som dodat, je plno aplikacii, ktore doplnuju tie zakladne. A mnoho inych, ktore robia z iPhone jeden perfektny komunikator :)
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3976
Registrován:
pon říj 29, 2007 8:08 pm
Bydliště: Neďaleko od Košíc (SVK)

Pantani | ned úno 10, 2008 2:32 pm

PALY píše:3.ano ma aj List, aj zobrazenie Day a Monath ... tiez spokojnost z mojej strany.

Nikde jsem ještě kalendář v akci neviděl, všichni jen koukají na přetáčení prstem, budu si to muset asi zajet vyzkoušet někam na Anděla do Prahy (což je pro mne velmi daleko). Kalendář docela používám.

PALY píše:5. s hornym tlacitkom je mozne stisit zvonenie, raz stlacit, druhe stlacenie odmietne hovor. Tlacitka co su na ploche ked niekto vola tak treba vyskusat. Je tam hlasyty odposluch, klavesnica, kontakt pre pripad konferencneho hovoru a tak

Tohle vím že všech těch videí, co jsou po internetu (btw ten amík je super!! :))) ), ale mě zajímá právě možnost ztišení hovořícího/mluvícího člověka když to mám na hlasitým odposlechu a obráceně: chci se poradit s někým, co odpovím když to mám na hlasitým odposlechu a proto chci ztišit mikrofon, aby nevěděl o čem se radíme. Dost vymodelovanej příklad, ale takhle nějak přemýšlím.
[/quote]
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

Paly | ned úno 10, 2008 2:38 pm

Da sa vypnut mikrofon aby Ta clovek na druhej strane nepocul. Preskrtnuty mikrofon tam je na pravo hore (Mute). Kalendar je fak super, s Macom mi vsetko zosynchronizovalo.
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3976
Registrován:
pon říj 29, 2007 8:08 pm
Bydliště: Neďaleko od Košíc (SVK)

Pantani | ned úno 10, 2008 2:39 pm

6) musím dávat "slide tu unlock", abych se přesvědčil o tom, že nemám žádný nepřijatý hovor a nepřetenou sms, nebo stačí zmáčknout to tlačítko a i přesto, že je telefon locknutej (ve "slide to unlock"), řekne mi, že je tam zmeškaná událost?

aplikace 3. stran: ano, jsou i dobré aplikace 3. stran, ale třeba kdybych chtěl lepší výpis hovorů než jen all/missed, tak je to další aplikace (v současné době, po vydání SDK to snad bude jinak), kterou musím spustit, není to příkladná, snadno použitelná záložka v adresáři = musím vylézt z adresáře a spustit něco dalšího. :/
Nebo se mejlím?
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

Pantani | ned úno 10, 2008 2:41 pm

PALY píše:Da sa vypnut mikrofon aby Ta clovek na druhej strane nepocul. Preskrtnuty mikrofon tam je na pravo hore (Mute). Kalendar je fak super, s Macom mi vsetko zosynchronizovalo.


mikrofon: to jsem přesně potřeboval
edit: nevěděl jsem, jestli nemutuju reproduktor, ale jestli mutuju mikrofon, je to v pořádku a přesně jak to potřebuju - občas se mi to hodí

synchronizace: Tak to jsem rád. Ta sychronizace mě zajímala taky, chtěl jsem si koupit mac mini až mi notebook doslouží, windows nepoužívám už mnoho let.
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

geoRG77 | ned úno 10, 2008 2:50 pm

Pantani píše:budu si to muset asi zajet vyzkoušet někam na Anděla do Prahy (což je pro mne velmi daleko). Kalendář docela používám.
Předminulý týden iPhone na Andělu nebyl, tak si to raději ověř předem nebo se domluv spíš s nějakým majitelem :)
Host
Host
 
Příspěvky: 81
Registrován:
ned úno 03, 2008 1:10 pm

Pantani | ned úno 10, 2008 2:54 pm

geoRG77 píše:Předminulý týden iPhone na Andělu nebyl, tak si to raději ověř předem nebo se domluv spíš s nějakým majitelem :)


Hm, blbý. To ho prodali nebo co? ;-)) Ale díky za info.
Nikdo z mých kamarádů/známých iPhone nemá, do Prahy jednou za čas ale jedu, tak si to tak nějak holt naplánuju aby tam byl.
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

Pantani | ned úno 10, 2008 2:56 pm

Můžu ještě vědět, čím ty iPhony nabíjíte? po USB? někde jsem tady četl, že se dá nějak vybrakovat třeba nějaká stará šňůra ze starýho magneťáku nebo tak k napájení kvůli americký nabíječce.
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

Julek | ned úno 10, 2008 3:04 pm

Pantani píše:6) musím dávat "slide tu unlock", abych se přesvědčil o tom, že nemám žádný nepřijatý hovor a nepřetenou sms, nebo stačí zmáčknout to tlačítko a i přesto, že je telefon locknutej (ve "slide to unlock"), řekne mi, že je tam zmeškaná událost?


Na displeji vidíš událost, alarm se da odložit nedo slidem vypnout, smsky se dá přečíst nebo odložit, pro zmeškaný hovor musíš do mobilu už.


Ano nabíjení je zde popsáno tak si to najdi. k iPhonu je dodávaná nabíječka, musíš si přikoupit evropskou zásuvku.



.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 9818
Registrován:
pát říj 12, 2007 9:32 pm
Bydliště: Údlice

Pantani | ned úno 10, 2008 3:08 pm

Julek píše:Na displeji vidíš událost, alarm se da odložit nedo slidem vypnout, smsky se dá přečíst nebo odložit, pro zmeškaný hovor musíš do mobilu už.


šlo mi jen o to, jestli musím slidem do mobilu abych zjistil, že mi někdo po dobu nepřítomnosti/tichýho režimu poslal sms nebo se mi pokoušel dovolat. Jestli stačí zmáčknout nahoře to tlačítko, řekne to sice "slide to unlock", ale zobrazí, že tam je nepřijatý hovor a/nebo sms, tak je to OK.

edit: co se týče tvojí odpovědi, tak jsem to zatím pochopil tak, že to ukazuje bez nutnosti vlízt do mobilu jen alarmy, sms, ale hovory už ne. Jest tak správně?
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

Julek | ned úno 10, 2008 3:38 pm

Julek píše: pro zmeškaný hovor musíš do mobilu už.


? jsem to napsal možná nepřešně, pokud je sms malá vejde se do 2 řádků tak jí přečteš, zmeškaný hovor vidíš ale pro opětovné volání musíš do mobilu už, tzn odemknout iphone atd..

Jinak každý máme své důvody proč se nám to či ono nelíbí, ale co je na tom špatné ? Displej si častým slidem neodřeš :)


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 9818
Registrován:
pát říj 12, 2007 9:32 pm
Bydliště: Údlice

Uživatelský avatar PetrK | ned úno 10, 2008 4:21 pm

doufam ze jsme to neprehledl ale snad nikdo neuvedl ze iPhone nebudi kdyz je vypnutej(kdyz je jen uspanej tak ano) to me celkem nastvalo ale uz me budi blackberry
iPhone 3GS 16GB White
http://iphonehry.cz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 399
Registrován:
čtv pro 27, 2007 4:12 pm
Bydliště: Mělník

Pantani | ned úno 10, 2008 11:20 pm

Julek píše:jsem to napsal možná nepřešně, pokud je sms malá vejde se do 2 řádků tak jí přečteš, zmeškaný hovor vidíš ale pro opětovné volání musíš do mobilu už, tzn odemknout iphone atd..
.


tak to je ještě to něco lepší, než jsem čekal ;-) Já měl za to, že to jen ukazuje jestli a kolik zpráv a hovorů je nepřečtených. Jestli se to dá aspoň částečně rovnou i číst, je to už nad očekávání
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

Pantani | ned úno 10, 2008 11:24 pm

PetrK píše:doufam ze jsme to neprehledl ale snad nikdo neuvedl ze iPhone nebudi kdyz je vypnutej(kdyz je jen uspanej tak ano) to me
celkem nastvalo ale uz me budi blackberry


Neuvedl to nikdo. Ale je celkem škoda, to by mohl! :/
Tak teda ještě pro úplné upřesnění: budí budík v off line modu? Budí budík v tichém režimu?

Zvlášť u toho tichýho režimu to má každej mobil jinak, pokud to nemá v profilech (který iPhone bohužel nepodporuje vůbec)
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

Julek | pon úno 11, 2008 7:25 am

Pantani píše:Tak teda ještě pro úplné upřesnění: budí budík v off line modu? Budí budík v tichém režimu?


iPhone se normálně vůbec nevypíná neviděl bych ani ten nejmenší důvod proč to dělat. Baterce je to fuk úplně a telefonu nevím. Ale budím samozřejmě funguje když iphone leží celou noc na nočním stolku a je jak píšeš v "off" módu. Při tichém režimu nevím protože ho nepoužívám...

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 9818
Registrován:
pát říj 12, 2007 9:32 pm
Bydliště: Údlice

Uživatelský avatar spachal_tmp | pon úno 11, 2008 9:56 am

Ano, i pri tichem modu (prepnutem pomoci bocniho switche) budi jak ma.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1443
Registrován:
úte pro 11, 2007 4:54 pm

veslik | čtv bře 13, 2008 11:24 am

Re: Pár dobných dotazů o fukčnosti & vlastnostech

Otom jsem se taky už přesvědčil že budík nefunguje ve vypnutém stavu. Fakt nechápu proč to neumí
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 150
Registrován:
pon led 21, 2008 2:22 pm

Uživatelský avatar drsny | čtv bře 13, 2008 12:18 pm

Re: Pár dobných dotazů o fukčnosti & vlastnostech

protoze je iphone pocitac a kdyz je vypnuty je proste vypnuty
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1414
Registrován:
sob pro 08, 2007 8:38 pm
Bydliště: litomerice

Uživatelský avatar rony | čtv bře 13, 2008 3:04 pm

Re: Pár dobných dotazů o fukčnosti & vlastnostech

tiez mam problem, ze pri vypnutom iphone nejde ani telefonovat! a nikto sa mi nedovola!!! :-)

btw: ja budik pouzivam, proste mam iphone so zhasnutou obrazovkou cez noc. Ked chces usetrit, prepni ho to "modu lietadlo".
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

beky02 | pon bře 17, 2008 9:37 pm

Re: Pár dobných dotazů o fukčnosti & vlastnostech

Mam dotaz na zamcenou obrazovku. Jde nekde nastavit, aby zamknuta obrazovka stale nezhasinala? Kdyz se iP nedobiji, tak je to logicke, ale kdyz ho mam v docku na nabijeni, tak by se nemusela vypinat. Nebo lze na to stahnout nejakou aplikaci.

Nikde jsme tu na foru nenasel zadne info...
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 270
Registrován:
úte úno 19, 2008 3:02 pm
Bydliště: Most

Paly | pon bře 17, 2008 10:02 pm

Re: Pár dobných dotazů o fukčnosti & vlastnostech

Ked ho nezablokujes (hornym tlacidlom Sleep) tak Ti nezhasne (pokial nemas nastavene AutoLock) :)
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3976
Registrován:
pon říj 29, 2007 8:08 pm
Bydliště: Neďaleko od Košíc (SVK)

beky02 | pon bře 17, 2008 10:33 pm

Re: Pár dobných dotazů o fukčnosti & vlastnostech

asi jsem natvrdlej, ale jak ho zamknu jinak nez hornim tlacitkem???
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 270
Registrován:
úte úno 19, 2008 3:02 pm
Bydliště: Most

ilijusin | pon bře 17, 2008 10:39 pm

Re: Pár dobných dotazů o fukčnosti & vlastnostech

nijak...

jedien v settings - general si nastavit auto-lock, tj. ze se po urcitem intervalu zamkne sam
 

beky02 | pon bře 17, 2008 10:52 pm

Re: Pár dobných dotazů o fukčnosti & vlastnostech

Ale to mi pak zase po chvilce zhasne zamknuta obrazovka. Jde mi o to, aby nezhasla (napr. pri nabijeni). Jde to nebo ne???
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 270
Registrován:
úte úno 19, 2008 3:02 pm
Bydliště: Most

Uživatelský avatar drsny | pon bře 17, 2008 11:43 pm

Re: Pár dobných dotazů o fukčnosti & vlastnostech

bud je zamceny a zhasla obrazovka nebo odemceny a sviti treti stav neni
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1414
Registrován:
sob pro 08, 2007 8:38 pm
Bydliště: litomerice

beky02 | úte bře 18, 2008 8:49 pm

Re: Pár dobných dotazů o fukčnosti & vlastnostech

Jasne a to je si myslim skoda... DIKY za potvrzeni meho tuseni....
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 270
Registrován:
úte úno 19, 2008 3:02 pm
Bydliště: Most

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Vše ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé