použití USB kabelů

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

deff | úte pro 02, 2008 9:00 am

použití USB kabelů

Zdravím,
koupil jsem si náhradní USB kabel v Apple kamenném obchodu. Neměli kabel přímo pro iPhone 3G, tak jsem dostal USB kabel pro iPod - prý je kompatibilní. Kabel jsem odzkoušel na dvou nezávislých PC a bohužel s tímto kabelem mám výrazné problémy. PC přes iPod USB kabel nějak nechce komunikovat, pořád mi to hlásí "neznámé USB zařízení". Když vyměním kabel za originální kabel, který byl u telefonu, iPhone se okamžitě bez problémů přihlásí...

Neměl z vás někdo podobnou zkušenost? Je chyba na mé straně nebo iPhone vyžaduje pouze originální USB kabel (určený pouze pro iPhone 3G)?
 

iMaverick | úte pro 02, 2008 9:24 am

Re: použití USB kabelů

No je to tak...ja sem taky naletel v obchode, kdy mi rekli ze staci neorigo kabel...Mel sem stejny problem jako ty. Iphone se v pulce synchronizace odpojoval. Stejne sem musel koupit original kabel.
 

ls8 | úte pro 02, 2008 10:47 am

Re: použití USB kabelů

Originalni Apple kabel pro iPod je plne kompatibilni s iPhonem. Pozor ale na neoriginalni cinske napodobeniny.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

pajcer | úte pro 02, 2008 11:36 am

Re: použití USB kabelů

ano cinsky pre ipod som omylom kupil aj ja.... PC pisalo ze nerozpoznalo zariadenie a nabijacka miesto nabijania vybijala (siel hned prec :) )

Potom som kupil cinsky pre iPhone a nabijacka slape skvelo (pre nu som ho hlavne potreboval) a aj PC ho rozpozna ale dalej som ho uz nejak netestoval...

Kedze som ho potreboval iba na to nabijanie tak som spokojny a cena bola astronomicky rozdielna (1,5 USD - 1000 SK) :D
nástroj: iPhone 6 & iPad air 64GB no jb iOS 10
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 656
Registrován:
úte dub 08, 2008 9:47 am

deff | úte pro 02, 2008 12:28 pm

Re: použití USB kabelů

Díky za info,
jak to zde čtu, tak jsem prostě naletěl a to dokonce v Apple obchodu :? Asi to bude chtít pouze originál iPhone 3G USB kabel.
 

iMaverick | úte pro 02, 2008 1:15 pm

Re: použití USB kabelů

No ta slecna tam tomu rozumela jeste min nez ja :D
 

ls8 | úte pro 02, 2008 1:57 pm

Re: použití USB kabelů

V Apple obchodu? V jakem? Dojdi kabel vratit ze nefunguje, mas na nej zaruku jako na kazde jine zbozi.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar dodo_mt | úte pro 02, 2008 1:59 pm

Re: použití USB kabelů

ls8 píše:Originalni Apple kabel pro iPod je plne kompatibilni s iPhonem. Pozor ale na neoriginalni cinske napodobeniny.


Dnes som kupil tento kabel myslis ze by mohli s nim byt nejake problemy??
Este som o radsej nepripajal ani do iP.

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3013
Registrován:
sob čer 28, 2008 2:44 pm
Bydliště: MT

ls8 | úte pro 02, 2008 2:05 pm

Re: použití USB kabelů

A to mam podle fotky poznat jak? Osobne kupupu vyhradne originalni prislusenstvi Apple nebo od osvedcenych vyrobcu (Griffin, LaCie, Macally, Belkin).
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar dodo_mt | úte pro 02, 2008 2:12 pm

Re: použití USB kabelů

Nevravim ze podla obrazku mi mas povedat ze ci je ok alebo nie... :? Len som narazal na to ze si pisal ze "Pozor na cinske kable" a tento je Cinsky.... Vyskusam ho a budem ho pouzivat radsej len ako nejaky zalozny kabel.... :roll:

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3013
Registrován:
sob čer 28, 2008 2:44 pm
Bydliště: MT

iMaverick | úte pro 02, 2008 2:19 pm

Re: použití USB kabelů

Ten cinskej pouzivam jen na nabijeni za site, rozhodne ne na prenos dat!
 

pali777 | úte pro 02, 2008 2:34 pm

Re: použití USB kabelů

Hlavne ze vsetci pouzivame iPhone-y Assembled in China :) Ale zasa treba uznat Applu ze to znie lepsie ako Made in China.. :)
 

Uživatelský avatar Gekko gecko | úte pro 02, 2008 9:27 pm

Re: použití USB kabelů

No to jo,iPhone se v cinskem Foxxconu pouze skladaji (Myslite ze je tam ta F fabrika jen jedna? moc tomu neverim :mrgreen: )

K tematu,podobny problem jsem resil take,kdyz jsem orig kabel pripojil k nejake no name prodluzovaci USB snure......rychlost stale skakala mezi USB1.0 a USB2.0 a hlavne se cas od casu iPhone po propojeni "zblaznil" a jen se pripojoval/odpojoval dokud jsem kabel nevytah (Chdak baterka...to by asi sok).

S timhle take souvisi chyby pri pokusu o RESTORE/UPDATE pomoci iTunes ktery patrne rychlost USB2.0 rozhrani tvrde vyzaduje....pori synch je to jedno,protoze vzdy probehla O.K (i kdyz se to tedy tahlo jak smrad)

iMaverick
Ten cinskej noName bych nejspis pro jistotu nepouzival vubec a uz teprv ne k NABIJENI ZE SITE to same se tyka neoriginalnich nabijecek.
Vsichni vyrobci v navodech pisi Pozivejte vyhradne originalni prislsenstvi urcene pro vas pristroj.
Par telefonu jsem mel a treba v pripade 2 bazarovych nokii za par suntu do prace jsem si koupil neorig nabijecku tech lepsich znacek a nikdy nebyl problem (Baterie radeji ne)

V pripade iPhone bych se jakekoliv cine vyhnul velikym obloukem a pouzival jen to co obsahuje krabice,je tam vse potrebne.

Vzhledem k napsanemu tedy vsem doporucuji: :arrow:
POUZIVEJTE JEN A POUZE ORIGINALNI KABEL BEZ JAKEHOKOLIV PRODLOUZENI POKUD NEBUDE VYROBCEM APPLE A NEBUDE URCEN VYHRADNE PRO iPhone 3G
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2221
Registrován:
pon zář 22, 2008 3:20 pm
Bydliště: Praha

misa | čtv pro 04, 2008 10:24 pm

Re: použití USB kabelů

Já jsem koupil neoriginální čínský kabel i s autonabíječkou a nabječkou v jedné sadě za 290 Kč a šlape v pohodě s mým novým 3G 16GB ;-)

Sehnal jsem ho tady: http://www.kabelmanie.cz/Nabijecka-pro-iPhone-3G-3v1/
 

shauriq | ned pro 07, 2008 6:54 pm

Re: použití USB kabelů

!"S timhle take souvisi chyby pri pokusu o RESTORE/UPDATE pomoci iTunes ktery patrne rychlost USB2.0 rozhrani tvrde vyzaduje....pori synch je to jedno,protoze vzdy probehla O.K (i kdyz se to tedy tahlo jak smrad)!"

blbost.. mam u nasich pocitac s usb1 pentium 600mhz.. a robil som i restore i update i jailbrejk.. vsetko absolutne v pohode neoriginalnym kablom od sonyho..
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 447
Registrován:
stř črc 16, 2008 6:42 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na iPhone - příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé