Amazon Kindle - rady, zkušenosti, komentáře

vše co vás napadne

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

ilijusin | ned pro 26, 2010 8:39 pm

Amazon Kindle - rady, zkušenosti, komentáře

Vim, ze je zde podobne tema, ale preci jen je v sekci iPad a jde spis o porovnani s iPadem. Myslim, ze si zaslouzi vlastni topic ve vsechno ostatni.


Tak jsem to uz nevydrzel a k Vanocum jsem si nadelil tuto ctecku. Sice mi dorazi az nekdy v pulce Ledna, ale bude porad od Jeziska :lol:
Myslim, ze me k tomu, jako mnohe dalsi, vedla cena. Za ty penize to opravdu zkusi kazdy a myslim, ze to bylo cilem Amazonu. Cetl jsem hodne recenzi a vzdy sama chvala. V jednom clanku jsem cetl nazor, ze to je pro ebooky to, co byl iPod pro MP3, prinese ebooky masam a ne par zvidavym nerd-um, jako jsme my :lol:

Doporucuji tento clanek


Jinak uz si pripravuji knizky, ktere do Kindlu nasazim, tak bych potreboval poradit od stastlivcu, kteri uz ctecku maji, aby mi doporucili nastaveni pro prevod PDF do .MOBI v Calibre (popripade jinem programu, ktery bezi i na Mac-u)
 

Jirkus | ned pro 26, 2010 11:52 pm

Re: Amazon Kindle - rady, zkušenosti, komentáře

Nemyslím si, že masy lidí teď najednou budou za 150 USD kupovat čtečku Kindle a najednou začnou hodně číst.

Čtečka je určitě dobrá věc, ale (podle mne) jenom jako doplňková funkce např.mobilu.

Osobně bych dal raději přednost propracovanějšímu univerzálnějšímu formátu pdf (např. s lepší možností zoomování nebo dynamickou prací s velikostí fontů).

Lidi mají málo času a jsou čím dál tím línější - proto věštím budoucnost např. audioknihám (spousta lidí už teď takto "čte" např. při jízdě autem).
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 611
Registrován:
pát říj 29, 2010 9:42 am

Uživatelský avatar Design | pon pro 27, 2010 12:24 am

Re: Amazon Kindle - rady, zkušenosti, komentáře

Čtečky podle mě čeká velká budoucnost. Taková malá revoluce ve čtení.
Upřímně rád bych si prolistoval své první číslo časopisu Čtyřlístek, Level.. ale už dávno je nemám. Škoda. Elektronické knihy se vším co nabízí toho smažou.
Lidi určitě nezačnou více číst. Taky si nepřečtu Vojna a mír jen proto, že mám čtečku, ale odborné knihy, které potřebuju nebo odborné časopisy které čtu budu mít na jednom místě a téměř vždy s sebou.
Audio čtení beru jako vedlejší funkci čtečky. Větší ambice to mít nebude. Podle mě.

No a k tématu. Nad Kindle jsem uvažoval, ale totální ignorace českých vydavatelství mě odradila. Počkám až bude obsah a pak to budu řešit.
Gratuluju k fajn dárku:)
Practice makes perfect
Twitter @Gabrieluss
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 416
Registrován:
úte zář 23, 2008 5:11 pm

musashi | pon pro 27, 2010 11:41 am

Re: Amazon Kindle - rady, zkušenosti, komentáře

Kindle jsem poridil slecne jako darek pod stromecek.
Osobne tenhle trend vnimam velmi pozitivne. Nemyslim si, ze eknihy by snad mely uvrhnout klasicke knizky do zatraceni, nicmene jako prakticky doplnek predevsim na cestovani ci do MHD jsou super a umoznuji cist i tam, kde by to bylo jinak z praktickych duvodu slozitejsi ...
Ctecka vyjde na "par" korun a myslim, ze za tu cenu je opravdu super. Mne vysla o kousek draz, pze jsem ji potreboval dostat do CR pred Vanocema, coz Amazon nezarucoval, takze to slo s preposlanim pres US adresu. Ale ani tak nelituji. Vysledek je ten, ze i moje slecna, ktera je v tomhle smeru pomerne konzervativni, je z ctecky (zatim) velmi nadsena.
V cem vidim problem je zdroj knih. Sice se da leccos sehnat, ale pominu - li otazku legalnosti techto zdroju, je dalsi otazkou kvalita. Byt jsem videl i nektere knizky velice dobre prevedene (formatovani, obrazky), tak vetsina knih jsou proste txt, kde je formatovani takove vselijake a clovek musi skousnout i hromadu chyb vzniklych prevodem.
Myslim, ze by bylo urcite k prospechu veci, kdyby se moznost nakupu knih v cestine dostala co nejdrive i k nam ...
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 447
Registrován:
ned bře 02, 2008 8:24 am

Jirkus | pon pro 27, 2010 12:17 pm

Re: Amazon Kindle - rady, zkušenosti, komentáře

Všechny tyhle vymoženosti typu iPad nebo Kindle jsou jen doplňky, které jsou teď v módě, ale žádný větší význam (podle mne) nemají.

Příští rok přijde zase jiná čtečka a jiný iPad. Nemám nic proti těmto přístrojům - jenom si myslím, že jsou to zbyteční žrouti času a peněz.

Jsou to jenom módní výstřelky a snaha některých podnikatelů vydělat na elektronické distribuci (viz. applovské appstore).

Není to ani praktické - přece nebudu kvůli čtení knih neustále sledovat trendy ve vývoji čteček a ztrácet drahocený čas archivací a konvertováním nějakých souborů, které se každý rok mohou s novou čtečkou měnit.

Klasická knihovna mi přijde mnohem praktičtější a pokud bych pocítil potřebu mít z nějakého důvodu nějakou knihu v elektronické podobě - tak si tu knihu jednoduše naskenuju a převedu OCR.
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 611
Registrován:
pát říj 29, 2010 9:42 am

Uživatelský avatar House_MD | pon pro 27, 2010 12:24 pm

Re: Amazon Kindle - rady, zkušenosti, komentáře

souhlasím s Jirkusem. Příjde mi to naprd ty čtečky. Ten levnější Kindle je moc malý, ten velký zase moc drahý. Navíc mám rád, když můžu vzít stránku a otočit ji, když můžu vytáhnout knížku z knihovny...
Až bude čtečka s barevným displejem o velikosti A4 a bude schopna přelouskat PDF bez nějaké úpravy, i když to PDF budou naskenované obrázky, tak možná budu přemýšlet...
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2797
Registrován:
úte čer 09, 2009 12:41 pm
Bydliště: Blansko

musashi | pon pro 27, 2010 12:32 pm

Re: Amazon Kindle - rady, zkušenosti, komentáře

Ctecka s displejem velikosti A4?
No, to bude jiste velmi prakticke zarizeni :D
Zajimalo by me, zda jste meli vubec moznost Kindle prakticky odzkouset?
Nebo se ty nazory formuji jen z toho, co jste precetli na netu?
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 447
Registrován:
ned bře 02, 2008 8:24 am

Uživatelský avatar tvosi | úte pro 28, 2010 12:52 pm

Re: Amazon Kindle - rady, zkušenosti, komentáře

Kindle prelouska PDF ve kterym jsou obrazky bez jakykoliv upravy...je to dobre zarizeni, pokud clovek hodne cte a cestuje, idealni...nemusi sebou tahat spoutu tezkeho papiru...prakticky celou svou knihovnu si bere sebou..
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4123
Registrován:
pon lis 26, 2007 7:41 pm
Bydliště: Praha

Jirkus | úte pro 28, 2010 1:36 pm

Re: Amazon Kindle - rady, zkušenosti, komentáře

Dnešní papírová knížka - to je panáčku nějaká váha. :mrgreen:

Technologie e-link je sice zajímavá, ale pro svou činnost potřebuje dobré okolní osvětlení - protože nemá vlastní podsvícení a pracuje na principu odrazu okolního světla.

Takže pokud budete chtít Kindle používat při zimním cestování vlakem např. do práce nebo do školy, doporučuji přibalit si ke čtečce ještě nějakou lampičku - abyste si něco vůbec přečetli. :)
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 611
Registrován:
pát říj 29, 2010 9:42 am

Uživatelský avatar tvosi | úte pro 28, 2010 3:19 pm

Re: Amazon Kindle - rady, zkušenosti, komentáře

no a knizka sviti sama co? a kindle zas tak moc nevazi panacku :wink:
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4123
Registrován:
pon lis 26, 2007 7:41 pm
Bydliště: Praha

Jirkus | úte pro 28, 2010 3:59 pm

Re: Amazon Kindle - rady, zkušenosti, komentáře

Knížka sice nesvítí, ale zase nepotřebuješ kupovat žádný další krám na baterky (a to doslova). :)

Nejsem zaujatý - jenom se dívám na věc prakticky. :wink:

PS: Naskenoval a převedl jsem do OCR pěknou hromadu tlustých knih a nedostupných nebo drahých skript. :mrgreen:
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 611
Registrován:
pát říj 29, 2010 9:42 am

Uživatelský avatar Design | úte pro 28, 2010 5:22 pm

Re: Amazon Kindle - rady, zkušenosti, komentáře

Kindle i ostatní čtečky směřují stejně směrem, kde jsou teď iPad a jemu podobní, jen s jinou technologii zobrazování. Takže například iPad dnes nebo Kindle 5 za dva roky je/bude multifunkční zařízení, takže tomu můžeš říkat jak chceš, ale mimo jiné se na tom budou číst knihy a budeš moct mít u sebe větší množství knih, skrip, časopisů nebo odborných publikací.
Practice makes perfect
Twitter @Gabrieluss
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 416
Registrován:
úte zář 23, 2008 5:11 pm

Jirkus | úte pro 28, 2010 5:41 pm

Re: Amazon Kindle - rady, zkušenosti, komentáře

Čtečka elektronických knih, jako součást např. smartfonu nebo jiného multifunkčního osobního přístroje - ano, ale jako masově rozšířené samostatné čtecí médium rozhodně ne.

Všechny tyhle meziprodukty jako je iPad a nebo Kindle jsou jen uměle vytvořenou bublinou výrobců.

Normální člověk přece nebude u sebe nosit několik různých přístrojů (mobil, tablet, čtečku) ...

PS: Propagace takovýchto čteček povede ke krátkodobému zisku např. Amazonu, ale z dlouhodobého hlediska by jen vedla (z ekonomických důvodů) k likvidaci klasických nakladatelů, kteří ještě občas garantují nějakou kvalitu.

Už teď je to vidět např. v hudebním průmyslu, kdy si každý "muzikant" doma na kompu něco zkomponuje a pak může poslat Jobsovi do Appstoru. Zkuste si schválně porovnat zvukovou a hudební kvalitu písniček z minulého (20.) století a kvalitu toho, co je za hudbu vydáváno teď ...
Naposledy upravil Jirkus dne úte pro 28, 2010 5:59 pm, celkově upraveno 3
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 611
Registrován:
pát říj 29, 2010 9:42 am

Uživatelský avatar Design | úte pro 28, 2010 5:48 pm

Re: Amazon Kindle - rady, zkušenosti, komentáře

Myslím, že všechny tři platformy, co jsi napsal, se budou postupem času sbližovat. Každopádně pokud bych nestál o iPad, ale stál bych o elektronické knihy, atd., tak je pro mě čtečka jasná volba.
Ono i v poměru ceny iPadu a čtečky Kindle je to o něčem jiném.
Practice makes perfect
Twitter @Gabrieluss
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 416
Registrován:
úte zář 23, 2008 5:11 pm

Uživatelský avatar tvosi | úte pro 28, 2010 8:12 pm

Re: Amazon Kindle - rady, zkušenosti, komentáře

Jirkus píše:Knížka sice nesvítí, ale zase nepotřebuješ kupovat žádný další krám na baterky (a to doslova). :)
..


No nevim, ale rozhodne vydrzi na jedno nabiti hoodne dlouho, narozdil napriklad od iPadu...kazdy preferuje neco jineho, ja sem taky rad za all in one zarizeni ale pokud pouzijes at uz iPad nebo iPhone, HTC cokoliv na cteni knizek, tak za den je vybity..to naprKindle ne
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4123
Registrován:
pon lis 26, 2007 7:41 pm
Bydliště: Praha

ilijusin | úte pro 28, 2010 9:57 pm

Re: Amazon Kindle - rady, zkušenosti, komentáře

Myslim, ze hlavni pozitivum Kindlu je v tom, ze na nem jedndouse budete cist. Nekdo si muze stezovat na nedostatek funkci, ale multifunkcnost neni ucelem tohoto zarizeni. Toto zarizeni je koncipovano tak, abyste ho 99% casu pouzivali ke cteni. Kdyz ctete na iPhonu/iPadu a dalsich multifunkcnich zarizenich je hlavni problem ten, ze vas neco neustale rozptyluje. Prijde vam email/SMS/telefona a razem se spusti retezec dalsich cinnosti, ktere vas odvedou od cteni, to je par prikladu z mnoha.

Kindle nema nabizet nic noveho, nic prevratneho a uchvatneho. Jenom se snazi vam simulovat zazitek z cteni skutecne papirove knizky obohaceny o komfortni a prakticke prvky. (prenosnost, kapacita)
Verim, ze se brzo dockame ctecek, ktere budou mit i vuni skutecnych knizek. (cetl jsem o nejake levne a jednoduche technologii, ktera je ve vyvoji)

Presto moment, kdy vetsina lidi bude cist digitalne a papirove knihy budou v mensine, je stale jeste hoooodne daleko.

@Jirkus:
Cilem ebook ctecek obecne, je napodobit zazitek ze cteni knih, pokud nemas knizky, kterym sviti stranky, tak jsou tvoje argumenty tykajici se podsvetleni naprosto irelevantni...
 

Boog | čtv pro 30, 2010 8:04 pm

Re: Amazon Kindle - rady, zkušenosti, komentáře

tak hlavne, Kindle je ctecka, nic jineho :) proto ani nemohou chybet jine funkce. To, ze ma experimentalne prohlizec, prehravac apod. je prave jen experimentalni.

Mam Kindle od rijna a uprimne, premyslel jsem i o iPadu, ale nakonec jsem nezrealizoval, jelikoz jsem nenasel pro iPad vyuziti a Kindle je pro cteni opravdu best (zkousel jsem onen zminovany iPad, Sony a drive jsem hodne cest na pda /Asus/ a na iPhone

Mam desne rad papirove knihy, ale denne dost cestuji -metro, tramvaj- o vikendu vlaky, a opravdu jsem se presvedcil, ze spoluobcane jsou prasata, takze v tlacenici mivam knihu ohnutou, pripadne shozenou na zem apod. To mi u Kindle nehrozi. Sice nevoni jako kniha, ale ten displej je super :)

A asi nespadam mezi normalni lidi dle Jirkuse :)) protoze nosim Kindle, iPhone, MacBook Pro a dokonce i hodinky :)))

Sviceni vyresite pouzdrem s lampickou, docela super, zrovna tento tyden jsem zkousel :))

Btw. ad obsah - myslim si, ze pristi rok bude i v CR dost poskytovatelu obsahu pro mobilni ctecky. Zrovinka u nas v lednu vyjedeme s placenym obsahem asi u peti velkych webu pro Kindle, ale skrze Kindle soft taktez i pro iPad a iPhone.
iWoz.cz - Apple svět v základech
iPhone4 16Gb
iPod nano 3rd gen. 8GB blue
iPod Classic 160 GB Black
iPad 2 64 GB wifi only
MacBook Pro (unibody) 2,53 GHz 15,4", Mountain Lion 10. 8.
MacBook Pro retina 15", 2,3 GHZ, 16 GB ram, 512 GB SSD (na ceste)
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 248
Registrován:
pon dub 14, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar Design | pát pro 31, 2010 5:21 pm

Re: Amazon Kindle - rady, zkušenosti, komentáře

Kéž by jsi měl pravdu. Ta ignorace ze strany poskytovatelů obsahu je naprosto neuvěřitelná.

Tím hůř, že platební model je již naprosto vyřešen aspoň v případě Apple.
Practice makes perfect
Twitter @Gabrieluss
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 416
Registrován:
úte zář 23, 2008 5:11 pm

Boog | pát pro 31, 2010 7:45 pm

Re: Amazon Kindle - rady, zkušenosti, komentáře

dockej ledna unora. Myslim, ze si to portaly nejdriv osahaji a pak se na to vrhnou. Bud standard obsah z portalu, a nebo premium obsah, ktery na portalu neni.
Otazkou jsou vsak i zakaznici. Pokud nebude nikdo platit za obsah, tak tohle u nas bude tezko vznikat. Ale samozrejme platba je ruku v ruce se zajimavym obsahem.

A platebni modely u nas nejsou preci problem - prevod z uctu funguje :)
iWoz.cz - Apple svět v základech
iPhone4 16Gb
iPod nano 3rd gen. 8GB blue
iPod Classic 160 GB Black
iPad 2 64 GB wifi only
MacBook Pro (unibody) 2,53 GHz 15,4", Mountain Lion 10. 8.
MacBook Pro retina 15", 2,3 GHZ, 16 GB ram, 512 GB SSD (na ceste)
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 248
Registrován:
pon dub 14, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar Design | pát pro 31, 2010 11:40 pm

Re: Amazon Kindle - rady, zkušenosti, komentáře

Nerozumím zvratu, který by měl přijít v lednu nebo únoru.
Oceňuji snahu Computeru, resp. MF, ale stále to nestačí.
Practice makes perfect
Twitter @Gabrieluss
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 416
Registrován:
úte zář 23, 2008 5:11 pm

Boog | sob led 01, 2011 11:57 am

Re: Amazon Kindle - rady, zkušenosti, komentáře

zmeny prichazeji po malych kruccich :)
no, temi terminy jsem myslel data, kdy vim, ze jednotlivi internetovi hraci budou spoustet projekty s mobilnim obsahem
iWoz.cz - Apple svět v základech
iPhone4 16Gb
iPod nano 3rd gen. 8GB blue
iPod Classic 160 GB Black
iPad 2 64 GB wifi only
MacBook Pro (unibody) 2,53 GHz 15,4", Mountain Lion 10. 8.
MacBook Pro retina 15", 2,3 GHZ, 16 GB ram, 512 GB SSD (na ceste)
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 248
Registrován:
pon dub 14, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar burr0head | sob led 01, 2011 12:17 pm

Re: Amazon Kindle - rady, zkušenosti, komentáře

taky jsem koupil k vanocum dceri Kindle a je naprosto nadsena, i kdyz ma notas a Kindle ho nahradit nemuze, tak ma na nem i prehled co se deje na fejsbuku, a hlavne, aspon ted, zacala cist..jinak je to super zarizeni, na dovolenou tam naboucham nase knizky a pokud nebude cist dcera, tak to bude maminka, nebo ja..nez ssebou tahat velkou a tezkou knihu, tak si vemem sebou celou knihovnu..mam na to jen pozitivni nazor, ..
iPhone 4S iOS 7 ,Vodafoun
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 405
Registrován:
stř lis 21, 2007 10:33 am
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar parmin | úte zář 17, 2013 10:17 am

Re: Amazon Kindle - rady, zkušenosti, komentáře

Aktuálně je v akci na amazon.de Kindle 5. Z původních 69 EUR ho stáhli na 49 EUR, to je nějakých 1.260 CZK + poštovný. Amazon.de tedy do ČR neposílá, je potřeba využít nějakou "přeposílací" společnost, tedy cca 100 CZK navrch za poštovné.

Myslím, že za tuhle cenu už stojí za zkoušku. Takže jsem nevydržel a objednal si jeden.

Jinak aktuálně přijímají také před-objednávky na nový Kindle Paperwhite. Ten je ale více než 2x tak drahý (129 EUR) a zatím není na skladě...
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1286
Registrován:
pát bře 28, 2008 11:56 am
Bydliště: Liberec

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Vše ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé