Pravopis na fóre.

vše co vás napadne

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

rob | pon kvě 20, 2013 2:05 pm

Pravopis na fóre.

Prečítal som si pravidlá fóra a upútal ma príspevok moderátora Juleka, ktorý zoširoka rozvádza, akí vyvrheli spoločnosti sú tí, ktorí neovládajú pravopis. Julek si asi neuvedomuje, že ani on nie je génius i keď sa naňho hrá. Milý Julek, alebo trpíš učiteľským komplexom, alebo sa hráš na najmúdrejšieho na svete. Takým spôsobom, ako to robíš ty, sa to určite nerobí. Uvedom si, že sú ľudia, ktorí ten pravopis jednoducho neovládajú, tak ako asi ani ty neovládaš perfektne zemepis, mechaniku, chémiu, ...... Preto neodsudzuj hneď tých, ktorí ten pravopis neovládajú tak dobre, ako ty. Ak by som zašiel ešte ďalej, mohol by som povedať, že moderátor, ktorý neovláda perfektne deskriptívnu geometriu, nemá čo robiť moderátora. Skrátka aj tí, ktorí ten pravopis z rôznych dôvodov neovládajú, majú tiež právo na otázky. Aj keď to niekedy oči majú problém stráviť, treba to brať tak, ako to je. Toto nie je fórum o znalostiach pravopisu. Zamyslite sa nad tým a skúste trochu skorigovať svoje správanie. Moderátor by sa mal v prvom rade vedieť slušne správať a čo sa týka slušnosti, platí to i pre Metalgirl.
 

Uživatelský avatar jackherrer | pon kvě 20, 2013 2:09 pm

Re: Pravopis na fóre.

a mas k tomu nejakou vecnou pripominku nebo jen kopes do ostatnich?
I will maintain an attitude of open-mindedness.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3736
Registrován:
ned úno 01, 2009 10:40 am
Bydliště: Pardubice

Uživatelský avatar Metalgirl | pon kvě 20, 2013 2:30 pm

Re: Pravopis na fóre.

I am dirty girl. :D
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Uživatelský avatar TDa | pon kvě 20, 2013 2:38 pm

Re: Pravopis na fóre.

Jde vidět, že nevíš, jak to tady (s tím pravidlem) chodí.

Oceňuji, že jsi pravidla četl, ale to je asi tak všechno.

A ne, moderátor opravdu nemusí být architekt ;) Vůbec ti to, narozdíl od toho pravidla na které narážíš, nedává smysl ;)
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1109
Registrován:
čtv kvě 06, 2010 6:35 pm
Bydliště: Brno, Břeclav

Jadro | pon kvě 20, 2013 2:40 pm

Re: Pravopis na fóre.

Jedina omluvenka proc neumet pravopis je dislexie apod. Jinak je pravopis elementarni znalost prvni tridy... Je smutne, jak se na to dnes kasle a je mi kolikrat zle, co ctu na webech apod. (tim myslim i clanky apod. ne jen fora). Chemie, deskriptiva atd. jsou uz specialni obory. Ale cesky (slovensky) mluvime vsichni... Takze asi tak. A jestli se ti to nelibi, tak te nikdo nenuti sem chodit.
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2350
Registrován:
pát bře 30, 2012 5:37 pm

Uživatelský avatar cuting | pon kvě 20, 2013 2:56 pm

Re: Pravopis na fóre.

Mislým, že toto forum je tady pro to , aby pomáhalo těm, kteřý se neoryjentujou v problematice a hledajý řešení svích problémú . Jesli někdo posuzuje lidi podle jejich pravopysu, a ne podle toho, co vjedí a podle jejich ochoti poradit a pomoct jyním , tak je to jen jeho problém. :)
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar Pr3dator | pon kvě 20, 2013 3:19 pm

Re: Pravopis na fóre.

Ale hlavne, ešte som tu nikdy nevidel, že by bol niekto trestaný za pravopis.
[Návod] Ako zisťovať aktuálne info o JB
____________
Moje zariadenia:
-iPhone 5S 16GB Space Gray - iOS 7.1
-iPad Mini with Retina display 32GB Space Gray - iOS 7.1
-MacBook Air 13" 2014 - OSX Mavericks
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 996
Registrován:
stř zář 15, 2010 7:28 pm
Bydliště: Bratislava

Uživatelský avatar murder | pon kvě 20, 2013 3:20 pm

Re: Pravopis na fóre.

Ono ani tak moc nejde o i/y správně čárku, nebo tečku. Jde o to aby text dával smysl a to činí některým velké problémy. Občas se tady objeví příspěvek, že ani bůh nedá dohromady co chtěl dotyčný říct, tehdy se odvolává na pravopis.

Jsem ho kopyl a vubec njde volat, jako co to je rozbytí, jako ta kartička v jinde šla a tet nejde ani gdys ji dam segře. Blbej telefon, mam to dát tam ad my daji novej? Segra říka že mam zaplatit, ale jako včera to fungovalo


Za tohle bych střílel, není to přímá citace, ale podobné skvosty se na fórech najdou a právě proto je pravidlo a pravopisu. Ono i podobně nečitelně působí, když se Češi snaží psát slovensky a opačně, bez znalostí toho jiného jazyka. Pište v ČR/SK svým rodným jazykem a přečte to každý.
Obrázek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 492
Registrován:
pon čer 09, 2008 8:41 pm
Bydliště: Nokia Lumia 620

Uživatelský avatar rony | pon kvě 20, 2013 3:25 pm

Re: Pravopis na fóre.

mam jednoduchu odpoved: zrozumitelny text sa sklada zo spravnej skladby vety, tj. z gramatiky a vecne podanej informacie. Obe zlozky vplyvaju na spravne a hlavne rychle pochopenie problemu. Ak je jeden alebo oba skomplikovane chybami, zalezi na trpezlivosti toho, kto by chcel pomoct.

Mame typicke priklady:

zle napisany predmet (nevhodny vyber formulacie) znamena NEZAUJEM ostatnych vobec si otvorit nove diskusne vlakno.

gramaticke chyby zhorsuju citatelnost (rychle vstrebanie textu) ale povedzme hrubky samy o sebe nemusia robit az taky problem, no ak sa k tomu pridaju nerozvinute vety, tak uz mame dalsi typicky priklad, kedy citatel nerozumie, co vobec pisatel chce.

Niektore zo zasad pisania textu nepotrebuju genia ani ziadne specialne profesne zameranie.

Tu na fore okrem gramatiky je este viac dolezita schopnost svoj problem popisat s dostatkom relevantnych faktov.

Typicky priklad: nejde mi iPhone. prosim pomoc.

S tymto problemom napriek relativne dobrej gramatike nejde pomoct, je to totiz len zvolanie a oznam svetu.

Prosim autora prveho prispevku, aby svoje tvrdenia pripadne dolozil odkazmi, aby sme si ich mohli priamo konfrontovat. (to je prosba, neviem dohladat tie Julkove vyjadrenia).

edit: pokial sa jedna o toto viewtopic.php?f=112&t=10929 tak text je KOMPILATOM z roznych zdrojov, autorov ako aj casovych obdobi. Vsetky tri vplyvy su uz nedohladatelne. Julek je tam za autora len z titulu POVODNEJ PRVEJ verzie.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Beavers | pon kvě 20, 2013 3:26 pm

Re: Pravopis na fóre.

@rob: nevím, co tě přinutilo založit toto téma a divím se tomu, že jsi nezaútočil na mě. Možná proto, že tu nejsi relativně tak dlouho, jako já. Kdysi jsem byl jmenován moderátorem právě pro to, že jsem ctil gramatiku a vyžadoval jsem to i od druhých. Znalost gramatiky považuji za jednu ze základních na rozdíl od deskriptivní geometrie, chemie a jiných věd. Mám-li se s někým bavit na úrovni, vadí mi, že se mnohdy nedokáže vyjádřit tak, aby mu bylo rozuměno. Každý, kdo chodil do školy, měl stejné předpoklady k tomu, aby se alespoň základy gramatiky a komunikace naučil.
Měli jsme tu moderátora Jackie Trana, který pochází z Vietnamu, ale strčil by do kapsy každého druhého Čecha, pokud jde o gramatiku. Otíráš se o Julka a při tom vůbec nevíš, odkud pochází on. Pokud jde o pravidla, na jejich podobě jsme se podíleli i my moderátoři.
Abych se zbytečně neopakoval, odkazuji tě na můj článek, který sice vložil Julek, ale když se podíváš na jeho závěr, je tam uvedeno, kdo jej napsal. Nuže zde viewtopic.php?f=112&t=21299 Tam zcela jasně vysvětluji, jak je důležité se zde správně vyjadřovat a co to může způsobit. Kdo to nedělá, může být buďto postižený nějakou chorobou (omluvitelné!), anebo je to lajdák a je mu jedno, že první, čeho si diskutující všimne, je právě to, jak se umí vyjadřovat a jak zvládá písemný projev. To je první, co svědčí o jeho kultivovanosti a co mě naladí na jeho vlnu. Vím, že s takovým člověkem bude komunikace velmi obtížná.
Two beer are not too beer. Shakesbeer. Nedostatek sexu způsobuje krátkozrakost.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 5789
Registrován:
úte črc 01, 2008 3:17 pm

Uživatelský avatar cuting | pon kvě 20, 2013 4:31 pm

Re: Pravopis na fóre.

Upřimně, ani já neshledávám nějaký větší smysl tohoto vlákna a víceméně souhlasím s Beavers. To, jakým způsobem se kdo vyjadřuje, je především jeho vizitka, ale podstatný je myslím obsah . Nikdo není dokonalý.... A pravdu má i
Pr3dator, ani já jsem se tady ještě nesetkal s tím, že by tady za pravopis nějdo někomu trhal hlavu ... :wink:
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar Metalgirl | pon kvě 20, 2013 4:48 pm

Re: Pravopis na fóre.

No nic, nebudeme mu dále dělat radost, vše bylo vysvětlené, dále není co řešit. Lock.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Vše ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé