MP3 automatický tagger

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.

vilczech | ned pro 05, 2010 11:10 am

MP3 automatický tagger

Zdravim, asi nejsem jediny kdo ma v iTunes gigabajty hudby. Piscniky mam ale z ruznych zdroju a tak ne vsechny sou otaggovane. Hledam program pro PC ktery je tagguje automaticky pres nejaky server. Uz existuje TuneUp pro iTunes ktery je ale dost drahy. Neznate nekdo free alternativu? Nebo neco znamejsiho ze bych to sehnal od znamych atd..

MediaMonkey blbne..

Adminum chvalim zimni vyzdobu ;-)
 

Lincoln Six Echo | ned pro 05, 2010 11:33 am

Re: MP3 automatický tagger

Když jsem měl Winamp, tak mi dokonce otagoval Ewu Farnou ( :oops: :D ), ale bez diaktritiky. Já si většinou taguju album ručně hned po stažení, takže několik GB hudby jsem s Winampem nezkoušel.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3739
Registrován:
pát čer 25, 2010 8:53 pm

vilczech | ned pro 05, 2010 1:25 pm

Re: MP3 automatický tagger

Me teda Winamp vubec nepomohl. Mam verzi 5.5 a nemuzu najit tu funkci taggovani. Nejaky jinak program uz neni? Furt hledam ale nachazim jen manualni taggery. A pokud mozno mohlo by to umet hledat i CoverAlba
 

marty_oc | ned pro 05, 2010 1:46 pm

MP3 automatický tagger

Úplně automatick to nepujde asi ničím, i Tuneup vyžaduje nějaké potvrzování a tak. Já taguji v přehrávači foobar2000 a buď používám standardní funkci na tagování přes freedb nebo plugin discogs, který umí i album art. Všechna data stahuje z webu discogs.com, kde je snad úplně všechno - nemám dona nic, co bych tam nenašel, a to mám i dost obskurní kousky.
Takže doporučuju. Jen ty covery to neplní do ID3 přímo, to chce pak dodělat v iTunes.
 

Uživatelský avatar Apache23 | ned pro 05, 2010 2:03 pm

Re: MP3 automatický tagger

mp3tag ale o automatickosti sa neda hovori.
iPhone 4 32GB JB by GP
iPhone 3GS 32GB JB / druhý bol úžasný
iPhone 2G 16GB US JB / na prvý sa nezabúda :)
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1181
Registrován:
ned dub 27, 2008 1:58 am
Bydliště: BBzoo

Uživatelský avatar matouch350 | ned pro 05, 2010 8:20 pm

Re: MP3 automatický tagger

Já jsem zkusil program TidySongs a celkem mi pomohl. 75% knihovny bez problému rozpoznal, otaggoval a i artwork stáhl ;-)
http://www.tidysongs.com/
iPhone 5S 32 GB, iOS 8.2
MacBook Pro Retina 13" Late 2013, 8GB RAM, Yosemite 10.10 GM
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 573
Registrován:
pát dub 09, 2010 5:52 pm
Bydliště: Kutná Hora

Uživatelský avatar phaeton_esc | ned pro 05, 2010 10:48 pm

Re: MP3 automatický tagger

možná Tag & Rename..
Hack Pro, 10.9.x
iPad 3 WiFi 32GB (iOS 7)
iPhone 4 32GB (iOS 7)

na PM odpovídám podle nálady
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 520
Registrován:
úte srp 05, 2008 1:43 pm

kubisna | pon pro 06, 2010 12:02 pm

Re: MP3 automatický tagger

Tag Rename je nejlepsi... :wink:
Host
Host
 
Příspěvky: 19
Registrován:
sob srp 15, 2009 12:09 pm
Bydliště: Praha

vilczech | pon pro 06, 2010 3:47 pm

Re: MP3 automatický tagger

Prave sem nainstaloval TidySongs ale vubec nevim jak mam songy do toho programu pridat nebo jak je opravit kdyz kliknu na "fix your songs" nic se nestane .. :(

Tag Rename mi nepomohl tez - nevim kde je tam moznost automatickeho ( weboveho ) editovani.
 

vilczech | pon pro 06, 2010 4:00 pm

Re: MP3 automatický tagger

marty_oc píše:Úplně automatick to nepujde asi ničím, i Tuneup vyžaduje nějaké potvrzování a tak. Já taguji v přehrávači foobar2000 a buď používám standardní funkci na tagování přes freedb nebo plugin discogs, který umí i album art. Všechna data stahuje z webu discogs.com, kde je snad úplně všechno - nemám dona nic, co bych tam nenašel, a to mám i dost obskurní kousky.
Takže doporučuju. Jen ty covery to neplní do ID3 přímo, to chce pak dodělat v iTunes.

Tak me by nevadilo kdybych musel neco potvrdit ale abych nemusel nejak shanet nazvy pisnicek a navic - jak chcete zjistit nazev pisnicky 4 roky stary ktera ma tagy: Stopa01,Unkrown Atrist, Unkrown Album,Unkrown Genre,Unkrown Year..
 

Uživatelský avatar phaeton_esc | úte pro 07, 2010 12:48 pm

Re: MP3 automatický tagger

zkus ještě tohle - http://musicbrainz.org/doc/MusicBrainz_Picard

u mp3 souborů který nemají skoro žádný (nebo vůbec žádný) tagy mi to občas docela pomohlo, i když to je piplačka..
Hack Pro, 10.9.x
iPad 3 WiFi 32GB (iOS 7)
iPhone 4 32GB (iOS 7)

na PM odpovídám podle nálady
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 520
Registrován:
úte srp 05, 2008 1:43 pm

vilczech | úte pro 07, 2010 5:22 pm

Re: MP3 automatický tagger

Tohle je k nicemu skousim na Googlu i tady co tu pisete ale nic tak dobryho jako TuneUp sem nenasel :(
Mel jsem jen trial verzi.
 

Morte | úte pro 07, 2010 7:59 pm

Re: MP3 automatický tagger

Nic tak dobreho jako TuneUp neni bohužel
Host
Host
 
Příspěvky: 61
Registrován:
sob kvě 03, 2008 8:45 am

JC_Gucci | pon led 31, 2011 3:39 pm

Re: MP3 automatický tagger

Automatickym taggerum neverim. Pouzivam mp3tag ktery stahuje tagy i covery z amazonu a umi i prejmenovani souboru... presto se mi kazdou chvili stane, ze pisne jsou ve slozce spatne (napriklad z toho alba jedna chybi a misto ni je tam jina) a najednou mate u neceho tagy uplne spatne. Nekdy to taky chce manualne upravit poradi pisni, aby se tagy nahraly k tem spravnym. Jestli s tim mate nekdo zkusenosti a nektery z navrhovanych programu je spolehlivejsi (napriklad kontroluje delku pisne), tak prosim doporucte.
 

vilczech | čtv úno 03, 2011 6:07 pm

Re: MP3 automatický tagger

To by chtelo.. Ale kdyz stahujete hudbu z amazonu nebo iTunes Storu tak to otaggovane je ne? Ja vestnou stahuju pres torrent a otaggovane to je. Nenarazil sem ze by tam aspon zakladni tagy nebyli ( Artist,Name, Album )
 

Wollf | pon dub 04, 2011 4:56 pm

Re: MP3 automatický tagger

Music Brainz Picard
 

vilczech | úte dub 05, 2011 7:32 am

Re: MP3 automatický tagger

Podivam se, ale hudbu uz asi budu taggovat sam.. Prece jenom ne vsechny skladby to ma v dadabazi
 

roschfoure | úte dub 05, 2011 7:37 am

Re: MP3 automatický tagger

Ja osobne jsem toto provadel nejak primo v iTunes. Uz si nevzpominam jak jsem iTunes k tomu donutil ale taky me to otagovali a celkem rychle a jednoduse. A nestalo se me ze by to otagovalo spatne. Vzdy kdyz si neni jisty tak se pta.
 

Uživatelský avatar slonik | čtv dub 07, 2011 1:29 pm

Re: MP3 automatický tagger

Taky mám s iTunes nejlepší zkoušenost...
iPhone 5 8.1.3 nonJB + iPad 3 8.2 nonJB
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 368
Registrován:
sob úno 06, 2010 5:37 pm
Bydliště: Praha

etmare | úte dub 19, 2011 9:32 pm

Re: MP3 automatický tagger

Ja pouzivam Mp3Tag. Podla mna najludskejsi...
Host
Host
 
Příspěvky: 16
Registrován:
pát led 09, 2009 9:18 pm
Bydliště: Slovensko

Uživatelský avatar Colpeas | sob dub 30, 2011 4:06 pm

Re: MP3 automatický tagger

Při přechodu na lossless jsem ve volném čase otagoval téměř 150GB hudby jen za pomoci wikipedie a funkce get album artwork v iTunes, popř. Google images. Problém to není, jenom je to potřeba dělat systematicky. Je to časově náročné (já jsem během tagování jednotlivých alb vždy ještě další konvertoval do ALACu), ale je to asi nejspolehlivější varianta a je to zadarmo.

Pokud máš alba, kde je unknown úplně všechno, nezbyde ti nic jiného, než aspoň něco vyplnit, aby programy jako TuneUp měly aspoň nějaký záchytný bod. Nikdo ti ale nezaručí, že to i přesto vyplní správně - různé lokální verze jednotlivých alb mají různé tracklisty - písničky navíc, zpřeházené pořadí songů, místo některých písniček jiné, atd.

Takže zkusit to můžeš, ale pravděpodobně bude třeba výsledky kontrolovat, například: kdybys měl album Elephunk od BEP, mohlo by se ti že ti písničku Let's get it retarded otaguje jako Let's get it started, která je na US verzi jako náhrada za první zmíněnou...

2012 MacBook Air 13" 1.8GHz | 8GB RAM | 128GB SSD
2010 MacBook Pro 13" 2.4GHz | 8GB RAM | 750GB - odcizen! S/N: W805312VAPT
2006 Mac Pro 8-Core 2,33GHz | 16GB RAM | 256GB SSD + 3TB RAID0 | ATi HD4870 1GB
2005 PowerMac G5 Quad 2,5GHz | 8GB RAM | 1TB RAID0 | Quadro FX4500 512MB
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1307
Registrován:
ned zář 20, 2009 9:26 am
Bydliště: Praha

doddi | sob dub 30, 2011 5:34 pm

Re: MP3 automatický tagger

Jednoznacne najjednoduchsi sposob, ako otagovat mp3, je Tag & Rename. Staci si otvorit priecinok s albumom, oznacit v nom vsetky mp3 a stlacit ikonku CD (je v tej liste, kde je vela ikon, zhruba v strede ked si dobre pamatam). Najde to drvivu vacsinu mainstreamovej hudby, udaje taha z cddb. Ak album nenajdes tymto sposobom, tak je hned vedla toho dalsia ikona, cez ktoru vies vyhladavat albumy na amazone a niekolkych dalsich serveroch a je takmer 100% sanca, ze album otagujes. Staci sa tomu trosku povenovat, potom je otagovanie albumov otazkou par sekund.
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Aplikace pro PC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé