iPhone 5 - reklamace

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

lukasuhrik | pát črc 26, 2013 8:49 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Tak včera večer som písal do slovenského VSP Data a chcel som sa informovať o stave opravy mojho iP 4, kedže som na ich stránke videl možnosť sledovania stavu opravu ale chcelo to login. Dnes ráno mi prišla odpoveď že im mám zaslať IMEI a budu má informovať o stave opravy. Tak som im poslal nové a aj to staré a popísal som situáciu týkajucu sa tej záruky či im to ukazuje v systéme kedy som bol v telekome zaniesť iphone atd. Odpísali mi behom 10-15min, že zariadenie momentálne čaká na náhradný diel, predpokladaný termín ukončenia je druhá polovica budúceho týždna...(takže mi to pravdepodobne riadne zreklamovali) ..a čo sa týka tej záruky tak že sa samozrejme záruka predlžuje o dobu kedy bol MT podaný (26.6.) na reklamáciu v Telekome až do doby kedy bola oprava ukončená (9.7.)..a sms s telekomu ze si mám prijst pre zariadenie prišla 11.7.
Takže tolko k mojej skúsenosti a objasneniu predlženia záruky...takže servis VSP Data možem len odporučiť...dám vedieť ked MT príde, či je všetko funkčné a či je opravený alebo nový.

Edit:
Nakoniec dnes prišla sms že si mam zariadenie prevziať...operátorka povedala ze mi dali nové zariadenie, nesnažila sa ma presviedčať že len vnútro je iné..popis opravy, predĺžená záruka uznaná, výmena swap modulu, nové IMEI. Iphone som skúšal a ide super, neprehrieva sa a batéria tak isto drží dobre.
Host
Host
 
Příspěvky: 23
Registrován:
čtv črc 21, 2011 1:17 am

palinhoo | čtv srp 01, 2013 6:17 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Dnes som zaniesol moju 5tku na reklamaciu do Telekomu nefunkcne power tlacitko. Chcem sa spytat tym ktorym to uznali dali nove zariadenie ?
Host
Host
 
Příspěvky: 81
Registrován:
ned zář 05, 2010 7:47 pm
Bydliště: Dubnica Nad Vahom

gbuda | pon srp 19, 2013 4:06 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Odesílal jsem iPhone 5 cez Vodafone 13.8.2013 z důvodu nefunkčního power buttonu, resp. fungoval jen kousíček v levém rožku na velký stisk ... plus probíjení iPhone při přijatém hovoru a propojeném cez kabel do PC. Cítím na uchu brnění při probíhajícím hovoru. Plus jsem uvedl, že se nezvykle přehřívá při delším hovoru a venku je téměř nepoužitelný. Už mi vyskočily dvě varování o teplotě. V britexu ho dnes přijali dle IMEI mám u stavu objednávky stav: Zpracovává se.

Tak jsem velice zvědav jeslti budu zase ten smolný a pouze mi ho opraví :(


EDIT: Tak dnes 21.8.2013 mi doručili iPhone na pobočku Vodafonu, kolem desáté ráno. Přišel mi uplně nový telefon. Vše bez problému. Rychlé vyřízení a ze strany Vodafonu vyhověli ve všem. Jen mě zklamalo to, že nebýt britexu a možnosti sledování vyřízení reklamace a následně sledování DPD bych o tom ani nevěděl. Musel jsem do Vodafonu volat sám. Až na mou urgenci to urychlili a rozbalili a mohl jsem si to vyzvednout. Prý tam měli hodně práce :D
 

vaco07 | pát srp 23, 2013 8:19 am

Reklamace iphone

Jde reklamovat iPhone 5 v qstore v ostravě když byl zakoupeny v apple store?
Naposledy upravil iTukan dne pát srp 23, 2013 8:29 am, celkově upraveno 1
Důvod: celé téma o reklmacích iP5, příště hledej... přesunuto
 

Uživatelský avatar mork4 | stř srp 28, 2013 5:42 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Ahojte chcel by som sa spytat. Mam problem s IP5, ked natacam kamerou nieco, tak hocikedy mi vidiet na displeji kadejake farby napr modra, tam skace proste take skreslene to je. Dalsia vec je ze mam strasne slaby signal, niekedy sa mi ludia nemozu vobec dovolat.
Iphone je trocha obity co sa tyka krytu.
Je mozne ze by som v reklamacii dostal novy kus ?
Ip je zo slovenska, operator Orange.

Dalsia otazka je podla coho zistiuju technici ci nebol iphone otvoreny a ci nepadla zaruka ?
“Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.” Albert Einstein

 Macbook Pro 15 late 2013
 iPhone 6 64GB
† iPhone 5 16GB
† iPhone 4 16GB
† iPod Touch 2G 8GB
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 271
Registrován:
úte zář 28, 2010 3:02 pm
Bydliště: Liptovsky Mikulas (Slovensko)

WebScript | čtv srp 29, 2013 8:18 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Zistia to veľmi jednoducho. Pozrú sa najprv na vonkajší kryt iPhone, ak je v zlom stave, tak ti reklamáciu neuznajú z dôvodu mechanického poškodenia. Potom po rozobratí iPhone vidíš takú plastovú lepičku, ktorá keď sa poruší tak strácaš záruku. Ak si dobre pamätám, tak ty si si rozbil display, však? Narýchlo som kukal na teardown iPhone 5 a zdá sa, že ide kompletne vymeniť display aj bez porušenia záruky, ale musíš to urobiť opatrne, aby si to nikto nevšimol (Ak meníš LCD tak iba za originál, ak meníš iba sklo, tak si to pravdepodobne nevšimnú ak ho dobre nalepíš). Napríklad čierny iPhone 5 má čierne skrutky, tak dávaj pozor aby si ich moc nepoškrabal, nech nevyzerajú, že si to 10x rozrobil. Potom vo vnútri si dávaj pozor aby si nepoškodil iné komponenty alebo nezaprášil vnútro. V žiadnom prípade neodstraňuj nálepku s nápisom "Warranty" (taký plastový nalepený pásik, ktorý sa ťahá až pod baterku). Nepoškrab žiadne krytky vo vnútri a všetky skrutky si odlož tak aby si vedel kde má ktorá ísť. Potom to už len opatrne zložiť a nemal by to nikto zistiť. :)
Ja si myslím, že pravdepodobne s tými problémami dostaneš nový iPhone, ale keď máš rozbitý predný panel tak na to zabudni bez výmeny skla. :)
P.S. ak by si si chcel kuknúť ako rozobrať iPhone, tak tu máš odkaz: http://www.ifixit.com/Teardown/iPhone+5 ... wn/10525/1
iPhone 5 32GB Black iOS7 | MacBook Pro 13,3" 2012 Intel Core i5 4GB RAM | iPhone 4 16GB White
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 299
Registrován:
ned kvě 22, 2011 6:29 pm

Uživatelský avatar mork4 | čtv srp 29, 2013 9:31 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Ide o to ze som rozbil ten display (ked neratam ostane problemy, kadejake farby pri natacani obcas, a stratu signalu). Display som vymenil za daku blbost z ebayu na ktorej sa mi moc nepozdavaju farby, celi sa mi zda ze ide do zlta, neviem mozno je to len pocit ale fakt sa mi to zda. No a takto by som ho chce zaniest do orange a skusit dostat novy kus, ale tak nevim ci to stoji za to byt mesiac bez telefonu. Cosa tyka rozobratia tak som to robil podla navodu na ifixit a vsetky skurtky som dal na povodne miesto vsetko som dal tak ako bolo.
“Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.” Albert Einstein

 Macbook Pro 15 late 2013
 iPhone 6 64GB
† iPhone 5 16GB
† iPhone 4 16GB
† iPod Touch 2G 8GB
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 271
Registrován:
úte zář 28, 2010 3:02 pm
Bydliště: Liptovsky Mikulas (Slovensko)

Uživatelský avatar Zemlicka | pát srp 30, 2013 12:11 am

Re: iPhone 5 - reklamace

za par dni ti daju novy telefon ked to klapne.tolko trva reklamacia.mne dali novy telefon do 4dni.mal som medzitym lowend androida a plakal som normalne ;) des a hroza.
iPhone 5S
iPad Air
Hackintosh Mavericks (docasne)
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 490
Registrován:
úte dub 07, 2009 4:48 am

WebScript | pát srp 30, 2013 7:45 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Ja by som to nedaval ;) Neviem na akého "odborníka" natrafíš, ale originál od kópie rozoznáš za 1 sekundu... A ešte keď má zlú farebnú škálu :P Preto ti píšem aby si si opravil starý display a dal reklamovať, bude ťa to stáť okolo 40 - 45 eur a kúsok z tvojho času :P Ale môžeš to skúsiť a riskuješ zrušenie záruky.
P.S. mňa čaká reklamácia tiež, ale posúvam to, lebo ešte nemám žiadny náhradný mobil (ak nerátam SE k610i a staršie) :unknown: a v Orange som mal vždy "šťastie" na staré lowend SE (raz to dokonca malo WIFI ale vstavaný java prehliadač :crazy: )
iPhone 5 32GB Black iOS7 | MacBook Pro 13,3" 2012 Intel Core i5 4GB RAM | iPhone 4 16GB White
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 299
Registrován:
ned kvě 22, 2011 6:29 pm

Uživatelský avatar Zemlicka | sob srp 31, 2013 12:44 am

Re: iPhone 5 - reklamace

ja som dostal htc desire :-) luckyyy
iPhone 5S
iPad Air
Hackintosh Mavericks (docasne)
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 490
Registrován:
úte dub 07, 2009 4:48 am

Uživatelský avatar mork4 | sob srp 31, 2013 10:13 am

Re: iPhone 5 - reklamace

Ved prvy bod bude pokus opravit povodny display, len cakam naradie, volakde z mexika to ide. A ked sa nepodari, tak vyskusam druhu moznost s tou reklamaciou.
“Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.” Albert Einstein

 Macbook Pro 15 late 2013
 iPhone 6 64GB
† iPhone 5 16GB
† iPhone 4 16GB
† iPod Touch 2G 8GB
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 271
Registrován:
úte zář 28, 2010 3:02 pm
Bydliště: Liptovsky Mikulas (Slovensko)

Uživatelský avatar Barberry.pha | sob srp 31, 2013 10:21 am

Re: iPhone 5 - reklamace

A myslíš že ti uznají záruku když se v iPhonu evidentně hrabal?
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Uživatelský avatar mork4 | sob srp 31, 2013 11:22 am

Re: iPhone 5 - reklamace

No prave preto som sa pytal, ze podla coho to technik zisti ci bol otvoreny. Pretoze ked som ho otvaral nikde som nevidel ziadne blomby ani nic podobne, cize fakt netusim. A zo srobkamy som narabal normalne, mal som na to srobovak malicky cize som ich niako neposkodil.
“Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.” Albert Einstein

 Macbook Pro 15 late 2013
 iPhone 6 64GB
† iPhone 5 16GB
† iPhone 4 16GB
† iPod Touch 2G 8GB
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 271
Registrován:
úte zář 28, 2010 3:02 pm
Bydliště: Liptovsky Mikulas (Slovensko)

Uživatelský avatar Barberry.pha | sob srp 31, 2013 12:56 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

A myslíš že nepoznají originál displej od nějakého z eBay?
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Uživatelský avatar mork4 | sob srp 31, 2013 3:31 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Uvidime :) tak ti poviem, keby ten display co som tam dal z ebayu, vymenia v nejakom servise, tak tomu kazdy veri ze je original a clovek by si ani nevsimol ze je to fake. Lenze ja poznam jeho povod a stale sa nad tym zamyslam, pozorujem farby pri roznych uhloch, a zda sa mi iny. Cize neviem, podla mna ked ide telefon na reklamaciu s tym ze blbne kamera a nieje signal, tak technik sa displayu moc venovat nebude. Uvidime vyskusam to.
“Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.” Albert Einstein

 Macbook Pro 15 late 2013
 iPhone 6 64GB
† iPhone 5 16GB
† iPhone 4 16GB
† iPod Touch 2G 8GB
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 271
Registrován:
úte zář 28, 2010 3:02 pm
Bydliště: Liptovsky Mikulas (Slovensko)

WebScript | úte zář 03, 2013 9:41 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Takto :) Obaja ste mimo
Ja píšem o výmene skla, nie displaya (ak niekto nevie tak iPhone HW - iPhone 5 rozbité sklo a posledná stránka). Pri výmene skla to nespoznajú ak to šikovne spraví (známy je servisák, dal som mu display s vymeneným sklom a neveril, že to nieje originál zlepené).
Ak vymení sklo, tak mi ver, že aj keby ti to menil Bill Gates tak to zistia v servise, neoriginálny display nevyzerá rovnako odzadu a aj flex káble sú iné.
iPhone 5 32GB Black iOS7 | MacBook Pro 13,3" 2012 Intel Core i5 4GB RAM | iPhone 4 16GB White
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 299
Registrován:
ned kvě 22, 2011 6:29 pm

@solokaprik | pát zář 13, 2013 8:31 am

Reklamace iPhone 5

Jak to bude teď když Apple stáhl z výroby iPhone 5 s reklamací?

Díky
Naposledy upravil iTukan dne pát zář 13, 2013 10:04 am, celkově upraveno 1
Důvod: celé téma o reklmacích iP5, že? Přesto založíš nové... sloučeno
Apple iPhone 5 16GB - black
Apple iPad Mini 16GB wifi - black
Apple iMac 21,5" (late 2012)
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován:
čtv kvě 31, 2012 2:48 pm
Bydliště: Vidíte ten palác? Tak tam ne.. (Praha, Czech Republic)

Uživatelský avatar Ondřej Gahura | pát zář 13, 2013 8:41 am

Re: Reklamace iPhone 5

Jak asi? Když ještě v Britexu reklamuješ 3GS, tak 5 nebude nejmenší problém
Host
Host
 
Příspěvky: 101
Registrován:
ned kvě 05, 2013 6:21 am
Bydliště: Zlínský kraj

Uživatelský avatar Barberry.pha | pát zář 13, 2013 8:49 am

Re: Reklamace iPhone 5

To že je neprodává neznamená že nemá kusy na reklamaci.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Uživatelský avatar Mertsoft | pát zář 13, 2013 8:58 am

Re: Reklamace iPhone 5

Reklamační proces je pořád stejný, dva roky stále platí...
1.1.2 OOB [Turbo SIM] -> 4.2.1 JB CZ 16GB contra Vario WM6
MacBook PRO, AIR, iPad -> Windows 7U -> Exchange 2010 -> Apple iPhone Developer -> Apple Product Professional 2010 = http://iPhone3G-Servis.cz
Apple Authorised Reseller + Servis iPhone v Praze
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 348
Registrován:
úte led 29, 2008 2:36 pm
Bydliště: Na Míčánkách 4

Uživatelský avatar Ronaldok | pát zář 13, 2013 9:16 am

Re: iPhone 5 - reklamace

Tak mam jiz podruhe reklamovanej iphone a vzdy kdyz se mi vrati tak neni proste dokonalej, ted aktualne ma suplicek na sim jiny odstin te cerne nez okolni ramecek. Suplik na sim je svetlejsi. Je to dost videt. Neda se nekde zakoupit jen ten suplicek na sim? Diky za info.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 199
Registrován:
ned úno 03, 2008 7:55 pm

Uživatelský avatar Barberry.pha | pát zář 13, 2013 9:48 am

Mu šlo o to že by teďka počkal z prodejem svého ip5 a po uvedení 5S by ho reklamoval a chtěl tu 5 vyreklamovat za 5S.
Že nebudou mít na výměnu 5, když je Apple přestal prodávat.

Typická česká vychcanost.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Uživatelský avatar Zemlicka | pát zář 13, 2013 2:47 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

to nech sa neboji i5 na vymenu 100% budu :-))
iPhone 5S
iPad Air
Hackintosh Mavericks (docasne)
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 490
Registrován:
úte dub 07, 2009 4:48 am

@solokaprik | pát zář 13, 2013 3:08 pm

Re:

Barberry.pha píše:Mu šlo o to že by teďka počkal z prodejem svého ip5 a po uvedení 5S by ho reklamoval a chtěl tu 5 vyreklamovat za 5S.
Že nebudou mít na výměnu 5, když je Apple přestal prodávat.

Typická česká vychcanost.

O to mi vážně nešlo, jen jsem se pro jistotu optal jak to je. Sorry ale takhle vychcanej nejsem, vždyt je to totální kravina aby dali 5S !!
Apple iPhone 5 16GB - black
Apple iPad Mini 16GB wifi - black
Apple iMac 21,5" (late 2012)
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován:
čtv kvě 31, 2012 2:48 pm
Bydliště: Vidíte ten palác? Tak tam ne.. (Praha, Czech Republic)

Zland | úte zář 17, 2013 3:26 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat. Myslíte, že mi vyreklamují Iphon 5, ktery mi spadnul do malý loužičky slaný vody, no ale od tý doby blbne displej, nemá s tím někdo zkušenosti prosím? Děkuji za rady.
Host
Host
 
Příspěvky: 1
Registrován:
úte zář 17, 2013 3:21 pm

Lukasek1 | stř zář 18, 2013 6:40 pm

iPhone reklamace

Zdravím, mám takový problém, nebo né problém, ale spíše obavy. Po zhruba 3 měsících používání nového iPhonu 5 mi přestalo fungovat zamykací tlačítko, nejdříve částečně a poté úplně. Kamarádka měla stejný problém a řekla mi, že reklamaci ji bez problémů uznali a dali jí nový iPhone. Tak jsem si říkal že až budu v situaci kdy telefon nebudu potřebovat, dám ho na reklamaci. Jenže do té doby mi nešikovně spadl a praskl mu display. není to nějak dramatické, jde o "přímku" od prostoru nad kamerou přibližně po tlačítka ovládající hlasitost takže v práci mi to nijak nebrání, ale bojím se že mi kvůli tomu nyní neuznají reklamaci. Co myslíte? Stalo se to někomu z vás? předem děkuji za odpovědi :)
Naposledy upravil xslide dne stř zář 18, 2013 6:43 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto. Sloučeno.
Host
Host
 
Příspěvky: 1
Registrován:
stř zář 18, 2013 6:31 pm

Matulko183 | čtv zář 19, 2013 10:11 am

Re: iPhone 5 - reklamace

Chalani mam na vas taku otazku. Mesiac vlastnim iphone5 64gb black a pred tym som bol majitelom dvoch 4S 16gb a teraz mam uz 3ti iphone 5 co je stale na reklamacii a dosiel mi vcera ten spominany 3ti kus. Je to swap model a som s neho zhrozeny. Tlacidlo uzamykania a vypnutia zvuku hrka ako na 30eurovom modely z ciny. Poradte mi co mam uz robit. Jedna 5ka horsia ako druha co mi posielaju :(
Host
Host
 
Příspěvky: 11
Registrován:
čtv zář 19, 2013 9:21 am

Uživatelský avatar Marek | čtv zář 19, 2013 10:21 am

Re: iPhone 5 - reklamace

Skôr by som povedal že hrká autofocus a nie tlačidlo, a to robí na každom iPhone
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4941
Registrován:
pon led 04, 2010 11:19 am
Bydliště: Veľká Lomnica (SVK)

Matulko183 | čtv zář 19, 2013 10:56 am

Re: iPhone 5 - reklamace

Marek: nie nie tlacitka vsetky su nieake rozhrkane okrem home tlacidla.. Ked chytim tlacidlo a zatrasiem tak nic peknee a viem to mal som vela iphonov. Takuto volu ako tento nemal este ziadny iphone ani iny mobil. Nechapem to co sa stalo v servise. Pojde tam asi znovu.. :(
Host
Host
 
Příspěvky: 11
Registrován:
čtv zář 19, 2013 9:21 am

Bobo17 | sob zář 21, 2013 9:39 am

Re: iPhone 5 - reklamace

Pánové
Žluté pruhy 2 mm podél display na bílém pozadí je důvod na reklamaci že?
Macbook Air 2013 i5 256GB
iPhone 5S Space Grey
iPhone 6 64 GB Space Grey
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 232
Registrován:
čtv zář 13, 2012 8:59 pm

Uživatelský avatar ikena | sob zář 21, 2013 6:55 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

určitě
iPhone 6 Plus 64GB | iPad 3 32GB Wi-Fi
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 175
Registrován:
ned říj 28, 2007 4:28 pm

PourMi | úte říj 15, 2013 7:11 am

Re: iPhone 5 - reklamace

Vcera v pondeli 14.10 jsem si vyzvedl balik s novym ip 5 16gb white a za pul hodiny po rozbaleni uz jsem ho vezl reklamovat.Vadny power button..
Rekl jsem, ze chci rovnou, ze neni normalni aby uplne novy ip mel takovy problem.Sepsali jsme to a chlapik si vzal vse vcetne krabicky a ip.
Jal se resi takove reklamace?
Bude to vymena uplne noveho ip s krabickou, nebo pujde o tzv. swap?Coz je mi jedno, protoze mi prijde ze swapove ip jsem lepsi(zkusenost 3 ip 4s).
Host
Host
 
Příspěvky: 45
Registrován:
pát říj 19, 2012 11:08 pm

Martas12 | úte říj 15, 2013 8:17 am

Re: iPhone 5 - reklamace

Chlapík by ti měl dát rovnou nový iphone5, na reklamaci bych já nepřistoupil, prodali ti vadné zboží a buď ti měli dát nový iphone5 nebo vrátit peníze.

Jestli dostaneš nový nebo swap to nevím, ale pak dej určitě vědět jak jsi dopadl. Pokud je to seriozní prodejce dají ti nový kus zabalený origo v krabici..
Host
Host
 
Příspěvky: 24
Registrován:
ned zář 08, 2013 12:24 pm

PourMi | úte říj 15, 2013 8:23 am

Re: iPhone 5 - reklamace

Trval jsem na vymene rovnou za novy, ale rekl mi, ze nejdriv se to musi poslat do servisu, aby si to oni zkontrolovali, coz je kravina kdyz i on sam videl, ze to tlacitko jasme nejde.
Host
Host
 
Příspěvky: 45
Registrován:
pát říj 19, 2012 11:08 pm

Martas12 | úte říj 15, 2013 8:34 am

Re: iPhone 5 - reklamace

Tak je to kravina, do 14 dnů máš právo odstoupit od smlouvy. Pokud to poslal do servisu, tak teď už jenom čekat zda ti pošlou nový kus nebo swap.
Host
Host
 
Příspěvky: 24
Registrován:
ned zář 08, 2013 12:24 pm

Uživatelský avatar iTukan | úte říj 15, 2013 8:43 am

Re: iPhone 5 - reklamace

Je potřeba rozlišovat reklamaci a odstoupeni od smlouvy. Jsou to podstatně rozdílné věci.
V případě,že mu odmítli dát nový, měl chtít odstoupit od smlouvy. Rozhodl se (souhlasil s) pro reklamaci, takže se bude čekat na vyřízení.
To že nechtěl sám prodavač na místě posoudit funkčnost/nefunkčnost telefonu, je na interních pravidlech firmy jak mají prodavači postupovat.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  AW4 
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3019
Registrován:
sob úno 07, 2009 5:54 pm
Bydliště: Židlochovice

PourMi | úte říj 15, 2013 8:45 am

Re: iPhone 5 - reklamace

Jak pisu, je pro me jedno jestli to bude swap nebo ne, hlavne ze bude fungovat a kdyz ne, tak porad dokola reklamovat.
Host
Host
 
Příspěvky: 45
Registrován:
pát říj 19, 2012 11:08 pm

Bobo17 | stř říj 16, 2013 10:14 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

OK

Modelová situace:
Dojdu do kamenné prodejny koupím si nový iPhone

Rozbalím a dejme tomu bude podřený

I tak mám právo odstoupit od kupní smlouvy?

Mě se stalo v lednu, že jsem koupil nový iPhone 5 a byl z boku škráblý, prodavač mi řekl, že jedině poslat do servisu na posouzení
Měl jsem ho v ruce asi minutu, vyskládal 17K na stůl a hned do servisu? No byl jsem pěkně najeblý a nechal si ho..
V tomto případě je to ze zákona jak? Něco koupím, v prodejně vybalím tak mám právo ihned na vrácení pěnez?
Macbook Air 2013 i5 256GB
iPhone 5S Space Grey
iPhone 6 64 GB Space Grey
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 232
Registrován:
čtv zář 13, 2012 8:59 pm

ls8 | stř říj 16, 2013 10:33 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

V tomto případě se jedná o rozpor s kupní smlouvou, i tak je zákonná lhůta 30 dnů.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar iTukan | čtv říj 17, 2013 5:16 am

Re: iPhone 5 - reklamace

Bobo17:
Do kamenné prodejny chodím proto, abych si zboží prohlédl před koupí a zkotroloval jeho stav. Takže před zaplacením chci vidět že je plně funkční a v bezvadném stavu, teprve potom vysázím peníze. Tam kde ti zboží neumožní předem prohlédnout, buď nabízejí jeho následnou výměnu po zkontrolování, nebo se nejedná o seriózní prodejnu. Pokud zboží zaplatíš, uzavřel jsi kupní smlouvu a dále postupuješ podle reklamačních podmínek prodejny.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  AW4 
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3019
Registrován:
sob úno 07, 2009 5:54 pm
Bydliště: Židlochovice

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
PředchozíDalší

Zpět na iPhone - smartphone

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron