Folie na display - ano / ne? (mechanická odolnost skla)

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Používáte folii na displej?

Ano
18
35%
Ne
34
65%
 
Celkem hlasů : 52

JoU | stř lis 28, 2007 8:16 pm

Folie na display - ano / ne? (mechanická odolnost skla)

//spachal: původní název 'Folie - ano / ne?'

Pekny večer, chtěl jsem se zeptat kdo z vás ma na displeji folii, a hlavne zda je to nutné. Na všechny PDA jsem ji dával, bez ní jsou během pár týdnu viditelné šrámy. Jak je na tom iPhone, vydrží něco, je třeba folie? Jaká konkrétně? Díky za názory.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 268
Registrován:
sob lis 17, 2007 2:18 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar spachal | stř lis 28, 2007 8:32 pm

IPhone ma sklo, zadny plast. Poskrabat to bude docela orisek ;). Folii bych tam daval snad jen jako ochranu pri padu, pro snizeni krehkosti ..
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 465
Registrován:
pát lis 02, 2007 4:24 pm

Julek | stř lis 28, 2007 8:39 pm

Fólie

I můj první iPhone ( budiž mu země lehká ) jak mi letěl po chodbě po dlaždičkách a rozflákal se kompletně tak jediné co přežilo 100% je tvrzené sklo které chrání kvalitně...

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 9818
Registrován:
pát říj 12, 2007 9:32 pm
Bydliště: Údlice

Uživatelský avatar j.v. | stř lis 28, 2007 8:45 pm

Já folii mám a s odstupem času se mi zdá jako docela zbytečná (nepodařlo se mi poškrábat ani ten pitomý kus plastu:))
iPhone 8GB gen1 | Nějaké ty Androidy | BB Passport
MacBook Pro 13" | 10.10 | SSD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 487
Registrován:
pát říj 12, 2007 11:01 am

cemak | stř lis 28, 2007 9:04 pm

Sice zatím jen čekám jestli budu šťastným majitelem, ale myslím, že to sklo nad displejem něco vydrží, viz :
http://www.youtube.com/watch?v=czCCavcnNd8

ikdyž ta slečna, má poněkud drsný prstíky :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=2LQ7q3fP10A
Host
Host
 
Příspěvky: 29
Registrován:
pát lis 23, 2007 5:41 pm

ionas | stř lis 28, 2007 9:17 pm

chudak iPhone... trha mi to srdce ...
 

JoU | stř lis 28, 2007 9:35 pm

Ok, folii potřebovat nebudu, na každý telefon jsem opatrný a takový hardcore jako nošení PDA s klíčema neprovozuju :D

Mimochodem jsem zavítal na ty stránky http://www.bikinirama.de - nářez :o
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 268
Registrován:
sob lis 17, 2007 2:18 pm
Bydliště: Brno

Julek | čtv lis 29, 2007 7:20 am

iPhone

Navíc jako pacienti si myslím, že iPhone nemůže být v ČR v lepších rukou než v těch našich. Řekl bych, že se o něj každý staráme z láskou :wink:

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 9818
Registrován:
pát říj 12, 2007 9:32 pm
Bydliště: Údlice

Uživatelský avatar Moren | sob pro 01, 2007 6:56 pm

Hmm, tak nevim. Ja jsem displej poskrabal uz po par dnech. :( Nijak drasticky, jen tam je videt vlasova ryha. Takze do folie urcite jdu.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 425
Registrován:
pát říj 12, 2007 12:08 pm
Bydliště: Pardubice

erda | sob pro 01, 2007 6:57 pm

Vodzkoušeno, že šroubovák do toho rejhu neudělá 8) Moren asi použil diamantový vrtál - smrt foliím :twisted:
 

Martas06 | sob pro 08, 2007 5:22 am

erda píše:Vodzkoušeno, že šroubovák do toho rejhu neudělá 8) Moren asi použil diamantový vrtál - smrt foliím :twisted:

S Morenem souhlasim...pod urcitym uhlem jsou patrne skrabance mensi nez vlas(pricitam to lesteni latkou jaka je po ruce...)
Ryhy jako takove samozejme ne a to co jswem popsal uvidite skutecne jen pod stolni lampickou pri vypnutem displeji,jinak vube a to nekecam.
Bral bych to tak,ze dotykova vrstva je SKLo a i to se mirne poskrave....zkuste vnitrni okno auta "smudlat" suchym hadrikem,brzo si vysledku vsimnete.

Co ne trapi vic jsou chromove boky/listy obepinajici iPhone,tam je videt dost skrabancu...jeste ze z tohoto materialu nema iPhone vyrobenou zadni stranu jako braska iPod TOUCH,v recenzich o tom casto pisi a je to fakt des i pri normalnim setrnem pouzivani!!
 

Julek | sob pro 08, 2007 10:52 am

iPhone

Můj postřeh : první iPhone který jsem měl pár týdnu po uvedení na US trh neměl tak velký zdvih tlačítka home, nový iPhone ho má znatelně větší a tvrdší. První tel. se mi po čase maličko poškrábal právě na tlačítku home a samozřejmě na bocích. Nový tel. je lepší nic takového nevidím tlačítko home je jako nové a používám pouzdro takže boky tel. jsou chráněné.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 9818
Registrován:
pát říj 12, 2007 9:32 pm
Bydliště: Údlice

Martas06 | sob pro 08, 2007 10:25 pm

Folii si na displej nejspis poridim,z jednoho prosteho duvodu abych jej nemusel porad lestit...o nic jineho nejde,nesnizi to nejak citlivost?

K tomu pouzdru,take neco shanim,videl jsem na uvodni strance odkaz na ebay kde inzerovali silikonove pouzdro(takovej gumovej navlek...no jak to napsat jionak slusne)
u ns jsem ho zatrim nikde nenasel a kvalitni kozene treba od Krussel jakbysmet.
Nevim jak vy ale me na iPhonu vadi z hlediska konstrukce jedna vec: Boky jsou hodne oble navic z castio z chrom. plechu kdyz jej mate v zadni kapse kalhot musite davat skara pozor aby nevyklouz z ruky a nerozsekal se o chodnik.radsi jej beru za zadek a displej,to je jistejsi.
 

Uživatelský avatar spachal | sob pro 08, 2007 11:37 pm

Jen jako upozorneni, tesna pouzdra mohou byt dobra jako mechanicka ochrana proti padu a narazum, ale primo "kontraproduktivni" jako ochrana proti poskrabani.. Mezi pouzdrem a telefonem se prostor postupne zanasi prachem a prirodavi cim jeste, funguje to na telefon jako vybornej smirgl ;) ..
neposkytuji podporu pro iPhone, od toho je zde forum ..
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 465
Registrován:
pát lis 02, 2007 4:24 pm

flatliners | ned pro 09, 2007 9:02 am

Martas06:myslíš tohle pouzdro?
Obrázek
Obrázek
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 377
Registrován:
úte lis 27, 2007 9:25 pm

Martas06 | ned pro 09, 2007 1:45 pm

Jo presne tohle silikonove jsem myslel,da se u nas objednat?
Celkem bych ho bral protoze iphone ma tendenci vyklouiznout z ruky....nerad bych ho pak po kouscich sbiral po zemi.
Jestli mas adresu na cesky e-shop kde se necha poridit,podel se prosim :wink:
 

flatliners | ned pro 09, 2007 1:52 pm

já ho dostal k Iphonu zdarma(a ještě jedno z pevnýho plastu),zkusim toho známýho,jestli by dokázal ještě sehnat :wink:
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 377
Registrován:
úte lis 27, 2007 9:25 pm

Martas06 | ned pro 09, 2007 1:58 pm

Tak to prubni,u nas se asi jen tak nedockame a se zahranici se mi to objednavat nechce.Jsou samozrejme seriozni e-shopy ale ti akceptuji prevazne Mastercard,kterou nemam.
 

Uživatelský avatar Chrono Leggionaire | ned pro 09, 2007 2:07 pm

tady mají nějaká silikonová pouzdra

http://www.maczone.cz/_produkty/iphone/001029/
Galaxy Note 10 Aura White | Galaxy Watch Active 2 40mm LTE silver | Galaxy Buds+ White
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 845
Registrován:
úte pro 04, 2007 4:42 pm
Bydliště: Slovácko

Martas06 | ned pro 09, 2007 2:18 pm

Dekuji :wink: :wink: hned tam mrknu a neco objednam!!!

Jeste jsem neco nasel zde: http://www.palmpc.cz/apple-iphone-cz/,
ten "silikon" ale stoji pres 1000kc!!! ZLODEJINA...fakt nehorazny!
 

icebee | úte pro 11, 2007 7:59 pm

pouzivam ho asi mesic docela bez vetsiho setreni a zatim nevidim zadny skrabanec, je pravda ze jsem nikdy nepouzival pouzdro ani na mobilech.. ale na druhou stranu jedna se porad jen o spotrebni zbozi (vidrzi nejakou chvilku a pak se koupi neco noveho) :lol:
 

Martas06 | úte pro 11, 2007 9:21 pm

Ja iPhone setrim jak muzu...dlouho nechci nic jineho,maximalne nastupce jestli bude mit co nabidnout.

V tuhle chvili ho setrim asi nejvic...uz druhy den jej nemohu prakticky vubec pouzivat(jen tak si zavolat na 112),udelal jsem restore a nemohu jej aktivovat natoz odblokovat.

Uz si s nim chci zase "hrat" jdnze iFounik byl napaden zakernym virem s oznacenim AT&T a je mu spatne...proto,nastesti neni uplna "mrtvolka" a vsi silou se mu ten sajrajt AT&T snazim "vylecit".....mozna se mi to uz za chvili povede...(viz tema Odblokovani Ativace FW 1.0.2 Problem zde: http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?t=470 )
 

Uživatelský avatar sergi | pát pro 28, 2007 8:32 pm

Tak to je LOL..prostě nechápu, jak je možné, že někomu se škrábe a někomu ne..dyť máme přece všichni stejné phouny ne?
Většina lidí píše, že display nelze poškrábat, pak ale někdo napíše, že si to i při slušném zacházení poškrábal a že je to vidět..
Mám na něm folii a teď nevím, jestli ji sundat nebo ne..nejraději bych ji sundal, ale jestli se mi má poškrábat..
Host
Host
 
Příspěvky: 109
Registrován:
stř lis 07, 2007 3:21 pm
Bydliště: Brno

flatliners | pát pro 28, 2007 8:51 pm

podle mě je folie zbytečná,hned po koupi šla dolu :)
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 377
Registrován:
úte lis 27, 2007 9:25 pm

paul.digi | sob pro 29, 2007 11:57 am

zde jeste mensi test odolnosti - dokonce si i zaplave :D

http://youtube.com/watch?v=kopBQhKt0Ds&feature=related
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na iPhone - smartphone

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé