Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar Tony1 | ned bře 08, 2015 7:07 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Samozřejmě si já myslím že to dovedu rozebrat a složit tak že to nejde poznat, protože iPhone už jednou byl na reklamaci a případné jemné omačky šroubů můžou jít na vrub teto záruční reklamace, samozřejmě je třeba to vidět třeba je po této reklamaci iPhone tak zdevastovaný že škoda mluvit, opravují to lidi a ne každý je precizní a jemný, ale upřímně je to zásah do zařízení tak velký že v podstatě záruka bude fuč. I když dle mého i tím prohnutím záruka v podstatě zanikla, to že reklamace lcd proběhla je jen dobře.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3120
Registrován:
sob črc 12, 2008 6:18 pm
Bydliště: Jihomoravák

jirik2806 | stř bře 11, 2015 3:26 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Já mám šestku asi půl roku a mám ji v origoš leather case.
Telefon dávám do kapsy u riflí jak se mě zachce a musím říct zatím v pohodě.
Kvalitní case dělá hodně a šestku bez něho si nedovedu absolutně představit.
Jinak ještě co tady někdo psal o narovnání.
Nikdy přátelé žádný amatérský zásah jedině buď zkusit vyreklamovat,nebo prodat.
Je to velice ošemetná a nepříjemná věc mít ohnutý iPhone.
Jak se znám,asi bych to nepřežil,nebo spíše okamžitě řešil prodejem či reklamací. [emoji41]

edit:
ještě jenom malá vsuvka do tohoto tématu,mojí šestku nosím v kapsách u riflí a to mám 130 kg!!!
Sedím s ním hodiny v autě,sedím na bobku apod.
Dnes jsem si ji po tomto tématu schválně na rovném stole měřil a šestka jako nová. Tak fakt nevím kde je problém. Spíše mě hodně udivuje,že i ostatní tady mají takové problémy.
Každopádně ať Ti to dobře dopadne a dostaneš nový kousek. Určitě dej vědět a držím pěsti. [emoji110][emoji6]
Naposledy upravil iTukan dne čtv bře 12, 2015 7:38 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Na vsuvky je tu tlacitko editovat. Tentokrat slouceno.
Host
Host
 
Příspěvky: 61
Registrován:
stř bře 11, 2015 2:34 pm

cleo.25.gr | ned bře 15, 2015 6:09 am

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Ej.kej.ej tvoju narážku som tak trocha nepochopil. A keď narážaš nato že nosiť Iphone displejom k telu. Tak ako laik si myslím že keď nosiš tel displejom od tela tak tlak na chrbát telefónu je v strede a nohavice tlačia na spodok a vrch telefónu čím dôjde k prehnutiu telefónu skôr ako keď ho máš displejom k telu. Lebo keď sa pozrieš lepšie na 6 a 6+ tak zistíš že displej je o kúsok menší ako vrchná časť telefónu a tím pri ohybe ( ako keby si zatlačil na displej a ťahal telefón dopredu a nie ako na tých videách že každý chytí tel za konce displeja a tlači na stred chrbta telefónu ) poskytne trocha oporu pre konštrukciu a je tažšie ju ohnúť.
Pokial si narážal na to že displej praskne keď sa opries o telefón tak neviem ale z vlastnej skúsenosti som sa poučil. Stále som nosil telefóny displejom k telu a iba raz som ho dal opačne a oprel som sa v robote o nejakú vec a voala keď som ho hneď vybral s kapsy tak displej bol na sr@cky. Tak si myslím že napr. stehenný sval je dosť pružný a mäkký aby sa prispôsobil displeju a nerozbil ho.
A čo sa týka nosenia puzdra tak tam to asi komentovať nebudem to je každého subjektívny názor.

Mal som 6+ a teraz mám 6 nosil som ich výlučne displejom k telu a nepohlo ich ani o mm (zatiaľ, tuk tuk [emoji2]).

Ak sa mýlim tak ma oprav v čom sa mýlim. Aby som vedel do budúcna.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 243
Registrován:
úte led 21, 2014 12:53 pm

jirimal | pon bře 16, 2015 3:13 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Po dohodě se servisem v Praze pojedu některý následující den přímo do servisu, kde prý zkusí telefon poslat na posouzení přímo Apple a uvidí se.
Host
Host
 
Příspěvky: 72
Registrován:
sob črc 14, 2012 7:23 pm

jirik2806 | pon bře 16, 2015 3:27 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Hm,proto říkám a budu snad i vždy tvrdit iPhone jedině přes AppleStore. Měl jsem spoustu iPhonů přes Store a několikrát jsem reklamoval a vždy bez problémů do tří dnů nový kousek a to mě ještě reklamovaný kus nechali,abych nebyl škodnej a neměl problémy než dorazí novej kousek.
Vždy super do tři dnů,maximálně do jednohoho týdne.
Tomu říkám služby! [emoji106]
Host
Host
 
Příspěvky: 61
Registrován:
stř bře 11, 2015 2:34 pm

Corleone2309 | čtv bře 19, 2015 7:36 am

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

TAk mám zřejmě jiný problém. U mého iphone 6 jsem si všimnul, že telefon má u hlasitosti vůli mezi displayem a hlinikovým šasi. Když v tomto místě přimáčknu na display tak se citelně hýbe. Tato nepřesnost pokračuje až nahoru kolem senzorů (přední kamera proximity) do pravého rohu iphonu. Ale když položím telefon dle videa na rovný povrch tak je zcela rovný ani náznak kolíbání či něco podobného. Setkal se s tím už někdo? Pokusím se odnést do appstoru na informaci. Jinak je tel kupován v T-mobile. V kostce je to jak kdyby se display odlepil.Telefon nosím pouze v bundě ( v kalhotech nikoli je moc velkej ) a v práci leží na rovném stole. Myslíte že je možné aby telefonu za takový prachy by se mohl odlepit display?
Host
Host
 
Příspěvky: 3
Registrován:
sob lis 29, 2014 6:59 pm

Uživatelský avatar Metalgirl | čtv bře 19, 2015 3:21 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Ano, s touto vadou reklamovalo už hodně lidí.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

jirik2806 | čtv bře 19, 2015 5:14 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Bohužel i za takový peníze je to možné a určité.
Tohle mě dělalo 5S.
Šel jsem reklamovat a do tři dnů jsem měl nový kousek.
Za měsíc mě cvakal HB tak šel znovu na reklamaci a do dvou dnů jsem odcházel z novým kouskem.
Pak jsem ho uz pro jistotu prodal a pořídil si iPhone 6 a ejhle,absolutně bezproblémový kousek hned napoprvé.
Nosím ho v origoš leather case od Applu po kapsách kde jen můžu bez kovu a klíčů,protože fólii na displeji nesnáším.
Telefon používám cca 5-7 hodin denně.
Vždy ho večer naleštím,pokochám se chvíli bez case a šup s ním ihned do kabátku a druhý den na novo se stejným procesem. [emoji1]
Prostě jsem asi měl hned napoprvé štěstí na dobrý kus,protože je to fakt držák.

Jen bych o něho nechtěl přijít skrz nějaký problém co tady čtu,protože je to originální kus z krabičky a strašně nerad bych šel do nového,protože to uz je jen repas a poskládaný z použitých dílů.

Proste fungl novej s krabičky je fakt nejlepší a dělá více člověku radost,tak pevně doufám,že se nesetkám s podobnými problémy co tady čtu. [emoji6]
Naposledy upravil Metalgirl dne čtv bře 19, 2015 6:04 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Prosím tě, neřádkuj ty příspěvky tak zbytečně, jsou moc dlouhé a na romány nemám dnes náladu.
Host
Host
 
Příspěvky: 61
Registrován:
stř bře 11, 2015 2:34 pm

Corleone2309 | čtv bře 19, 2015 9:28 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

To znamená nečekat a hnedle reklamovat? Do prčic takže dostanu repasovaný telefon ?Chápu to dobře? A jak je to se zarukou? Když je tel koupenej v tmobile tak mohu reklamovat v istore a tam je možnost vyměnit tel? ještě jeden dotaz mám docela dosti zajimavej. Mám u svého telefonu takvou anomalii. Standardně jsou na čelní straně nahoře senzor přední kamera a sluchátko. A já mám ještě jakoby na pravo od sluchátka jedno kolečko který není durch :D který není senzor asi teda a když koukam na videa tak ho tam nikdo nemá. Setkali jste se s tím už někdo? špatně se to popisuje ale standartně jsou na čelní straně dvě kolečka a já tam mám jakoby 3. Ale tel je snad origo tedy. Kdyžtak pošlu fotky.
Host
Host
 
Příspěvky: 3
Registrován:
sob lis 29, 2014 6:59 pm

cleo.25.gr | čtv bře 19, 2015 10:20 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Corleone2309 ja tiež nemám žiadne 3 kolecko respektíve 3senzor tak podľa mna tam je za
1,buď nejaká vada skla (v lepšom prípade [emoji6])
2,Alebo je to fake
Možno sa mýlim ale iTunes fejk nerozozná a pokial viem tak nevie ani iCloud ale je možné že to nejak obalamutia soudrozi z činy.
Ja na zistenie ci je Iphone originál používam tuto stránku : https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do
Je to originál Apple stránka tak by nemal byt problém to tam zistiť.
iPhone X
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 243
Registrován:
úte led 21, 2014 12:53 pm

jirik2806 | čtv bře 19, 2015 10:34 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

No pokuď je to opravdu markantní (display),tak okamžitě reklamovat. U T-mobile,nebo jakéhokoliv operátora (je to jedno) si tak 14 dní počkáš a většinou co já vím a mám i bohužel zkušenost Ti iPhone vrátí opravený a svedou to na něco,nebo budeš mít kliku a dostaneš rovnou novej,ale to spíše v lepším případě. Proto si od jisté doby pořizují iPhony jedině přes AppleStore,kde reklamace mají přes Český servis a tam mám nejlepší zkušenosti. Dokonce Ti přijede až k domu kurýr,který s Tebou vše vyřídí na místě a do tří dnů Ti doveze až pod nos nový (repasovaný) kus. Paráda a bez problémů. [emoji106]
Jinak co se týče repasovaného iPhonu,tak ano je to bohužel tak! Také když jsem se dozvěděl,že to nejsou nové funglofkové kusy a že mají použitý vnitřek a nové akorát šasi a baterku bylo mě z toho zle!!!! Prý to tak je odjakživa a že to není nová věc,že je to repas. Takže když jsem si uvědomil kolik jsem měl uz reklamovanych iPhonů a já žil celou dobu v tom,že jsou nové. [emoji17] Jinak Tvůj problém s kolečkem je zvláštní. Asi taky nějaká chybka. Každopádně jak znám sebe,tak okamžitá reklamace. Jsem dost puňťa. [emoji6] Omlouvám se panu moderátorovi za délku příspěvků. Děkuji moc. Jinak držím pěsti ať Ti to dobře dopadne.
Host
Host
 
Příspěvky: 61
Registrován:
stř bře 11, 2015 2:34 pm

jirimal | pát bře 20, 2015 4:27 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Takže já hlásím, že reklamaci vzdávám a telefon se pokusím prodat, protože nemám čas a nervy na to s někým stále něco řešit.

Aktuálně se nic od minule nezměnilo. Dnes jsem byl přímo na centrále iOpravny. Tam mi bylo sděleno, že ohnutí by pravděpodobně v pohodě obhájili a dostal bych nový ALE -> rámeček je nad powerbuttonem lehce prohnutý a kvůli tomu to prý Apple zamítne, takže mi to ani zbytečně nevezmou.

Cestou domů jsem byl ještě přesvědčen, že doma akorát uvolním displej a rámeček narovnám. To by neměl být problém protože by se tím snad o záruku přijít nemělo a kdyby byl problém, mám doma servisní list kde je uvedeno, že servis VSP již jednou displej sundával a zase nandával. Pak bych šel telefon reklamovat a bylo by vše OK. Jenže jsem nenalezl šroubováček, pak jsem usoudil že zbytečně jezdit znovu do prahy (tam a zpět to mám 250 Km) a čekat zase až 30 dní už není pro mě.

Proto ještě dnes telefon nafotím, vše sepíšu a zveřejním inzerát s prodejem. Věřím, že si telefon najde kupce, kterému to buď nebude vadit a nebo bude mít čas vše náležitě vyřešit. Já se mezitím rozmyslím, jestli tomu iPhone dám ještě šanci a nebo sáhnu po něčem jiném.

Díky všem za podporu a kdyby měl někdo zájem tel. koupit, tak se mi ozvěte. ;)
Host
Host
 
Příspěvky: 72
Registrován:
sob črc 14, 2012 7:23 pm

jirik2806 | pát bře 20, 2015 8:54 pm

Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

No nezávidím Ti. Myslím si ovšem,že jsi udělal zásadní chybu,že jsi iPhone začal rovnat sám a nedal si ho ihned k reklamaci jak si zjistil,že se Ti s ohnul. To byla zásadní chyba. Nikdy bych se do takových akcí nepouštěl.,ale to jsem já a o mně přece nejde,každej je jinej. [emoji6] Stejně fakt nechápu jak se Ti mohl s ohnout. Já ho nosím různě po kapsách a i několikrát jsem si sním dřepnul v autě plnou váhou,když jsem zapomněl že ho mám v zadní kapse u ryflí a nic,stále jako pravítko a jako novej a to mám 130kg. [emoji1]
No nic no,tak šetři na novej. [emoji6]
Naposledy upravil jirik2806 dne úte bře 24, 2015 6:46 am, celkově upraveno 1
Host
Host
 
Příspěvky: 61
Registrován:
stř bře 11, 2015 2:34 pm

Uživatelský avatar jind | úte bře 24, 2015 12:59 am

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Tak to me zase uplne prekvapuje, ze vy tu mate vsichni sestky rovne :-D Ja znam z okoli dalsi 3 krome me ohnute. A kdyz jsem je vzal a polozil displayem na skleneny stul tak vsechny 4 se po zatlaceni do nejakeho ze 4 rohu hybou :-) Ne tak silene jako na videu.. ale vsechny jsou nejak ohnute :-) Krytama to neni.. vsechny jsou v krytu. Ja nosim bumber :-)
Leap motion
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 631
Registrován:
pát srp 13, 2010 10:03 am

jirik2806 | úte bře 24, 2015 6:44 am

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Tak fakt už nevím,asi je je to teda kus od kusu a já zrovna natrefil na nějakej zázrak...[emoji1]
Host
Host
 
Příspěvky: 61
Registrován:
stř bře 11, 2015 2:34 pm

Uživatelský avatar Tony1 | úte bře 24, 2015 9:20 am

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

LCD na skleněný stůl a hybou se to je nějaká blbost to by musel být prohnutý LCD což se mi nechce věřit. Fakt si to zkus ještě jednou :-). Pokud žádném tak to bych bral ale zde se musí dávat pozor na vystoupnuti čočky fotoaparatu .
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3120
Registrován:
sob črc 12, 2008 6:18 pm
Bydliště: Jihomoravák

Julek | stř bře 25, 2015 11:35 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Já to měl opačně, já koupil nový iPhone z Alzy, a cvakal mi diplej přesně jako všem v dolním pravém rohu, tak jsem telefon přihnul a je po cvakání :D

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 9818
Registrován:
pát říj 12, 2007 9:32 pm
Bydliště: Údlice

Uživatelský avatar CoolPoker | pát čer 12, 2015 9:09 am

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Zdravím

Chci se s vámi podělit o svou zkušenost. Moc rád bych znal váš názor a případné rady.

Odnesl jsem iP6 ve velmi dobrém stavu do Českého Servisu. Můj problém je, že touch id nefunguje korektně. Tzn, že často nerozezná otisky a když, tak rozeznání trvá déle. Stejné prsty na iP5S fungují zcela bez problémů a svižně.

K mému překvapení došlo vyjádření technika, že kvůli mírnému prohnutí(údajnému mechanickému poškození) nezle opravu provést v záruce.

Toto rozhodnutí mě hodně překvapilo a naštvalo. Zaprvé reklamovaná vada zcela s ohnutím nesouvisí. Zadruhé já si ohnutí nikdy nevšiml protože je opravdu okem nepatrné. Když telefon položím na displej, tak je zcela rovný a nekymácí se. problém je, když telefon položím na záda s kamerkou mimo stůl. Telefon se takřka nepatrně kymácí při přitlačení na jeden ze spodních rohů. Jinak vše lícuje a bez tohoto testu onu vadu nemá nikdo jak poznat.

Připadá mi to dost nefér pač to takhle mohlo přijít z výroby. Mě by nikdy nenapadlo to takto testovat. Poté bych se hodně rozmýšlel jestli jít telefon kvůli tomu reklamovat. Samozřejmě za předpokladu, že vše ostatní funguje jak má.

Telefon nosím v boční kapse. Ono malé prohnutí tedy vzniklo již pří výrobě nebo při běžném používání. Největší tlaky na něj jsou, když jej vyndávám z pouzdra (kožený Apple).

Přidávám sem video pro lepší představu.

Myslíte, že bych v létě až budu v zahraničí v Apple Store mohl uspět? Osobně bych to v případě neúspěchu viděl i na soudního znalce.



Zobrazit video na http://youtu.be/qKRCdEzYzT8
Kód do fóra: [youtube]qKRCdEzYzT8[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov
Naposledy upravil CoolPoker dne pát čer 12, 2015 11:16 pm, celkově upraveno 1
Obrázek iPhone 5S Space gray 64 GB
Obrázek iPad 3rd generation Black Wifi/4G 64 GB
Obrázek MacBook PRO Retina 15' late 2013
Host
Host
 
Příspěvky: 61
Registrován:
sob říj 29, 2011 3:51 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar mike-biker | pát čer 12, 2015 11:08 am

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Telefon rozhodně nevypadá jako nějak dodrbaný, či poškozený. Určitě bych trval na odmítnutí neuznání - technik se možná špatně vyspal, nebo prostě neměl náladu.
Zkus ho tam odvézt osobně a trvat na reklamaci. Když budeš postupovat slušně, ale rozhodně, měli by situaci uvážit.
Zde kolikrát lidé reklamují téměř kraviny, takže bych to napřed zkusil takto.
P.s. Kde jsi ho kupoval a kdy?
iPhone 11 Pro Max Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserve
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3352
Registrován:
ned říj 09, 2011 12:39 pm
Bydliště: Jesenice

Uživatelský avatar CoolPoker | pát čer 12, 2015 11:17 am

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

CZ Apple online store v Prosinci 14. Ohnutí mi nevadí pač to není vůbec vidět. Vadí mi to nefunkční touch id. Zkusím ten Apple store v Japonsku, kde budu v létě. V Českém Servisu jsem zkoušel vše.. Osobně jsem tam právě byl. Prostě Apple vydal prohlášení, že se ohnuté iPhony nemají reklamovat. Češi to zase pojali po svém (papežtější než papež). To prohlášení se týká těch idiotů co to záměrně ohýbali.

Btw za argumenty zaměstnanců, žě jsem u nich iPhone nekoupil, a že by to při uznání museli platit ze svého bych střílel. Sakra jejich podnikání je poskytování autorizovaného servisu. Mě nemusí zajímat, že jsem to u nich nekoupil atd atd.
Obrázek iPhone 5S Space gray 64 GB
Obrázek iPad 3rd generation Black Wifi/4G 64 GB
Obrázek MacBook PRO Retina 15' late 2013
Host
Host
 
Příspěvky: 61
Registrován:
sob říj 29, 2011 3:51 pm
Bydliště: Brno

jirik2806 | ned čer 14, 2015 10:09 pm

Re: Ohnutý iPhone 6 (ne plus)

Julku,tak tedy na slušno,ikdyž nechápu no....
By mě zajímalo jak si ho přihnul.
Host
Host
 
Příspěvky: 61
Registrován:
stř bře 11, 2015 2:34 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
Předchozí

Zpět na iPhone - smartphone

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé