Re: Koupil jsem ukradený iphone

vše co vás napadne

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

blackmouse | stř kvě 15, 2013 7:48 am

Re: Koupil jsem ukradený iphone

Člověk potřebuje poradit a radši se to zamkne proč ne... No to je jedno, mám ještě jeden dotaz, psal jsem tedka prodejci a ten mi zdělil, že za to může servis, kde jsem si nechal vyměnit přední sklo a že mi vyměnili vnitřek za kradený, blbost? nebo možnost?
Naposledy upravil blackmouse dne stř kvě 15, 2013 7:50 am, celkově upraveno 1
 

ls8 | stř kvě 15, 2013 7:50 am

Re: Re: Koupil jsem ukradený iphone

Radu jsi dostal. Obrátit se na Aukro a na Policii ČR. Nic dalšího ti k tomu nikdo neřekne.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Jadro | stř kvě 15, 2013 7:50 am

Re: Re: Koupil jsem ukradený iphone

Cekas, ze se ti prodejce prizna, ze ti prodal kradeny iP? Divim se, ze ti vubec neco odpovedel
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2350
Registrován:
pát bře 30, 2012 5:37 pm

blackmouse | stř kvě 15, 2013 7:51 am

Re: Koupil jsem ukradený iphone

zajímá mě jestli by v tom nemohl být zapletený ten servis, kde jsem iphone měl
 

Uživatelský avatar vbruno | stř kvě 15, 2013 8:15 am

Re: Re: Koupil jsem ukradený iphone

A tys ho také kupoval přes Aukro?
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1145
Registrován:
stř čer 11, 2008 7:52 am

blackmouse | stř kvě 15, 2013 8:18 am

Re: Koupil jsem ukradený iphone

Jojo přes aukro
 

marseli | stř kvě 15, 2013 8:20 am

Re: Koupil jsem ukradený iphone

Jsi v blby situaci, nezávidím. Ponaučení je pred koupi mit kontrolu nebo kupovat s nejakym origo dokladem kde je imei uvedeno. Ted je to na tobe jak se k tomu postavis. Radit ti nebudu pac ani ja ne vzdy jednám správně. Od tohu zde mas jiné čisté duše.
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 721
Registrován:
ned črc 20, 2008 5:22 pm
Bydliště: Děčín

Uživatelský avatar vbruno | stř kvě 15, 2013 8:41 am

Re: Re: Koupil jsem ukradený iphone

Takže situace je taková, že ty jsi prodal někomu telefon, který je kradený, ten to zjistil a reklamuje. Ty jsi ten telefon kradený už koupil, ale reklamovat ho nechceš, protože už vypadá jinak? Jako v tomto momentě máš prostě smůlu, protože sis to nezjistil sám a ještě jsi dal iPhone do servisu, tzn. nemáš už vůbec kontrolu nad tím, jestli v tomto procesu iPhone nebyl vyměněn. V momentě, kdy se netrackuje IMEI jsi prostě v háji, nejsi schopen prokázat, že ti někdo ten kradený iPhone prodal. Zajímalo by mě, jak by se k tomu postavilo Aukro, protože vyměněné sklo (nemyslels kryt)? by nemělo mít vliv na reklamaci. Ale jak říkám, pokud není IMEI nebo Seriové číslo zaznamenáno při prvním prodeji, máš smůlu.

Jen tak na závěr, jaký iPhone to byl a za kolik?
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1145
Registrován:
stř čer 11, 2008 7:52 am

Uživatelský avatar Barberry.pha | stř kvě 15, 2013 8:42 am

Re: Koupil jsem ukradený iphone

To by v tom servisu museli dát úplně jiný iphone. Když jsi ho tam dával ti ti nevypsali IMEI toho iphonu na doklad?
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Uživatelský avatar vbruno | stř kvě 15, 2013 9:28 am

Re: Re: Koupil jsem ukradený iphone

a BTW nemá Aukro časovou lhůtu na reklamaci koupě?
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1145
Registrován:
stř čer 11, 2008 7:52 am

Jadro | stř kvě 15, 2013 9:42 am

Re: Re: Koupil jsem ukradený iphone

Koupil jsi ten iP i s prislusenstvim? Na zarucaku by mel byt IMEI.
Pripadne zkontroluj IMEI na suplicku na SIM a IMEI v Nastaveni v iP. Shoduji se?
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2350
Registrován:
pát bře 30, 2012 5:37 pm

Uživatelský avatar vbruno | stř kvě 15, 2013 10:03 am

Re: Re: Koupil jsem ukradený iphone

Pokud by koupil iPhone se záručákem, těžko by byl kradený :-)
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1145
Registrován:
stř čer 11, 2008 7:52 am

Jadro | stř kvě 15, 2013 10:05 am

Re: Re: Koupil jsem ukradený iphone

OT: jj, dobre ja :-) Nejak mi to nesecvaklo ;-)

Kazdopadne zkontroluj ten suplicek vuci IMEI v iP
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2350
Registrován:
pát bře 30, 2012 5:37 pm

blackmouse | stř kvě 15, 2013 2:46 pm

Re: Koupil jsem ukradený iphone

Děkuji za Vaše odpovědi, večer se kouknu na IMEI a ověřím si to, kupujicí mi dnes napsal tohle, jeste dodam ze jsem naposledy pred odeslanim updatoval nejnovejsi iOS zde je to co napsal: Kupoval jsem jej dceři. Po vložení sim ji tel oznámil že je veden v evidenci odcizených přístrojů a není z něj možné volat ani posílat sms. Po přijetí platby na účet vám jej odešlu zpět a můžete si to vyzkoušet sám. Dále jsem tuto nemilou situaci neřešil, jelikož bych tuto skutečnost musel hlásit Policii ČR k dalšímu prošetření a to nebylo ani v mém ani ve vašem zájmu.
 

Uživatelský avatar benitoSVK | stř kvě 15, 2013 4:32 pm

Re: Koupil jsem ukradený iphone

Takže on vedel že predáva čorku!no pekné od neho že ťa na to neupozornil.ale on bol podvedený tak prečo nepodviesť niekoho iného.som zvedavý či ti vráti peniaze.GL
PC:Win8.1 Pro,Iphone 3G IOS 4.1.2,iPhone 4S 16gb IOS 9.2.3,iPhone 5S 16 GB iOS ,9.3.3,iPhone 6S 64GB iOS 9.3.3,iPad 2 16gb Wifi ios 9.2.3
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 696
Registrován:
ned čer 07, 2009 4:52 pm
Bydliště: Český Těšín

Uživatelský avatar rony | stř kvě 15, 2013 5:11 pm

Re: Koupil jsem ukradený iphone

blackmouse píše:Člověk potřebuje poradit a radši se to zamkne proč ne... No to je jedno, mám ještě jeden dotaz, psal jsem tedka prodejci a ten mi zdělil, že za to může servis, kde jsem si nechal vyměnit přední sklo a že mi vyměnili vnitřek za kradený, blbost? nebo možnost?


mas skusenost. ak si skutocne to daval nejakemu "servisu", cize cloveku, ktory skupuje pouzite mobily, tak uz vies, co je to dobra cena :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar vbruno | stř kvě 15, 2013 10:52 pm

Re: Koupil jsem ukradený iphone

benitoSVK píše:Takže on vedel že predáva čorku!no pekné od neho že ťa na to neupozornil.ale on bol podvedený tak prečo nepodviesť niekoho iného.som zvedavý či ti vráti peniaze.GL


Pořád tu někdo nemá přehled o situaci. Figurují zde 3 osoby a 2 prodeje :-) poslední v řetězu(kupující) přišel na to, že je ten telefon kradený a vrací ho prostřednímu. Ten by rád reklamoval první prodej.


Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ?
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1145
Registrován:
stř čer 11, 2008 7:52 am

Uživatelský avatar benitoSVK | čtv kvě 16, 2013 5:45 am

Re: Koupil jsem ukradený iphone

Ok!ale predavajúci vedel že je kradnutý a predsa ho predal.nejde o to že on nevedel že je to čorka(predavajúci).zistil to po vložení sim a nemal to ďalej predávať.chápeš?
PC:Win8.1 Pro,Iphone 3G IOS 4.1.2,iPhone 4S 16gb IOS 9.2.3,iPhone 5S 16 GB iOS ,9.3.3,iPhone 6S 64GB iOS 9.3.3,iPad 2 16gb Wifi ios 9.2.3
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 696
Registrován:
ned čer 07, 2009 4:52 pm
Bydliště: Český Těšín

Uživatelský avatar vbruno | čtv kvě 16, 2013 5:56 am

Re: Koupil jsem ukradený iphone

No, nechci se pouštět do spekulací, ale rád bych věřil, že přispěvatel zde netušil, že prodává kradený. Ale co už, napsáno bylo vše.
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1145
Registrován:
stř čer 11, 2008 7:52 am

Uživatelský avatar rony | čtv kvě 16, 2013 6:04 am

Re: Koupil jsem ukradený iphone

podla toho, co dopisal hore, tak mu v servise do mobilu namontovali creva z ukradnuteho mobilu. Mozno nie jemu ale niekomu pred nim.

V kazdom pripade zaujmite stanovisko k snaham spekulovat s kradnutymi vecami, to je fajn. Dalsi bod je aspon aka taka dovera k tomu, co pise, on uz vie, ze na tomto fore oficialne nemozeme pomahat s trestnou cinnostou lebo nie sme antifacki hipici, ktori pomozu ist proti systemu.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar vbruno | čtv kvě 16, 2013 6:20 am

Re: Koupil jsem ukradený iphone

Mně zajímá, zda Aukro eviduje při prodeji IMEI nebo Sériové číslo, protože pak není kontrola nad případnou výměnou a reklamací prodaného kusu...
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1145
Registrován:
stř čer 11, 2008 7:52 am

Uživatelský avatar rony | čtv kvě 16, 2013 6:24 am

Re: Koupil jsem ukradený iphone

preco? tovar nikdy nebudu mat "u seba", len sprostredkuvaju. ak nemaju moznost verifikacie udaju, tak evidencia je k nicomu.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar vbruno | čtv kvě 16, 2013 7:14 am

Re: Re: Koupil jsem ukradený iphone

Ale navrácení peněz z důvodu prodeje kradené věci snad funguje, ne?
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1145
Registrován:
stř čer 11, 2008 7:52 am

Uživatelský avatar Barberry.pha | čtv kvě 16, 2013 8:02 am

Re: Koupil jsem ukradený iphone

To asi Ano, pokud by to zjistil on a hned to vrátil. Nějakou dobu ho používal, pak mu prý spadl a dal ho do servisu.

A teďka mu ten původní majitel tvrdí že mu to museli vyměnit v tom servise.

A pokud nemá smlouvu kde má napsáno jaké IMEI iphonu kupoval, tak má smůlu a nemá to jak dokázat.

Jediné pojítko je že jo koupil, jak sám píše, za hodně výhodnou cenu, takže pokud sám koupil něco bez záručáku a možná i bez krabičky, za hodně nízkou cenu, tak mu muselo být jasné že původ není OK a pak je to teďka jeho problém.
Protože mu na to přišel další kupující. Takže teďka má doma kradený iphone a chce se z toho vykroutit.

Protože těch jasných informací o tom jak k němu přišel, co všechno koupil atd.

Pouze tady pouští nějaké útržky ...


Takže ano, pokud koupím věc z aukra, přijde mi domu, a ja zjistím že je kradený, tak to řeším hned z Aukrem pokud prodávající nereaguje. Což není evidentně tenhle případ.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Uživatelský avatar cuting | čtv kvě 16, 2013 8:26 am

Re: Koupil jsem ukradený iphone

Dost dobře nechápu, co tady pořád řešíte. Zkrátka hoch naletěl a tím to končí. Každá taková zkušenost je možná drahá ,ale určitě do budoucna velmi prospěšná. Může být nakonec rád, že ještě po něm nevyletěli policajti, že prodával kradenou věc. To, jakým způsobem k ní přišel, to je bezpředmětné. A očekávat, že ještě někdy dostane od kohokoliv peníze zpátky, to je také najivní. Vždy platilo, platí a platit bude, že za blbost se opravdu platí.
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar vbruno | čtv kvě 16, 2013 8:45 am

Re: Re: Koupil jsem ukradený iphone

Ano, ale jako návod pro někoho, kdo koupí kradený telefon to posloužit může.

Ptal jsem se hocha, jaký telefon a za kolik koupil, ale nedočkal se odpovědi, takže je mi jasné, jaká ta cena asi byla. Pokud by si přečetl zde na fóru návod na koupi použitého iPhonu, asi by se mu to nestalo. Vůbec se mi třeba nelíbí, že tak rychle telefon prodává po té co ho zakoupil. Je tam hodně nejasností ;-)
Naposledy upravil Metalgirl dne čtv kvě 16, 2013 8:47 am, celkově upraveno 1
Důvod: Jak se řeklo, pomáhat s nelegálním jednáním se mu tu nebude, proto opět lock.
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1145
Registrován:
stř čer 11, 2008 7:52 am

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Vše ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé