Mikrověž s dockem pro IPHONE/IPAD

vše co vás napadne

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

georgesoft | stř bře 27, 2013 10:30 am

Mikrověž s dockem pro IPHONE/IPAD

Moc se mi zalibila moznost poustet si kvanta hudky z meho NASU SYNOLOGY pres nejakou vezicku pomocí IPNONE (v rodině mame Iphone 4 i iphone 5 a IPAD 2).

Nemate nekdo zkusenosti s nejakou vezickou (nejlepe mikrosystem) s kvalitnim dockem pro iOS zarizeni? Nejlepe oba konektory

levnejsi PHILIPS
http://www.mall.cz/mikrosystemy-prehrav ... ps-dcm2020

drazsi SONY
http://www.mall.cz/mikrosystemy-prehrav ... cmt-mx500i

nadupana YAMAHA
http://www.mall.cz/mikrosystemy-prehrav ... mcr-640-sb

Dalsi napady? Co byste doporucili? Zkusenosti?

Idealni by bylo i prehravani videi pres sit... a moznost AirPlay :)

Nebo vite nekdo o nejake vezi s WIFI?

edit:
ted jsem nasel
Pioneer X-HM71-K - to je bomba :)
http://www.mall.cz/bezdratove-audio-sys ... eer-x-hm71
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 159
Registrován:
čtv srp 12, 2010 10:47 am

Uživatelský avatar BlazingUFO | stř bře 27, 2013 3:04 pm

Re: Mikrověž s dockem pro IPHONE/IPAD

pokial ide o zvuk, tak toto nema konkurenciu
http://www.mzone.sk/reproduktory-zeppelin-air-2357

podporuje airplay, pripadne ked mas viac kusov vies si ich naparovat aby hrali sucasne
iPhone 3G 16GB white iOS 4.2.1, NoJB
iPhone 4 16GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPhone 5 32GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPad 2 64GB 3G white iOS 6.1.2 NoJB
MacBook Pro Mid 2010 2,66GHz 13" 8GB RAM 10.8.2
MacBook Pro Late 2011 i7 2,2GHz 15" 8GB RAM 10.8.2
GameCenter - BlazingUFO
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1485
Registrován:
ned zář 07, 2008 12:00 am
Bydliště: Bratislava

ls8 | stř bře 27, 2013 7:08 pm

Re: Mikrověž s dockem pro IPHONE/IPAD

trochu OT: pokud někdo již má doma kvalitní audio sestavu, ke které jen potřebuje doplnit možnost bezdrátového zvuku z iPhonu, můžu doporučit tento bluetooth modul, který se připojuje přímo na vstup zesilovače, kvalita zvuku je opravdu excelentní. Podporuje apt-X kodek, který iOS zařízení (zatím?) nepodporují, ale z iPhonu přijímá hudbu v AAC do toku 256kbps bez rekomprese.

Obrázek
http://www.amazon.de/dp/B007BZ0LOC/ref= ... 05211_dp_1
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

JoU | čtv bře 28, 2013 11:28 am

Re: Mikrověž s dockem pro IPHONE/IPAD

Tu Sony 500 mám už delší dobu, koupil jsem ji hlavně kvůli DLNA a internetovému radiu. Zvuk má prǔměrný, nic extra jsem nečekal, ale funkčně je to bezva. Já bych ji určitě doporučil.
iPhone 7+ 128GB black
poslední a dokonalý macbook pro 17' (i7 2,5GHz quadcore, AMD 6770 HD, 16GB RAM, 500GB SSD)
+Macbook Pro 15 retina (i7 2.6GHz quadcore, GT 650M, 16GB RAM, 512GB SSD)
Apple Watch
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 268
Registrován:
sob lis 17, 2007 2:18 pm
Bydliště: Brno

Jorgas | pát bře 29, 2013 3:05 am

Re: Mikrověž s dockem pro IPHONE/IPAD

Zeppelin je krasny, ale co ta cena? Tak dobre kolik to stoji to urcite nehraje, do loznice ale asi dobry... I kdyz bych si predstavoval nejake chytrejsi zarizeni... S lankou co umi i radia po siti bez telefonu...
Jde nekde vyzkouset jak hraje?

ls8 píše:trochu OT: pokud někdo již má doma kvalitní audio sestavu, ke které jen potřebuje doplnit možnost bezdrátového zvuku z iPhonu, můžu doporučit tento bluetooth modul, který se připojuje přímo na vstup zesilovače, kvalita zvuku je opravdu excelentní. Podporuje apt-X kodek, který iOS zařízení (zatím?) nepodporují, ale z iPhonu přijímá hudbu v AAC do toku 256kbps bez rekomprese.

http://www.amazon.de/dp/B007BZ0LOC/ref= ... 05211_dp_1


V tomto pripade - neni nahodou lepsi kabel 3,5 jack@2x cinch za 30,- kc? Stejne se nemuzes moc vzdalit s bluetooth a kdyz to ani nedobiji, tak bych skoro 3000,- do toho nedaval, to uz by byla lepsi cesta apple tv za stejny peniz, bluetooth v tom je, kdyz by u toho nekdo povolil a2dp... Leda kdybys to chtel na hry a nechtel drat...
Naposledy upravil Metalgirl dne pát bře 29, 2013 1:14 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Zkrácena citace.
 

ls8 | pát bře 29, 2013 9:42 am

Re: Mikrověž s dockem pro IPHONE/IPAD

Stačí mi, že nemusím vstávat z postele. Dosah je ale bez problémů po celém bytě.

AppleTV byla taky jedna varianta, ale tohle vyhrálo velikostí, schová se to vzadu do portu zesilovače, AppleTV je přece jenom další krabička navíc.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

manasek-cze | pát bře 29, 2013 1:20 pm

Re: Mikrověž s dockem pro IPHONE/IPAD

JoU: koukam na ten Mall cz a nikde tam nepisou o nejake konektivite, DLNA a podobne. Jsi si jisty ze mas to same?
iPhone 8 Plus 64 White
iPad Pro 64 GB White
Apple Watch 3
Apple TV 4k
HomePod
Host
Host
 
Příspěvky: 149
Registrován:
pát led 28, 2011 7:57 pm

JoU | sob bře 30, 2013 9:40 am

Re: Mikrověž s dockem pro IPHONE/IPAD

A tak to se omlouvám, teď se dívám že mám Sony CMT-MX700Ni.
iPhone 7+ 128GB black
poslední a dokonalý macbook pro 17' (i7 2,5GHz quadcore, AMD 6770 HD, 16GB RAM, 500GB SSD)
+Macbook Pro 15 retina (i7 2.6GHz quadcore, GT 650M, 16GB RAM, 512GB SSD)
Apple Watch
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 268
Registrován:
sob lis 17, 2007 2:18 pm
Bydliště: Brno

lama5 | ned bře 31, 2013 10:10 am

Re: Mikrověž s dockem pro IPHONE/IPAD

Diky za tema. Dali jste my tip. Projel jsem net a musim rict, ze ta Sony vypada fakt pekne i z hlediska pomeru cena/vykon/funkce je to hodne dobry.. Nicmene ja osobne bych ozelel DLNA (nepotrebuji) a internetove radio (vyborna vec, ale jde plne nahradit v mikrosystemu zadockovanym iPhone s aplikaci Tunein) a kladl bych duraz na kvalitu zvuku. Preci jenom nechci, aby me po tydnu poslechu trestela hlava. No a v teto pro me vhodne kategorii si velmi dobre vede u uzivatelu a dle recenzi Panasonic SC-PMX5 (200€) - akorat mu teda chybi to dlna a net
 

Uživatelský avatar SteveJSF | ned bře 31, 2013 10:54 am

Re: Mikrověž s dockem pro IPHONE/IPAD

Panasonic vypada dobre, ale jestli se nepletu, tak ma je 30-pin dock konektor, takze pro soucasna iOS zarizeni je to uz zastaraly srot. Nebo se dela i s lightning konektorem?
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1923
Registrován:
úte lis 04, 2008 1:37 am

Uživatelský avatar Petrt | ned bře 31, 2013 11:24 am

Re: Mikrověž s dockem pro IPHONE/IPAD

Ptáš se na další nápady - tady jeden je. Pořídit si lepší audio sestavu a k ní Airport Express. Zvuk půjde do audio systému přes wifi bez ztráty kvality a nemusíš iPhone nikam zapojovat.

Dock jsem měl u Onkya 2 roky a za tu dobu jsem ho použil snad 3x. Teď co mám Express a hudbu můžu přehrávat přes wifi, tak to používám skoro každý den.

PS: mám v kuchyni malý mikrosystém v ceně toho Philipse a k vaření dobré, jinam bych to nedal.

edit: mrknul jsem se na svého oblíbeného výrobce a našel jsem tohodle krasavce. Datasheet zde.
Naposledy upravil Petrt dne ned bře 31, 2013 2:01 pm, celkově upraveno 1
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

lama5 | ned bře 31, 2013 11:52 am

Re: Mikrověž s dockem pro IPHONE/IPAD

SteveJSF: Vypada to, ze se dela jeste s 30-pin dock konektrorem to jde poresit redukci od cinana za par dolaru, ale to uz by mohl byt pro nekoho jisty diskonfort a radeji bude volit jiny stroj..

Ja mam iP4 a nepospicham s nakupem noveho izarizeni tkz. za me je to OK. Nejspis do nej pujdu, protoze kvalita prednesu je pro me jeden z nejdulezitejsich faktoru a za tech 5000 (coz je +- muj strop) se zda ze je to pro me nejlepsi volba. Jeste chci v tydnu fyzicky obejit prodejny a zkouknout/poslechnout dalsi stroje tkz. je dost mozny, ze nakonec zvolim neco jineho, ale pochybuji pokud me teda nepresvedci nejaka nadupanejsi vybava na ukor mirneho navyseni puvodniho rozpoctu

Dulezity ceho jsem si vsiml, ze se moc nevyplati zvuk lovit ve velkych prodejnach jako je Datart, Elektroworld apod. Ty zeleza co tam prodavaji jsou v globalu parametry podprumerna a za ty ceny se da poridit vzdy lepsi alternativni vec, jen to chce poohlednout se/informovat jinde kde se problematikou zvuku zabyvaji hloubeji..


Petrt: lepsi audio soustava to je podle me zaklad kazdy domacnosti.. Kvalitni zvuk je hodne dulezitej - komponenty a repro sehnat zvlast (kompakty ja nerad), ale to je na dlouhy obsahly tema (kupovat novy nebo bazar, vse je specificky dle pozadavku konkretnich osob a jejich cenoveho stropu, dle mista pouziti atdatd.) Nicmene na bezny poslech v pokoji/mistnosti pro bezneho uzivatele si myslim ze mikrosystem v relaci od 4000-9000CZK je OK. Za nizsi cenu to pak stoji za prd a vys bych pak uz osobne volil sestavu z komponentu s planem do budoucna, ale to uz jsem na cislech cca 30t CZK
 

smi | ned bře 31, 2013 2:37 pm

Re: Mikrověž s dockem pro IPHONE/IPAD

Smi
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 103
Registrován:
úte kvě 26, 2009 10:43 am

Uživatelský avatar SteveJSF | ned bře 31, 2013 8:57 pm

Re: Mikrověž s dockem pro IPHONE/IPAD

lama5:
Me by na tom mrzelo to, ze i kdybych jeste iPhone 4(S) mel, tak do roka bych ho nejspis vymenil a ten dock by byl k nicemu. Nad redukci bych neuvazoval, tam mam obavu o 100% funkcnost a stabilitu usazeni pristroje. Jinak se mi to zarizeni libi. Ovsem mozna bych se podival po necem jinem kvalitnim, k cemu bych pripojil audiovystup z docku. Momentalne cekam na tento dock:

http://www.hengedocks.com/order_gravitas.php
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1923
Registrován:
úte lis 04, 2008 1:37 am

lama5 | čtv dub 04, 2013 10:31 pm

Re: Mikrověž s dockem pro IPHONE/IPAD

Tak uz mam Panasonic SC-PMX5 doma - hraje vyborne a to jeste neni zabehle repro - konkurenci jsem nenasel

smi: tezko soudit - neslysel jsem to. Ale podle recenzi vyjma jedny (marketing?) je to nic moc tenhle hybrid i prestoze by se na prvni pohled mohlo zdat, ze kdyz je to osazeny elektronkama tak to bude mit "tepleji" zabarveny zvuk a ne "chladnej" digital.. Me osobne by na tom vadil ten pseudo-futuristicky design, ale to je muj subjektivni nazor. Spis jako hlavni nevyhodu vidim totalni absenci korece basu, stredu, vysek (coz ja vyuzivam pomerne dost vetsinou pak pri prechodu na rozdilny hudebni stylu apod. rad si zvuk doladim dle ucha). A taky to ma jen 2pasmove repro oproti mnou deklarovanemu PMX5, cena je taky o tretinu jinde.. Pokud se ti libi doporucuji osobne poslechnout, project si funkce a porovnat s dalsimi v danne kategorii.. Ja bych do toho nesel

SteveJSF: to osazeni a stabilita se da resit kabelovou redukci tzn. iphone nikde netrci a je polozeny, ale pokud mas nove izarizeni je jasny, ze asi nema cenu kupovat neco se starym rozhranim.. Jo a nejsem si jisty (mozna nekdo vyvrati nebo potvrdi) ale je dost mozne, ze pokud pujdes z docku audio vystupem, tak se nejspis ochudis o moznost u iphone ovladat vyber skladeb apod. nativne prez mikrosystem do kteryho budes zapojen jen 3.5jackem.

Edit: jeste doplnim info u toho PMX5 jsem nebyl rozhodnuty jestli ano ci ne a jeden z faktoru bylo, ze mi prez dock, ktery ma zabudovany bude hrat nejenom nativni ipod aplikace, ale i internetove radio prez aplikaci TuneIn a to funguje, cili jsem usetril 1000-1500 za internet v mikrosystemu aplikaci za par $.
 

Uživatelský avatar SteveJSF | sob dub 06, 2013 1:22 pm

Re: Mikrověž s dockem pro IPHONE/IPAD

S tim ovladanim mas pravdu. Ja primarne potrebuju spis do neceho ten pristroj zapichnout, abych na nej videl a dobijel se. Ovladani jeho hudebniho vystupu jinak nez na nem me netrapi. Ty to muzes zreme ovladat pres DO.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1923
Registrován:
úte lis 04, 2008 1:37 am

Uživatelský avatar parmin | pon dub 08, 2013 10:24 am

Re: Mikrověž s dockem pro IPHONE/IPAD

Máme doma tu Sony CMT - xxx (přesně model teď nevím). Má dock na iPhone a BlueTooth rozhraní. Pokud bych mohl doporučit, tak ten dock bych klidně oželel. BT jede skoro pořád - hudba z iPhone, internetová rádia z iTunes... Dock využíváme jen sporadicky a kdyby tam nebyl, tak to díky tomu BT vůbec nevadí.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1286
Registrován:
pát bře 28, 2008 11:56 am
Bydliště: Liberec

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Vše ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé