Trvalé napájení 65W nabíječkou Lenovo

vše co vás napadne

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Lagger | stř bře 06, 2013 1:04 pm

Trvalé napájení 65W nabíječkou Lenovo

Zdravím,

pořídil jsem si mini desktop Lenovo Q180, nicméně udivilo mě, že k tomu je klasická nabíječka od notebooků. Je bezpečné, aby tato nabíječka byla trvale zapojena a napájela Lenovo desktop?

To samé se chci zeptat u Macbooku, může být Macbook trvale zapojen do sítě, aniž by se tím kazila baterie?

Díky
iPhone 2G 8GB
Host
Host
 
Příspěvky: 67
Registrován:
čtv črc 17, 2008 1:51 pm

ls8 | stř bře 06, 2013 1:16 pm

Re: Trvalé napájení 65W nabíječkou Lenovo

Li-Pol a Li-Ion akumulátorům obecně nesvědčí, když jsou trvale nabité na 100%. Navíc akumulátorům zkracuje životnost, když jsou dlouhodobě vystavované zdroji tepla. Mám MacBooka Pro z konce roku 2008, používám ho jako náhradu desktopu (připojený k velkému monitoru, s klávesnicí a myší, trvale zapojený na napájení), s sebou ho nosím jen minimálně. Akumulátor mi po 3,5 letech odešel (nafoukl se, zevnitř se ozvala rána až odletěl spodní kryt notebooku), nejspíš právě jako důsledek dlouhodobého nabití na 100% a trvalého pobytu v zahřátém notebooku připojeném na nabíječku. Nový akumulátor stál 3000Kč.

Takže pokud budeš mít notebook trvale zapojený na nabíječku, je lepší akumulátor vyndat, pokud to tedy jde. To ale platí pro všechna zařízení s Li-Pol nebo Li-Ion akumulátory, nejen pro notebooky.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

fAUSt | stř bře 06, 2013 1:22 pm

Re: Trvalé napájení 65W nabíječkou Lenovo

Vážně? Já vždycky myslel, že to právě bateriím nevadí, stejně tak když nechám zapojený iPad přes noc a ráno si jej vezmu. Já používám totiž takto MacBook Air 2010, připájím jej k externímu monitoru. Jako nejdřív s ním pracuji v otevřeném stavu, atd. Při náročnější práci až je baterie vybitá jej napojím, ale takto pak pracuji třeba 8 hodin v kuse. Asi budu muset změnit způsob práce s akumulátorem :/
iPhone 6S 128 GB Space Grey
iPad Mini 2 16 GB WiFi Silver
MacBook Air 13" Early 2014, OS X El Capitan
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 347
Registrován:
pon dub 11, 2011 11:16 am

Lagger | stř bře 06, 2013 1:26 pm

Re: Trvalé napájení 65W nabíječkou Lenovo

ls8: Díky za odpověď, ještě se chci zeptat co s tím desktopem? Je to klasická notebooková nabíječka od Lenova - je bezpečné ji nechat trvale zapojenou? Nechci být paranoidní, jen já mám radši, když to má zdroj nacpaný v sobě a z přístroje trčí jen drát do zásuvky :D
iPhone 2G 8GB
Host
Host
 
Příspěvky: 67
Registrován:
čtv črc 17, 2008 1:51 pm

ls8 | stř bře 06, 2013 1:28 pm

Re: Trvalé napájení 65W nabíječkou Lenovo

Není v tom žádný rozdíl, jestli je nabíječka externí nebo integrovaná. Určitě je dimenzovaná na dlouhodobý provoz.

Ohledně způsobu zacházení s akumulátory se vedou debaty třeba i mezi modeláři, viz http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=42&t=47932. Například baterky do aut a letadel se skladují nabité cca na 50%, nikdy se nemají dlouhodobě nechávat v plně nabitém stavu. Chytré nabíječky mají dokonce volbu "Storage", která zapojený akumulátor nabije/vybije právě cca na těch 50% kapacity pro skladování (např. přes zimu).
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Tomas1334_cz | stř bře 06, 2013 5:36 pm

Re: Trvalé napájení 65W nabíječkou Lenovo

No a jak je to s novou retinou?... Tam lze taky baterii vyměnit?.... Slyšel jsem, že je v retině vše pevně připájeno k alu krytu včetně RAMEk...
iPhone 4 32GB black
MacBook Pro Retina | 2,3 GHz | 8 GB | 256 GB SSD | GeForce GT 650M
Time Capsule 2TB
iPhone 4S 32GB black
Host
Host
 
Příspěvky: 90
Registrován:
sob lis 26, 2011 7:06 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Vše ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé