Za kolik se dá nyní sehnat 4S?

vše co vás napadne

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

capalm | pát kvě 31, 2013 11:12 am

Za kolik se dá nyní sehnat 4S?

Ahoj,

za kolik reálně - dobrá koupě - se dá nyní sehnat 4S? Zkušenosti mám jak s nákupem tak prodejem 2g, 3g a 3GS, výše jsem nešel. A nebyly to také české distribuce, jenže to jsme se bavili kdysi o částkách 5500 a dnes je to kolem 2-3000 u těchto telefonů.

4ku iP bych asi nechtěl - nevím ještě jak si je schopna poradit s výkonem všeho. Přes Safari nebrouzdám - pouze Opera a Chrome. Nehraji brutální 3D hry, hry mě moc nezajímají, ale chci super svižný telefon po stránce generování stránek internetu, aplikací apod.

Moc mne láká 4S, ale stále zvažuji, jestli se ta investice vyplatí. Peníze cpu zcela jinam než do telefonu, proto prostě váhám. Díval jsem se na různé bazary, tady v Praze jsem teďak viděl bílý 4S za 7250 v kamenném obchodě. To je už reálná cena? Na velikosti úložiště mi nezáleží, klidně bych bral 8gb verzi.
Mno a na bazoši a jiných podobných lidé nabízejí 32 i 64Gb verze za podobné peníze 7-8k. Nejsou to podfuky? Mohou být i v záruce a obrázky vypadají, že to nejsou ty známé fejky. Nevím nevím, co si o tom myslíte? :-)
A jestli se vyplatí vzít iP 4 a vyšší jiné než české distribuce?
Host
Host
 
Příspěvky: 104
Registrován:
čtv kvě 26, 2011 9:13 am

Uživatelský avatar cuting | pát kvě 31, 2013 2:40 pm

Re: Za kolik se dá nyní sehnat 4S?

7-8 tisíc je myslím reálná cena. Já jsem před rokem prodával 4S -32 za 10 tisíc . Ale doporučuji si telefon v každém případě "osahat" v ruce, zkontrolovat si IMEI a vyzkoušet se svou SIM, jestli není blkovaný. Rozhodně neriskuj nákup někde přes internet ale kamenou prodejnu a nebo osobní předání s možností vyzkoušení.
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar parmin | pát kvě 31, 2013 2:51 pm

Re: Za kolik se dá nyní sehnat 4S?

No, risk je zisk (a nebo taky ztráta).

Pokud koupíš telefon původem od českého operátora se záručním listem a navíc třeba ještě i nějaký měsíc v záruce, pak riskuješ relativně málo a za to také patřičně zaplatíš.

Pokud kupuješ na bazoši (nedej bože pošleš peníze dopředu), bez záručního listu a jasného původu, pak riskuješ relativně hodně a toto vyšší riziko se projevuje rizikovou prémií = nižší cenou pro Tebe.


Podle mého názoru je v současné době reálná cena 16 GB verze iPhone 4S s jasným CZ původem a dobíhající zárukou cca 8 - 9 tisíc.

K Tvému poslednímu dotazu:
- kup telefon z CZ distribuce, tedy původem od CZ operátora nebo nějakého renomovaného velkého prodejce/řetězce (telefony s účtenkou od malých neznámých nebo naopak nechvalně známých "firem" bych nebral)
- kup telefon, který je původem z Apple Store na německém eBay a to od prodejce s vysokým hodnocením
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1286
Registrován:
pát bře 28, 2008 11:56 am
Bydliště: Liberec

capalm | pát kvě 31, 2013 6:37 pm

Re: Za kolik se dá nyní sehnat 4S?

Panove diky za vycerpavajici odpovedi. Jo tady uz mluvim o neco vyssi castce, a proto budu spis radeji za ceskou distribuci. U 2g 3g 3gs jsem to neresil, staly jine penize.

Na netu e toho hodne plno podvodnych cunat, funguju jen pres osobku, hlavne s fototechnikou.

Ted vim, ze je to fakt realne za podobnou cenu a velmi me to tesi. S moznosti pripadneho odpoctu to bude prijemne. Hlavne jestlv vubec oznami novej ip v lete nebo do rijna, ceny se tak hnou.

Ta moznost nemeckeho prodejce na ebay se mi libi :)
Host
Host
 
Příspěvky: 104
Registrován:
čtv kvě 26, 2011 9:13 am

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Vše ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé