Nárok na vracení peněz

vše co vás napadne

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

iLji | pon úno 11, 2013 12:47 pm

Nárok na vracení peněz

Zdravím,

přesně před 30 dny jsem reklamoval sluchátka BEATS u autorizovaného prodejce. Sluchátka mi stále nevrátili. Mám tedy nárok na vracení peněz. Poprosil jsem prodejce, aby mi poslal peníze na účet. Emailem jsem mu zaslal veškerou dokumenctaci.

Chtěl jsem se zeptat, jakou lhůtu má prodejce na vracení peněz. Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Naposledy upravil Metalgirl dne pon úno 11, 2013 2:23 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Jelikož se nejedná o Apple výrobek, přesunuto do správné sekce.
 

Uživatelský avatar toro60 | pon úno 11, 2013 12:56 pm

Re: Nárok na vracení peněz

Obávám se, že ve tvláštních případech se reklamace může prodloužit. Zkus zajit do toho obchodu osobne nebo tam zavolat, o jaky obchod se jedná?
Nikdy nic nevzdávej, vytrvej a dojdeš až k samému cíli !
Host
Host
 
Příspěvky: 97
Registrován:
sob lis 05, 2011 11:00 pm

Uživatelský avatar iTukan | pon úno 11, 2013 1:04 pm

Re: Nárok na vracení peněz

Jestliže je to 30 dni dnes, tak mají ještě čas. Musí ti oznámit v termínu jak to bylo vyřízeno. Třeba večer pošlou mail, že jsou k vyzvednutí. Vrácení peněz dle reklamačního řádu.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  AW4 
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3019
Registrován:
sob úno 07, 2009 5:54 pm
Bydliště: Židlochovice

Uživatelský avatar parmin | pon úno 11, 2013 1:13 pm

Re: Nárok na vracení peněz

Když to nestihnou do 30 dnů. máš nárok na vrácení peněz. Nicméně ten Tvůj způsob komunikace přes e-mail asi není úplně ideální. Doporučoval bych 31. den dojít do prodejny osobně a vyřešit na místě.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1286
Registrován:
pát bře 28, 2008 11:56 am
Bydliště: Liberec

Uživatelský avatar DD_ | pon úno 11, 2013 1:17 pm

Re: Nárok na vracení peněz

Prodlouzeni reklamacni lhuty muze probehnout pouze v pripade ze s tim budes souhlasit.
Email bych nepouzival jako oficialni komunikacni kanal.
Pokud do 30 dnu nebylo zbozi pripraveno k vyzvednuti, tak poslat doporucene odstoupeni od smlouvy. Penize musi vyplatit ihned po doruceni tohoto odstoupeni. Neni tam na to zadna dalsi lhuta.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1321
Registrován:
čtv srp 12, 2010 12:48 pm

mirmo80 | pon úno 11, 2013 1:18 pm

Re: Nárok na vracení peněz

toro60 píše:Obávám se, že ve tvláštních případech se reklamace může prodloužit. Zkus zajit do toho obchodu osobne nebo tam zavolat, o jaky obchod se jedná?

A aké sú zvláštne prípady? Ja som o predĺžení reklamačného konania ešte nepočul. Ale ČR legislatívu nepoznám.

Najlepšie osobne, ako píše parmin. No v prípade nákupu cez eshop, nie vždy možné. Ak sa ti do večera nikto nijakým spôsobom neozve, kontaktuj ich zajtra ty sám.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Uživatelský avatar parmin | pon úno 11, 2013 1:22 pm

Re: Nárok na vracení peněz

Na vyřízení reklamace má prodávající 30 dnů (až do půlnoci třicátého dne).
Spotřebitel může prodávajícímu povolit k vyřízení delší lhůtu než 30 dnů. Buď je toto ujednání obsaženo přímo v kupní smlouvě (např. Asko nábytek) nebo lze lhůtu prodloužit při podání reklamace.
Pokud poslední den lhůty připadne na sobotu, neděli nebo svátek, pak může podnikatel reklamaci vyřídit i nejbližší pracovní den (zpravidla v pondělí). Není-li reklamace vyřízena včas, může spotřebitel od smlouvy odstoupit a nebo nárokovat výměnu věci za novou.
Vyřízením reklamace se rozumí jek její schválení (včetně provedení opravy), tak její zamítnutí.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1286
Registrován:
pát bře 28, 2008 11:56 am
Bydliště: Liberec

mirmo80 | pon úno 11, 2013 1:30 pm

Re: Nárok na vracení peněz

Jj, pokiaľ s tým kupujúci súhlasí, je to samozrejme OK.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Uživatelský avatar Roman_Pe | pon úno 11, 2013 9:38 pm

Re: Nárok na vracení peněz

DD_ píše:Penize musi vyplatit ihned po doruceni tohoto odstoupeni. Neni tam na to zadna dalsi lhuta.

Trošku sa mýliš ale rád ťa opravím aby bolo jasno. Reklamácia nemôže presiahnuť dobu ako je 30 dní. Pokiaľ reklamačná lehota presiahne 30 dní, tým pádom máš nárok na odstúpenie kúpnej zmluvy alebo žiadať výmenu za nový kus. Pokiaľ by si sa rozhodol o vrátenie peňazí, tak začne plynúť doba vybavenie dobropisu (vrátenie peňazí) a na to majú ďalších 30 dní. Je to blbé ale je to tak.

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1700
Registrován:
stř lis 17, 2010 10:55 pm
Bydliště: Brno

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Vše ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé