IP adresy pro WiFi.

vše co vás napadne

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

frolish | čtv lis 15, 2007 5:25 pm

IP adresy pro WiFi.

Jdou v iPhone nastavovat IP adresy na WiFi manualne (IP, gateway, DNS ...) nebo musi sit obsahovat DHCP server?
Host
Host
 
Příspěvky: 81
Registrován:
úte říj 30, 2007 4:40 pm

Julek | čtv lis 15, 2007 5:49 pm

Wi-Fi

Lze to i ručně, ale z 99% veřejných Wi-Fi si iPhone lízne IP.
Mám uloženo několik sítí a jediná kde sem si s tím hrál byla u mě doma.
V práci a po kavárnách to běží normálně. Už skoro neexistuje wifina kde by nebylo DHCP a DNS ne ?

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 9818
Registrován:
pát říj 12, 2007 9:32 pm
Bydliště: Údlice

Uživatelský avatar mylan | čtv lis 15, 2007 7:11 pm

V súvislosti s wifi som sa chcel opýtať, či niekto neriešil, či sa dá iphone pripojiť na wifi, kde je vyžadovaný špecial certifikát. V škole máme eduroam sieť, kde treba na compe nainštalovať certifikát, aby sa dalo pripojiť na internet, nielen na lokálnu sieť. Predpokladám, že do iphonu sa nedá nijako vnútiť, ale tak... neviete o tom niečo?
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 116
Registrován:
pon lis 05, 2007 11:16 am

Uživatelský avatar spachal | čtv lis 15, 2007 9:23 pm

Ad eduroam: logovani vyzaduje jen jeden korenovy certifikat, to by melo byt bez problemu. Jako vetsi orisek bych videl vynuceni manualni authorizace v PEAP overovani .. Bohuzel z praxe to vyzkouseno na iphone nemam, neb zatim nevlastnim.
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 465
Registrován:
pát lis 02, 2007 4:24 pm

Uživatelský avatar mylan | pát lis 16, 2007 12:37 pm

Ja som sa nedostal ešte ani k tomu vnúteniu certifikátu. Čo som však čítal, zatiaľ sa to nepodarilo nikomu, problémy boli aj s pda...
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 116
Registrován:
pon lis 05, 2007 11:16 am

Paly | úte led 15, 2008 12:33 pm

TUNET - PEAP

WiFi na TU KE
Zdravim Vas chalani. Viem, ze tu uz padali odpovede na tuto temu, ale ja som si to vsetko v skole vyskusal a nic :(. Proste na iPhone mi to nefunguje. Na MacBooku s Leopardom ide vsetko krasne. Pridavam aj popis pripojenia ako to vsetko funguje na WIN. Nemate niekto nejake napady ako by to mohlo ist?

Vyskusal som sa vselijak popripajat, zadat WPA, WPA2 atd, ale neviem nijak zadat aby mi vyskocilo Uzivatelske meno aj Heslo.

Keby boli nejake napady alebo este lepsie nejaky dobry postup tak vopred velmi pekne dakujem :).
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3976
Registrován:
pon říj 29, 2007 8:08 pm
Bydliště: Neďaleko od Košíc (SVK)

mike0007CZ | úte led 15, 2008 1:11 pm

Nevím jsestli ti to pomůže, ale včera jsem řešil problém na veřejné wifině - DHCP - na síť mě to připojilo, ale na internet jsem se nedostal. Bylo to adresami DNS, byly tam nastaveny 3 DNS servery zároveň, první 2 jsem smazal a až s třetím to začalo fungovat - ptal jsem se ajťáka a ten mi říkal, že ty první 2 nemají forwarding??
Notebook fungoval od začátku bez problémů.

Ale to asi není tvůj problém.
Zkoušíš FORGET?
Zkus nainstalovat Devicescape
iPhone 4S 16GB WiFi, iPad Mini 32GB WiFi, iOS 7.0.4
MacBook ALU 2.4/4/320, OS X 10.9
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 552
Registrován:
pon pro 03, 2007 6:05 pm
Bydliště: Brno

Paly | úte led 15, 2008 1:23 pm

kazda rada je dobra. Vyskusam vselico. To je zabezpecena vysokoskolska wifina, nie je free, mam aj heslo aj pristupove meno, aj moja adresa telu je zaregistrovana, ale neide mi to. Siet vidim aj sa akoze nahlasim, ale ist mi to nechce, stale ma vyhodi zo siete.
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3976
Registrován:
pon říj 29, 2007 8:08 pm
Bydliště: Neďaleko od Košíc (SVK)

Julek | úte led 15, 2008 1:26 pm

Měl jsem podobné problémy.. už jsem to tu popisoval, provider mě musel nastavit podle MAC adresy iPhonu, od té doby mám klid. Jak to udělal se mě neptej :)

.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 9818
Registrován:
pát říj 12, 2007 9:32 pm
Bydliště: Údlice

Paly | úte led 15, 2008 1:37 pm

Fu ha, nas provider je dakde v BA, sotva za nim zajdem ked som z KE. U nas na skole su ludia, ktory vedia len jazykom tocit nikoliv rukami. Takze budem musiet zajst na intak, mozno tam budu chlapci ochotny diskutovat za flasku dobrej palenocky :).

Keby niekto nieco vedel este raz diky.
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3976
Registrován:
pon říj 29, 2007 8:08 pm
Bydliště: Neďaleko od Košíc (SVK)

Lejci | pát led 18, 2008 8:55 pm

Eduroam

Problem s eduroamem bude v tom že Iphone/Ipod nepodporuje 802.1x blíže zde http://discussions.apple.com/thread.jsp ... tstart=180
 

Matthew07 | pát led 18, 2008 9:06 pm

Julek píše:Měl jsem podobné problémy.. už jsem to tu popisoval, provider mě musel nastavit podle MAC adresy iPhonu, od té doby mám klid. Jak to udělal se mě neptej :)

.


jj doma mame taky WIFI, ale to mame rozvedeny jenom protoze mame vic pocitacu tak aby jsme nemuseli tahat kabely, a kdyz k nam nekdo prijde z notebookem tak musim ruzne zadavat do routeru MAC adresu ty sitovky v notebooku. Jinak kdyz jsem to nezadal tak ten notebook ani tu sit nenasel i kdyz jsem byl od routery metr:)
 

Lejci | pát led 18, 2008 10:47 pm

Matthew07 píše:
Julek píše:Měl jsem podobné problémy.. už jsem to tu popisoval, provider mě musel nastavit podle MAC adresy iPhonu, od té doby mám klid. Jak to udělal se mě neptej :)

.


jj doma mame taky WIFI, ale to mame rozvedeny jenom protoze mame vic pocitacu tak aby jsme nemuseli tahat kabely, a kdyz k nam nekdo prijde z notebookem tak musim ruzne zadavat do routeru MAC adresu ty sitovky v notebooku. Jinak kdyz jsem to nezadal tak ten notebook ani tu sit nenasel i kdyz jsem byl od routery metr:)


Vse je o nastaveni router taky kvuli iphonu jsem zrusil ochranu pres MAC adresy a dal jsem tam WIFI a jede to v pohode
 

Uživatelský avatar toncek | čtv led 24, 2008 11:15 am

mike0007CZ píše:Nevím jsestli ti to pomůže, ale včera jsem řešil problém na veřejné wifině - DHCP - na síť mě to připojilo, ale na internet jsem se nedostal. Bylo to adresami DNS, byly tam nastaveny 3 DNS servery zároveň, první 2 jsem smazal a až s třetím to začalo fungovat - ptal jsem se ajťáka a ten mi říkal, že ty první 2 nemají forwarding??
Notebook fungoval od začátku bez problémů.


Mám trošku podobný problém, ale na domácí wifině, včera všechno ok, dneska se taky připojím do sítě, ale na net se nedostanu..Navíc ten router mi přidělí adresu úplně z jiného rozsahu než by měl..

Přidělí mi: 169.254.22.xxx a masku 255.255.0.0

Místo toho, aby mi přidělil adresu z rozsahu 192.168.1.xxx s maskou 255.255.255.0
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

Julek | čtv led 24, 2008 12:13 pm

Tohle přesně dělá mě, navíc IP bliká... Restartuj iPhone a zadej IP ručně.
Nevím proč, někdy se mi to stane 2x do měsíce a jindy mám klid dlouhou dobu..



.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 9818
Registrován:
pát říj 12, 2007 9:32 pm
Bydliště: Údlice

Uživatelský avatar toncek | čtv led 24, 2008 3:49 pm

No to je zvláštní doufám, že se to nebude stávat často..Nicméně stále se mi nedaří připojit. Jak je tam pole router - tak tam má přijít adresa routeru nebo výchozí brána - tzn. ven do netu - adresa modemu? Jinak DNS server asi musím vyplnit taky, že?

Jinak vyplnil jsem to takto:

IP: 192.168.1.21
mask: 255.255.255.0
router: 192.168.1.33 - adresa routeru
DNS: 192.168.1.1 - adresa výchozí brány - modemu

po chvilce napíše, že je připojený, ale na net se nedostanu, a když zkusím ping třeba na 192.168.1.33 nebo .1 tak mi napíše že host is down...

Tak by mě zajímalo k čemu se vlastně připojí... :idea:
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

Uživatelský avatar rony | čtv led 24, 2008 4:38 pm

toncek, toto je tema pre ludi, co sa bavia so sietami. napr. support toho wifi zariadenia, ktore vlastnis.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar toncek | čtv led 24, 2008 4:51 pm

no asi jo..ale prostě to je divné, včera to fungovalo normálně a z ničeho nic prostě ne..

OMG to dokáže na***t..Zaráží mě prostě to, že signalizuje, že je připojený, ale pingnout se na ten router nejde..na net se taky nedostanu..
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

Julek | čtv led 24, 2008 4:52 pm

toncek píše:IP: 192.168.1.21
mask: 255.255.255.0
router: 192.168.1.33 - adresa routeru
DNS: 192.168.1.1 - adresa výchozí brány - modemu



U mě to mám tak že adresa routeru je zárověň DNS takže IP je stejné, jak Router tak DNS.

Odborník na Wi-FI nejsem ale jako moderátor se snažím v rámci mích možností jak nejlépe umím rony :roll:


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 9818
Registrován:
pát říj 12, 2007 9:32 pm
Bydliště: Údlice

Uživatelský avatar toncek | čtv led 24, 2008 5:21 pm

No super..zkousil jsem dát forget network..abych tam hodil znova heslo, ale teď už mě tam nechce pustit vůbec..

Jinak ty máš ten router společně jako modem? že tam máš stejnou adresu? Už to tak taky zkouším nastavit..ale teď mě tam nechce pustit..

Nejde nějak to nastavení sítě vymazat a prostě udělat to úplně znova? jako bych to nastavoval poprvé?

btw..nepotřebuju odborníka, každá rada a zkušenost dobrá :wink:

EDIT: tak jsem zkoušel, stejnou adresu pro router a DNS a to 192.168.1.33 a stejně nic.. :(

podle mě tam adresa modemu u obou být nemůže, protože je nutné se nejdřív připojit na ten router..takže jedině 192.168.1.33

EDIT 2:

VYŘEŠENO:

Problém u mě byl v tom, že mám na routeru filtraci mac adres..a já do toho remote listu hodil i mac adresu svého Iphona-jenže pozor ta filtrace je pro vzdálený přístup na ten acces point a (máme s kamarádem wifi mezi sebou, takže tam je MAC adresa jeho síťovky).

Ten iPhone, ale přistupuje k tomu routeru jako klient ta MAC adresa tam nepatří. Dal jsem ji pryč a tadááá dostanu se do sítě i za ní (na net). Snad to tak i zůstane..

Možná tohle pomůže i někomu dalšímu s podobným problémem :wink:
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Vše ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé