Windows - Safari nejrychlejší prohlížeč?

vše co vás napadne

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

watterman | čtv bře 20, 2008 5:29 pm

Windows - Safari nejrychlejší prohlížeč?

Tak jsem si ze zvědavosti, kam až Apple se Safari pro Windows pokročil a s předešlou BETA verzí se to nedá srovnávat... Dříve jsem byl spokojený uživatel Mozilla Firefox 3b4 s několika pluginy, které tam jedou. Po nainstalování Safari, jsem objevil opravdu rychlé načítání stránek!
A zrychlení je opravdu znát a to hodně. Stránka, kterou jsem měl v Mozille načtenou za cca 3 sekundy se v Safari načetla za 1 maximálně 2... Bylo to příjemné překvapení, navíc design je také nádherný.

Po vyzkoušení Safari jej nejspíše začnu používat jako hlavní prohlížeč, sám se mému rozhodnutí divím, ale to načítání stránek mě překvapilo...

Zatížení paměti?
Ze začátku mě to žralo cca 100 MB RAM, teď asi jak si to zvyklo, tak se to pohybuje od 40-70 MB a v případě že máte Safari pouze zaplé a nic tam neděláte, tak se využití paměti RAM snížilo až na 7 MB.. Neuvěřitelné! U Mozilly, aji když jste nic nedělali, tak Vám to žralo alespoň těch 40 MB... O IE7 ani nemluvím, tam je obyčejná hodnota 100 MB...

Tedy jsem se Safari mimořádně spokojen. Chybí mi pouze podpora pluginů, ale co se dá dělat i přesto opouštím Mozillu.
 

mike0007CZ | čtv bře 20, 2008 6:42 pm

Re: Windows - Safari nejrychlejší prohlížeč?

Safari pro Win používám od doby kdy jsem si pořídil iPhone. Oproti IE7 je Safari výrazně rychlejší. Co se týká kompatibility - musel jsem jen jednou použít zpátky IE7. Jinak Steve Jobs dělá opravdu dobrou práci, kvůli které jsem se rozhodl, že si do letošního léta pořídím MacBook Air.
Pomalu se rozkoukávám v macovských vodách a potřebuji vyřešit snad už jen jeden problém - jak převedu 2GB outlook.pst do poštovního klienta
Kupovat MS Office pro Mac se mi opravdu nechce.
iPhone 4S 16GB WiFi, iPad Mini 32GB WiFi, iOS 7.0.4
MacBook ALU 2.4/4/320, OS X 10.9
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 552
Registrován:
pon pro 03, 2007 6:05 pm
Bydliště: Brno

watterman | čtv bře 20, 2008 7:35 pm

Re: Windows - Safari nejrychlejší prohlížeč?

Do MacBook bych se nejraději také pustil, vůbec bych si velmi rád vyzkoušel Mac OS X Leopard.
Bohužel, problém je v těch penězích, tedy nyní seženete nejlevnější MacBook za necelých 30 000 Kč, což je celkem dost.

Jinak, nejspíše už se vyznáte v Safari lépe než já: narazil jste na nějaké pluginy pro Windows, nebo nějaké možné modifikování Safari?
 

mike0007CZ | čtv bře 20, 2008 11:22 pm

Re: Windows - Safari nejrychlejší prohlížeč?

http://www.apple.com/safari/download/plugins.html

Bude toho víc, vždyť ostrá verze 3.1 pro Win je na světě jen 2 dny
iPhone 4S 16GB WiFi, iPad Mini 32GB WiFi, iOS 7.0.4
MacBook ALU 2.4/4/320, OS X 10.9
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 552
Registrován:
pon pro 03, 2007 6:05 pm
Bydliště: Brno

kuboj | pát bře 21, 2008 12:56 am

Re: Windows - Safari nejrychlejší prohlížeč?

Nevíte jak v SAFARI nastavit to. Abych při zadávání web adresy nemusel psát koncovku .cz
Jedná se mi o to že když používám Mozilla tak napíši nějakou stránku do řádku a ono mi ji to najde v .cz koncovce když existuje a když ne tak to vyhledá okamžitě mnoho variant v google.
Tak bych chtěl aby to fungovalo stejně jako v Mozilla páč to Safari je opravdu rychlé.

Díky
 

watterman | pát bře 21, 2008 8:10 am

Re: Windows - Safari nejrychlejší prohlížeč?

Jj to je pravda, taky by se mi tahle funkce hodila, u mozilly jsem byl zvyklý, že jsem zadal co chci vyhledat, ono to nejdříve vyhledalo domény .net / .com / .cz a poté zkoušeli podle Google uhádnout tu stránku, která je nejbliže tomu co hledám a když to nic ucházejícího nenašlo, tak mě to hodilo výsledky z hledání Google...
 

Pantani | pát bře 21, 2008 12:33 pm

Re: Windows - Safari nejrychlejší prohlížeč?

Tak já napíšu taky svůj postřeh.
Tak trošku jsem zauvažoval o MACu, vždyť je to taky Unix, je stabilní, bez virů, a kdo ho vyzkoušel, říká, že je velmi kvalitní. Nainstaloval jsem si tu na testovací počítač obyčejný 40 GB WD disk, 256 MB RAM (ano, pouze 256 - víc jsme neměl k dispozici!!), 2.8 GHz P4. Rychlost načítání stránek v Safari tu ohromila všechny, co to viděli - rychlost načítání zdlouhavých a složitých stránek typu zive.cz, mobilmania.cz, golf-czech.cz je opravdu znát. Je to super. Rychlost běhu systému je taky velmi dobrá i s tou mizernou ramkou, celkem jsme na nic nečekali. Navíc kámoš říká, že se to chová jako třeba Linux - postupně se to nezpomalí používáním a softwarem jako Windowsy.

MAC má u mě jedno velké plus. Lepší MAC mini je ale tak za 23.5k, což není zase tak málo. Ale byl jsem rychlostí opravdu příjemně překvapen!
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

Julek | pát bře 21, 2008 1:02 pm

Re: Windows - Safari nejrychlejší prohlížeč?

ot k tvému podpisu

máš se na co těšit :wink:


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 9818
Registrován:
pát říj 12, 2007 9:32 pm
Bydliště: Údlice

Uživatelský avatar j.v. | pát bře 21, 2008 9:09 pm

Re: Windows - Safari nejrychlejší prohlížeč?

To tedy ano, zvlášť když se mu něco pokazí :D

<ot/>

...and now for something completely Safari.
Moje dojmy (jakožto dlouhodobého uživatele Opery) jsou lehce optimistické, ikdyž ke změně mě asi nepřesvědčí. Ostatně tady je pár postřehů:

- zarazila mě absence gestures (Kdy konečně vývojáři pochopí, že většina myší prostě ty další dva buttony pro browser _nemá_?)
- nejsou rozšiřující pluginy (snad se to časem zlepší)
- renderování (AA) fontů mi přijde lehce podivné (subjektivní pocit a zároveň hlavní důvod proč Safari pod Win zatím nechci - jednoduše se na to nedá dívat aniž by mě pochvíli rozbolely oči)
- grafika a efekty celkově jsou příjemné, ale co taky čekat od Applu že (mmm, eye candy)
- rychlost renderingu je opravdu na pováženou, ale při otevření XY tabů najednou se rozdíly dost mažou (asi potřebuju nový počítač, AthlonXP je poněkud obstarožní kousek)
- nežere to tolik RAM
iPhone 8GB gen1 | Nějaké ty Androidy | BB Passport
MacBook Pro 13" | 10.10 | SSD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 487
Registrován:
pát říj 12, 2007 11:01 am

watterman | sob bře 22, 2008 6:49 am

Re: Windows - Safari nejrychlejší prohlížeč?

Co se týče těch fontů - jde to nastavit:
Edit->Preferences->Appearence->Font Smoothing
Já to mám nastavené na "Light" a písmo se mi čte dobře ;)
 

Uživatelský avatar crusader | sob bře 22, 2008 7:13 am

Re: Windows - Safari nejrychlejší prohlížeč?

Musím potvrdit, že Safari pro win je fakt moc dobré. Už u mně také kraluje v PC :) Vyhlazování písma mám nastavené na Standard (i když jsem na LCD) a vše je naprosto čitelné. Při nastavení na LCD default to bylo fakt nečitelné :)
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 432
Registrován:
úte pro 04, 2007 8:03 am
Bydliště: Rudná u Prahy

Uživatelský avatar j.v. | sob bře 22, 2008 9:52 am

Re: Windows - Safari nejrychlejší prohlížeč?

Vím že smoothing jde nastavit, nejsem blbej :)
Mi ale nesedí ani jedna možnost ;)
iPhone 8GB gen1 | Nějaké ty Androidy | BB Passport
MacBook Pro 13" | 10.10 | SSD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 487
Registrován:
pát říj 12, 2007 11:01 am

PanPetasutr | stř bře 26, 2008 4:58 pm

Re: Windows - Safari nejrychlejší prohlížeč?

a jedou vám normálně všechny fóra? Mě až na jedno dou v pohodě ale u wareznetu se mi nezobrazuje grafika jen text! :roll:
iPhone 2G 8GB 3.0 FINAL
Host
Host
 
Příspěvky: 30
Registrován:
sob bře 08, 2008 2:34 pm

Julek | stř bře 26, 2008 7:43 pm

Re: Windows - Safari nejrychlejší prohlížeč?

ot : warez no :wink:


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 9818
Registrován:
pát říj 12, 2007 9:32 pm
Bydliště: Údlice

Jelen | sob bře 29, 2008 11:30 pm

Re: Windows - Safari nejrychlejší prohlížeč?

Mně to neběží :-( Zůstávám tedy u FF, ale stáhnul jsem si aspoň Safari skin :-)
 

PanPetasutr | ned bře 30, 2008 3:23 pm

Re: Windows - Safari nejrychlejší prohlížeč?

taky sem hledal skin na firefox ale žádnej nejel na 3b4 :? když už mám celej komp udělanej ve stylu mac OS X tak to mě štve tak používám Safari ale jako výchozí stále mám ff
iPhone 2G 8GB 3.0 FINAL
Host
Host
 
Příspěvky: 30
Registrován:
sob bře 08, 2008 2:34 pm

watterman | ned bře 30, 2008 3:28 pm

Re: Windows - Safari nejrychlejší prohlížeč?

@Jelen - neběží? Popsal by jsi chybu co ti hlásí nebo podobně, jaký OS používáš atd? Tahle verze je již opravdu stabilní a mělo by 100% běžet :-) Společně to vyřešíme!

@PanPetasutr - V době používání firefox 3b4 jsem taky měl problém se skinami, ale co se dalo nadělat, nyní mám již opravdové Safari a používám jej již téměř 2 týdny ke vší spokojenost + synchronizace s iPhone už je jenom chuťovka :-)
 

PanPetasutr | pát dub 04, 2008 1:23 pm

Re: Windows - Safari nejrychlejší prohlížeč?

taky teď používám už delší dobu Safari ale štve mě že některý weby prostě nejdou :cry: jinak není toho moc co bych mu vytkl :wink:
iPhone 2G 8GB 3.0 FINAL
Host
Host
 
Příspěvky: 30
Registrován:
sob bře 08, 2008 2:34 pm

Uživatelský avatar terry | pát dub 04, 2008 1:50 pm

Re: Windows - Safari nejrychlejší prohlížeč?

Tak taky sem si na chvili dal safari, ale na Mozillu sem si uz tak zvykl, ze by pro me bylo fakt tezky prechazet jinam.. Nastaveni a prizpusobeni mi proste sedi 8)
iPhone 4 16GB iOS 5 beta | MacBook Air 13" C2D 1.86 GHz, , 4GB RAM, 128GB SSD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1943
Registrován:
úte bře 04, 2008 11:11 am
Bydliště: Čelákovice

Uživatelský avatar PetrK | pát dub 04, 2008 1:59 pm

Re: Windows - Safari nejrychlejší prohlížeč?

presne, sice nerikam ze by me safari nesedelo, z OS X sem si na nej zvykl ale FF je FF, zustavam u nej...
iPhone 3GS 16GB White
http://iphonehry.cz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 399
Registrován:
čtv pro 27, 2007 4:12 pm
Bydliště: Mělník

Jelen | ned dub 06, 2008 2:14 pm

Re: Windows - Safari nejrychlejší prohlížeč?

watterman píše:@Jelen - neběží? Popsal by jsi chybu co ti hlásí nebo podobně, jaký OS používáš atd? Tahle verze je již opravdu stabilní a mělo by 100% běžet :-) Společně to vyřešíme!


Nehlásí to žádnou chybu, pustí se to, ale nenačte to žádnou stránku :-( Jako kdyby PC nebylo připojeno k síti, ale je :-)
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Vše ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Kylieoffip