Reklamácia iphonu Orange slovensko

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

bobiko111 | pon dub 14, 2014 5:16 pm

Reklamácia iphonu Orange slovensko

Čo budú po mne chcieť pri reklamácii? Fólie mám dať dole?


Odoslané z iPhone pomocou Tapatalk
Host
Host
 
Příspěvky: 33
Registrován:
pon zář 13, 2010 3:00 pm
Bydliště: Žilina

Uživatelský avatar 1sefko | pon dub 14, 2014 5:31 pm

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

Fólie dole nedávaj. Minimálne si ochrániš iPhone pred prípadným poškriabaním. Ale pri reklamácii ich na to výslovne upozorni a požiadaj, aby to zapísal preberajúci zamestnanec aj do protokolu. Hlavne trvaj na tom, aby do protokolu zapísal doslova a do písmena, že mobil je úplne nepoškodený bez jediného škrabančeka na displeji aj na tele iPhonu a že je v stave ako nový. Čím viac o skutočnom stave preberaného mobilu zapíše preberajúci zamestnanec do protokolu, tým viac a lepšie môžeš argumentovať, ak by Ti prípadne vrátili iPhone poškodený, poškriabaný a podobne. Ešte odporúčam mobil detailne nafotiť zo všetkých strán priamo v predajni, prípadne aj aby bolo vidno na niektorej z fotiek toho zamestnanca. Pred rokom som mal v Orange veľmi zlú skúsenosť s reklamáciou, kde mi na úplne novom mobile brutálne poškriabali v servise displej a snažili sa mi nahovoriť, že som im taký mobil odovzdal. Lenže nerátali s tým, že bol so mnou pri odovzdávaní mobilu na reklamáciu kamoš, ktorý so súhlasom preberajúceho pracovníka natočil so svojim mobilom celú reklamáciu na video aj s bezchybným stavom mobilu aj s vyjadrením preberajúceho zamestnanca. Toto som pustil riaditeľovi pobočky Orange a museli mi na mobile vymeniť displej za nový. Lenže táto celá procedúra trvala skoro tri mesiace.
iPhone 5s 64GB Space Grey iOS 7.1.1. + Pangu jailbreak
iPad Air 128GB WiFi Space Gray & Black iOS 7.1.1. + Pangu jailbreak
Host
Host
 
Příspěvky: 76
Registrován:
sob lis 23, 2013 3:39 pm
Bydliště: Bratislava

bobiko111 | pon dub 14, 2014 6:10 pm

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

ďakujem pekne , tak s reklamáciou asi počkám lebo mi ho tam mal zaniesť otec a ja idem na operáciu, ďakujem za rýchlu reakciu :)


Odoslané z iPhone pomocou Tapatalk
Host
Host
 
Příspěvky: 33
Registrován:
pon zář 13, 2010 3:00 pm
Bydliště: Žilina

bobiko111 | pon kvě 12, 2014 10:46 pm

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

Tak naštastie vybavene bez problémov , 2 týždne ho mali a na den presne na predajni v Bytči, výmena swap novy telefonik je super , som spokojny :)


Odoslané z iPhone pomocou Tapatalk
Host
Host
 
Příspěvky: 33
Registrován:
pon zář 13, 2010 3:00 pm
Bydliště: Žilina

serwo | čtv říj 13, 2016 7:07 pm

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

Zdravím,

prosím o radu. Ak mám telefón kúpený od iného predajcu ako Apple (operátor alebo nejaký napr. eShop), záruku si nemôžem uplatniť u Apple asi, však? Ide o to, že žijem mimo SR a ak by som si kúpil telefón v SR u predajcu, tak mi ho v Apple v inej krajine nezoberú na reklamáciu? Ďakujem.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 217
Registrován:
úte pro 06, 2011 1:01 am

Uživatelský avatar rony | čtv říj 13, 2016 9:18 pm

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

mozes mat (teoreticky) problem ak si zaruku uplatnis v ramci rocnej zaruky Apple a neskor, ked budes ten reklamovany pristroj uplatnovat u povodneho predajcu (u operatora), par takych pripadov tu uz ludia diskutovali, ze im to potom operator odmietal. Zalezi na obchodnych podmienkach Orange.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

serwo | sob říj 15, 2016 2:03 am

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

Takže ak si kúpim telefón povedzme z Alzy, tak reklamáciu si môžem uplatniť jedine tam a nie u Apple?
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 217
Registrován:
úte pro 06, 2011 1:01 am

Uživatelský avatar rony | sob říj 15, 2016 8:46 am

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

hm, dolezite je vediet kto je ten u koho nakupujes.

Ak je predajcom APR, tak su moznosti reklamacie odlisne ako ked je to trebars mobilny operator.

https://locate.apple.com/sk/sk/

APR
Prémioví predajcovia spoločnosti Apple sú uznávaní spoločnosťou Apple za poskytovanie vynikajúcich služieb zákazníkom so zameraním na riešenia spoločnosti Apple, servis a technickú podporu.


Apple Shop
Obchody spoločnosti Apple sú obchody navrhnuté spoločnosťou Apple, ktoré sa nachádzajú v priestoroch vybraných predajcov spoločnosti Apple a iných maloobchodných predajní. Mnohé zamestnávajú konzultantov riešení spoločnosti Apple – školených zamestnancov spoločnosti Apple, ktorí vám pomôžu nájsť to najlepšie riešenie.

Alza je "iba" Apple Shop.
mzone je APR
Orange nie je nic z toho, takze reklamaciu riesis vzdy iba u nich. mozes skusis medzinarodnu Apple zaruku ale asi porusis reklamacne podmienky aorange.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

serwo | ned pro 03, 2017 1:08 pm

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

Prosím vás, ak si kúpim iPhone na Slovensku, aká je záručná doba? 1 alebo 2 roky?
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 217
Registrován:
úte pro 06, 2011 1:01 am

SilverSurfer | ned pro 03, 2017 1:12 pm

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

2 roky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 438
Registrován:
čtv dub 08, 2010 2:17 pm

mirmo80 | ned pro 03, 2017 1:14 pm

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

Len doplnim ze samozrejme ked nakupis ako bezny zakaznik. Ak je nakup na ico moze platit nieco ine.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

serwo | ned pro 03, 2017 8:51 pm

Reklamácia iphonu Orange slovensko

Takže ak si iPhone po roku overím cez check warranty na Apple serveri, tak malo by mi to vyhodiť, že je ešte v záruke? Pokiaľ viem, Apple poskytuje len ročnú záruku a 2-ročnú dáva keď tak distribútor či?
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 217
Registrován:
úte pro 06, 2011 1:01 am

mirmo80 | ned pro 03, 2017 10:15 pm

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

Check warranty po roku ukaze ze uz v zaruke nie je. Ale to plati len pre Apple v US. U nas je zaruka dva roky a znasa ju ten kde nakupis.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

SilverSurfer | ned pro 03, 2017 10:36 pm

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

mirmo80: to je tusim rocna medzinarodna zaruka, ktora plati po celom svete, nie len v US, nie?
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 438
Registrován:
čtv dub 08, 2010 2:17 pm

mirmo80 | ned pro 03, 2017 10:52 pm

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

Jj sorry, v kazdom oficialnom Apple store.
Naposledy upravil mirmo80 dne pon pro 04, 2017 11:20 am, celkově upraveno 1
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

serwo | pon pro 04, 2017 9:42 am

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

Aha, dík. Takže ak si ho objednáte z českého Apple Store, platí záruka 2 roky. OK
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 217
Registrován:
úte pro 06, 2011 1:01 am

mirmo80 | pon pro 04, 2017 11:31 am

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

Presne tak. Ale dvojročnú záruku (resp. druhý rok) potom uplatníš len tam kde si kúpil, alebo v autorizovanom servise. U iného predajcu nie. A kto vie ako by to v prvý rok prijali v ofiko Apple napr. v Nemecku. Ale asi by to vzali. A rovnako mám skúsenosť, že mi SK oficiálny servis swiss potvrdil, že by zreklamoval iPhone z US a dokonca by akceptoval aj Apple Care+.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Anndy | úte pro 05, 2017 8:47 am

Re: Reklamácia iphonu Orange slovensko

Hej. Swiss sa zlepšili. Už dlho berú aj mobily u operátorov kúpených na záručný servis a reklamácie.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1933
Registrován:
úte lis 09, 2010 1:04 pm
Bydliště: Bratislava

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na iPhone - smartphone

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé