iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

jeenik | ned lis 15, 2015 5:48 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Až ti to spadne na zem, budeš řešit jiný hrany ;-)
iPhone X 256GB - T-Mobile (iOS 12.x), iPad Pro 10.5 cellular 512GB (iOS 12.x), Apple TV 4, AW 4
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1109
Registrován:
ned úno 08, 2009 5:20 am

Uživatelský avatar rony | ned lis 15, 2015 7:58 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

a znova sa to vracia na tu istu rovinu... ja som to zhrnul a podla mna sa uz nikam dalej nedostanete,

mozno by sa zislo tejto teme trosku pokrocit dalej, lebo sa obavam, ze ostatni uz nebudu minat energiu na nic len na hrany, GPS a natacanie.

preto ma viac zaujima to, co som napisal v druhej polke mojej spravy. nejake racionalne pochody ludi, ktori sa rozhoduju ci 6S alebo 6S Plus. resp. vobec preco 6S/6Splus
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

mirmo80 | ned lis 15, 2015 8:19 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

U nás sa 5S posunul manželke, do teraz mala 5. Ja som šiel do 6S. Takže zmena k lepšiemu je nie len pre mňa. Prečo nie 6S Plus. Mám iPad mini a ten mám vždy pri sebe, takže mi nahrádza veľký displej. Medzi 5S a 6S som chvíľu používal Lumiu 640. Je to 5" mobil a už mi bol veľký na prácu jednou rukou. Na nosenie vo vrecku je to pre mňa v pohode. Pred tou Lumiou som zvažoval že predám aj iPad a budem mať len iP Plus. Ale som rád, že som tak neurobil. Prečo nie 6, ale 6S. Mal som 4S, potom 5S a overilo sa, že S-kové verzie väčšinou vychytajú muchy.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Jadro | ned lis 15, 2015 8:23 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Ja tohle resil u 6 a 6+. Nechtel jsem tablet a proto me napadlo 6+. Vzal jsem ho. Vsichni me odrazovali, ze je to obrovsky. Podlehl jsem tlaku a vymenil za 6. Vydrzel jsem to asi 3 dny a vratil se k 6+. Spokojene jsem ho uzival rok. Ted jsem si rikal, ze je obcas obtizne ho nosit, je tezsi s nim manipulovat v jedne ruce a tak. Takze jsem vzal 6S. Ale jsem uz tak navykly na velky displej, ze po tydnu jsem ho vratil a vzal 6S+.
Pro hovori i lepsi baterka, opticka stabilizace a dalsi drobnosti, ktere ma Plus verze navic.
Ale nekdy me ta velikost stve, to musim priznat.
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2350
Registrován:
pát bře 30, 2012 5:37 pm

Uživatelský avatar Petrt | ned lis 15, 2015 8:40 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

rony: proč vůbec 6s/6s+? Starou 6tku jsem prodal a chci něco nového. Vzhledem k tomu, že jsem do Apple vrazil dost peněz za aplikace, mám jejich hraček více a i manželka má iP, tak je pokračování v této značce jen logickým krokem. U konkurence bych se musel zase učit a za vše platit.
Větší model "plus" nechci. Už s 6/6s mám někdy problém jej ovládat jednou rukou a navíc bych musel řešit Nerudovské "kam s ním" - mé oblečení není s Pluskem kompatibilní :-).
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar rony | ned lis 15, 2015 10:01 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Prave dilema nad Pluskom ma zaujima, lebo prave nad 6S a 6Splus neustale premyslam. Moje vychodisko je, ze 5S pouzivam menej proste preto, ze obcas si namaham zrak (mam v Pristupnosti zvacsene pismo -> maloktore aplikacie to vsak plne respektuju), cakam (to prave neviem), ze Plusko by mi v tomto pomohlo a bodaj by bolo puhym zvacsenim obrazovky 6Ska, to by som hodne uvital (viem, ze to tak celkom nie je).

Benefity Pluska v baterke, inom UI beriem tak sekundarne, dufam v to, ze by som Plusko viac vyuzival ale dopredu viem, ze drzat ho v ruke pri chodzi je asi zle - toto by ste mi mohli sprostredkovat nakolko ste pri tom odvazni.

Stale som na rozcesti, neviem to rozlusknut. Naopak nechcem predat 5S 16GB a kupit zasa 5S 32gb, to by som tiez olutoval.

Diky vsetkym, co mi pisu svoj pohlad ;-) (Jadro, Petrt, Mirmo). Myslim, ze nie som sam, kto takto pred Vianocami spekuluje ;-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar sharkee | ned lis 15, 2015 10:06 pm

iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Jestli ti nevadí velikost Pluska, tak jdi do pluska. Vydrž baterie navíc je jistě benefit k nezaplaceni. Já bych do pluska asi taky šel a vyřadil bych tím iPad mini, ale osudem hodně na kole a tak plusko nechci.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1876
Registrován:
pát lis 25, 2011 11:19 am

Uživatelský avatar rony | ned lis 15, 2015 10:16 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

zaujima ma prakticke vyuzivanie, napr. to, ze musim vybrat Plusko pocas chodze a nejaku tu chvilku s nim robit (nie telefonovat) ale povedzme sa mrknut do iMessage, resp. nieco malo napisat - vacsinou najprv mrknem na hodinky ale ked to nejde, musim vybrat mobil a nieco zlozitejsie napisat resp. poslat obrazok.

Ci ma teda Plusko prilis nebrzdi v tomto pripade - chcem sa vyhnut tomu, ze mi vypadne :)

ps: fyzicky som si obidva uz parkrat porovnaval a este to asi urobim ;-) na pohlad sa mi viac paci 6S, proste je kompaktnejsie.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Paulie | ned lis 15, 2015 10:16 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

No z osobnej skúsenosti môžem doporučiť plusko. Vlastním 6+ a tá veľkosť je návyková. Nikdy som nemal problém s ovládaním v jednej ruke ani počas chôdze. Je pravda, že ho v nohaviciach nenosím, nie však preto, že by to nebolo možné, ovplyvnila ma bendgate a už som si zvykol na nosenie v bunde. Osobne ma 6s+ neoslovil, oproti 6+ mi neponúka nič ohromujúce, takže vyčkám na rok 2016 a iPhone 7+.
Host
Host
 
Příspěvky: 30
Registrován:
úte lis 18, 2014 7:38 pm

Uživatelský avatar rony | ned lis 15, 2015 10:19 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

ano, ja ani 5S nenosim v nohaviciach, len vynimocne, najcastejsie je v taske. Paulie dakujem (vyradil som ta z novacikov)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

jeenik | ned lis 15, 2015 10:20 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

I pro mě je pro běžné nošení plusko velké. 6ka je pro mě max. Nedokážu si představit že si jdu zaběhat s něčím větším. Pro větší displej mám iPad Air.
iPhone X 256GB - T-Mobile (iOS 12.x), iPad Pro 10.5 cellular 512GB (iOS 12.x), Apple TV 4, AW 4
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1109
Registrován:
ned úno 08, 2009 5:20 am

Anndy | ned lis 15, 2015 10:54 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

K veľkosti by som pridal aj moju skúsenosť.

Rok dozadu som mal 5-ku. Vravel som si, aká škoda, že 6-ka je taká veľká. Po roku som si zvykol a menší telefón by som nebral už. Hneď ale dodám, že ani väčší!
Dôvod je jednoduchý - na väčší nemám už prsty dostatočne dlhé. Ajj teraz mám problém ovládania jednou rukou. Konkrétne písanie. Vďaka diktovaniu a určitej naučenej ekvilibristike s mobilom som toto na 95% eliminoval a užívam si výhody.
Zrak mám ešte asi dobrý, i keď občas už pochybujem. Skúsil si Rony na 6/s-ke nastaviť zväčšenie display-a na "zväčšené"? Nemyslím tým veľkosť fontov a spol, ale funkciu keď na väčšom, 4,7" displayi uvidíš to čo na 4"?
Videl som to a prišlo mi to ako dobrý kompromis. Veľmi pekne čitateľné (veľké, apky s tým nemajú problem), telefón použiteľný takmer 100% jednou rukou. Mínusom je iba rovnaké množstvo zobrazovaných info ako na menšom displayi. Tak isto rád nosím mobil bez všetkého ideálne po vreckách, takže väčšia veľkosť 6+/s+ tiež NIE.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1933
Registrován:
úte lis 09, 2010 1:04 pm
Bydliště: Bratislava

Jadro | ned lis 15, 2015 10:58 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

No pri chuzi je to trochu vyzva. Vetsinou ho pouzivam, jen kdyz mam obe ruce volne. Nosim ho v pouzdre (kozena kapsa). Na druhou stranu aspon nejsem "otrokem zvoneni" ;-)
Ale da se s tim operovat i v jedne ruce. Nebyt v pouzdre, asi by se to dalo. Jen je to krkolomnejsi, ale clovek si tak nejak zvykne.
Na kolo je to trochu blby no, zabere mi celou kapsicku na dresu a vejde se tam jen tak tak :-)
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2350
Registrován:
pát bře 30, 2012 5:37 pm

Uživatelský avatar sharkee | ned lis 15, 2015 11:10 pm

iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Jadro: to chce nový dres. ;-) mě se tam vleze i v obalu proti dešti, v takovém tom velkem z eBaye. Jinak 6Sko ovládám jednou rukou bez problémů, ale psani jen díky SwiftKey.
Naposledy upravil sharkee dne ned lis 15, 2015 11:31 pm, celkově upraveno 1
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1876
Registrován:
pát lis 25, 2011 11:19 am

Clon | ned lis 15, 2015 11:26 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Rony, ja nevim. Ale spousta lidi psala, ze to je o zvyku. Kdo si zvykl na Plus, mensi uz by nechtel. Trochu mi to pripomina dobu, kdy NEJlepsi byly jedine 4". Takze casem do pluska stejne pujdes :-)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar pistak | ned lis 15, 2015 11:45 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

No a ja ti poviem tak ze ak mas doma tablet tak iphone 6s+ ti neodporucam. Naco dalsi velky displej? Ja som mal malu 6tku a bol som s nou spokojny cely rok. Ale nemam tablet a ani tablet nechcem tak som si povedal ze si kupim 6s+ a mam vacsi displej lepsiu baterku ale na ukor pohodlnosti. Osobne si myslim ze velkost aku ma iphone 4s, a 5s su take na bezne vyuzivanie telefonu a mne uz teraz pridu smiesne. Velkost aku ma 6tka je fakt prijemna, pohodlna dokonca si ju dovolim nazvat takou standardnou pre bezny smartfon. Velkost 6s+ je uz na take to hranie sa s telefonom a uzivanie si tej velkej obrazovky ale na ukor toho ze mas plnsie vrecka a ovladanie jednou rukou je fakt dost zlozite. Tomu co prechadza z iP4 velkosti tak tomu plusko neodporucam lebo sa moze dostat do nejakeho soku a nemusi to rozchodit :D
Bez obalu sa ten telefon smyka a vieme si predstavit co sa udeje ked nam mobil spadne na zem a ako sa nan budeme pozerat ked tu riesime veci digitalnou sublerou :D
Svoje plusko ale nosim v riflach v prednom vrecku a nemam problem zeby mi trcal z vrecka alebo som nemohol chodit. A ako to bude v kratkych nohavicach v lete neviem ale myslim si ze podobne.
A ako tu niekto pisal tak uz tiez budem kupovat len S-kove verzie. Cize najblizsie 7s+
Cize v skratke ak mas doma tablet a casto ho aj pouzivas, je zbytocne kupovat tabletofon.
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1088
Registrován:
pát pro 25, 2009 4:41 pm
Bydliště: Poprad - Bratislava

Uživatelský avatar Petrt | pon lis 16, 2015 6:23 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Jako náhradu používám provizorně iP5 a musím říct, že jeho ovládání je díky "malosti" dokonalé. Takovou jistotu úchopu jsem u iP6(s) rozhodně neměl - zejména při jednoruční manipulaci (auto, MHD, chůze).
pistak: on je rozdíl si poškodit telefon sám a nebo ho již "poškozený" koupit ;-). Zvlášť, když iP6 vracíš snad 4x a podobně to začítáná po roce i u iP6s :-).
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar rony | pon lis 16, 2015 7:14 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

pristak: dilema spociva v tom, ze doma iphone odlozim a pouzivam ipad. Naopak ked som v praci, nemam po ruke iPad. Zacinam mierne prevazovat k i6S :)

Anndy: Skúsil si Rony na 6/s-ke nastaviť zväčšenie display-a na "zväčšené"? Nemyslím tým veľkosť fontov a spol, ale funkciu keď na väčšom, 4,7" displayi uvidíš to čo na 4"?


tuto funkciu asi nemam na 5S, ale podla tvojho popisu si predstavujem, ze to urobi akoby ZOOM 5Skovej obrazovky do velkosti 6S. urcite si si isty, ze to takto funguje?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Clon | pon lis 16, 2015 7:49 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Ja mam vsude s sebou iPad (vsude = v praci a doma, jinde skoro nejsem a kdyz, tak mam sice s sebou iP5, ale jen pro strycka Prihodu). KDYBYCH nemohl mit s sebou tablet, asi bych volil Plusko.
Ma pani mivala s sebou vzdy Miniho. Ted ma Plusko a Mini lezi doma (stejne ho znarodnil maly).

pistak, nevim proc iPad nechces, ale to pohodli na nem se zadnym telefonem nahradit neda (muj nazor, ktery nikomu nevnucuji). Displej Aira je asi tak 5x az 6x vetsi proti Plusku (plošně - pocitat to nebudu). A opet - je to o zvyku :-)
Rony - kdyz jsem blbe videl, tak i navigaci jsem si nakonec poridil 7" - proste na te 4,3 i 5" priplacnute na skle auta jsem nevidel temer nic. Pak jsem si poridil nove oci (ne bryle) a vidim jako rys.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Anndy | pon lis 16, 2015 8:10 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Rony: áno táto funkcia je iba od modelu 6 a viac. Je to priamo v nastaveniach - display - zväčšenie. Máš tam aj obrázkové porovnanie. Je to riešené na systémovej úrovni a jediná nevýhoda je, že prichádzaš o bonus zobrazenia viacej info z dôvodu väčšej plochy. Tým vyskúšaním som myslel na nejakej 6-ke. Na 6+ má tento zväčšený režim obmedzenia nejaké - tuším nefunguje landscape režim v základnom menu.
Tu sú ukážky, ale naživo je z toho lepší dojem. Nepoužívam to síce, ale šéfov iPhone spravujem a on to používa, a vždy mám pocit "jéj aké pekné prijemne veľké je všetko". Ale všetko je subjektívne, preto si to vyskúšaj niekde.
https://support.apple.com/en-us/HT203073
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1933
Registrován:
úte lis 09, 2010 1:04 pm
Bydliště: Bratislava

Uživatelský avatar rony | pon lis 16, 2015 9:16 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Anndy ak to nuti aj aplikacie mat vsetko nazoomovane, tak skvela informacia. Serie ma twitter, donedavna aj fb app (uz halasili, ze respektuju pristupnost) ale kopec dalsich, kde si natvrdo prcnu male pismena. Nie som typ, co potrebuje na displeji o velkosti kreditky mat pol wikipedie. :)

Toto si musim zapamatat a vyskusat nazivo.

Clon: kym si to neda urobit Bill Gates, nedam si ani ja ;-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Anndy | pon lis 16, 2015 10:22 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Rony: malo by to tak byť. Keďže to takto nepoužívam, neviem sa zaručiť, že každá appka to rešpektuje. A twitter ani nemám, takže neviem vyskúšať. Veľmi mi to pripomína režim (z princípu je to to isté), keď na 6-ke pustíš apku, podporujúcu iba 4" modely. Podľa mňa systém presvedčí apku, že beží na 4" modely a apka sa prispôsobí. Toto je ale len môj dojem.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1933
Registrován:
úte lis 09, 2010 1:04 pm
Bydliště: Bratislava

Jadro | pon lis 16, 2015 1:09 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Mamka tenhle Zoom rezim pouziva a jeste jsem nevidel App, ktera by to nerespektovala. Je to natvrdo nastavene v systemu a dela to s kazdou obrazovkou.
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2350
Registrován:
pát bře 30, 2012 5:37 pm

mirmo80 | pon lis 16, 2015 3:16 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Jadro: rony asi myslel dynamicke zvacsanie pisma. Toto niektore appky neakceptuju a po pravde ani vlastny system si a tym niekedy nevie rady. Pismena presahuju cez menu napr. alebo sa zle zmesti do nejakeho chlievika.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Anndy | pon lis 16, 2015 3:50 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

mirmo80: Jadro dobre pise. On reagoval na mna, na rezim zoomu a nasledne na ronyho, ci to vsetky apky podporuju, kedze ja to neviem potvrdit, lebo ten rezim nepouzivam. To co pises, to Rony sam pisal, ze niektore/vacsina apky na to seru.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1933
Registrován:
úte lis 09, 2010 1:04 pm
Bydliště: Bratislava

mirmo80 | pon lis 16, 2015 3:54 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Jaj takto [emoji6]
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Paulie | pon lis 16, 2015 8:55 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

No tak ja by som zas šiel už len do pluska.. Človek si zvykne.. Je pravda, že horný ľavý roh bez prehmatu nie je dosiahnuteľný, no pokiaľ je iPhone v puzdre, napr. v leather case ako mám ja, tak sa nešmýka a ani prehmat nie je problém.. Po roku používania to pre mňa nieje obmedzením a plusko ovládam fakt vždy len jednou rukou.. Písanie nebude problémom určite.. Prikladám video špeciálne nahrané pre ronyho.. Ale treba ísť do predajne a vyskúšať si to..

https://vimeo.com/145906586


Zobrazit video na http://vimeo.com/145906586
Kód do fóra: [vimeo]145906586[/vimeo]
Host
Host
 
Příspěvky: 30
Registrován:
úte lis 18, 2014 7:38 pm

Uživatelský avatar rony | pon lis 16, 2015 10:30 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

diky, stale diky, vsetky tieto spravy si cenim :-) aj ked mi dilemu neriesia jednoznacne, viem viac nez vcera.

prave som si overil ten rezim zvacsenia, v istom smere moze byt uzitocny, no opat sa presmyknu veci, ktore prave potrebujem mat citatelnejsie ;-) naopak niektore drobnosti su az extremne nazoomovane ;-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Anndy | úte lis 17, 2015 6:40 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Tak asi úplne ideálne riešenie neexistuje. Niekde kompromis budeš musieť spraviť - je to len život [emoji38]
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1933
Registrován:
úte lis 09, 2010 1:04 pm
Bydliště: Bratislava

hans christian | úte lis 17, 2015 12:50 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Chtěl jsem se zeptat ,po nabití na 100 procent ,neměl by se vymazat přehled procent spotřeby podle používání a začít od nuly.U ip6 jsem to tak měl teď u 6s mě to zůstává.
Host
Host
 
Příspěvky: 6
Registrován:
čtv říj 29, 2015 5:04 pm

Jadro | úte lis 17, 2015 1:52 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Melo by se to nulovat po odpojeni z nabijecky
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2350
Registrován:
pát bře 30, 2012 5:37 pm

Uživatelský avatar Petrt | stř lis 18, 2015 1:11 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Tak mi dnes dorazil další kus 6s. Slícování je mnohem lepší. Pro změnu je ale v levém horním rohu nepěkný šedý flek. Holt je Apple už strašně levný a v rámci zachování svých drobných zisků už nedokáže zajistit kvalitní výstupní kontrolu. Škoda.

Edit: fotku teď nemám jak udělat. Zkusím až doma, ale bojím se, že si foťák bude lámat hlavu s množstvím bílé ;-).

edit2: první kus byl TSMC, tento je Samsung.
Naposledy upravil Petrt dne stř lis 18, 2015 6:04 pm, celkově upraveno 2
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

shotik | stř lis 18, 2015 1:32 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Petrt foto

iPhone XS 64GB
iPad Mini 5
Macbook Pro Retina 13 Late2017
Apple TV 4
Synology NAS
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 479
Registrován:
stř lis 19, 2008 3:35 am
Bydliště: Praha

Tomas999 | stř lis 18, 2015 5:44 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Takže moje skúsenosti s 6Skom...
Prvé 6sko silver 16gb som kúpil v iStores v akcii za 666€. Perfektný kus bez akejkoľvek chyby. Samsung chip. Dal som ho sestre, lebo som zistil, že 16gb je málo.
Potom som si objednal 64gb verziu z Telekomu na paušál a na ***** kus. Zle zlepené na spodku pod hb, drelo to o prst. Divný zvuk toho vibrujúceho motorčeka a malý šedý fľak vlavo hore na displeji. Vrátil som im ho do 14 dní a kedže sa mi už silver zunoval, tak som vzal teraz spacegrey tak dúfam, že ten už bude ok.

Přestaň se vyjadřovat neslušně nebo ti příště příspěvek smažu. Beavers.
Naposledy upravil Beavers dne stř lis 18, 2015 9:50 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Pokárání uživatele.
iPhone 6S 64gb Space Grey + black iPhone 6S leather case
Host
Host
 
Příspěvky: 12
Registrován:
pát úno 11, 2011 8:05 pm

Ladin | čtv lis 19, 2015 1:53 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Dobry den, muzete mi prosim pro informaci rici jak probiha to vraceni iphonu kdyz ho beru pres appstore.cz? Vybalim ho, stahnu folie, a zjistim ze treba ma tu vystouplou hranu....co dal? Sjednam si vraceni pred web? Prijede si pro nej kuryr? Poslou rovnou dalsi kus? Nebo vratej penize? Funguje to i kdyz je registrace na firmu? Jak dlouho to asi cele trva? Moc dekuji tem co s tim jiz maji zkusenost.
Naposledy upravil rony dne čtv lis 19, 2015 6:43 pm, celkově upraveno 1
Důvod: poznamka: tou domenou uvadzas nepresnu informaciu :)
Host
Host
 
Příspěvky: 91
Registrován:
sob dub 11, 2015 6:45 am

Clon | čtv lis 19, 2015 5:48 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Zdarma zavolas na apple linku a vse se dozvis. Par dni od nakupu muzes pozadovat vraceni penez (14???). Adi nema smysl vypisovat jak to bylo driv a dnes je to pry jinak. Zkus cist. Tady na foru. Ale mam pocit, ze druhy kus ti poslou az po jakemsi uznani reklamace.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar Petrt | čtv lis 19, 2015 5:57 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Ladin: nereklamuj. Prostě ten kus ve 14 denní lhůtě vrať. Nemusíš ani nikam volat. Přihlas se na link uvedený v emailech, které ti oznamovaly odeslání - je tam historie objednávek. U daného kusu telefonu si zvolíš "vrácení zboží" a to je celé. Za den/dva tě bude kontaktovat TNT a domluví vyzvednutí kusu. Peníze ti na účet vrátí cca druhý den od emailu potvrzující, že se tvůj iPhone dostal zpět k Applu. Díky víkendu jsem měl peníze 6tý den od odeslání.

PS: "registrace na firmu" znamená nákup na firmu (IČO) nebo jen doručovací adresu na firmu? Nevím, zda platí 14 denní lhůta i pro firemní zákazníky.
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

Clon | čtv lis 19, 2015 6:27 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Jo, to je asi dneska fakt. Nez reklamovat a dostat repas, radej vratit. Ale ja kdysi 5ku dostal novou ve 14 denni lhute.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

A.Mesicek | čtv lis 19, 2015 6:51 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Zdravím,
taky přidám svoje zkušenosti se 6S Plus. Včera jsem v iStyle koupil 6S Plus 64Gb Silver. Telefon má příkladné zpracování. Nejsou na něm žádné chyby popisované v tomto vlákně, jako třeba nedoléhaící display nebo fleky. Zřejmě mám štěstí. Dokonce jsem trefil TSMC čip. Všechno funguje, ale když jsem dnes zkusil navigaci přes Google Maps, vůbec nefungovala a pořád byla zaseklá a nevěděla kde jsem. Pak jsem pustil Sygic a ten fungoval bez problému. Dokonce jsem ho schválně blbnul a jel jinam než chtěl a všechno v pohodě. Takže za mě je to fakt super telefon. Hned jsem si zvykl na velkej display a starej i5 mi přijde jako malá hračka. :D
Host
Host
 
Příspěvky: 2
Registrován:
čtv lis 19, 2015 6:43 pm

marcus50 | pát lis 20, 2015 10:42 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Ahoj, ti co už máte iP6S nebo iP6S+, můžete potvrdit nebo vyvrátit problém s reproduktorem popisovaný na tomto Apple fóru? Ve zkratce jdeo to, že při vyšší hlasitosti jakokdyby nestíhá a chrčí. Pozorovatelné je to u vyzvánění a nebo při poslechu hudby. Na Youtube prý to např. dělá u skladby "Agnes Obel - Chord left". Docela mě to odrazuje od koupě. Díky.
Host
Host
 
Příspěvky: 15
Registrován:
pon lis 14, 2011 6:44 pm
Bydliště: Ostrava

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
PředchozíDalší

Zpět na iPhone - smartphone

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé