TimeCapsule - zalohovanie dat aplikacii

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.

Uživatelský avatar rony | čtv bře 13, 2008 11:21 am

TimeCapsule - zalohovanie dat aplikacii

Takze uz je tu aj moznost zalohovat si aplikacie a ich data napr. pred restore telefonu.

Nemam potuchy nakolko je ten program uzitocny :-)

Tu je popis
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Julek | čtv bře 13, 2008 11:46 am

Re: TimeCapsule - zalohovanie dat aplikacii

Ona i klasická záloha v iTunes udělá hodně práce...


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 9818
Registrován:
pát říj 12, 2007 9:32 pm
Bydliště: Údlice

Paly | čtv bře 13, 2008 1:17 pm

Re: TimeCapsule - zalohovanie dat aplikacii

TimeCapsule to znie ako Time Machine na Leoparde

Na Leoparde to je velmi dobra vec :) da sa nastavit aby v nejakom intervale (aj manualne) samo pomocou WiFi zalohovalo data z Macu, data sa akoze vymazu (su zalohovane na Time Capsule 1TB-externy disk a zaroven router), po kliknuti na Time Machine sa zobrazi obrazovka a mozme listovat v zalohe, po kliknuti sa to nahraje spat do Macu a nemusi byt zbytocne velky disk na napr MacBooku :)

Ked tato aplikacia bude taka ista tak to bude celkom dobre :) resp. urcite bude len podobna :)
Skusim odskusat a napisem
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3976
Registrován:
pon říj 29, 2007 8:08 pm
Bydliště: Neďaleko od Košíc (SVK)

ilijusin | čtv bře 13, 2008 8:58 pm

Re: TimeCapsule - zalohovanie dat aplikacii

oooh tohle vypada velice zajimave... Ale stejne se mi to na restore moc nehodi.. Zalohu na vsechny data mam v PC, myslel sem ze tady se navic zalohuji aplikace ale co sem pochopil tak se zalohuji jen sources a k tomu mi staci drsneho agregator a taky co sem cet tak je pocet aplikaci omezeny a predpokladam ze to budou vetsinou ty nejzakladnejsi, ale jak sam autor rika je to beta verze takze se aplikace snad bude vyvijet...


edit: tak sem naistaloval a je to jak sem psal... aplikace sou tam jen ty co sou v iP v zakladu, jenom installer tam je navic a pod nim je napsano sources, takze to zalohuje jen sources, coz jak sem rikal je s drsneho agregatorem TEMER nepotrebne...takze jen doufat ze autor na app zapracuje a bude opravdu uzitecna
 

papaya | sob kvě 03, 2008 10:30 pm

Re: TimeCapsule - zalohovanie dat aplikacii

Ahoj, použil jsem app Timecapsule pro zálohu dat při přechodu z 1.1.3 na 1.1.4. Zálohu jsem si přenesl z 1.1.3 iPhone do PC pomocí WinSCP (bohužel si přesně nepamatuji, kde jsem adresář se zálohou ve 1.1.3 našel), ale problém je, že ve verzi 1.1.4 nevím, kam zálohu zkopírovat, abych v TimeCapsule mohl provést restore dat, protože adresářová struktura 1.1.4 je zřejmě odlišná. Autor TimeCapsule mi psal, abych použil /var/mobile/Library/TimeCapsule, ale takový adresář ve verzi 1.1.4 nemám a pokud ho vytvořím, zálohy v app stejně nevidím.

Nemáte někdo zkušenost, kam data opět nahrát?
 

watterman | ned kvě 04, 2008 6:54 am

Re: TimeCapsule - zalohovanie dat aplikacii

Ten co ti to napsal má pravdu... Je to přesně tam, adresářová struktura se nekoná. To jsou jenom výmysli několika nováčků.
Mění se pouze uživatel, za kterého jste právě přihlášení, aby byl iPhone bezpečnější. Na počítačových systémech taktéž není vhodné pracovat pod root nebo "Administrátor". Nevim co tam furt hledáte za změny. To co jste měli na 1.1.2 v root prostě te´d nakopírujte tam kde to bylo, akorát do mobile..
 

papaya | ned kvě 04, 2008 12:05 pm

Re: TimeCapsule - zalohovanie dat aplikacii

...nevím, jestli jsi to osobně zkoušel, ale ať nahraju původní zálohu z 1.1.3 do /var/mobile/Library/TimeCapsule nebo /var/root/Library/TimeCapsule - program ji stejně nevidí! Taky jsem zkusil vytvořit novou zálohu v 1.1.4 a hledal, zda se někde vytvoří nový adresář v iPhone - bohužel bez výsledku.

:?: Kam se tedy prosím ukládají data v 1.1.4? Např slovníky pro weDict apod? Je login pro přístup do 1.1.4 přes WinSCP stále "root&alpine"?

Díky
 

watterman | ned kvě 04, 2008 12:28 pm

Re: TimeCapsule - zalohovanie dat aplikacii

Ukládají se furt stejně, s výjimkou,. že teď se nastavení aplikace ukládají do /var/mobile/*

WinSCP jse furt stejné..

teď jsem se díval na svoje zálohy a mám je v
/var/mobile/Library/TimeCapsule
přičem ve složce TimeCapsule mám další adresáře - např.
*/AdressBook/Datum zálohy/zde jsou už soubory zálohy
 

papaya | ned kvě 04, 2008 1:29 pm

Re: TimeCapsule - zalohovanie dat aplikacii

Tak jsem asi "jitrnice", protože mám ve složce /var/mobile/Library mám jen tři adresáře:
- Installer
- Lockdown
- Preferences
:( nic víc...
 

watterman | ned kvě 04, 2008 1:37 pm

Re: TimeCapsule - zalohovanie dat aplikacii

tak je vytvoř, když tam nejsou...
 

papaya | ned kvě 04, 2008 3:00 pm

Re: TimeCapsule - zalohovanie dat aplikacii

viz. můj příspěvek výše: ať nahraju původní zálohu z 1.1.3 do /var/mobile/Library/TimeCapsule nebo /var/root/Library/TimeCapsule - program ji stejně nevidí!
No nic asi se vracím k 1.1.3, protože záloha v Timecapsule je ta jediná co mám - jak se říká, když něco funguje - nes** se do toho...

U mne bouhužel nastal problém, že po instalaci (myslím že) aplikace pro správné zobrazení jména volajícího se mi zobrazovaly jména volajících POUZE z Čech! Vzhledem k tomu, že žiji v Anglii a 90% telefonních čísel mám anglických mi tento patch nadělal víc škody než užitku! Bohužel nezobrazení jména volajícího zůstalo i po odinstalování většiny app, přestože již léta ukládám všechny čísla v mezinárodním formátu +44, +420 apod. - tudíž restore a přechod na 1.1.4
 

watterman | ned kvě 04, 2008 3:50 pm

Re: TimeCapsule - zalohovanie dat aplikacii

No tak moc jsem toho nepochytil, jednou to tam nahraješ, podruhý nevidíš tu složku... Co si mám vybrat? :)
Když ti to nejede na 1.1.4, těžko ti to pojede jinak... 1.1.3 nebo nižší verzí ničemu nepomůžeš. Ale když chceš zkoušet a trávit u toho zbytečně moc času, tak prosim 8)

Buď mě napadá, že to kopíruješ do špatného adresáře (což pochybuju).
Nebo tam máš teď novější verzi a ta prostě už nechce vzít zálohu ze starší verze

Pritmivní věci jako restart poté co si to tam nahrál, nebo vyzkoušení nastavit permision (nvm jestli je potřeba) si určitě zkoušel. Takže nevim...
 

papaya | ned kvě 04, 2008 5:25 pm

Re: TimeCapsule - zalohovanie dat aplikacii

Díky za Tvojí výdrž Wattermann (občas si taky připadam jak Tatar)
ok, zkusim to ještě jednou...

1, udělal jsem úspěšně zálohu nastavení telefonu 1.1.3 v TimeCapsule v.0.31b2
2, přes WinSCP jsem zálohu zkopíroval do PC (celý adresář Timecapsule)
3, provedl jsem restore na 1.1.4 + Do it All v Ziphone 3.0
4, v Installeru ke stavajícímu BSD Subsystem, OpenSSH nainstaloval Community Sources, Services, ZiPhone iBricker Fix a samozřejmě Timecapsule v.031b2
5, Při pokusu nahrátí zálohy zpět z PC přes WinSCP (login root & alpine) jsem ale složku Timecapsule ve /var/mobile/Library nenašel (mám zde pouze Installer, Lockdown, Preferences)
6, Zkusil jsem podle Tvé rady přesto zkopírovat zálohu do složky /var/mobile/Library, provedl restart, ale žádná záloha v app Timecapsule vidět není
7, Cvičně jsem zkusil vytvořit novou záloho v aplikaci, ta se sice vytvořila, ale přes WinSCP ji nikde v iPhone nemůžu najít!

COŽ MĚ DOVEDLO K ZÁVĚRU, ŽE SE BUĎTO UKLÁDÁ NĚKAM ÚPLNĚ JINAM, NEBO NA NI PŘES WINSCP Z NĚJAKÉHO DŮVODU NEVIDÍM STEJNĚ JAKO NA OSTATNÍ DATA, KTERÁ BY BĚŽNĚ MĚLA BÝT VE SLOŽCE var/mobile/Library/ nebo /var/root/Library/ (JE TO TAK - PODLE MNE NEVIDÍM CELOU ADRESÁŘOVOU STRUKTURU, NEBO HLEDÁM ÚPLNĚ MIMO?)

PS: Při pokusu restore zpět na 1.1.3 jsem skončil u chyby iTunes 1015, takže teď nevím, co bude menší zlo, jsetli přijít o jedinou zálohu, nebo se mordovat s verzí 1.1.3...? :roll:
 

papaya | ned kvě 04, 2008 5:37 pm

Re: TimeCapsule - zalohovanie dat aplikacii

:idea: Nakonec jsem se do souborového systému dostal pomocí Total Commander pluginu T-Pot 1.1 (který jsem sice před tím zkoušel, ale nyní zřejmě díky ZiPhone iBricker Fixu funguje)! Nyní restore zálohy z FW1.1.3 proběhlo bez komplikací!






[i]

Tvůj příspěvek promazán, máme zde jasně daná pravidla .. Julek
 

watterman | ned kvě 04, 2008 6:17 pm

Re: TimeCapsule - zalohovanie dat aplikacii

Tak to jsem rád, že to funguje :)
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Aplikace pro PC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé