Nakup na eBay - napadla me takova blbost..

vše co vás napadne

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

mathas | sob lis 05, 2011 11:15 am

Nakup na eBay - napadla me takova blbost..

Uz delsi dobu mi vrta v hlave, co kdybych se s prodavajicim na eBayi domluvil, aby zakoupenou vec poslal na adresu treba moji mamky a jako odesilatele tam napsal me (moji adresu). Mamka by si balik neprevzala (odmitla by zaplatit clo a DPH), takze by se balik musel vratit zpet odesilateli - tedy me..
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 118
Registrován:
ned úno 08, 2009 11:31 pm
Bydliště: Praha

mefistos | sob lis 05, 2011 11:18 am

Nakup na eBay - napadla me takova blbost..

:D odesilatel ty v cr s postovni znamkou mimo cr to by asi neproslo hele


Sent via iPhone
 

mathas | sob lis 05, 2011 11:25 am

Re: Nakup na eBay - napadla me takova blbost..

Kdybys potreboval poslat balicek treba z dovoleny, tak jakou bys psal zpatecni adresu?
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 118
Registrován:
ned úno 08, 2009 11:31 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar murder | sob lis 05, 2011 11:42 am

Re: Nakup na eBay - napadla me takova blbost..

To je šílenost co všechno je schopen ČESKÝ vychc**** vymyslet. Nechci tě uvádět v omyl, ale myslím že věci s neuhrazeným clem propadají státu, ale jak píši nevím to na 100%, ale hledat ti to na 100% nebudu...
Obrázek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 492
Registrován:
pon čer 09, 2008 8:41 pm
Bydliště: Nokia Lumia 620

mefistos | sob lis 05, 2011 11:50 am

Nakup na eBay - napadla me takova blbost..

:D kdo posila balicek z dovoleny kdyz si to muze vzit do kufru a usetri za postovny?


Sent via iPhone
 

Uživatelský avatar blinok | sob lis 05, 2011 11:54 am

Re: Nakup na eBay - napadla me takova blbost..

OT:Cesi no. ;)
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 286
Registrován:
sob úno 26, 2011 3:59 pm

mathas | sob lis 05, 2011 11:55 am

Re: Nakup na eBay - napadla me takova blbost..

Co se tyce CESKYHO vychc***, v tomdle state to ani jinak nejde. Koupil sem si na eBayi nabijecku k notebooku za 10$ a v CR sem zaplatil Cesky poste 90Kc za zprostredkovani procleni a oznameni, ze clo platit nemusim..
..tak holt hledam zpusob jak na ne..
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 118
Registrován:
ned úno 08, 2009 11:31 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar jirka2908 | sob lis 05, 2011 12:51 pm

Re: Nakup na eBay - napadla me takova blbost..

Když nezaplatíš clo tak to pošlou zpět...Ale ty si myslíš že američan napíše jako odesílatele Jardu Nováka z Plzně...A budu tam razítka z USA ,že celníci jsou blbý, a navíc když to je ze zahraničí, tak to bude na poště v Praze u celníků na letišti, kam se jiné zásilky než ze zahraničí (mimo EU) nedostanou...Takže Nápad dobrej ale nerealizovatelnej...
BTW : Před týdnem mi přišli boty z USA za 2500..a já ještě musel platit 800 clo + 120 poplatek že mě pošta zastupovala v celním řízení.. + vyplňování asi 55 papírů...

Takže nakupuj z EU a máš to bez starostí :)
iPhone 6 128gb iOS 9.0 Beta 2
iPad 4, 64GB Wi-Fi + Cellular iOS 8.1.2
Macbook air 2013 13" i7 + 8gb ram
Ipod shuffle
Airport extreme


Lidé nevědí, co chtějí. Dokud jim to neukážete
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 561
Registrován:
úte čer 02, 2009 6:29 am

Uživatelský avatar TDa | stř bře 20, 2013 7:59 pm

Re: Nakup na eBay - napadla me takova blbost..

Zdravím.

Oživím toto téma ale potřebuji pomoc.

Nakupoval jsem na ebay za 6 000 s těmito požadavky
Please you for:

1) do not write any specification "Gift" or "Commercial" in the customs declaration,

2) write specification "Other" in the customs declaration,

3) write specification actual sale price of goods and also separately price of postage in the customs declaration,

4) enclose in the package a invoice with prices of all each items of goods and also separately price of postage.


No a ten magor to stejně označil jako gift že mám platit 0 a došel mi dopis z celního úřadu. Nevíte, jestli to můžu hodit na odesílatele? Nechystám se potvrzovat že je to dárek, obzvlášť když je tam adresa obchodu. Doplním že objednávaná věc je pro neobchodní (soukromé) užití
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1109
Registrován:
čtv kvě 06, 2010 6:35 pm
Bydliště: Brno, Břeclav

dalzap | stř bře 20, 2013 8:06 pm

Re: Nakup na eBay - napadla me takova blbost..

Moment. Trochu to nepobírám. Ten odesílaten napsal k balíku cenu 0USD/CZK? Co po tobě chtějí celníci?
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 892
Registrován:
čtv črc 07, 2011 5:31 pm

Uživatelský avatar TDa | stř bře 20, 2013 8:25 pm

Re: Nakup na eBay - napadla me takova blbost..

Faktury , doklad o platbě.. Chtějí skutečnou hodnotu, svině
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1109
Registrován:
čtv kvě 06, 2010 6:35 pm
Bydliště: Brno, Břeclav

JoU | stř bře 20, 2013 8:36 pm

Re: Nakup na eBay - napadla me takova blbost..

Ty jsi je podvedl a oni jsou svině? :lol:
iPhone 7+ 128GB black
poslední a dokonalý macbook pro 17' (i7 2,5GHz quadcore, AMD 6770 HD, 16GB RAM, 500GB SSD)
+Macbook Pro 15 retina (i7 2.6GHz quadcore, GT 650M, 16GB RAM, 512GB SSD)
Apple Watch
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 268
Registrován:
sob lis 17, 2007 2:18 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar TDa | stř bře 20, 2013 8:37 pm

Re: Nakup na eBay - napadla me takova blbost..

Já jsme nikoho nepodvedl, odesílatel to udělal tak abych nic neplatil i když jsme mu jasně napsal, ať to udělá pořádně.. Žádná domluva ať to označí jako dárek nepadla, teď jsou s tím akorát problémy.
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1109
Registrován:
čtv kvě 06, 2010 6:35 pm
Bydliště: Brno, Břeclav

dalzap | stř bře 20, 2013 8:47 pm

Re: Nakup na eBay - napadla me takova blbost..

Bude to ok. Pošli jim normálně na ten email to, co chtějí tzn. faktury + sepiš prohlášení o tom, co balík obsahuje a je to. Zaplatíš DPH což by jsi platil stejně a je to
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 892
Registrován:
čtv črc 07, 2011 5:31 pm

Uživatelský avatar TDa | stř bře 20, 2013 9:05 pm

Re: Nakup na eBay - napadla me takova blbost..

Ok, díky. S tým DPH to se před koupí řešit nedalo (protože v US není DPH jak ho známe tady) takže to vůbec nemůže být považováno za podvod, správně? A když to označil jako dárek a já to popřu?? Co z toho bude?
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1109
Registrován:
čtv kvě 06, 2010 6:35 pm
Bydliště: Brno, Břeclav

Uživatelský avatar rony | stř bře 20, 2013 9:37 pm

Re: Nakup na eBay - napadla me takova blbost..

kristovanoho. colny dlh je mozno 25 percent. co riesis? kazdy mimoEU nakup kazdu cenouku zvys o stvrtinu a o naklady na zaslanie a az potom sa rzhoduj ci je kupa vyhodna. klasicke pravidlo :-)

myslis, ze colnici su dementna banda, ktori taketo pokusy neriesia tisickrat za mesiac? a ty ich chces ofajat detskym "to je gift!"?

nechcu od teba nic viac ako doklad o kupe k rychlemu vybaveniu zasielky, ale mozes sa pokusit o dalsie falsoanie, aspon to odbavenie potrva dlshie :-)

strucne povedane: colnica nie je trestnica, jednoducho si stat zoberie to, co si pri kazdom dovoze tovaru aj tak berie. na vyhybamie sa colnym poplatkom su tu ine paseracke bandy a nie ludia, ktorym tovar vozi do EU posta a dorucovacie sluzby :-))))
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Jadro | stř bře 20, 2013 9:45 pm

Re: Nakup na eBay - napadla me takova blbost..

Proc ho sakra porad vsichni oznacujete za podvodnika, kdyz psal tomu prodejci at to oznaci normalne.

Budto si to prectete poradne a nebo radsi nepiste nic
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2350
Registrován:
pát bře 30, 2012 5:37 pm

dalzap | stř bře 20, 2013 10:03 pm

Re: Nakup na eBay - napadla me takova blbost..

Platí ten můj postup. Posbírej si faktury, pošli celníkům třeba i screen shoty z banky jednotlivých transakcí a je to. DPH je tuším 21%, clo podle zboží - hodnotu najdeš na webu celní správy. Bude potom platít ještě nějakou částku poště cca 110CZK tuším
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 892
Registrován:
čtv črc 07, 2011 5:31 pm

Uživatelský avatar rony | stř bře 20, 2013 10:03 pm

Re: Nakup na eBay - napadla me takova blbost..

vsak pointa je v tom, ze to oznacovanie vlastne nema zmysel.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar TDa | stř bře 20, 2013 10:22 pm

Re: Nakup na eBay - napadla me takova blbost..

rony píše:a ty ich chces ofajat detskym "to je gift!"?
(...)
ale mozes sa pokusit o dalsie falsoanie, aspon to odbavenie potrva dlshie :-)

Právě jsem psal, že já budu tvrdit, že jsem to jako gift NEchtěl, že to tak udělal ten co to posílal (jestli bude problém že je to slovo proti slovu - že to vypadá jakobych se s ním dohodnul ať to clo/DPH zkusí obejít slovem GIFT a teď když to "nevyšlo" to hodím naňho že to tak označovat neměl).
TDa píše:1) do not write any specification "Gift" or "Commercial" in the customs declaration

Jako beru srandu ze strany JoUa, ale tvůj komentář vidím jak v docela neutrálním tak i dost v negativním světle, přitom nechápu proč hned takový přístup



Jádro: Díky, aspoň někdo to čte pořádně :D

Dalzap: Díky, nejlepší rady jsou tady od tebe :)
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1109
Registrován:
čtv kvě 06, 2010 6:35 pm
Bydliště: Brno, Břeclav

ls8 | stř bře 20, 2013 10:34 pm

Re: Nakup na eBay - napadla me takova blbost..

Jestli je/není zásilka označena jako GIFT nic nemění na povinnosti uhradit DPH při dovozu. Kde se vzal ten nesmysl, který všude čtu, že když je zásilka označena jako dárek, že se z ní nemusí platit DPH a clo? Clo se při individuálním dovozu obvykle neplatí, protože je na většinu běžně importovaného zboží buď nulové, nebo tak nížké, že při dovozu jednoho kusu se nevyplatí ho vyměřovat.

Celníci můžou a nemusejí přijmout deklarovanou hodnotu, můžou vyzvat příjemce zásilky, aby doložil skutečně zaplacenou cenu příslušnými doklady o nákupu.

Na jakékoliv pokusy ožulit stát prostě zapomeňte, celníci nejsou hloupí. Tedy rozhodně nejsou hloupější než vy nebo já.

Ta toto téma je tu už několik vláken, nemá smysl tady opakovat to, co je již mnohokrát napsáno jinde.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar TDa | stř bře 20, 2013 10:51 pm

Re: Nakup na eBay - napadla me takova blbost..

Jestli je/není zásilka označena jako GIFT nic nemění na povinnosti uhradit DPH při dovozu.


Já to ale VÍM! Tady jde o to jestli se to NÁHODOU nebude považovat jako pokus o podvod.. Víte co, radči toho nechte když chcete dávat takovéto rady.. Znovu si přečtěte citaci v mojím úvodním příspěvku, ŽE JSEM CHTĚL ABY TO UDĚLAL POŘÁDNĚ a on ne, označil to jako gift a hodnota 0 korun, ON byl ten kdo myslel že to přes celníky projde, ne já


EDIT:
Dobře, díky všem, pod Dalzapovým příspěvkem až žádný další nepotřebuju :)
Naposledy upravil TDa dne stř bře 20, 2013 11:08 pm, celkově upraveno 1
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1109
Registrován:
čtv kvě 06, 2010 6:35 pm
Bydliště: Brno, Břeclav

ls8 | stř bře 20, 2013 10:55 pm

Re: Nakup na eBay - napadla me takova blbost..

Prostě celníci si vyžádají podklady, podle nich ti vyměří doplatek. Tím to skončí.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

dalzap | stř bře 20, 2013 10:56 pm

Re: Nakup na eBay - napadla me takova blbost..

Nikdo ti nic rikat nebude kdyz dolozis ty faktury podle toho dopisu. Jelikoz neni zadna cena deklarovana, musis zaslat ty faktury. Ke kazde faktury bych jeste dal vypis z paypal a uctu a nemuze byt pak problem
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 892
Registrován:
čtv črc 07, 2011 5:31 pm

airmt | čtv bře 21, 2013 12:24 am

Re: Nakup na eBay - napadla me takova blbost..

Z žádného podvodu tě obviňovat nebudou. Neřeš to, pošli jim co budou chtít, vyměří se clo a DPH a šmytec.
Na ostatní příspěvky chytráků se vykašli.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 327
Registrován:
ned lis 06, 2011 10:28 pm
Bydliště: MS kraj

Uživatelský avatar Roman_Pe | čtv bře 21, 2013 4:44 pm

Re: Nakup na eBay - napadla me takova blbost..

Presne tak, keď budú niečo chcieť tak pošli. Nesnaž sa to nejak ošmejdiť. Už nie raz som nakupoval z ebay ako i z USA, Čína a UK. Niekedy sa ozvú a niekedy nie. Keď som nakupoval z USA tak mi prišlo z colnej správy dopis aby som odfaxoval, alebo poslal emailom čestné prehlásenie a faktúru alebo nejaký doklad o cene a zaplatení. To je všetko. Potom mi to prišlo na poštu na dobierku čiastkou, ktorú vymerali za DPH a CLO + sprostredkovanie spolupráci.
Keď som nakupoval z Číny tak tam mi neprišlo zase nič a to už druhý krát. Práve dnes mi došiel cyklistický dres z Číny a nič som nemusel doplácať.
Myslím si, že práve na tom záleží, že jak to dotyčný pošle. Práve keď tam napísal ten GIFT tak colnici naschvál pozreli, že čo to je. Keby to poslal normálne tak pravdepodobne sa toho ani nedotknú.

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1700
Registrován:
stř lis 17, 2010 10:55 pm
Bydliště: Brno

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Vše ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé