Program na správu telefonu

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

JuraS. | stř pro 02, 2015 9:04 am

Program na správu telefonu

Páč iPhone bude od Ježíška můj první pak v tom trochu tápu. Na "neinteligentní mobily" i na androida existuje několik programů co více nebo méně umí s telefonem pracovat. Umí číst sms, soubory v telefonu, upravovat telefonní seznam, zálohovat a pod. byly i programy co uměli některá nastavení telefonu udělat pomocí počítače. třeba vybrat hudbu a označit ji jako tón při volání, při sms, apod. Uměli i v telefonním seznamu vytvářet skupiny a celé to nastavit. Teď používám MypPhoneExplorer. Je něco podobného pro iPhone 6/ iOS 9.x ?
Host
Host
 
Příspěvky: 32
Registrován:
pát lis 27, 2015 8:06 am
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar Beavers | stř pro 02, 2015 11:20 am

Re: Program na správu telefonu

Základním manažerským programem pro Apple produkty jsou iTunes. S tím tedy počítej a připrav se na to, že je budeš muset mít. Je to tedy program i pro správu iPhone telefonů, nic nerozhoduje o tom, jaký typ máš. Kdysi, v začátcích iPhonů, existoval neoficiální (čínský) program iPhone PC Suite, který uměl i něco navíc, ale nainstalované iTunes stejně byly nutností. Doporučuji ti, abys prolezl celé toto fórum a možná něco najdeš. Vyhýbej se warezu, na to si tady nehrajeme - ostatně to ses dozvěděl již z pravidel fóra. Do vánoc máš ještě dost času na to, aby sis mnohé věci nastudoval a nekoukal pak na iPhone jako na zázrak.
Two beer are not too beer. Shakesbeer. Nedostatek sexu způsobuje krátkozrakost.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 5789
Registrován:
úte črc 01, 2008 3:17 pm

Uživatelský avatar pegas | stř pro 02, 2015 11:31 am

Re: Program na správu telefonu

Jelikož jsi nováček, tak si jen dovolím doplnit, že i bez iTunes se dá s iPhonem žít. Já dělám veškerou správu dat (hudba, fotky, soubory atd.) přes cloud (v mém případě Google). Neodrazuji tě používat iTunes, jejich přínos a význam je neodiskutovatelný, pouze říkám, že to jde i bez nich ;-)
iPad Air wi-fi 16GB | iPhone 4S 16GB a 6S 16GB | Apple Watch SPORT 42mm
Vše vždy s poslední aktuální verzí iOS resp. watchOS
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1412
Registrován:
úte říj 07, 2014 8:10 am

JuraS. | stř pro 02, 2015 11:42 am

Re: Program na správu telefonu

iTunes mám nainstalovaný, připravený aplikace a hudbu. Jen nevím co to umí s telefonem když ho nemám. A taky nevím co soft "přechod z androidu na iPhone" zvládne. Vyčistil jsem si telefonní seznam, prastaré smsky. prostě bych rád připojil telefon a nastavil vše rychle. Na hraní s telefonem jsem už trochu starej. Žádný hry. jen potřebný softy. Grrr. Škoda že na iPhone není "stavy a průtoky řek" co používám na androidu. nebudu stahovat por iPhone nic co není odzkoušeno. Už jen podle ceny to není samsung za 4 litry...
Host
Host
 
Příspěvky: 32
Registrován:
pát lis 27, 2015 8:06 am
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar sharkee | stř pro 02, 2015 1:46 pm

Re: Program na správu telefonu

@pegas. Bohužel jsou aplikace, kde to nejde bez iTunes. Jsou aplikace, kam se musí přes iTunes natáhnout dokumenty a jina možnost neexistuje. Například aplikace iprojection od Epsonu pro projekci přes iOS zařízení a stránkování přes Wi-Fi.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1876
Registrován:
pát lis 25, 2011 11:19 am

Uživatelský avatar pegas | stř pro 02, 2015 2:01 pm

Re: Program na správu telefonu

Díky za info, já jsem se s tím ještě nesetkal, takže už několik let jedu bez iTunes.
iPad Air wi-fi 16GB | iPhone 4S 16GB a 6S 16GB | Apple Watch SPORT 42mm
Vše vždy s poslední aktuální verzí iOS resp. watchOS
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1412
Registrován:
úte říj 07, 2014 8:10 am

Uživatelský avatar sharkee | stř pro 02, 2015 4:35 pm

Re: Program na správu telefonu

a stejně je to třeba u videa, které chci přehrát s VLC offline
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1876
Registrován:
pát lis 25, 2011 11:19 am

Uživatelský avatar rony | stř pro 02, 2015 4:38 pm

Re: Program na správu telefonu

Par veci najdes na nasich Navodoch. Treba tomu venovat trosku casu, mnoho navodov vobec nikdy nebudes potrebovat.

u iTunes je skor otazka, postupne ktore veci by si potreboval riesit a tu ti poradime odskusane postupy. Vospolok, co si popisal, tak chces soft na komunikaciu s iPhonom a tym je prave iTunes. Velmi obecne povedane, iTunes je multimedialna centrala, ktorou si iPhone nasosava z jej kniznic multimedii a aplikacii.

Vo velkej vacsine sa da predychat bez iTunes, no napr. ak nechces zalohy telefonu do iCloudu, tak mozes si nechat robit image obsahu do pocitaca a to robi automaticky iTunes.

Dost rozsiahle by bolo s tebou prechadzat moznosti spravy hudobnej kniznice atd. takze tam by som sa obmedzil len na konstatovanie, ze ak mas doma lokalne mp3ky, musis ich usporiadat do iTunes a dost zalezi aky neporiadok v ID3 mas :)

iPhone teda mozes pomerne bez problemov pouzivat bez iTunes ale casom niektore veci uz postupne mozes skusat skusat.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar mike-biker | stř pro 02, 2015 5:03 pm

Re: Program na správu telefonu

JuraS. píše:iTunes mám nainstalovaný, připravený aplikace a hudbu. Jen nevím co to umí s telefonem když ho nemám. A taky nevím co soft "přechod z androidu na iPhone" zvládne. Vyčistil jsem si telefonní seznam, prastaré smsky. prostě bych rád připojil telefon a nastavil vše rychle. Na hraní s telefonem jsem už trochu starej. Žádný hry. jen potřebný softy. Grrr. Škoda že na iPhone není "stavy a průtoky řek" co používám na androidu. nebudu stahovat por iPhone nic co není odzkoušeno. Už jen podle ceny to není jebka samsung za 4 litry...


Počítej s tím, že samozřejmě budeš zezačátku tápat, to je vždy.
Ale odpovědi na téměř všechny otázky zde najdeš a pokud si nebudeš opravdu s něčím vědět rady, rádi ti pomůžeme.
To je smysl tohoto fóra.
Kontakty, SMS, maily, hudba, filmy - vše jde přenést.
S maily a kontakty lze pracovat i přes webové rozhraní pomocí iCloudu, ten je v podstatě jedinečný.
Nepřeneseš nastavení a data aplikací - což jsi asi pochopil, že není možné.
Na stahování aplikací je vestavěný App Store.
iPhone 11 Pro Max Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserve
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3352
Registrován:
ned říj 09, 2011 12:39 pm
Bydliště: Jesenice

ananas | stř pro 02, 2015 5:13 pm

Re: Program na správu telefonu

V google play na androide existuje aplikacia "move to iOS", ktora jednoducho prenesie obsah telefonu s Androidom do iphonu.

https://support.apple.com/en-us/HT201196
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 249
Registrován:
čtv črc 29, 2010 11:17 am

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na iPhone - smartphone

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé