Mapa

vše co vás napadne

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Kyci | sob bře 15, 2008 10:38 am

Mapa

Ahoj,
uvazuji o koupi iPhonu a proto se chci zeptat, zda si muzu projizdet mapy, i kdyz nejsem pripojenej na internet. A jak jsoou ty mapy podrobne a aktualni. Zvazoval jsem navigaci, ale kdyby to slo takhle u iPhonu, nebylo by co resit.

Diky moc
Vlada
 

Uživatelský avatar crusader | sob bře 15, 2008 10:43 am

Re: Mapa

Bohužel, na prohlížení mapy internet potřebuješ. Mapy se načítají online a ty stávající ani nespolupracují s GPS, pouze s pseudo lokátorem na základě výpočtu polohy BTS ek (takže tě to zaměří s přesností několika set metrů :D) .
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 432
Registrován:
úte pro 04, 2007 8:03 am
Bydliště: Rudná u Prahy

Kyci | sob bře 15, 2008 10:52 am

Re: Mapa

Diky za odpoved, takze pokud to chapu spravne, nemuzu v aute zastavit a bez pripojeni se kouknout, kudy jet :lol: I kdybych si treba cestu naplanoval predem, nejde to nekam ulozit?

Pokud ne, tak netusite nekdo, jak je to s internetem, kdybych si treba od T-mobilu koupil za 400Kc/mesic pausal na internet, tak jak to funguje?

Diky moc
Vlada
 

maybe | sob bře 15, 2008 11:09 am

Re: Mapa

Jako klasicka navigace to opravdu nefunguje a bez pripojeni na net uz vubec ne. Nicmene jako navigace to lze pouzit pouze "pasivne" cili naplanujes trasu s pripojenim na net a pri prujezdu kazdou krizovatkou se odklepnutim presunes na dalsi kde ti to ukaze jak mas jet...

V praxi kdy ridis sam nepouzitelne, nicmene pokud zabloudis, pripojis se pres EDGE a zadas misto kde ses a kam chces jet, cestu ti to poradi a ukaze.
 

fajnman | sob bře 15, 2008 11:25 am

Re: Mapa

To bych netvrdil. Mapy se nacitaji online, ale to co se nacte tam obycene i zustane. Tudis, kdyz si date naplanovat trasu, a pak si preklikavate z tech x obrazovek, zustanou tam, jen si je pred cestou musite jakoby nacist do telefonu.
 

Kyci | sob bře 15, 2008 11:35 am

Re: Mapa

Diky moc za odpovedi, me jde o to proste, kdyz se nekde ztratim :lol: , tak jestli kdyz budu mit mapu uz jednou prohlidlou (kdyz budu pripojen), tak jestli si to muzu projet a zoirentovat se. Nemyslim, abych se dival kazdych 10 vterin, kudy mam jet.

Jinak jak vy to resite s pripojenim? Jde koupit nejakej pausal?
 

Uživatelský avatar rony | sob bře 15, 2008 11:36 am

Re: Mapa

Rozhodne to nie je nic pohodlne ale cast map zostane v telefone ak si ich predtym pozries.

da sa to akotak vyuzit v praxi.

ked je clovek zufaly niekde na ceste, uz mu nejaky ten kilobajt cez edge nevadi :)

klasicka navigacia je vsak v mnohom lepsia.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Kyci | sob bře 15, 2008 11:58 am

Re: Mapa

Diky a nevis, jak je to s tim pripojenim, jestli jde zaplatit ejakej pausal, abych mohl byt online stale?

Vlada
 

Uživatelský avatar hop | sob bře 15, 2008 12:12 pm

Re: Mapa

Datový paušál si zjisti u svýho operátora.

to Rony: Píšeš pár kilobajtů - Tobě to říkat nemusím, ale méně zkušeným doporučuji, na tohle pozor, zvlášť u O2, aby ste se pak nedivili na konci měsíce té několikatisícové částce na faktuře... Než budete používat EDGE, pozorně si přečtěte u operátora ceny za kB, ať se pak nedivíte... Já se divil... Bohužel vlastní chybou, ceny sem si zjistil ale o řád sem si je blbě poznamenal a opravdu platit 4 tisíce za pár MB, to namíchne...
iPhone 4S 32GB (bez JB) | New iPad 64GB WiFi (bez JB)
iPhone 2G 8GB, FW 1.1.1 -> 1.1.4 (ZiPhone 2.5) -> 2.1 (CZ/SK FW) -> 2.2.1 (CZ/SK FW) -> 3.0.1 (redsn0w)
iPod Mini 4GB Silver
MacBook Pro 13" 2.4 GHz
Host
Host
 
Příspěvky: 101
Registrován:
stř lis 07, 2007 12:39 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar rony | sob bře 15, 2008 5:45 pm

Re: Mapa

mobilne telefony s datovymi sluzbami tu uz mame niekolko rokov, snad uz v tretom tisicroci tu nebude skuvinat niekto, kto si kupil komfortny mobilny prehliadac vo forme iphone, ze ma nebetycne ucty za nieco, co mu mohlo kludne docvaknut (cize ak chodim na inet, tak je fajn zistit si kolko to asi tak stoji) :-)

samozrejme upozornenie: mobilne browsovanie si platite sami moze byt prvym textom, ktory si o iphone precitas :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar hop | sob bře 15, 2008 7:09 pm

Re: Mapa

No tak to je samozřejmé, ale jak říkám, já jsem si ceny předem ověřil. Bohužel když jsem pak s nimi počítal, tak sem si to omylem o řád snížil :-) Nepozornost, ale draze zaplacená. Bohužel ale nemůžu říct, že vina je jen na mě - O2 má totiž data neskutečně drahý, v porovnání s Vodafone je to dost brutální rozdíl (měl jsem Vodafone paušál a používal jsem data, takže vím o čem mluvím.)

Každopádně platit pár stovek za data je v pohodě, ale už není v pohodě za ně platit pár tisíc... (A tady šlo skutečně o pár MB)

Abych byl přesný: 16,2 MB za cenu 3240 Kč bez DPH... Tak to je O2 CZ GPRS Instant...

Ještě doplním, že iPhone sem si koupil v době, kdy jsem měnil operátora, což zmatku v datech jen přidalo. Navíc web O2 je značně nepřehledný, datových tarifů mají několik a zjistit si cenu za kb je oříšek.

Ale už jsme OT, sorry.
iPhone 4S 32GB (bez JB) | New iPad 64GB WiFi (bez JB)
iPhone 2G 8GB, FW 1.1.1 -> 1.1.4 (ZiPhone 2.5) -> 2.1 (CZ/SK FW) -> 2.2.1 (CZ/SK FW) -> 3.0.1 (redsn0w)
iPod Mini 4GB Silver
MacBook Pro 13" 2.4 GHz
Host
Host
 
Příspěvky: 101
Registrován:
stř lis 07, 2007 12:39 pm
Bydliště: Praha

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Vše ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé